Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

danulik
20. okt 2008

ja som sa natierala cele tehotenstvo, 8 mesiacov nic a za posledne 2 tyzdne sa mi spravili vsade!! 😠 😠 😠

petka_s
20. okt 2008

danulik,a potom zmyzli??

danulik
20. okt 2008

petka - nie.. oni casom vyblednu, ale nikdy nezmiznu ☹

petka_s
20. okt 2008

danulik-no to si ma teda nepotesila :( tolka skoda,take je to skarede 🙄

majulienka32
20. okt 2008

ahojte babulky, neviete mi povedat ako vlastne vyzeraju zacinajucie strie? mne sa zacali akolo prs tvorit take cervenkaste zilky.. je to ono??? 😒

petka_s
20. okt 2008

majulienka32-ano je to to..
strie..aj mne tam zacali... :(

ejusa
20. okt 2008

Ja nechceeeeeeeem strie ☹ Od zaciatku sa natieram,ale to je absolutne nanic.Mne sa robia na bokoch a stehnách,na bruchu zatial nie ale viem ze to pride.Neni to fer,ked zena rodi,tak aj muzi by si mali nieco vytrpiet 😀 ,aspon tie strie 🙂

majulienka32
20. okt 2008

petka nieeee a jasom sa uistovala ze to su len zilky, ale som sa tohto bala, a to sa pravidelne natieram dva krat denne. a z tych cervenych sa ti spravili take hlbsie biele neskor?

petka_s
20. okt 2008

ja ich mam stale take cervene-fialove...ale tak sa mi zda,ze tieto vedia viac miznut..mala som toho viac a teraz to vidno trosku menej..tak asi tie na stehnach su vacsou katastrofou 😨

majulienka32
20. okt 2008

petka vsak uvidim co sa z nich vykuzli... zatial inde nemam..aj sa niecim natieras? ja pouzivam ten Elasti Q z lekarne od zaciatku tehu..

petka_s
20. okt 2008

no natieram sa obcas 😅 ,
a kupila som si od chica krem na strie..
na brusku nemam,ale na stehnach ano,a dost..
tak ak mi vies nieco dobre poradit..ten elasti Q je dobry?

majulienka32
20. okt 2008

je dobry. je z neho pokozka taka vlacna.. a krasne vonia..ale vidis uz mam na prsiach zilky..ja len verim ze to zostane len pri tych prsiach 😉

petka_s
20. okt 2008

a kde si ten krem kupila?

majulienka32
20. okt 2008

dostat ho v lekarni a stoji 215 korun..

andeliin
20. okt 2008

Tak se mi právě udělali 4 strie na břiše a já si tak věřila že se mi vyhnou ještě mám před sebou skoro 2 měsíce ☹ mažu se už od 6 tydne 2x někdy 3xdenně elasti q jsem z toho uplně smutná 😔 ☹

jasminka
20. okt 2008

ja zatial este nemam, som sice len v 28tt, natieram sa uplne od zaciatku tehu elastiQ, detskym olejom nivea (zlozenie takmer rovnake ako v eucerine za 600 skk) a teraz som si zaobstarala aj taky drahy kremik z biodermy na prevenciu proti striam a zacinajuce strie, tak dufam sa mi neurobia!!!!!!!!!!!!!!!!!

norik1
20. okt 2008

Mne velmi pomohol Eucerin - kupila som si ho az ku koncu tehu - ak sa aj spravia, rychlejsie sa hoja po porode len sa treba mastit a mastit...Inac najdrahsi som videla u nas v predrazenej lekarni a stal 429... kto mate z prace relax pasy, vital pasy univerzal pasy tak ich vyuzite a kupte si nieco v lekarni - napr drahsi olej 🙂

emjee
18. jan 2009

andrea142 • 38tt • Dnes o 10:38
Ahoj
ako mi narástlo bruško zjavili sa mi na ňom strie, toto ma ani netrápi ale tento týždeň ma to začalo strašne svrbieť. viete mi poradiť nejaký krém alebo podobnú tému ak taká tu bola.
Doma mi hovorili ,že ak sa mi tam objavia vyrážky môže byť , že malé mi leží na pečeni počuli ste o tom už niečo?

meusicka • 39tt • Dnes o 10:46
andrea... ahoj, aj nas svrbi brusko, ale zeby vyrazky kvoli peceni??? som o tom este nepocula. skus si brusino castejsie natierat. mne to pomaha a hlavne ak som doma tak nosim volne veci a ziadnu umelinu na pokozku. myslim tym sylonky a podobne. nic tesne, lebo potom sa to svrbenie este zhorsi no a ked uz ani to nepomoze, tak si musime povedat, ze tych par dni uz nejak vydrzime a zvladneme.

niikkyy • 37tt • Dnes o 10:47
andrea : mě popraskali nohy brutálně a bříško jen teď trošku,fakt malinko dole jak klesá...nesvědí mě to,ale mažu poctivě olejom Weleda...pokud tě to svědí,raději cikni DR a nebo se optej v lékárně co na to pomůže!
O tom,že by to bylo tím,že ti malé leží na pečeni nevím

kayya
18. jan 2009

Ahoj tehulky, mam jednu skvelou zkusenost (a doufam, ze se to uz nezmeni, jsem v 32tt) a to mast s propolisem. Mazu od zacatku cca 2.trimestru jednou denne vzdycky na noc a i kdyz je to desne mastny (pozor, hodne to barvi, takze budete prat casteji lozni) a nekomu to nemusi vonet, tak ja na to nedam dopustit. Je to naprosto čistě přírodní.
Pouzivam propolisku od Plevy (Dr.Popov neni tak kvalitni a neosvedcil se mi), delaji mi to ve vetsim baleni a zatim jsem vypotrebovala 5 krabiček toho vetsiho baleni. Do porodu mam jeste dve v zasobe. Jsem z toho fakt nadsena, i kdyz muj muz tu vuni nenavidi. Ale kdyz reknu: Prestanu se mazat a uvidis, co to s briskem udela, tak je klid 😀 . Mast je vyborna tim, ze je bricho i boky promazane celou noc. Tehu kremy a mlika se v mem okoli neosvedcily, tak jsem proto sahla po tomhle. Jen nevim, co to udela s abnormalnim narustem briska. ne ze bych ho mela malinkaty, ale pry ho nemam na 8 mesic tak velke, jak nektere maminky. Doporucuju zkusit.

akaji
18. jan 2009

ja som sa mazala kremom elasti-Q 2 - 3 krat denne , aj detskymi olejmi od zaciatku tehotenstva a do 35. tyzdna som nemala ani pol strie. .. a potom to prislo, najprv len 2 som si nasla, potom dalsie 2 a teraz ich mam plne brusko, hlavne dolu pod pupkom.. inde nemam teda, len na bruchu a zpredu....a neskutocne to svrbi, v noci ani spat nemozem kvoli tomu a nicim sa to neda utisit ;( ale nie su bordove... vyzeraju skor ako jazvy po popaleninach...su o odtien - mozno dva, tmavsie ako ostatna pokozka, takze ich nie je az tak vidno, ale ked si stlacim kozu na bruchu k sebe, je vidno ze ta struktura koze je proste zvnutra popraskana....ja mam tu nevyhodu, ze som nikde nepribrala, len brucho mi trci asi meter dopredu 🙂 mam to dieta na jednom jedinom mieste a tu kozu samozrejme velmi napatu, nemohla to ani prezit takyto tlak, krem nekrem... je lepsie podla mna ak maju zeny take bruska ze viac aj okolo pasu napr. , tak potom je to tak rovnomernejsie rozlozene a pokozka na jednom mieste nie je tak napata, ako pri mojom bruchu, ktore vyzera ako nalepena basketbalova lopta ;( som zvedava ako to bude vyzerat po porode

michaelka
19. jan 2009

Ahojte, mne sa spravili strie pred 3 dnami - takze na poslednu chvilu 😠
Uz som si myslela ze sa im vyhnem. Spravili sa mi tesne nad pupkom a na pravom boku, kde pokracuju zo starych, ktore mam z puberty. Zatial to nie je take zle, uvidim kedy to skonci 😒

andrea142
19. jan 2009

ahoj
mne sa začali tvoriť v 37tt teraz nedávno. sú také červenkasté a ako ide čiara ,tam ked prejdem prstom cítim ako keby vyrážky a tie ma strašne svrbia. včera elú no som sa škrabala akokeby som mala blchy 😀 . keď si to natriem krémom tak sa to zkludní na chvílu a potom znova ☹ používam tel.mlieka od Nivei a minule som si kúpila od Chicca krém proti striám.

tinucha
19. jan 2009

Ja musím poklopkať na drevo, na bruchu sami nevytvorila ani jedna, od začiatku si ho natieram iba detským olejčekom aviril. 😉 🙂 Ten mi odporúčala kolegyňa, tiež vďaka nemu nemala strie na bruchu.

akaji
19. jan 2009

obavam sa ze to nebolo vdaka tomu olejceku, ale vdaka celkom inym veciam 🙂

fedra
19. jan 2009

nuz ja natieram poctivo aj 3x denne a asi od 3 mesiaca ... a nepomohlo. Do takeho 28tt to bolo celkom v pohode /mala som asi 4 male pod pupkom /, no za posledne 2 tyzdne mi poriadne narastlo brusko a strie sa potvorky ukazali tiez, nuz co, hlavne ze drobcekovia rastu ...

enee
19. jan 2009

Ahoj, na strie je nejlepší používat pleťový krém na ně zn. BONELA, nechá se koupit v drogerii nebo v lékárně a viděla jsem ho i v internetové lékárně, stojí kolem 60kč a mám ho vyzkoušený přímo na sobě, poctivě jsem se s ním mazala 1x denně po vykoupání od 3 měsíce těh. až do 3 měs. po porodu,nezapomeň si mazat bříško, stehna a prsa, to při těhotenství nejvíc praská, já se můžu pochlubit krásnou kůží bez strií a to díky ní. jedno balení stačí tak na 25 dní, je super 😉 😉 😉 obsahuje kyselinu hyalurenovou, je na elasticitu kůže

fodorka33
19. jan 2009

no ja vam poviem takto,kazda pokozka je individualna,mam kamosky aj 3!co si mazali aj s drahymi kremami aj s obycajnym mlieckom a tak im popraskalo brucho ze az...ja sa mazem s obyc.tel.mliekom a na brusku nemam ani jednu,no na jedneom stehne ich mam dost,lenze to spravili tie kila co som nabrala....takze ono je to jedno,samozrejme priklanam sa k nazoru ze treba mazat,ale je jedno ci to bude mlieko za 1euro alebo 30euro...

siska_br
19. jan 2009

mazat sa je urcite fajn, ja som sa veru poctivo od zaciatku az do konca, ale strii mam teda dost. na brusku a na stehnach sa mi, potvory, porobili. brusko zacalo najskor fakt veeeeeelmi svrbiet - a uz to islo.... ono ako hovorim - mazat sa je fajn, ale je to asi len 20% uspechu. 60% by som priradila zivotosprave a dalsich 20% genom

deathy
20. jan 2009

Ahoj, tak já sem se asi před půl hodinou strašně vyděsila. To že mám strie na bocích, který se mi sem tam udělaly v pubertě..no budiž, na ty sem si už zvykla. Ale zrovna dnes sem se s mamkou bavila, že mám občas pocit, jako by mě malá škrábla či píchla jakoby pod pupkem. A mamka že prý to můžou být ty strie, že ty tak jako píchaj.. A já že ne, nic tam nemám.
Sedím si tak u stolu a že se podrbu. Vyhrnula sem triko...a je tam. Asi půl cenťáku od pupíku, taková malinkatá lesklá růžová čárka! Vim že pro jednu malou se ještě nemám co děsit..ale mě to fakt zvedlo ze židle.
Sem docela lajdák na nějaký mazání atd., ale jelikož moje mamka se mnou docela utrpěla v posledních 14 dnech co mě přenášela, tak mi nandala hordu krémů a olejů. Takže sem pod dohledem..
Jak tu někdo psal, tak je asi jedno čím, ale hlavně se něčím mazat, aby ta kůže byla dost vláčná. Já mám přímo takový olej pro těhu od Babylove, taky se mažu od Avonu takovým olivovým s nějakýma kuličkama zelenýma..ten je mooooc příjemnej. A pak co chytnu do ruky..
Tak všem přeju, aby to zůstalo jen u malý čárky, nebo aby se to už nezhoršovalo.. fakt je to vůči ženský nefér, že tohle všechno na ní zůstane.. 😠 😀

Ještě mě napadlo, nedají se strie nějak odstranit laserem? Vim že u klasických jizev to jde..tak třeba i tohle..

jalka11
29. jan 2009

Ja se taky mazu minimalne dvakrat denne, a vubec ale vubec to nepomohlo, tetka jsem si objevila v spodni casti briska uz strie a uplne me to polozilo.. 😢 je to des..
Deathy - strie se laserem nedaji odstranit uplne, pri jenom se trosicku zmensi ale pudou tam furt videt..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre