Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

hlavinka
30. jún 2011

Zdar holky. V prvnim tehu jsem strie nemela, kremovala jsem. Tak jsem s tim stejnym pocitala i ted, ale bohuzel behem poslednich 14 dnu se mi brisko zvetsilo jeste nad porodni centaky minuleho, cili strie se mi nevyhly:o( A to jsem teda mazala. jenze jak to bylo rychly, tak holt kuze nestihala. Blby:o( A to jeste nerodim, cili se to muze zhorsit. Ach jo 😒

karol84
30. jún 2011

@hlavinka ja mazala jak diva a strie se do porodu neudelaly - po porodu jsem se ale mazat uz nemohla (kvuli sekci) a kuze stejne popraskala...

deyana
30. jún 2011

já mazala vším možným, i těma drahýma krémama, a nepomohlo nic. Strie mám takové, že i holky s dvojčatama měly menší nebo dokonce nic, každej komu to ukážu, tak tomu nechce věřit. Nechápu, fakt mám na tohle smůlu, v životě už si neobleču dvojdílný plavky a teď v létě začínám depkařit už teď, hlavně když se někde rozhlídnu a tam ty vyzábliny s dětičkama, jak se opalujou. Já tlusťoška a ještě znetvořená :-/ 2 roky po porodu a pořád jsou červený hnusný bílý a všude ☹ fuj, kdyby tak šlo něco s tím udělat ☹

hlavinka
30. jún 2011

@karol84 popraskala Ti az po porodu? Aha, to jsem tedy jeste neslysela...to je mi lito, skoda....

@deyana nevysiluj, my maminky se holt proste uz nemuzeme merit s mladicema. Ja mam strie na zadku a stehnech od puberty a po nejake dobe vyblednou. Chce to ale vazne promazavat a na leto mazat UV kremem, oni vyblednou, uvidis. Ja vim, ale nejde to hned....Tak se drz a ver si, podle ikonky jsi krasna baba a lidi Ti muzou polibit, at si kazdy mysli, co chce! 😉

deyana
30. jún 2011

@hlavinka jé děkuju, to víš že člověk se s tím asi smíří, ale já teda si říkám, kde je ksakru ta spravedlnost 😀 jakoby nestačilo, že jsem po porodu neshodila co jsem nabrala, ještě tohle k tomu, když se srovnávám s maminama v okolí tak asi takovej případ neznám, všechny hubený jak kdyby nerodily, hodně jich je ještě hubenějších a strie nikde.. no jo někdo musí být obluda, to by byla nuda na tom světě 😅

jezkomanka
30. jún 2011

ahojte no ja som sa natierala kakaovym maslom pravidelne az tak ze mi to zacalo liezt na nervy a posledne 2 tyzdne kedy je najvacsia pravdepodobnost ze sa strie objavia som mala taky odpor k tomu ze som sa vobec nenatierala. este mi vraveli ze aj pri porode sa mozu objavit na vnutornej strane stehien ked zena tlaci, nechala som to na prirodu a nastastie, brusko, zadok aj stehna mam cistucke, No ale asi tyzden po porode sa mi objavili strie na prsiach a je to hrozneeeee ☹ nezvladli ten velky objem mlieka a cele mi popraskali. v zivote by mi nenapadlo natierat sa aj na prsiach 😖 teraz som skoro 4 mesiace po porode a su uz take slabunke fialove ale na pohlad nic moc.

hlavinka
30. jún 2011

@deyana ja vim, taky z toho nejsem nadsena, ale proste musime mit nadhled. ty holky budou za 10 let tam, co my 😀 A my budeme mit moudrostni naskok 😀 A podivej se na stary zensky, je jim sumak, zda je nekdo ocumuje nebo ne, proste se opaluji v 2 dilnych plavkach🙂
A navic, ukaz mi zenskou, co nema celulitidu, temer zadna...maji to i hubeny. A strie ma taky kazda druha, jen jsou uz vybledly a nejsou tolik videt.....
Ale co, my jsme na tom dobre, co maji rikat muzsky se svyma pivnima pupkama? 😀 😀 😀 to je teprve na schovavani do roucha a habitu, ne? 😀
Jo, ta vaha je blba, to uznavam:o( ja mam ted 30 nahore. Stejne jak s Adelkou, ale do roka jsem byla na sve vaze.
Znam maminky, co neshodily a je jich dost. Ono je to tezky, litas kolem decka, nemas cas na pravidelny jidlo a cviceni:o( Zalezi na metabolismu.....A nejsi zadna obluda, prosim te. To shodis, chce to cas. 😵

hlavinka
30. jún 2011

@jezkomanka jojo, stehna mam, i lytka, to tou vodou, co zadrzuju.
Na prsou je mam taky, s tim nic nenadelame. A vidis, manzelovi je to jedno, porad se mu libim (teda rika to 😲 😵 )
Myslim, ze na prsa by nepomohlo nic, tam to nabehne strasne rychle, to holt popraska:o(

deyana
30. jún 2011

@hlavinka No vidíš já nabrala 17 a z toho mám nahoře 14, takže opravdu jen to dítko.. já mám ještě hrozně špatnou vůli, tak přibírám. Jsem zvyklá jíst 1x denně, když moc tak 2x, ale pořádně a to je špatně. Jeden týden jím docela dobře, nastavím budíky abych fakt jedla, ale pak mě to přestane bavit a je to v háji. Kvůli nemožnosti hlídání na nějaký cvíčo můžu zapomenout rovnou,takže si říkám, až budu mít odrodíno, pak se o sebe začnu starat, teď na tu chvilku to pro mě moc nemá význam. Jen teda doufám, že při druhým těhu už ty strie nebudou tak hrozný a že snad tolik nepřiberu, ale to jsou jen hypotézy. Ve skutečnosti mě nejvíc zajímá, kdy už konečně objevím další // 🙂

hlavinka
30. jún 2011

@deyana no vidis, to je krasa, ze se pokousite o druhe🙂 Kolik je prvnimu?
To by ted nemelo vazne cenu hubnout, to ne. Ale mne treba na hubnuti pomaha vyloucit pecivo. A neni mi pak ani tak tezko, jako kdyz pecivo jim.
Pak to vybehas, vykojis, uvidis🙂

deyana
30. jún 2011

@hlavinka Budou jí v srpnu 2 roky, už nám to trvá přes půl roku a nic, tak uvidíme jak to dopadne. Chtěla jsem děti tak 2,5roku od sebe, tak už by to bylo potřeba, vlastně tak jak je budeš mít ty 🙂 Já jsem malou kojit nemohla, tak asi proto jsem nezhubla, teď už jsem vybavená a připravená na všechny komplikace, tak i trochu doufám, že to druhé dítko by mohlo být klidnější a mohlo by se nechat občas i v klidu nakojit 🙂 Pečivo já skoro nejím, rozhodně ne každý den, a když, tak mám nejradši když si upeču celozrnný chlebík 🙂 Což o to, až budu mít pupek, tak mi bude všechno jedno, ale až mi zase zůstane i po porodu, tak pak z toho budu mít nervy 😅

hlavinka
30. jún 2011

@deyana to je mi lito, ze vam neslo kojeni. 😔 Tak moc drzim palce, aby to u druheho vyslo a hlavne, aby se brzy zadarilo 😉
Pokud jde o vekovy rozdil, tak ty 3 roky jsou dobry, myslim. Starsi muze do skolky a je samostatnejsi, ale jsou stale celkem dobre od sebe, aby si pak vyhrali. Kdybych je mela jen 2 roky nebo mene, asi by mne mazlo, clovek by musel prebalovat a oblikat oba dva..... 😲
Tak uvidis. Jedte na nejakou dovcu a treba si mimco dovezete🙂

deyana
30. jún 2011

@hlavinka děkuju.. právě že jsme se včera z dovči vrátili, myslela jsem jak doma testnu a budou //, ale překvápko na dovči ukázalo, že to zase nevyšlo.. tak svět se nezboří, ale náladička se trošku pokazila, no.. Já si taky myslím že kolem těch 3let to musí být super, když si vezmu že naše dámička je fakt živel, tak mít ještě jedno takový dítě v menším provedení, tak bych to asi taky nedala 🙂 Ale teď už je to sranda, pomalu se zbavujeme plínek, už se trošku i dorozumíme, je to lepší, takže akorát tak čas na další mimi 🙂 tak at ti to dobře dopadne, koukám, že už to budeš mít za pár... 😉

hlavinka
30. jún 2011

@deyana dekuju🙂 a Tobe taky, at to brzy vyjde a mas tam 2 // 😵

karol84
30. jún 2011

@hlavinka
@deyana
muzu taky potvrdit, ze strie z puberty uz na nohach a bocich nemuzu skoro najit... 🙂 tak aby mi to nebylo lito, tak mam nove 😒 ale treba zmiznou stejne jako ty pubertalni

aksniteb
6. jan 2012

Pridávam moju skúsenosť - z puberty mám vyblednuté tenké strie na stehnách, bokoch aj prsiach, preto som myslela, že sa mi nevyhnú ani v tehotenstve, navyše mama aj sestra majú brucho po tehu samú striu, napriek tomu, že nepribrali ani jedna viac ako 10 kg, takže aj geneticky mi to vychádzalo ...
Používala som olej proti striám Eurican cca od 4. mesiaca, pribrala som za celé tehotenstvo cca 14 kg, v utorok som v termíne porodila a nikde ani jedna stria 😉

tina7729
7. jan 2012

@aksniteb ahoj,tak super 🙂 aj ja mam z puberty strie po zadku,bokoch, ak stehnach a asi sa tomu moc nevyhnem v tehu.ja sa natieram obycajnym detskym olejcekom. vraveli mi ze tieto drahe kremy na strie aj tak nezaberu ak mate na ne nabeh 😒 tak som teda zvedava,dufam ze moc nedopukam 😖

edie63
7. jan 2012

Ahojte. Moja skusenost: strie som mala aj ja uz od puberty (na stehnach, na bokoch), ale pocas tehotenstva sa mi nevytvorila ani jedna, a tom som sa nenatierala nicim specialnym. Obcas som sa natrela obycajnym telovym mliekom (ani to nie kazdy den, nechcelo sa mi), ale to bolo vsetko. 🙂

maria200981
7. jan 2012

na ja mam strie dost ...najma na stehnach a zadku troska na bruchu...po porode boli fialove a strasne mi to vadilo...brala som drahe kremy ktore vobec nezaberali...po case mi vybledli..je ich vidno ale uz ich neriesim....uvidime ako to bude po druhom babatku ak bude...v buducnosti...🙂

renatka737
7. jan 2012

Ahojte mne zacali strie v siedmom mesiaci, pretoze som do 5mes.ziadne brusko nemala. 🙂 No mam ich po celom bruchu vyzera to strasne zle a uz sa toho v zivote nezbavim☹ pouzivala som kremy a nepomohlo. Vsetko je o elasticite vasej pokozky...

maria200981
7. jan 2012

presne tak renatka..ale po case ked vyblednu tak to nieje az tak strasne a potom si na ne bud zvyknete alebo ich zacnete milovat...nic ine vam aj tak neostava🙂

katchi
7. jan 2012

Ne, vubec.

amouramour
7. jan 2012

podla mna kremy nepomozu, myslim, ze k striam maju sklony prave velmi stihlunke zeny...a plus genetika robi svoje...

piskootka
30. jan 2012

Baby, mne sa porobili tiež strie,veľa veľa na brušku, na prsiach a na stehnách. Netrápi ma to vôbec 🙂 Spravili sa mi tesne pred pôrodom, keďže som pribrala 21 kg. a to som bola vždy štíhlunká. Nebudem sa ada preto trápiť, keď viem, že nikdy nezmiznú :D Aj na kupku som bola a bolo mi jedno 😉 Za to moje dievčatko to veru stálo 😉 A inak ja som sa celé tehotenstvo krémovala so špeciálnymi prípravkami proti striám, mastila som sa 3-4 krát denne a predsa sa spravili :D Takže na krémiky a olejčeky už neverííím 🙂 Ak sa majú spraviť, tak sa spravia :D

fraufrt
30. jan 2012

Dolezite je mazat a najma masirovat, aby sa koza postupne natahovala, inak sa striam nevyhnete a k tym kremom asi tolko, ze je to len biznis, najlepsia je na to indulona, v podstate je to jedno, aky krem pouzijete (na znacke nezalezi, len aby bol co najmastnejsi). Aj ked radim, ani ja som sa im nevyhla, ale je to moja chyba, dost som to zanedbala, ale pri mojej dcerke sa ani necudujem... 😀

mates22
30. jan 2012

No já nejsem žádná hubeňourka, mazala jsem a mazala a strije mám (vždycky až těsně před porodem mrchy vyskákaly), no a co, malá daň za dvě krásné děti. Je to i dědičné a moje mamka je měla....

sisinka8
2. feb 2012

ahojte!zacinaju sa tvorit asi od6-7 mesiaca tehotenstva kedy sa prudsie narasta brusko....treba sa natierat uz od4 mesiaca.ja som pouzivala krem od vichy na strie a od elancil specialny krem.mala som minimalne mnozstvo ale mala som. 😒

ciernavila
3. feb 2012

kremy su nanic dost zavisi aj od dedicnosti a vrodenej elasticite pokozky, mam kamosky co sa nenatierali a strie nemali a ja som sa mazala 2-3 krat denne a strii sa mi posledny mesiac narobilo dost na bruchu, i stehnach i prsiach. Ale neriesim, absolutne mi to nevadilo, a manzelovi sa to dokonca paci. Pokial sa nevenujete modelingu tak je to suma fuk, hlavne ze babatko je v poriadku.

salma22
3. feb 2012

ak strie mat mas tak ti ziaaaden krem nepomoze a strie vyblednu takze ziadne strachy a mne zacala kozka prskat v 5mesiaci

julianaka888
3. feb 2012

Na strie sú veľmi vhodné olejčeky ako napríklad sézamový a natierať si ho vždy po osprchovani 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre