Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

zalda
10. jún 2008

Tak já používám Bonellu CREAM na strie.Ze začátku jsem tomu ani moc nevěřila, ale nakonec asi tak po třetím týdnu jsem začala vidět výsledky, že to opravdu pomáhá.Takže můžu jenom doporučit.

katzi
23. jún 2008

ahojte, chci se zeptat jestli někdo nevíte - někde jsem četla, že krém Bonella a Elasti Q mají úplně stejný složení, že se liší jen cenou a vůní. Mě totiž Elasti Q, který se hodně doporučuje, nevoní. Ta Bonella mi voní víc, ale zas kdyby ten Elasti Q byl účinější, šla bych spíš do něj 🙂

sue24
23. jún 2008

Tak ja som sa mazala nminimalne 4x denne, cele tehu uplne od zaciatku, a roznymi kremami, aby sa nepovedalo, ze prave tym shitnym (elasti q, weleda olej, dermacol 2 druhy, bonella) a tak som sa strasne bala, ze mi brusko popraska, lebo som to videla u znamej.....no a vsetko bolo v poho az do osmeho mesiaca, ked som v priebehu jedneho tyzdna uplne hrozne moc popraskala na brusku, a este i na bokoch a vnutornych stehnach, ale to nie az tak jak na tom brusku......este vlastne trochu na prsiach, ale to sa uz nastastie stratilo......
A to som v ten mesiac vobec neprirala!!!!

Netusim kedy sa mi to z toho bruska strati, pretoze je to najhorsie co som kedy videla,.....ale uz to aspon nieje take fialove, teraz je to skor tak trochu do hneda......pytala som sa koznej, a vravela, ze to nemam slnit....co je dobre, pretoze takto som sa do plaviek stejne nechystala 😀

lolalola
23. jún 2008

Necitala som to tu cele, lebo je toho strasne vela, tak mozno napisem nieco co tu uz bolo, ale kazdopadne netreba cakat na to kym sa strie objavia, pretoze potom je uz velmi tazke s tym nieco spravit. Takze pouzivat kremy aj 2krat denne (ak nemate nejake specialne na prevenciu proti striam-take sa daju kupit v lekarni a myslim, ze to nie je az taka velka polozka-tak kludne staci aj hydratacne telove mlieko), velmi pomoze ked si tu kriticku pokozku aj jemne masirujete(napr. takym lahkym postipkavanim, aby sa prekrvila) a hlavne sa nespoliehajte na to, ze vam pukne len brusko. Kamaratka si sice poctivo natierala brusko a tam sa jej strie neobjavili, ale spravili sa jej na zadku. Takze podla mojich skusenosti si natierajte radsej brusko, zadok, boky a mne pri dcerke popraskala koza aj na vnutornej strane stehien...;o))

a este taky postreh, myslim ze koza na ktorej ste mali strie uz pred tehotenstvom je nachylnejsia na opatovne popraskanie, takze asi treba zvysenu starostlivost...;o))

denili
23. jún 2008

Ja by som odporucala na strie Vazelinu,cim mastnejsiu,som v 16 tyzdni a stale sa nou natieram,som spokojna 🙂

vixi
23. jún 2008

Ahoj tehulky, ja som v 31.tt a natieram sa poctivo (aspon dvakrát denne). Najprv som používala Weledu, ale zistila som, že keď si kúpite obyčajný detský olejček od Johnson, má to rovnaký výsledok. Našťastie, strie nikde 🙂
Skúste to, stojí to za to.

meleri
23. jún 2008

já se mažu Dove, ale jak mi dojde, tak si koupím taky nějaký olejíček..v lékarně jsem se ptala, co je lepší jestli krém nebo olej, ale prý že olej, že proniká hlouběji do kůže...já teda zatím moc velké břicho nemám, počítám, že jestli to popraská, tak poslední měsíc a nebo po porodu, jak se bude zmenšovat..:(

meleri
23. jún 2008

já si zas myslím, že co už popraskané mám, tak už asi nepopraská...což je u mě kromě břicha skoro všechno.... 😖

skrecok
23. jún 2008

Ahojte, ja som poctivo natierala brusko a prsia. Zatial sa mi tam neobjavili strie, lenze som zanedbala zadok a stehna....bohuzial s tym uz nic nespravim. Takze nezabudajte aj na zadok a stehna.

dili
24. jún 2008

tie strie su fakt potvory - mne sa narobili uz davnejsie - som chudla a priberala od decka stale - tak strie uz mam dost narobene hlavne na bruchu a bokoch - natierala som sa elastiq q a teraz sa natieram olejom eucerin - uvidime ako sa to vyvinie vo vyssom stadiu tehu - ale aj ked moja mamina strie ziadne nemala a mala tri deti, tak ja ich mam asi aj za nu :o) 😀 kazdy odporuca natierat - tak uvidim ci to vobec pomoze :o)

janeckovajarmila
24. jún 2008

ahojte aj sa xcem spytat,tiez mam cele nohy popraskane az po lytka je tam vobec nieaka moznost ze si este niekedy dovolim dat suknu alebo sortky??miestami to mam uz bledsie ale aj tak je to hroza

janeckovajarmila
24. jún 2008

😠

kaciska
24. jún 2008

holky já jsem taky neštastná,celý těhu se mažu jako blbec a ted ke konci mě pěkně praská pupík...vím že mastičkou nezabráním tomu aby mě to vůbec nepopraskalo ale je to škoda...když sem se tak poctivě snažila....ale hold těhu něco stojí no 🙄 😀

evamik
24. jún 2008

Ahoj holky, chci se zeptat... Když píšete, že vám popraskala i kůže na nohou - znamená to, že jste na těch místech přibraly?

alexa21
24. jún 2008

Ahojte vsteky tehulky 😉 .som tu dnes 1.krat a zatial sa rozkukavam, ale tato tema ma zaujala.som v 23tt a strie sa mi urobili na prsiach uz v prvom trimestri.poskocila som o 2 velkosti tak sa ani necudujem.ale brusko mam zatial ciste, pravidelne sa mastim, aj ked je viac-menej iste, ze sa im nevyhneme.vraj je dobre spavat v podprsenke, ale co ja viem?je to tak trosku geneticky dane...

uci
24. jún 2008

ahojky, no musim napisat svoju skusenost, snad to niekomu pomoze, mne sa strije objavili z nicoho nic v priebehu par dni zhruba v tom 30tt, dovtedy nic ani naznak, som si uz aj myslela, ze supis sa mi to vyhlo a tak som potom aj zlavila z natierania - trochu som to uz flakala a zrazu bum ho, cele brusko mam popraskane - pekne do cervena 😖 takze urcite poctivo natierajte a nenechajte sa uspat ak sa zatial nic neobjavuje 😉

lisounek
24. jún 2008

Tak me se tedy zatim a doufam, ze to vydrzi, ty mrsky vyhnuly... 😉 mazu kazdy den alespon jednou.... 😝

uci
24. jún 2008

ahojky lis 😉 aj ja uz zase poctivo mazem, ale uz je to zrejme zbytocne 😒 no co uz? ked potom v puberte nebude to mimco posluchat tak mu pekne ukazem, ze aku ma maminka peknu pamiatku na casy ked ho nosila v brusku 😀

lisounek
24. jún 2008

uci: v puberte bych to radeji neriskovala 😀 to uz bude z mimca pekne pubertalni ditko a je schopno te poslat na plastickou operaci (jakymi slovy si asi kazda muzeme domyslet) 😝

zalda
24. jún 2008

Tak ta bonella je fakt voňavejší, ale tyůčinky jsou u obou stejný jak bonelly, tak i u Elasti Q, takže je i stejný složení, ale u bonelly je navíc makadamiový olej a rostlinný extrakt.A ten makadamiový olej fakt suprově voní, se tim krémem pořád mažu jak hloupá.

zalda
24. jún 2008

Jo vixi, ten olejíček raději nepoužívej, protože kamoška ho měla a pořád ji to vysušovalo pokošku.To sice nechápu jak může olej vysušo´vat pokožku, ale je jí se to stalo.

katzi
24. jún 2008

zalda,podpořilas moje rozhodnutí vykašlat se na ten vychvalovaný Elati Q, když mi nevoní. Ta Bonella voní fakt líp, taky se ní ráda mažu. I když teď jsem přešla na tvrdší kalibr a mašu se na střídačku i hodně mastnou vazelínou - to teda potom chodím s pupkem ven, protože na to by oblečení nešlo dát. Objevila jsem si totiž první červenou potvoru u pupíku, sice zatím malou, ale je tam 😝

evamik
24. jún 2008

Vixi, taky jsem slyšela, že olejíček Johnson je nic moc...

mink
24. jún 2008

natieranie urcite pomaha ale tiez to nieje zarukou toho ze sa brusko nepopraska.... to aspon moja skusenost. Brusko sa mi trochu popraskalo zo spodu az ku koncu , v 39tt...asi to bolo tym, ze moja koza uz nezvladala tu zataz... nas chlapcek mal 4070g.... pri druhom tehu budem urcite zase poctivo natierat a skusim asi brusko viac spevnit specialnym oblecenim pre tehotne. 😅 😵

petule.h
24. jún 2008

nemazala jsem se ani u prvního těhu a nemažu se ani teď..jediné strie, co mě postihli byli u prvního těhu a to trochu na prsou..ale jinak je to dobrý..myslím, že je to dané i geneticky a taky záleží kolik kdo přibere...je jasné, že když mám 6 kg nahoře, že mám menší riziko, než holky co přiberou 20kg..

zalda
25. jún 2008

PETULE, tiše ti závidím, že se ti neudělali strie.
KATZI mě to nemusíš ani vykládat, to dřív se mi udělali na prsou a trošičku na vnitřní straně stehen a to jsem měla málem mrtvici, tak jsem začala řešit, jak se toho ubavit, tak napadlo mě všelicos, plastika byla hnedka první, protože jsem nechtěla věřit tom, že ten krém opravdu pomůže a můžu říct, že jsem se plácala všeličím, no a někde v lékárně jsem našla tu bonellu, tak jsem si řekla, že ji zkusím, ale nejdřív jsem si musela čuchnout, jestli to voní, jinak bych si to ani nekoupila a zrovná v té chvilce jsem si vybírala mezi bonellou a tím Elati Q.takže bonella vyhrála.JInak si myslím , že tyto dva výrobky jsou účinkem na stejno, jenom u bonelly je plus v tom, že krásně voní.Jinak jsem se dneska zase mazala a cítím se tak suprově, mám heboučkou pokožku.Hold bonella byla jasná volba. 😀 Teď to zní jak z reklamy na kávu Jihlavanka. 😀 😀 😅

katzi
25. jún 2008

Zalda: 😀 😀 😀 Tak at se boj s tema potvorama dari a uhajime co se da 🙂

zalda
25. jún 2008

KATZI přesně tak a ty tu bonellu používáš taky, krom te vazelíny?A máš pocit, že to funguje?

simus
25. jún 2008

holky nevim co je pravda, ale já mam strije všude už z před těhu a mazala jsem Weledou olejem ale je fakt že min 6-8denně, furt jsem byla mastná, ke konci už teměř vším co bylo po ruce a kdekoliv a nepopraskalo mi břicho vůbec nikde a predispozice k tomu mám teda veliké. takže věřím že když se břicho kvlitně maže a při koupaní se masíruje každý den kuže alepon 10min nejakou lufou nebo nečím tak to do sebe má🙂

jittuss
25. jún 2008

Podle mého názoru je úplně jedno jaký je to krém a jakou intenzitou si mažete tělo, podle mě záleží na tom jak kdo má pružnou kůži, moje sestra se v těhotenství moc nemazala a nikde ani jizvička, ja se mažu tak 1 až 2x denně a zatím nikde náznak strií není tak doufam že mam taky tak pružnou kůži že se s tím popere sama!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre