Stŕpnuté prsty a bolesti v zápestí. Máte skúsenosti?

zuzizuz
16. nov 2007

Ahojte, chcela som sa spytat, ze ci sa tu najde niekto kto ma alebo mal rovnaky problem. Uz asi tyzden mi hrozne trpnu prsty, hlavne na pravej ruke a hlavne ked sa rano zobudim, potom cez den sa to trosku zlepsi, ale nikdy uplne neoddide. Rano je to take zle, ze mam ruku hrozne slabu a prsty nemozem uplne ohnut, resp. urobit past, lebo to velmi boli, hlavne okolo zapastia. Ruky mi opuchaju, ale hlavne tato prava. A vela krat mam pocit, ako keby mi v ruke "mravce chodili". Je to neprijemne, lebo si rano ani chlieb neviem odrezat 🙂. Stretli ste sa s niecim takymto? Dakujem za radu

livis
20. apr 2017

ahojte, v r. 2007 som písala príspevok sem, ako čakám na prípadnú operáciu karpálneho tunela. Vtedy som sa aj dočkala, zoperovali mi po sebe obe ruky. Mám od vtedy pokoj. 🙂 Jasné, že môže ísť aj o iné problémy, ako o zúženie karpálu. Ale dá sa to vyšetriť a zoperovať. A fakt pomôže 🙂

zdravy_zivot
8. jún 2018

@livis ahoj Livis, mne presne takto zacali asi 2 tyzdne dozadu boliet ruky teda presnejsie rano ich neviem ohnut, klby akoby naliate, neviem ani vonkajsiu zaluziu vytiahnut...potom to trochu prejde ale nie uplne, viem ohnut ruky ale ten tlak citim cely den. Niesom tehu, mam 2 rocneho a 8 mesacnu. Bola som dnes u lekarky a moč mam ok, krv mi dala na reumatologicke testy, uvidim o tyzden. Potom sa uvidi po vysledkoch co dalej...karpalny tunel som citala ze sa prejavuje inak, je to bolest sustavna pocas celeho dna a vtedy nevies palec ohnut cez dlan k malicku som sa docitala...kamosku prave nedavno operovali, hovorili o reume, karpali, osteoporoze, z chrbtice a pobehala x lekarov a nakoniec ju operovali, otvorili ruku, precistili kanaliky a zasili. Bolesti ma nadalej a ze e to horsie, chodi na rehabilitacie....Ja sa skor priklanam k tomu ze ju mam presilenu alebo cviknuty nerv z chrbtice kedze mam dlhodobe problemy s chrbticou...

ferko10742
19. dec 2018

@zuzizuz Ahoj ja mam podobny problem a doctor povedal je to carpal tunel a musim ist na operaciu :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre