Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

lucky.lady
25. jún 2008

Přesně tak. Záleží, jakou má kdo elasticitu, možná i kolik přibere a jak velké má bříško.
Já jsem se při prvním dítěti poctivě mazala a stejně mi břicho popraskalo kde mohlo. Popraskala mi i kůže na stehnech, bocích, prsa... Při druhém těhotenství se nemažu vůbec a kůže už nepraská. Asi je tak nějak vytahaná 😒

pinco
25. jún 2008

😒 ja zatial tiez nic nemam, len na bokoch este z puberty. Tak cakam, kedy ma to postihne 😒 Lebo ako niektore pisete, ze ste sa potrhali az po porode... Tak som si myslela, ze ked prezijem tehu bez strii, tak som za vodou, ale zdaleka nie som 😖 Radsej sa mazem, aj ked viem, ze to od toho nezalezi, ale aspon pre pocit, ze som pre to spravila maximum.

katzi
25. jún 2008

zalda - jj, používám Bonellu a vazelínu. Jsem v podstatě neustále namočená do něčeho mastnýho. Můžu si to dovoli, jsem na neschopence, tak tu doma exhibuju s holým, namazaným pupkem. Zatím (ťuk ťuk) je to Ok, až teda na tu jednu maličkatou potvůrku hned vedle pupíku. Ale mám k tomu dispozice (v pubertě mi popraskalo kde co), takže se neraduju předčasně, protože "velké finále" mám teprve před sebou 🙂

zalda
25. jún 2008

Tak já má taky z puberty strie, ale naštěstí né moc velký, ale jsou už tam, proto furt mažu pomáhá to.

zalda
25. jún 2008

KATZI tak ono finále je ke konci těhotenství, že?Protože jsem se o tom bavila s jednou známou, která se pravidelně mazala a vše bylo v pohodě, ale pak najednou ze dne na den vše co mohlo, tak popraskalo.

katzi
25. jún 2008

no taky právě počítám s tím, že to naráz popraská třeba během jedoho týdne po 30tt. A psaly tu i holky, že to může popraskat i po porodu jak se kůže vrací zpátky 😠 Takže si nedělám iluze.

zalda
25. jún 2008

Cože?Po porodu, co je to za blbost?Já jsem myslela, že to praská kvůli tomu, že ta kůže jak se napíná, tak nemá tolik času nato aby to zvládla a proto praská, pokud samozřejmě není dobře promasírovaná, že je potom víc elastická.

katzi
25. jún 2008

no je to tak - četla jsem to tu už víckrát, že se to fakt může stát. Prostě jak ta kůže jde zas zpět. Blbý, že?

zalda
25. jún 2008

No to teda je dost blbý. Co už

luc.ija
26. jún 2008

Ahoj.Tak já mám nejvíc popraskané samozřejmě bříško.Taky trošku boky a prsa.Lékař mi říkal,že to je taky dědičná záležitost,že se někdo může mazat čímkoliv,že může být třeba celý den naložený v oleji,ale ty jizvičky se mu stejně udělají.Takže to už nijak neřeším,samozřejmě že se mažu,2krát denně,rano a večer.Hlavně,ať je malý v pořádku.

mata.mata
26. jún 2008

holky, ja mazala-mazala cele tehot, bríško bylo krásné, no po porodu... katastrofa... ☹ tak jsem mazala dál...vichy na strie jsem si naordinovala hned a po 3 měs paráda 😎

slunickooo
26. jún 2008

Mato - jako že ti strie zmizely???? Nebo myslíš vytahaný bříško???? 🙂

zalda
27. jún 2008

Ahojky holky, já nechápu, jak se může břicho popraskat až po porodu?
Jinak u nás doma to dědičný není, mamka má krásný břicho, ta by si mohla strčit kde jakou 25 do kapsy, kočka je to.Jenom prsa pomalu žádný nemá, protože jsem byla hodně nenažraná, že mě museli dokrmovat.A ten apetit mě zůstal do teď v pátnácti jsem třeba na posezení snědla k babičiné svíčkové 12 knedlíků.A ještě před tím tři talíře slepičího vývaru s nudlema.Já jsem ále naštěstí furt někde lítala, protože jsem se kamarádila jenom s klukama, hrála jsem fotbal s klukama a to vám řeknu, že jsem byla jako proutek, ale pak jsem měla 20 a už to šlo nahoru a začali se mi dělat strie, ale naštěstí jsem to za včas utla, tak jsem ok, jinak bych nevím jak vypadala.A už mi dělá problém sníst dva knedlíky. 😅

lenulin
29. jún 2008

no já jsem Mazala 2xdenne a břicho mi popraskalo 14dní před porodem.Teď je vytahané a popraskané mažu dál tak uvidím jak to bude vypadat až se dám dohromady jsem teď 14dní po porodu

lienockaa
30. jún 2008

ahojte, tiez som kedysi bola v tejto teme..hlasim, ze nemam ani jednu striu a naozaj som kvalitu koze zdedila po otcovi a nie po mamine..🙂 natierala som sa enjou 2x denne a sem-tam nechtikovou indulonou..vahovo som bola +11,5kg..

sirinka
30. jún 2008

ja som brusko natierala kazdy vecer kremom od vichy, ale uz neviem, ako sa presne volal a ani jedna stria 😀 pribrala som pocas tehotenstva 18kg a takmer vsetko len do brucha

zipik
30. jún 2008

Ahojky holky, můžu mít dotázek??
Od kdy jste se začali mazat. Až vám rostlo bříško nebo před tím preventivně?

mata.mata
30. jún 2008

Cim driv, tim lip 🙂 At se kuze pripravi 😉

zipik
30. jún 2008

mata: díky za odpovědi na obě témata 😉 . Ty jsi mazala nebo nemazala??

lenulin
30. jún 2008

No já jsem začala mazat hned jak jsem zjistila že jsem těhotná.Ale malému se nechtělo ven a tak na konci těhu jsem měla to bříško tak napnuté, že jsem už ani necítila tu pokožku bylo to děsný.Přibrala jsem 12kilo všechno do břicha a jinak jsem ještě schodila zadek i stehna.Teď po porodu mám postavu jak modelka až na to vytahané břicho, ale to se snad brzy zpraví.

mata.mata
30. jún 2008

Mazala od 6tt a super, az po porodu hruza... nad jizvou po cisari se mi udelali 😒 Ale zachranil me vichy na strie, sice drahy jak prase, ale oplatilo se, ani stopa po nich...

kalo
30. jún 2008

Já mazala celé těhu olivovým nebo kokosovým olejem a ani čárečka. Až po porodu, když se mi zněkolikanásobily prsa, tak pár na prsou, ale ty mazáním taky zmizely.... 😉
Tak patlejte, děvčata, patlejte 😀 Ať to pomůže nebo ne, nic se tím nezkazí...

ivet100
30. jún 2008

ahojte, ja som sa natierala uplne od zaciatku rano aj vecer s olejom Babylove z drogerie DM, nie je vobec drahy a velmi dobry. nemam vobec strie nikde, ale je pravda, ze som pribrala za cele tehotenstvo len 8,5 kg.

mata.mata
30. jún 2008

ivet- 8,5 kg za cele teh- tam strie moc nehrozi 🙂
slunickooo- ano, zbavila jsem se strii uplne

janula2008
30. jún 2008

Zipik:ja hned jak jsem se dozvedela, ze jsem tehu tak jsem letela do lekarny pro krem na strie, proste blazen, lekarnice se mi rehnily 😀 Mazala jsem se bonellou od prvnich mesicu a nikde ani jedina strie, pribrala jsem celkem 14kg a ty uz jsou dole. Jen se mi zda, ze ty prsa kojenim trosku trpi a mazani sidim 😔 .

sirinka
30. jún 2008

ja som pribrala 18kg, aziadne strie... 😀

zalda
1. júl 2008

Tak já jsem až tak moc nepřibrala, spíše jsem v mládí hodně rychle rostla a na mazání jsem z vysoka prděla.Hold puberťák. 😀

bobulle
19. okt 2008

Ahojky, na strie trpím (i genově v rodině jsou) a tak jsem poctivě mazala od začátku těhu 2x - 5x denně, vždy když mě svědila kůže. Používala jsem Elastik Q a olej od Weledy a světe div se.... NIC. Tak holky fakt doporučuju, mažte se... myslím, že mě to pomohlo.... 😉

norik1
20. okt 2008

Ahojte, ja som sa natierala poctivo 3x denne od 6 tt - odkedy som zistila ze som tehu pozitiv a cele tehu nic...az posledne dva tyzdne sa mi par objavilo na brusku...ale to bude tym ze som mala veeeelmi spicate brucho a koza sa mi natiahla viac ako u inych mamiciek... a to som pribrala len 14 kg...v rodine nikto strie po porodoch nema okrem mna... myslim ze elasticita koze je o genoch a natieranie trosku pomaha, ale urcite to skor o psychickom pocite ze proti tym striam nieco robim ako by kremy mali naozaj pomoct... 😵

petka_s
20. okt 2008

ahojte baby,
tak ja sa az tak nenatieram,a ziadne strie na brusku nemam,
ale zacali ma trapit na stehnach,tam ich zacinam mat dost,a neviem cim
si ich mam natierat aby mi to pomohlo..kupila som si nejaky krem na strie od
Chica,tak skusim,no neviem ci to pomoze...
viete mi nieco ine poradit ak mate odskusane??
dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre