Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

reni7
14. máj 2009

saska73-v lékárně,ale já ho měla a nebyla sem spokojená,je docela drahej a nic moc velkej,koupila sem si v DM drogerce pěstící olej pro těhotné od Weledy a ten je bezvadnej,je dost mastnej,stačí trochu,stojí kolem 300,ale vydrží fakt hodně dlouho,záleží na tobě 😉

berus222
14. máj 2009

saska, ja ho mam z lekarne. od zaciatku som nim bola natreta jak hranolka a posledny mesiac sa mi dotrhalo brucho aj boky.

saska73
14. máj 2009

sestrička u lekára povedala, že dá sa objednať cez internet, skúsim pozrieť najprv lekárne a drogérie

reni7
14. máj 2009

já se mažu od začátku těhu,měla sem z DM od babylove olej a krém a teď mám ten olej od té Weledy,zatím sem si našla 1 strii ale malou,jenže mám ještě asi 8tt před sebou tak uvidím,snad mi břicho nepopraská moc 😕

mimaamim
14. máj 2009

mna zacalo praskat v 8 mesiaci a su aj nejake kremy alebo gely ktore mozem potom pouzivat?po porode? alebo tie strie uz zostanu?natierala som sa ojejcekom aj tel.mliekom, no nepomohlo...

reni7
14. máj 2009

mělo by se mazat i po porodu,někomu se strie objeví právě i po něm,ale bohužel sou strie nevratný,časem teda vyblednou ale nikdy se neztratí úplě 😖 potom je dobrej peeling na celý tělo,tím se ty strie trošku vyhladí 😉

jeudi
14. máj 2009

holky ale co muzu doporucit i kdyz to teda neni na strie ale na celulitidu tak jsou ty naplasti od nivea fakt super krasne to vyhlazuje pokozku a jeste mi v zivote nic nepomohlo jako tohle

terezka044
14. máj 2009

jeudi ake naplasti prosim? ja mam s celulitidou problemy teda uz od detstva asi (vdaka oci 😠 ) ☹

leniccka
14. máj 2009

terezka, nivea vymyslela take naplaste na celulitidu, su drahe ako slak ale ak na niekoho funguju tak je to len super 😉 mali by to mat bezne v drogeriach 🙂

terezka044
14. máj 2009

oka vdaka pozriem sa po tom, a kedy ti to asi zacalo ucinkovat a na kt. miestach? 🙂

jeudi
14. máj 2009

good bay celulitido..je to fakt super mam za to ze je tam 6 naplasti a mas si davat dvakrat do tydne na 8hodin na postizene mistecko a kdyz budes mit stesticko na akci tak je sezenes celkem levne.treba i za pajsku..v tescu byvaji takove akce a je to vzdy v regalech po stranach

terezka044
14. máj 2009

no na stranke nivea.sk to nemaju ani som to nevidela tak snad to na slovensku predavaju ☹ na internete som to nasla ale radsej by som to v obchode kupila...popozeram po tom vdaka 😉

jeudi
14. máj 2009

ja teda doufam ze se to tak jmenuje ale kdyz se zeptas a reknes ze chces tyhle naplasti tak budou vedet 😉

lenka_da
15. máj 2009

Babulky, nepotesim vas, olejcekovala som brusko cele tehu ale strie sa aj tak objavili v 9. mes., ked mi kleslo brusko, potvory!

terezka044
16. máj 2009

lenka mne tiez vtedy ako kleslo brusko

brisalek
16. máj 2009

Chtela bych se zeptat na to mazani po porodu. Nevadi treba ten olej od Weledy nebo Elasti Q na prsou, kdyz budu kojit. Vim, ze se budu snazit nemazat bradavky, ale myslim , ze mimisek je zaboreny do celeho prsu🙂

terezka044
16. máj 2009

brisalek myslim ze ked to budes mazat to nevadi, ale pred kojenim radsej oplachni 😉

boze ja som dnes bola v kabinke skusat podprdu a to svetlo tam no skoro ma porazilo
jaa chcem spat svoje brucho 😢

lenka_da
16. máj 2009

Brisalek, na etikete by malo byt napisane, ci sa vyrobok moze pouzivat aj pocas kojenia, aspon tak mi to hovorili v lekarni. Ale nakoniec som si nic nekupila, strie aj tak nezmiznu, iba vyblednu. A vybledli aj bez kremov 😒

icejane
16. máj 2009

s tymi striami to bude asi aj dane geneticky...ja som pri prvom babu ani raz nenatrela brucho a ani jedna stria...teraz pri druhom tiez nenatieram obcas len telovym mliekom max.raz do tyzdna a tiez ani jedna stria 😵

brisalek
17. máj 2009

No ja jsem myslela pokracovat v mazani , aby se neudelali. Ne mazat uz ty vytvorene. Nekolikrat jsem tady nebo jinde cetla, ze v tehotenstvi nic a po porodu pri naliti prsou a splaskavani:.-) briska se najednou udelli. Icejane to mas urcite pravdu s tou genetikou. Je to jako se vsim - vlasy, celulitidou, tloustnutim.... nekdo muze patlat, co chce a stejne to nepomuze. Ale nemazat a cekat, ze to bude dobre, to jsem si netroufla🙂

vejinka
17. máj 2009

ahojte dievcata ja som sa mazala poctivo od 5tt a tesne pred porodom cca 2-3 tyzdne sa mi vsetko potrhalo..az ku zadku 😔 a tak som sa tesila ze mam krasne hladucke brusko a ziadna stria...dokonca som pocula ako sa zeny potrhali po porode...takze natierajte sa ale nemajte velke ocakavania z toho ze sa nepotrhate lebo ja som mala...a potom som plakala ze preco? ved som sa natierala..radsej ratajte s tym horsim...no nic vam nebrani v tom aby ste sa tesili na velky den ktory vas caka 😉

terezka044
17. máj 2009

vejinka a ako to vyzera po 8 mesiacoch? 😉

fodorka
17. máj 2009

no pridam aj ja prispevok.na brusku ani jedna stria klopklop ale to je asi genetikou pretoze ani mama ani segra ale ktovie.no kedze som pribrala 22kg tak mi popraskali stehna jedno dost a druhe trosku no poviem vam ze mam necele 3mesiace po porode a vyzera to ovela lepsie ako v 9mesiaci to bolo vsetko velke natiahnute a teraz ako som schudla sa vacsina stiahla takze ostali na takom kusku a su ovela bledsie a pravdaze casom zostanu take striebriste.no pri druhom tehu budem menej papkat 😉

vejinka
17. máj 2009

terezka vidiet ich stale...radsej sa ani do zrkadla nekukam..a hlavne na zadku to priserne vidiet no ale pomaly ale isto to bledne..ono je individualne ako strie blednu..zavisi to od mnoho faktoroch ale co ma dost stve je jazva po cisarovi ta je totiz este stale cervena.. auz by mohla aj blednut ale nexce ☹

vejinka
17. máj 2009

terezka ale sak ty na fotkach nemas moc velke brusko...takze by si sa nemala tak trhat ako niektore kocky ktore brucho nosia az pri kolenach 😉

terezka044
17. máj 2009

vejinka, brucho sice take velke nemam, ale divila by si sa ☹

vejinka
17. máj 2009

zienky vobec vam nezavidim s velkym bruchom v tomto teple...ja skapinam..ale pamatam si ako som funela jul-august 😅

terezka ja viem ze je to tazkeeee 😉

prasiatko30
17. máj 2009

baby u nas velmi doporucuju a chvalia oleje z rosa mosqueta - mal by to byt olej z divokej ruze - aspon tak nejako som to nasla prelozene - odporucuju to aj na jazvy a ma velmi dobre vysledky - malo by ich byt dostat v nejakych tych prirodnych kozmetickych ochodoch - vraj maju velmi dobru ucinnost - takze mastit sa a mastit sa povedal lenin - alebo zeby nieco ine 😀

erikasedliakova
18. máj 2009

Ahojte baby, konečne o striách. Som v 17. týždni a mám už teraz nové krásne strie na stehnách. Mám hádam štyri krémy na strie, krémujem sa 2 x za deň. Podľa mňa tu ide aj o genetiku, mamča má tiež ale iba na stehnách.

reni7
18. máj 2009

erika-já mažu celý těhu 2krát denně,strie na stehnech a bocích mám už od puberty,takže hlavně mažu břicho,sem 33 týden a mám na břichu pár strií,ale zatím nejdou moc vidět,tak sem zvědavá po porodu,říká se,že vylezou a sou vidět až pak 😒 nabrala sem zatím 12 kilo ale ten poslední měsíc asi ještě pěkně naberu 😅
jinak moje mama nemá ani jednu strii,takže po ní to nemám,jde hlavně o kvalitu a elasticitu kůže,mazání ale jen schvaluju,je to dobrá prevence a taky záleží kolik přibereš 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre