Sú bežné veľké bolesti v krížoch na začiatku tehu?

anavila
28. máj 2009

ahojte. som asi v 5tt. A hrozne ma bolia krize, moč mám v poriadku, a neviem co to moze byt...celkovo som aj strasne unavena, hoci spanku mam dost...som podrazdena a mrzuta z toho vsetkeho. Myslite si ze je to bezne???? Nemozem sa ani zohnut, a ked sadam do auta, to je katastrofa!!!!!

kathrin17
8. feb 2013

@kuspitka moja mala si to az tak,ze si sa nemohla nadychnut?Ja uz hodinu neviem co so sebou.....priserne ma bolia krize.....

gepe
8. feb 2013

@anavila je to bezny. Me krizovy bolesti chytly na skoro 3 dny cca v 8tt a pak to samo preslo a doufam uz se nevrati, natoz u porodu. I kdyz ted koukam, ze zalezeno uz je to tady dlouho.
@kuspitka a @kathrin17 me pohomlo to nejak preckat a to velmi spatne snasim bolest.. ta nejhorsi cca 2 hodiny, pak uz to melo sestupnou tendenci

kathrin17
8. feb 2013

@gepe a tiez si to mala tak,ze si sa nemohla ani nadychnut?Ja este totiz neviem ci som tehotna......som 5dni po embryotransfere...cize mi to vychadza, ze som 10DPO....ale idem sa zblaznit....vobec neviem ako sa mam ulozit aby to preslo....je to priserne

gepe
8. feb 2013

@kathrin17 to se odviji prave od te bolesti i to zhorsene dychani... ale u Tebe bych asi radsi nevahala a nechala se odvest k doktorovi pro jistotu. Muzes mit k tomu treba i uskriply nerv mezi zebry a to pak nejde dychat a jeste k tomu ma clovek pocit ze ma infarkt apod. Anebo to muze byt uzkost, ktera se odviji od te bolesti krize, coz je taky dost mozny - me se to stavavalo, nez jsem s uzkosti atd. naucila nejak pracovat.. jak dlouho Te to boli?

kathrin17
8. feb 2013

@gepe uz nieco vyse hodiny.....baby radili skusit si dat magnezium, tak som dala rozpustit sumak a skusim to vypit,ci to nepovoli, inak neviem....asi sa zblaznim.....nemozem dychat, pretoze ma pri dychani strasne picha v tej oblasti krizov....

gepe
8. feb 2013

@kathrin17 magnesium je dobry na svalovou krec, nebo na boleni hlavy, uvolnuje... to je pravda.. ale na tohle podle me bude zbytecny, ja ho prave beru uz xx let na migreny a taky na trochu svalovy uvolneni (to jde tak nejak ruku v ruce).. hele nechces radsi k doktorovi? Tohle se mi nezda.. a ver ze je mi Te fakt lito

kathrin17
8. feb 2013

@gepe nasla som si jednu polohu v ktorej sa to celkom da....ak to neprejde, tak pojdem na pohotovost, i ked by som velmi nerada, lebo obstrek ani nic podobne nechcem kedze mozem byt tehu....natrela som si to takou bylinnou mastickou a idem si dat to magnezko a najst daku polohu v ktorej to nebude az tak strasne pichat.....

gepe
8. feb 2013

@kathrin17 magnesiem urcite nic nezkazis 🙂 nemusi Ti davat obstrik pokud nebudes chtit a jine driaky... ono staci jen zjistit, jestli to tam treba nemas jen nekde blbe skriply, nebo jestli to neni nejak napr. reakce na ten trasfer... rozhodne drzim pesti at to prejde, nebo at doktori pomuzou a vse je v poradku

zuzanka.h
8. feb 2013

aj ja som mala....

kathrin17
8. feb 2013

@gepe konecne mi to pred pol hodinou ustupilo, uz je to lepsie, ale poviem ti bol to totalny masaker.....ze au

gabika84
8. feb 2013

@kathrin17 ako ma boleli? Jak hovado! Je to spravne slovo asi😀 dobre znamenie, zeby? 🙂 drzim silno palecky secky 😉

kathrin17
8. feb 2013

@gabika84 mna to bolelo uplne priserne asi dve hodiny, potom to povolilo, i ked ich este stale citim.....neviem Gabi.....strasne chcem, aby to tak bolo, ale vobec sa tehotne necitim ☹ takze neviem....i ked je este skoro. Ja som to mala taku brutalnu bodavu bolest....ale teraz uz je dobre

gepe
10. feb 2013

@kathrin17 ono jestli to je, co jsem mela i ja, kdyz to tak blbe reknu, tak by Ti to melo pomalu odeznivat az do uplneho zmizeni bolesti 🙂

mambba
10. feb 2013

ja som v 5tt+1 a krize ma bolia ako sialene.. ani prsia nebolia, ani mi nie je zle.. len tie krize ( a podbrusok trochu) boli ako sialene

nomxxx
10. feb 2013

@kathrin17 ahoj, ja som dnes tiež 5 deň po ET a bolesť krížov sa len stupňuje. Mávala som aj pred mrchou, ale toto je brutal, verím že to niečo znamená, ako u teba, tak aj u mňa 🙂 ...pomohlo to magnézium?

kathrin17
10. feb 2013

@nomxxx velmi mi to magnezko vtedy pomohlo.....bol to taky dvoj hodinovy zachvat, ktory potom ustupil a vcera sa to znovu poobede zacinalo, tak som si sla lahnut a chvala bohu po zobudeni mi uz nebolo nic a teraz to zacina znovu. Len u mna neviem, ci nemam len daky pricviknuty nerv. Neviem skratka si nechcem namyslat, pretoze sa strasne bojim sklamania. Ja uz som dnes 7my den po ET a rozmyslam,ze by som zajtra spravila test, i ked sa toho bojim 😀 neviem, hrozne ma to laka......je to vlastne uz 13DPO a mohlo by byt nieco vidiet.....moc ti drzim palceky nech to vyjde a drzim ich aj sebe 😀

kuko7
30. mar 2013

Ahojte, tak my sme sa zacali snazit o babo a ta bolest krizov je neuveritelna,,,ja to neviem ani opsisat,,,este neviem ci sa nieco deje ci som alebo nie som,,,,ale neskonale ma bolia krize,,,nikdy ma tak nebolievali a ani pri prvej dcerke :/

michaelamilan
30. mar 2013

@anavila je to úplne normálne....a počkaj ku koncu tehu....ja som bola 2x na obstrekoch čo som sa ani pohnúť nemohla a prešlo to až keď som porodila 🙂 Nebojkaj sa ničoho, keby nieje niečo v poriadku dr. ti určite povie.......A tá náladovosť.....to sú hormóny......nič si z toho nerob....ja som prespala celé tehulkovanie 🙂

anavila
autor
31. mar 2013

@michaelamilan ahoj dakujem za odpoved, ale mam už trojročneho syna...ale si zlata, vazim si to 😉

mizuzka
8. jan 2015

ahojte, ja som zacala mat bolesti krizov hned na zaciatku tehu, ked som mala dostat ms a trvalo to asi dva tyzdne. potom to preslo a zacalo sa to opakovat az v piatom mesiaci, kedy som vsak uz dostala magneziove tabletky a pokoj na lozku nakolko som sa nevedela ani postavit z postele. ked som chodila tak mi bolest vystrelovala z krizov az do celeho chrbta. ked som si zle sadla, ze som bola suchnuta trosku nizsie tak som sa tiez nevedela postavit zo stolicky. je to vraj bezne, ale vyzaduje sa vtedy kludovy rezim, nakolko pri zvysenej namahe moze dojst k potratu pretoze to dieta je priliz nizko... teda vo vyssom stadiu.

danusa21
25. feb 2015

Ahojte, mne meska 6 dni (40.DC), test budem robit az za 3-4 dni a to preto, ze uz som parkrat mala 7 dnove meskanie. Az na to, ze som mala minimalne citlive prsia a teraz nic. Krize ma hrozne bolia uz zhruba 10 dni. Aj vytok sa mi ruzovkasty zazdal, tak cakam, ci sa rozbehne alebo co... 😠 Ale z tych krizov sa idem zblaznit hlavne k veceru, ziadna poloha nie je dobra.

nenita21
20. jún 2015

baby ja som mala 8.menzes ale iba 3dný tak že 2dni som velmo krvásala a na trety deň som mala ružové ako brufenka ak viete .15steho som si správíla test ukazalo mi jednú palíčku.tak neviem ak nesom alebo som dnes ,,je uš 20.6som si správila dalšy test ukazalo mi jednu palíčku a bolí ma pod brucho velmo ako keby som mala dostať kramí.ale nič lebo som mala iba 2dny. poradte mi prosím ...dakujem 🙂

nenita21
20. jún 2015

@nenita21 a som aj stale mokrá ako keby vytok som mala kazde rano to mam néchapem prečo

danusa21
21. jún 2015

@nenita21 Bola som na tom podobne, a kramy dosli. A odvtedy som to takto mala skoro kazdy cyklus. Co ti poviem, hormonalne zmeny su bestie...

barbinka13
14. aug 2017

Ahojte, tu je par cvikov na bolesti krizov, mne velmi pomohli: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=825...

petka529
17. aug 2018

Ahojte som v 5mesiaci a strasne ma bolia krize a ladviny neviem co mam robit viete mi poradit?

hennyinnsbruck
17. aug 2018

@petka529 hmmmmm......... Zeby zajst lekarovi???????? ..... Boze moj

petka529
17. aug 2018

Moj lekar ma dovolenku a momentalne sa nemam ako dostat na slovensko .

hennyinnsbruck
17. aug 2018

@petka529 a tvoj lekar je jediny v celom meste? Nemate ineho? Popr nemocnicu?

petka529
17. aug 2018

Takto som zo slovenska a teraz som v cechach a nezoberu ma hoci kde .lebo kazde jedno vyšetrenie si platim .a niektory lekary ma vobec nechcu zobrat.sama nechapem preco vraj som zo slovenska a mam si to riesit na slovensku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre