Strie v tehotenstve. Ako im predísť a čo používať?

vychytavka
15. okt 2009

Ahoj. Chcela by som poradit kto ma nejake skusenosti so vznikom strii. Cakame babatenko a nerada by som ich dostala, je to velmi nepekne. Chcem predist ich vzniku ale neviem sa rozhodnut ktory pripravok mam zacat pouzivat. V lekarni mi povedali, ze oleje nie su velmi dobre, lepsie je krem alebo tel. mlieko. No nasla som pripravok eucerin-olej proti striam,...
No jednoducho fakt neviem.
Prosim poradte.

jovi
15. okt 2009

ahoj, na nějaký olejíčky a krémy přímo na to určené.. to je vyhazování peněz, stačí si koupit nějaký hodně zvláčňující krém a mazat, mazat, mazat....svůj účel to splní a ještě ušetříš penízky na výbavičku.... Já se mažu Niveou a a ani jizvička a to už čekám druhého špunta.

vychytavka
autor
15. okt 2009

ano, aj ta pani v lekarni mi povedala, ze klasic. tel. mlieko by malo stacit, no ja som tomu trocha nechcela verit, ale asi na tom bude cosi pravda. Tak dakujem 🙂

vefi89
15. okt 2009
aotrnavska
15. okt 2009

neviem ako to naozaj funguje,to nase natahovanie koze,ale vraj dost zalezi aj od genetiky...pokial ma tvoja koza dost elastinu,tak sa nemusis obavat,ze sa na tvojom tele objavia nejake strie i bez natierania(moja mam je tym prikladom a to vynosila tri deti).ale asi sa na toto nie je vhodne spoliehat a nejaka prevencia by predsa bola vhodna.ja sa natieram elastiqom a zatial to teda funguje,uvidime dokedy.na druhej strane to zase velmi neprehanam,niekedy sa zabudnem natriet kazdy den 😝 .ale vraj ked sa mas dotrhat tak sa dotrhas i napriek tomu ci natieras alebo nie.vela mamiciek sa natiera olivovym olejom,ktory ma jedni z najlepsich premastnovacich vlastnosti...proti tvorbe strii pomaha aj ruzovy olej /firma saloos ak sa nemylim),urob si koncentrat par kvapiek ruzoveho oleja a olivoveho oleja a natieraj sa tym po kupeli na vlhke telo a nechat vstrebat.ruzovy olej pomaha aj na uz vytvorene strie a to tym,ze ich redukuje.mam znamu ,ktora po dlhodobom natierani sa ruzovym olejom odstranila strie natrvalo.

vychytavka
autor
15. okt 2009

ahoj, pozrela som sa na ten link no a asi mi nezostava nic ine len cakat ako na tom budem ja. Asi je to ozaj individualne a zalezi na mnohych aspektoch.

garonka
15. okt 2009

vychytavka používať olej je dobre lebo koža je elasticka sa natiahne a aj skus krem na prevenciu strii, sice ja na brušku mam take jemne lebo som bola lajdak som sa nekremovala 😠

vychytavka
autor
15. okt 2009

garonka, myslis olivovy olej?

garonka
15. okt 2009

myslím ten detsky olej Johnson baby krasne vonia a pokožka ostane vláčna aj strie už nemam take ake som mala v auguste keď som prišla zo špitálu domov 😉

martas77
15. okt 2009

podla mna to je tiež genetickou dispozíciou, moja mama porodila 6 detí !!!! a nemá ani jednu striu....ja sa pre istotu natieram olivovým olejom 🙂

verisek
15. okt 2009

ja pouzivam krem od zn. Palmers, na doporuceni od kamosky, druha kamoska, ktera pracuje v lekarne mi radila biodermu nebo galenic, hlavne je to o tom jakou tu kuzi mas, ale myslim, ze mazanim nic nezkazime, ja mazu rano a vecer, jelikoz ze strii mam opravdu strach 😖

aotrnavska
15. okt 2009

i ked ten olivovy olej na natieranie je dost drahy spas...potom pride nas pes a zacne ma oblizovat po rukach,uchylak jeden 😀 strasne mu to chuti 😎

vychytavka
autor
15. okt 2009

no tak teraz mam z toho uplny chaos 🙂 Nevedela som sa rozhodnut pred tym, no a teraz uz absolutne nie 😉
Ale dakujem, ze sa mi snazite pomoct.

pralinkaaa
15. okt 2009

ja sa mažem Eucerinom - zatiaľ nemám žiadnu striu...ale uvidí sa po pôrode. tiež si myslím, že je to dosť biznis ale keď už som začala...zasa som si povedala, že toľkokrát tehu nebudem, a radšej prevenciu. ale podľa mňa je to v podstate jedno čím sa mažeš, hlavne že sa mažeš. Ide iba o to pokožku spužniť. ale je to asi tak, že ak sa majú spraviť, sa spravia...bohvie, možno by sa spravili ale ešte horšie 🙂
nech nás strie obídu 😉

spagatice
15. okt 2009

Holky já mažu ráno a večer od třetího měsíce a stejně začínám praskat 😒 . Takže pokud to má přijít, tak to bohužel přijde.

sweet84
15. okt 2009

ahoj aj ja pouzivam ten eucerin, od zaciatku tehotenstva je velmi dobry aj je bez umelych prisad,atd..teraz som v deviatom mesiaci za 2 tt idem na cisarsky a nemam nic,nastastie🙂 a to musim povedat ze som to necakala lebo ja predispoziciu mam lebo ked som vyrastla v puberte tak sami urobili na bokoch

adka_8
15. okt 2009

ahojte-pridam Vam odpoved aj ja na to-ak ste sa nemazali doteraz, v tehotenstve Vam to nepomoze-strasne zalezi od elasticity pokozky,od toho ako priberiete a tak.Ja som sa nemazala nikdy-pocas prveho tehotenstva to slo v pohode a v 8 mesiaci som dostala gestozu,pri ktorej som odrazu nabrala 25 kg vodou a spukalo ma po celom tele ☹ pri prsiach,na rukach ,cele brucho i na nohach to mam-a snad sa teraz nezabijem-mam zdraveho krasneho syna,tak si hovorim,ze to mam za to,aby bol pekny 😅 Teraz mi nepuka nic,lebo uz asi ani nema kam.Ale poznam starsne vela zien,ktore sa mazali kremami vzdy a tehotenstvo v pohode bez strii a este viac mam kamosiek,ktore sa mazali az ked otehotneli a niektorym sa ukazalo a niektorym nie.Zalezi fakt podla okolnosti.... 😉

luka04
15. okt 2009

aj ja som sa natierala od sameho zaciatku 2x denne...aj obycajnymyi telovymi mliekami, aj drahymi..a dopraskalo mi brusko aj tak ☹ a pribrala som 10kg co si myslim, ze nie ja az tak strasne moc...

verisek
15. okt 2009

v prvni rade myslim, ze zalezi na tom jakou mate kuzi, pokud ma nekdo jemnou kuzi, citlivou, tak i kdyby se v tech kremech koupal tak mu to nepomuze, nekdo ma kuzi pevnou, nemaze se a strie se mu neudelaji, znam takovy 🙄

senja
15. okt 2009

Ja jsem pribrala jen to nutne minimum (pak jsem vsechna kila nechala na porodnim sale), mazala jsem se denne, ale posledni 2 tydny se mi bricho popraskalo 😖 Takze manzel mne hodla zaplatit plastiku 😉

raubirka
15. okt 2009

No holky, ja jsem tez popraskana a ted jsem si koupila olej Eucerin, tak uvidime... jinak se podivejte na diskuzi na omlazeni, doporucuji tam jeden krem z UK, ale stoji asi 2000,- a prej je fakt vyyybornej...

alexandrah
16. okt 2009

vychytavka - uplne suhlasim s nazorom, ze je to geneticky dane, a ked maju vzniknut, ziaden krem, ani olej nepomoze ... fakt ... ja som si kupila olej od welledy, jedna z najlepsich prirodnych kozmetik, preventivne, mazem sa hodne nepravidelne, cca 2 tyzdne (tak raz za tyzden??), ja strie nemam, len tak pre pokoj duse ... mam aj male brusko, aj to je asi genetika, mam brusko ako ini v 5-6 mesiaci, a som uz v polke 8. niekto sa maze furt, a ma strie, a ini vobec, a nemaju. a potom ti, co sa mazu, a nemaju si myslia, ze je to tymi kremami, ale mozno by ich nemali ani tak. proste vsetko je reklama, kozmeticke firmy chcu predat svoje vyrobky ... takze ak nechces velmi vyhadzovat, kup si proste cokolvek - olej, mlieko, co ti proste premasti kozu. snad sa ti nevytvoria 😀

desszi
16. okt 2009

ahojte, ja len tak na chvilu, uz mam sice po tehu,ale snad mozem. ja mam tiez nabeh na strie, ale nastastie sa mi nevytvorili, natierala som sa olejom eucerin, ale ked sa mi minul, tak som pouzivala obycajne telove mlieko, mastnejsie, take ake sme prave mali doma. ja si myslim, ze to je hlavne tym, ako rychlo clovek priberie - ja som podobne ako alex velmi pomaly priberala a nemala som az take velke brusko, takze ta koza sa stihla pomalinky natahovat a prisposobovat. a to clovek asi velmi neovplyvni - niektore maju brusko okamzite a rychlo, ine vyzeraju ako keby zjedli len kostku z ceresne.
co sa tyka kozmetiky, moja mama vravela, ze volakedy na to pouzivali kakaove maslo - len neviem ci dnes existuje kozmetika s kakaovym maslom? 😕

marhulinka
16. okt 2009

Ahojky,tak tohle je bohužel dané geneticky...takže ikdyby ses třeba mazala 10xdenně strie budou,ale mazání to trochu zmírňuje 😉 🙂 Časem strie vyblednou a někdy pak dokonce nejsou ani vidět...
Je to někdy hold úděl těhotenství...ale hezky si ho užívěj,mazej,ať máš dobrý pocit,že pro to něco děláš...a kdyžtak ať jsou jen minimálně!!!
🙂 😉

tygrous
16. okt 2009

Tak mne bylo receno, ze nejlepsi je mandlovy olej. Ja mam olejicek od Hippu a stridam to s detskym olejem Nivea - v obou ten mandlovy olej je. Mazala jsem prvni pulku tehu 1x denne a ted 2x denne. Zatim dobry, ale jeste jsou prede mnou dva mesice, tak jsem sama zvedava... Dispozice mam taky, mam strie na stehnech, jak jsem po puberte pribrala pres zadek☹

lucia169
16. okt 2009

kocky ked hovorite ze je to hlavne o genetike tak ako si mam vysvetlit to, ze v prvom tehu som poctivo mazala brucho a nemala som jedinu striu, zabudla som vsak na zadok a kedze som pribrala 20 kg na konci tehu sa mi na nom objavili strie. Myslite ze mam inu kvalitu koze na bruchu a inu na zadku? Teraz mazem poctivo od zaciatku olejom specialne pre tehosky ( DM drogerie, babylove) prsia, brucho aj zadok tak som zvedava. Snad to zachranim.

jakelina
16. okt 2009

Já čekám čtvrté dítě a předchozí tři těhotenství jsem se vůbec nemazala a žádné prasklinky na kůži nemám, teď se mažu semtam tím co mi přijde pod ruku a taky Eucerinem, říkám si na počtvrté by to byla škoda, abych měla jizvičky. Takže je to určitě dané geneticky, kdo to nemá mít tak se mazat nemusí a nic mu nepopraská a kdo má k tomu dispozice popraská, ikdyby se na hlavu stvěl a mazal nevím čím. 🙂

verisek
16. okt 2009

holky a nevite co se s tim dela kdyz se tam strie objevi? neda se to odtranit nejakym zakrokem(laser atd)?

marhulinka
17. okt 2009

Lucia169 strie se ti nemusí udělat všude,ale jen někde 😉

Verisek ve specializovaných střediscích odstraňují i strie laserem /ne třeba úplně,ale jde o zmírnění...to si chce vyzjistit/

kocule
17. okt 2009

Ono je to fakt geneticky, někdo se stále maže a nezabere nic, jiný na to kašle a nemá žádnou. Já se mazala weledou, mají na to olejíček a při dvojčatovém bříšku nemám žádnou. 😉 Kamošce se strie začaly dělat až po porodu tou nadváhou, jak jí šla kila dolů, takže ještě čekám,co přijde. 😀

betka1
17. okt 2009

podla mna je dobre sa mazat pre istotu, ale pocitat aj s tym, ze to nemusi zabrat. A odporucam kremovat aj boky a stehna, nie len brucho. Lebo aj tam sa pribera a tieto partie sa celymi plavkami zakryt nedaju.

Co sa genetickej predispozicie a typu koze tyka, tak tam si tiez nie som ista ako to je. V puberte sa mi narobilo vela striji na kolenach a stehnach ani neviem preco. Nikdy som rychlo nepriberala. Teraz som druhy krat tehotna a na bruchu strije ziadne. A to som pri prvom tehotenstve myslela, ze som ten typ, co sa tomu nevyhne. Ale mala som male brucho, takze aj to robi asi svoje. Trosku sa mi zda, ze sa mi objavili strije na stehnach, ale to su asi len tie stare, ktore sa zvyraznili, ked som pocas tehotenstva priberala.

Niekdo tu hore pisal, ze jeho kamoska si odstranila strije olejickom. Ja si nemyslim, ze je to mozne, ale stije sa mozu "scvrknut" spolu s kozou, ked zena schudne. Ale objavia sa, ked zas pribere. A tiez blednu, co je plus.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre