Struma v tehotenstve. Môže to uškodiť bábätku?

nneellaa
21. nov 2009

Ahojte, som v 36 tt a až teraz mi zistili zväčšenú štítnu žľazu-strumu nemôže to poškodiť bábätko?
Hodnotu FT4 mám 8,7.

reuska1
12. nov 2010

@kvojtanikova v pondelok by uz mal robit...len neviem na kedy ma objedná. Mne sa to ale zdá divné. Pri takýchto hodnotách by som asi musela niečo cítiť čo sa týka zdravotného stavu. A ja sa cítim stále rovnako. Som síce stále unavená a nervózna....ale to mám pocit, že som bývala taká vždy.....a ešte v r. 2006 som mala hodnoty úplne normálne. Nemám vôbec nejaké výkyvy váhy...ani som neschudla, ani nepribrala. Ja neviem....stále dúfam, že je to nejaký omyl v labáku.....však žiadna z vás tu nespomína také vysokánske hodnoty

mucka2505
21. nov 2010

@lubinka26 ahoj, mozem sa spytat, ty mas teda zvysenu alebo znizenu cinnost stitnej zlazy? mne v 30 tt tiez zistili zvysenu cinnost stitnej zlazy ale endokrinolog mi nedal ziadne lieky lebo tie by mohli uskodit babatku..tiez som z toho na nerva bojim sa co to moze s malou spravit...a nasadi mi lieky az po porode..vie nietko ako to mohlo vplyvat na babo v prvych troch mesiacoch ked ma niekto viac hormonov..viem ze nedostatok sposobuje nizsiu inteligenciu u deti..

mucka2505
21. nov 2010

@reuska1 ahoj, mozem sa spyta ako si dopadla s tou stitnou zlazou? mne tiez v 30 tt zistili zvysenu cinnost šž....
ale nedali mi žiadne lieky ze vraj aj po porode..u teba ako postupovali?

mucka2505
21. nov 2010

@kvetka84 tebe dali lieky pri zvysenej cinnosti šž? mne tiez zistili v 30 tt a lekar endokrinolog mi nenasadil ziadne lieky len chodim kazdy mesiac na krv aj sono uz mam za sebou a len ma sleduje a vyjadril sa mi ze lieky by mohli babatku ublizit a ze mi ich nasadi az po porode..tak ja potom uz neviem a som z toho na nerva..lebo vsade citam ze aj pri zvysenej a pri znizenej cinnosti vsetci uzivaju lieky..a mne nic nedal..nie ze by som tuzila po liekoch len tomu nerozumiem..bojim sa o malicku aby jej to neublizilo..aby z toho nemala niejake nasledky a aby bola v poriadku zdravucka...

lubinka26
21. nov 2010

@mucka2505 ja mam znizenu funkciu stitnej zlazy a od zaciatku beriem euthyrox. zacinala som na 75tke a teraz beriem 100ku. v 30tt ma uz dieta svoju stitnu zlazu, tak asi preto ti nedali ziadne lieky alebo si nemala az taky vykyv. a to ti teraz ako zistili? ved to sa zistuje z prvych krvnych testov.

mucka2505
21. nov 2010

@lubinka26 vidis a ja som volala svojmu dokimu hned ako mi to zistili na internom a tam mi sestra povedala ze to sa nezistuje ze v prvych krvnych testoch sa len zistuje krvna skupina, HIV,cytoplazma... atd ale stitna zlaza tam nebola....lebo hed som im v ten den volala...tak to je sila.. lebo aj mne to pride ako velmi podstane ked moze byt ohrozeny zdravy vyvin dietata .. zistili mi to na internom ako som uz spomenula bola som tam kvoli tlaku lebo mi troska kolisal ale tlak som mala v pohode a tam mi z krvi zstili zvysenu cinnost stitnej zlazy mala som ju zvysenu az na 29 ze do 22 je norma ze vraj mierne zvysena nie agresivna...ano ja viem ze od 12 tt ma dieta svoju stitnu zlazu ale neviem co to mohlo sposobit ked som to mala od zacatku tehu..na to mi nikto nevie odpovedat ani endokr.len mi tolko povedia ze nech sa nebojim...hruuuuuuza

lubinka26
21. nov 2010

@mucka2505 no zaujimave. mne dokonca povedala sestricka u gyn., ze keby som otehotnela minuly rok, tak mi to nezistia vobec, pretoze je to novinka. tak ja neviem. niektori lekari to davaju robit a niektori nie? urcite bude vsetko v poriadku. no a ja tabletky budem brat uz do konca zivota ☹

mucka2505
21. nov 2010

@lubinka26 nase zdravotnictvo je otrasne..nemam slov...beru nas len ako kusy a nie ako ludi...dufam ze bude vsetko v poriadku... 🙂 a ja som bola uz u doktora od 5 tyzdna hned ako som vedela ze som tehotna..prajem vsetko dobre a hlavne vela zdravia 🙂 a to hadam nie ze do konca zivota..moze sa to napravit, nie?

lubinka26
21. nov 2010

@mucka2505 dakujem Ti velmi pekne. ale ano, do konca zivota. zevraj som s nou mala problemy aj pred tehotenstvom, ale to nikto nevedel, lebo stitna zlaza neboli 😠 aj ja som isla k dr. v 5tt a poslala ma prec (bez vysetrenia, bez krvi), ze mam prist o tyzden, ze este nic nebude vidiet. vies si predstavit tie nervy. neskor som tutu dr. zmenila s uz som spokojna. ale vsade je nieco. urcite bude tvoja mala v poriadku. drzim vam palceky, prajem vela zdravicka a lahky a rychly porod 🙂

mucka2505
21. nov 2010

@lubinka26 no ved to ze to neboli, ani ja som nevedela ze mozem mat takyto problem ani len vo sne by ma to nenapadlo..do 30 tt vsetko ok a potom zrazu toto...to bol riadny sok normalne som tomu neverila a ani teraz sa mi tomu nechce verit nevedela som kvoli tomu spavat normalne ma to nicilo...ale je to tak opakovane mi vysledky tak vysli ☹ snad bude srdiecko nase v poriadku..musime mysliet pozitivne..dakujem ti velmi pekne..uz sa nam to blizi..je to tu co nevidiet.. 🙂

adupal
15. dec 2010

aj mne vyšli u gyndy zle výsledky na štítnu žľazu. Začala som chodiť na interné, tam som mala výsledky dobre, až do septembra. Od októbra beriem euthyrox 25, jednu tabletku na lačno. Mám zvýšenú štítnu žľazu. Dva mesiace po pôrode mám ísť na kontrolu. Tabletky mám užívať aj počas kojenia. Toto vyšetrenie v tehotenstve začali robiť len minulý rok. Možno aj pri prvom synovi pred 5 rokmi som mala zvýšenú štítnu žľazu, ale nerobili vyšetrenie, tak ktovie.

katchitchi
20. dec 2010

Ahojte, prosim o radu. som v 33. tyzdni a na vysledkoch krvi S-aTPO 132,90 a S-TAG 2,96. co to znamena?
Dakujem

ankamarka
3. feb 2011

@reuska1 Ahoj, prosim ta, si tu jedina, ktorejj vysli vysledky vysoke, niezeby ma to potesilo, to nie, ale ja som v 8 tyzdni a TSH mi na gynde vyslo 20 a aTSO 49...chcela by som sa opytat ako si na tom teraz ty, ci ti lieky zabrali, a hlave aku koncentraciu ti endokrinolog dava. Ja som mala po euthyroxe 25 v septembri 6, potom mi dala Euthyrox50 a mala som 2, ved preto som aj ostala som tehotna - boli to dvojicky- jedno embryo sa prestalo vyvijat, a hups zrazu mam TSH20. Je mi z toho zle...Vsetkym Vam krasny den.

reuska1
1. apr 2011

@ankamarka .....ahoj.....vôbec som na túto stránku teraz nechodila, tak som si nevšimla tvoju otázku pre mňa, prepáč. No, najskôr mi dr. nasadil L-tyroxín 75, o mesiac som išla na kontrolu a výsledky boli stále vysoké (TSH okolo 8), tak mi dal 87,5 a výsledky sú už v norme. Ale aj tak.....práve ten prvý trimester som nebola vôbec liečená, takže mám stále obrovský strach ako to dopadne. A s doktorom som sa v podstate stretla len prvý krát, kde mi povedal, že mám zníženú funkciu ŠŽ a nič viac mi nepovedal. Potom som už chodila len k sestričke na krv a pre výsledok. Som naňho dosť napálená, preto som sa objednala do Ľubochne a 4.4. tam mám ísť.

adetka
1. apr 2011

mna moja endokrinologicka privedie k zufalstvu... zistila som, ze som tehotna... tak som sa chcela okamzite prihlasit na odber krvi... a oni, ze staci v maji... na konci prveho trimestra 😒 😠 ... nedala si to vzsvetlit... ze az potom ich to zaujima, lebo az narastom vahy sa moze zmenit hodnota HcG... ze nech iba beriem svoju tradicnu davku (beriem ju uz rok)...
co teraz? 😢

marikac
19. apr 2011

@adetka skus ist na kontrolny odber ku gynekologicke a ku endo sa dovalis uz s vysledkom.....a nenechaj sa odbit.

erika1111
29. jún 2011

@lubinka26 ahoj.ako si dopadla ked is mala take zle vyslekdy,ja mam zle tearz a som v 16tt

erika1111
29. jún 2011

@ankamarka no ako vysledky ,lepsia sa?ja mam tiez zle tso mam cez 17. a som v 16tt.tak mam strasne obavy.

erika1111
30. jún 2011

@reuska1 ahoj.ja mam to tsh cez17.a to je vraj zle.ale mam upravene lieky tak som zvedava co bude dalej.nikto mi nic nepovie viac.gynekolog nevie.a stitna ze do 20tt sa to musi upravit,.ty mas uz vsetko zrejme za sebou.prosim ta napis mi ci sa ti vysledky zlepsili a ci babo je ok.dik velmi pekne

lubinka26
2. júl 2011

@erika1111 vsetko je v poriadku 🙂 do 8. mesiaca mi este dr. pridavala hormony, skoncila som na euthyrox 100. po 600nedeli som bola na kontrole a znizila mi na 75, ale bolo to malo. akurat vcera som bola na kontrole, takze budem brat 87,5... mala je ok, narodila sa sice 4 kg, ale to s tym nema nic spolocne. len ja som pribrala za tehu 37 kg 😲 no a este 20 mam stale na sebe, dufam, ze teraz sa to uz pohne... nemysli na to. pred 2 rokmi ani nerobili taketo testy a baby ani nevedeli, ze maju problemy so stitkou. uz to mas podchytene a liecene, tak sa zbytocne nestreusuj. to je pre babatko horsie.

erika1111
4. júl 2011

@lubinka26 dakujem velmi peken.velmi si ma potesila.

reuska1
18. júl 2011

@erika1111 ahoj.....30.5. sa narodila maličká a je úplne v poriadku...aspoň zatiaľ a dúfam, že sa nič zlé časom neobjaví ako následok štítnej. A to som mala TSH 47...po tej kontrole v Lubochni mi zvyšil dávku z 87,5 na 100, lebo som to mala hraničné. Teraz som ešte na kontrole nebola, čakám kým sa hormóny trocha ukľudnia...ale v najbližšej dobe pôjdem. Tak žiaden strach, dobre to dopadne 😉

reuska1
18. júl 2011

@erika1111 a pred pôrodom som upozornila lekárov, že som mala problémy so štítnou..pre istotu, aby o tom vedeli a niečo neprehliadli.....rodila som cisárskym, tak keď prišla lekárka z novorodeneckého, dali jej to vedieť a ona mi potom osobne prišla povedať, že maličká je zdravá podľa ich prvotných vyšetrení, klinicky vyzerá dobre. A na 5. deň sa ešte robia nejaké testy práve na ŠŽ, kt. sa posielajú do BB a výsledky sú tak do 3 týždňov. Že keby bolo niečo zlé, tak sa ozve detská lekárka. Máme už 7 týždňov a nikto nevolala, tak predpokladám, že všetko je v poriadku.

erika1111
18. júl 2011

@reuska1 no aj ked som sa pytala gynekologa ,on mi nevedel ohladom vyseldkov nic povedat ale ty si ma velmi potesila,dakujem

kiya
29. júl 2011

ahoj, neviem ci mibudete vediet poradit (ukludnit?)
predvcerom som si nasla na krku, hned vedla hrtana taku hrcku, ako male vajicko, utekala som hned na druhy den k lekarovi a nastastie mi sestricka vybavila sono hned na pondelok, inak sa caka aj mesiac aj viac... a vzala mi krv, vysledky budu tiez v pondelok, moze to byt zvacsena stitna zlaza? normalne panikarim, ale len vo vnutri, na vonok sa tvarim kludne, ale bojim sa.... vdaka za kazdu odpoved

kiya
31. júl 2011

nikto nic? ja viem, ze je to neaktulana tema, ale na inych foram som citala o tom dost, az ma zarazilo kolko ludi ma s tymto porblem...

jankohrasko
6. aug 2011

@kiya Ahoj, ja som si tiez nasla zvacsenu stitnu zlazu asi 7 mesiacov po porode. Mne zistili hyperfunkciu (nadprodukciu hormonu), opak je hypofunkcia (nedostatocna funkcia). No moja SZ nesuvisela s porodom. Urcite chod doktorovi, nasadi spravnu liecbu, urobi odbery 😅 Netreba stresovat. Ja ked som tam isla prvykrat, ani som nevedela, o com je stitna zlaza ☹ kludne sa pytaj 😉

kiya
6. aug 2011

@jankohrasko ahoj, tak podla sona je to uzol na SZ, ale endokrynologycka mala dovolenku, idem tam hned zajtra rano.. biopsii sa asi nevyhnem, a potom uvidim dalej... sak som zvedava... len nech to nerastie...

luciemanticova
24. aug 2011

ja mám zvyšenu funkciu štitnej žľazy, musela som isť na operaciu.takže vlastne ju už nemám,beriem lieky!!!! zistili mi to v tehotenstve,dcérka sa mi narodila v júly 2007 a na operaciu som šla január 2008,odvtedy som už dvakrát potratila. Veľa som čitala o tom že zvyšena funkcia štitnej žľazy sposobuje potrat!!!! chcem ešte jedno dieťatko,ale neviem či sa oplati riskovať!!!

zuzanka751
25. aug 2011

@luciemanticova pokial mas hodnoty v norme, tak by to nemalo byt kvoli stitnej... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre