Strie. Mali ste s nimi problémy v tehotenstve?

martina21
11. jan 2008

ahoj dievčatá, zaujímalo by ma či máte problém so striamy a hlavne približne v ktorom týždni sa vám začali najviac tvoriť 😝 ? ja mám dost strach lebo v puberte mi velmi popraskali boky, stehna aj prisia a teraz v tehu zatial vobec nič,dakujem 🙂

helcah
5. mar 2008

ahoj prosím o zkušenosti - stačí začít mazat až když se zvětšuje bříško nebo je lepší už od začátku?

vodniicka
5. mar 2008

helcah..nooo radsej od zaciatku zacni hydratovat..aspon si nebudes musiet nic vycitat 😀 ak by sa predsa nejaka stria prihodila..ja som zacala zhruba od zaciatku..no mozno teraz nemusis specialnymi pripravkami len staci nejak trosku viac sa namazat obyc. telovym mliekom alebo olejom..a trosku neskor si kup aj nieco specialne na tuto problematiku 😎

helcah
5. mar 2008

vodniicka...děkuju

katinka0000
5. mar 2008

na jednom kreme som citala, ze najlepsie je zacat od 3. mesiaca, pretoze vtedy zacina rast brusko.

helcah
5. mar 2008

no mě už to břicho asi roste trochu už teď ale zatim ne z těhotenství. Než jsem to zjistila tak jsem byla samá dieta a cvičení a teď nemůžu ani cvičit ani držet diety.....nemáte někdo zkušenost s krémem na strie a celulitidu z Avonu?

katinka0000
5. mar 2008

helcah: tak sa zacni natierat uz teraz. s tymi kremami z avonu nemam ziadnu skusenost. skus radsej nejaky olej, to je podla mna tiez. ja som mala tiez prvykrat krem, ale ovela viac sa mi paci tento olej weleda.

vladkaz1
5. mar 2008

Ahojte ja som pouzivala elastc-q(elastik kve) neviem presne ako sa to pise ale mam ajstak na brusku strie a to som sa natierala podctivo.Predavaju v lekarni

noangel
5. mar 2008

ja kombinuju, weledu, mandlovej a dynovej olej a zatim nikde nic (a ze mam poradnej pupek 115 cm 😎, ale holky tu psaly ze se klidne strie vyroji az posledni tyden nebo dokonce i po porodu, mazu od 8tt co sem zjistila ze su tehotna 2x denne od kolen ke krku 🙂

helena
5. mar 2008

ahojte aj ja sa natieram na brusku detskym aviril olejom a trosku sa mi to spomalilo s tymi striami.......doteraz som sa doslova ako keby parala ale teraz je to zatial ok......skoda ze som s tym nezacala hned.no len mam aj po operacii strie na brusku ked mi robili laparoskopiu kvoli mimomaternicovemu tehotenstvu...... ☹

kamca.mazda
5. mar 2008

Ahoj holky já jsem se u prvního mimča natírala pouze dětským olejem, sice jsem moc veliké bříško něměla přibrala jsem málo ale ani jednu strii jsem neměla teď podruhé to dělám stejně, a ještě používám Elastic-q tak uvidíme.

jankando
5. mar 2008

cauTE BABY, tak ja mam strie uz minim. 2 roky a to z toho , ze som naraz vela pribrala...hruza...popraskane mam brusko, no co uz...moja mamina ma po porode hrozne brucho od tych strii hrubociznych..a ja budem mat este horsie..ja som zatial v 4 mesiaci, brusko este len pomalinky rastie a ja sa hlupa nenatiram vobec...mamina na mna krici, ja viem, ze dobre nerobim, ale uz mam aj tak dost depky 2 roky z toho stria..no nieje to jednoduche ak sa chete pacit...ani si predstavit neviem ako moje brucho bude vyzerat v deviatom mesiaci...a po porode..citam tu kopec rad na rozne kremy a msticky ale ja som v anglciku tak neviem co je tu k dostatiu z toho co spominte..ak ma niektora skusenost, nech mi napise..ja tu mam zatim len destske olejicky aviril bejby,,to pre babo, ja som ho zboznovala a bola som s nim natierana dost dlho...

katinka0000
5. mar 2008

jankando: urcite sa ale natieraj. tym nic nepokazis. skus sa v anglicku opytat bud v lekarni alebo v drogerii, ci nemaju nieco na strie. na 100% ti poradia.

kamca.mazda
6. mar 2008

Já si myslím, že je to také hodně rodová záležitost.
jankando : když nic neseženeš natírej se alespoň tím olejem

neroriso
6. mar 2008
michaela1984
6. mar 2008

Ahoj, já používám od začátku 2x denně elastiQ do ted jsem jich vypotřebovala 6 balení a někdy se natřu i tou weledou a nemám ještě ani jednu 😀 Uvidíme co bude dál.

katinka0000
7. mar 2008

ja som si chcela vcera kupit este nejaky detsky olejcek, aby som to mohla kombinovat, ale nevyslo mi to.

gianni
7. mar 2008

ahoj,ja používam tiež Elasti-Q,stojí 211.50,-sk,zatiaľ je to o.k.,uvidím potom,teraz som v 6 mesiaci,natieram sa 1xdenne,tiež rozmýšľam ešte o nejakom olejčeku

miselin
9. mar 2008

Ahoj, tak ja sa natieram denne 3krát a to už druhého mesiaca, pribrala som už 12 kg a strie sa mi urobili aj tak a dosť veľa. Ale teraz som si kúpila mandlovy olej a ešte aj ricínový v lekárni a sa mi to nejak spomalilo a začínajú mi trochu aj blednúť. Inak neviete niektorá za ako dlho tie strie vyblednú?

katinka0000
10. mar 2008

miselin myslim, ze to trva dost dlho, dokedy tie strie vyblednu.

luciask1986
10. mar 2008

ahoj katka tak to mas pravdu strie kym vyblednu to trva ako sa mas?ja som bola na ten cukor dopadol dobre len to je dost tazke nemozes pit ani jest 2 hod

pampuliacik
10. mar 2008

miselin prosim ta a kde si si kupila ten mandlovy olej a aku znacku? ja som obisla drogerie -nikde nic a pytala sa aj v lekarni a tam mi varveli ze oni cisty mandlovy olej nemavaju ☹

katinka0000
10. mar 2008

ahoj luciask! mam sa celkom fajn. v piatok mi bolo poriadne zle, musela som odist preto skor z prace. a ty ako? super, ze vsetko dobre dopadlo.

luciask1986
10. mar 2008

ja sa mam celkom dobre bola som na usg vsetko bolo dobre 19teho idem na krv viez to co beru 3 krat pocas tehotenstva na vrodene vady tak teraz idem na 3ti posledny odber tak s coho ti bolo tak zle?

katinka0000
10. mar 2008

hej, mne brali uz 1. krat na tie vrodene vady a zatial vsetko o.k., dufam, ze to tak zostane. vobec neviem, z coho mi bolo tak zle. skoro som odpadla. este chvilu a uz by som nestihla dobehnut na sedacku do vedlajsej kancelarie si lahnut. o tristvrte na dvanast som isla domov a do pol piatej som lezala a driemala. vobec neviem, co som to mala.

luciask1986
10. mar 2008

ktovie ale pre istotu si mala zavolat doktorovi on by ti uz bol daco povedal mohol to byt aj tlak

vodniicka
10. mar 2008

jankando..no tak to je ale jednoduche..ked nechces mat este vacsie depky tak si mala uz davno ist do drogerky alebo do lekarne.. 😵 a nieco si zohnat..hm?
miselin..nuz..neviem kolko potrva kym vyblednu ale ani take vyblednute sa mi nepacia :( keby vymysleli nieco na ich zmiznutie to by bolo najlepsie 😎

katinka0000
10. mar 2008

ja som si potom tiez myslela, ze to bol tlak. ale preslo to, tak dufam, ze to bola len taka nevolnost.

katinka0000
10. mar 2008

vodniicka: jedine co pomoze je len plastika.

luciask1986
10. mar 2008

mozne je vsetko ale hlavne je ze sa uz citis dobre

miselin
10. mar 2008

Pampuliacik ja som si ten mandlový olej kúpila v lekárni a tiež nebol čistý ale je sprímesou vitamínu E, ktorý je vraj "na krásu" má 100ml a stál tuším 130sk. Ale môžem ti ho odporučiť, je fakt dobrý a riadne mastný tak ho stačí len trošku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre