Sú herpesy v tehotenstve nebezpečné?

kamilecka
26. jún 2006

Ahojte zienky,chcela by som sa Vas opytat ako to je s tehotenstvom a herpesmi.
Pocula som ze ak ste tehotna a vyjde vam na perach herpes ze je riziko ze koli herpesu sa potrati alebo poskodi plod.
Kamoska bola v 15 tyzdni a do rana jej vysiel herpes na perach a do tyzdna potratila babo.
A pytam sa preto aby som vedela ci sa liecit proti herpesom uz teraz kym niesom tehulka aby sa potom nieco nestalo.
Ake mate s tymto skusenosti alebo niejake dobre rady DAKUJEM 🙂 😉

nadhera
5. mar 2008

kdesi som citala,ze na herpesy treba pouzit sodu bikarbonu. skus. ale b-cko isto papaj, ja to robim aj kvoli kutikom. jedno forte denne.

dididi30
6. mar 2008

miska....no ved to, ale tu baby pisali,ze herpesin sa nemoze, ze je to nebezpecne.....tak preto tu pastu....mne pasta nejako nevadi a pekne sa mi to zahojilo, takze som rada 😉
nadher.......no neviem ci to becko v tehu nevadi, skusim sa dnes doki opytat 😉

mywiel
6. mar 2008

Ja mavam bezne herpesy na ustach ale aj tak si myslim, ze pokial je ten virus uz vo vas je menej nebezpecny ako keby ste to chytili od niekoho ineho, no a najhorsi je genitalny herpes ten sa musi liecit okamzite, ale tento na ustach si myslim, ze nie je taky hrozny ja som ho mala 2x a na utz je vsetko ok. 🙂

uhlikova09
7. mar 2008

Mna prepadne herpes asi 5 krat do roka,niektory zmizne raz dva,a niektory sa drzi aj 3 mesiace!!!!Ale ked som bola tehotna,herpes som nemala,ani ked som kojila,normalne mi až oci z jamiek pomaly vyskocili 😉 😉 😀 😀

evka1310
12. mar 2008

ak uz zena mala herpes pred tehotenstvom, ma protilatky a nemal by byt nebezpecny. Herpes je nebezpecny ak ho zena este nemala a dostane ho prvy krat ako tehulka.
mne minuly tyzden brala sestricka krv a pritom ukazovala kolegovi prstom, ze aha, tu sa mi robi herpes. Skoro som omdlela ked som to videla. Ja som herpes v zivote nemala!! sestricke som povedala, ze ked sa mi urobi herpes, tak zazalujem nemocnicu (tu je zapad, tu je to bezne). Nastastie ma obisiel. Ale stres to bol riadny....

shela
12. mar 2008

Ja som mala herpes mozno 2 krat pred tehu..ale pocas tehu skoro kazdy mesiac mi nebehol a to v kutiku 😒 ..a stale to pokracuje ..davaju mi vselijake masticky a nic nepomaha...a teraz som si vsimla ze to stale vybehne pocas ovulacie kedy mam vyssiu telesnu tepotu..mna z toho asi porazi..je to otras stale popraskane a bolave pery 😔

dididi30
12. mar 2008

evka a kde si presne....??a si tehu?v kolkom si tt??
shela, ja som mala herpes uz dva krat pocas tehu aj pretym som mavala a vraj je to v poho ako evka tvrdi ak si ho mavala predtym 😉

shela
12. mar 2008

dididi30...ja viem ze je to OK...ale mat to nonstop tak pre mna to uz OK nieje ☹

dididi30
12. mar 2008

shela.....ak si to mala aj predtym tak to podla mna mas nizky prijem tekutin, alebo velmi suche pery a preto...ale ty si teraz tehu ci nie, lebo ak nie, tak ja neviem.....

evka1310
12. mar 2008

dididi - ja som v 15 tt a som v Taliansku. 🙂

mywiel
12. mar 2008

Shela ani mne masticky nikdy nepomohli akurat mi ten herpes rozniesli po perach ako to bolo mastne a mala som aj dva az tri herpesy naraz! Co mi super pomaha je injekcna homeopatia, moze sa brat aj v tehotenstve. Picha sa to len pod kozu, nie do zily ale ak sa bojis injekcii tak sa tie ampulky daju aj vypit. Herpes zmizne za dva dni a niekedy ked svrbi tak sa zas vstrebe, nevyskoci cize nemusis cakat kym sa z neho stane chrasta a zas ta odpadne, vie to uplne stopnut ten herpes uz aj ked vylieza. Nemusis sa bat moja mama je sefka lekarne a konzultovala som to aj s doktorom,

ta homeopatia sa vola HERPES SIMLEX - Nosode Inj. 1.1ml, je to do vyrobcu -Heel, Distributor: ebi-pharm AG, 3038 Kirchlindach, je to nemecka homeopatia,

skus sa spytat ci ti to mozu objednat, ja sa liecim len tym a len toto mi zabera.

karolinkafe
12. mar 2008

Ja som sa docitala o tom, ze pre tehotne zeny je nanebezpecnejsi herpes na intimnych miestach 😖 , lebo pri prirodzenom porode sa moze preniest na babatko a sposobit komplikacie. Chcela by som vediet ci ma s tym niektora skusenost, lebo o tomto sa vie dost malo. 😕

mywiel
12. mar 2008

S tym ti neporadim, lebo tento herpes som nikdy nemala ale pokial viem ten sa musi liecit okamzite, lebo ten sa prenasa na babo este v brusku do maternice, to je velmi vazne, okamzite treba volat doktora ak to mas!

karolinkafe
12. mar 2008

Nie nie neplas sa 😀 nemam to, len som sa chcela opytat. Lebo podla toho co som citala, tak clovek ktory ma v tele virus herpesu (je nas asi 95% populacie ☹ ) ,tak ten moze vypuknut najma pri stresovych situaciach a tiez pri porode. Tak som iba chcela vediet 😉

mywiel
12. mar 2008

Ano to hej ale genitalny herpes je vazny to je iny druh herpesu ako na perach.

shela
12. mar 2008

dididi...nie ja nie som tehu 😅 ..ale od porodu mam s mojimi ustami take problemy ze az...a stale mi vybehnu herpesy v kutikoch a to pocas ovulacie...stale! Vzdy presne v polke cyklu...a pijem normalne 1,5 - 2l denne.. ☹

shela
12. mar 2008

mywiel...dakujem ti za radu..skusim to..sak za vyskusanie nic nedam..bud to zafunguje alebo nie..ja mam teraz krem zovirax- to je hovadina a taku reklamu tu na to robia ze az..a tiez mam este nejake lieky..ale ten zovirax no hroza

karolinkafe
12. mar 2008

No ja som teda citala, ze ten genitalny moze byt z toho isteho virusu ako ten na perach (mas pravdu ze su dva, ale zevraj ten genitalny mozu sposobit oba) tak neviem ☹

dididi30
12. mar 2008

shela to je nejaka alergia ako ja mam, to preto sa mi tiez tak casto hlavne po nadche objavi, aj som to liecila ale odisla som a tym padom sa to vratilo 😒 asi sa musim po tehu dat do poriadku 🙂
mywiel, veru ani mne masticky nepomahaju, jedine pasta na zuby mi pomohla, lebo tu sa k niecomu dostat to je horor, ale ked budem doma, tak skusim tie homeopatika kupit tak do rezervy 😀

mywiel
12. mar 2008

Karolinkafe je mozne ze oba herpesy su ten isty virus, ale na genitaliach je nebezpecny k dietatku sa moze dostat cez maternicu a mozno aj porobit lezie na krcku. 😉 Na ustach sa moze dostat k nemu asi len cez krvny obeh, ale to je mala sanca a ak ho mavas casto, tak to zrejme nevadi. Ja som ho mala 2x pocas tehu na ustach a moje babo je v poriadku. 🙂

karolinkafe
13. mar 2008

Dakujem mywiel za rady. Pre objasnenie ja som este herpes v zivote nemala 🙂 len ide o to, ze predpokladam, ze virus v sebe mam (tak ako takmer vsetci z nas) 😒 , pretoze moja mamka ma tiez obcas herpes na ustach a tusim, ze aj bracho raz mal. No a ide o to, ze sa obavam, ze to prepukne v tehotenstve, kedy to je najnebezpecnejsie (teda ked je to po prvy krat prave pocas tehu ☹ ) Takze som sa chcela len informovat, ale nechcem hned dramatizovat. Ten virus mozno vo mne kludne spinka a kedze nie som specialne stressman, tak sa dufam ani nezobudi 😉 😀

helena
14. mar 2008

UHLIKOVA09 ahoj tvoj malinky sa narodil 6.3.?????? aj ja som narodena 6.3. 😀

mechurik
18. mar 2008

herpes nie je o tom, ze budes teraz proti nemu bojovat kym nie si tehotna, herpes vznika aj pri nadmernom slnku, alebo ak fuka zima na peru, to je uplne jedno, takze to nema suvis na potrat dietatta, je to daco pre mna ako akne 🙂

matinka
24. apr 2008

ahojte, ja som sa prave dozvedela, ze kolegyna tu behala po kancloch 3 dni s pasovym herpesom 😲 , da sa nejako podporit imunita, aby som to nedostala? ☹

arizona
24. apr 2008

martinka: pásový opar nemôžeš od nikoho chytiť, buď je tvoj a vtedy si ho môžeš rozšíriť alebo nie je tvoj, a vtedy ho nechytíš 😉 prednedávnom som mala herpes zoster (ten pásový), takže som teraz múdra 🙂 som sa bála, či to nakoniec na niekoho neprenesiem, ale mi to takto vysvetlili v nemocnici... ale iste by ti nemali uškodiť nejaké multivitamínky - posledné dni sú dosť rozšírené všelijaké virózy (asi z tohto všelijakého počasia). ak sa bojíš, skús zájsť za dokim, ale podľa mňa ste (a aj budete) v poho 😎

dididi30
24. apr 2008

ahojte.....tak ja mam prave teraz herpes, uz treti krat za cele tehu, vobec sa tym nezatazujem,lebo ja som ho mala predtym...pekne si to mastim a nadherne sa hoji....davam si na to vazelinu, vcely vosk 😉

kuca
20. máj 2008

Caute babky,
ja som v 22 tt a herpes mavam pravidlene. Vytvori sa mi vzdy kazde asi 3 tyzdne. Jedneho dna sa zobudim a bude zo mna herpes🙂) Ja som bola odmalicka na herpesy. A ani teraz ma to nepreslo.
Poradim Vam super medicinu na herpesy. Ja som uz vyskusala asi vsetko, ale toto by ma nenapadlo, ze to pomoze. USNY MAZ. Mozno sa divite co je to za sprost, ale je to super. Pomoze to okamzite, ani sa nic nevyrasi, mate to po ruke, nie je to vidno ked si to natriete a este to je aj zdarma. Vyskusajte.

jaja257
20. aug 2008

Caut babulky,
mam na Vas otazku, ake mate skusenosti s herpesom na perach? Mne sa spravil pred tyzdnom herpes v nose ale vdaka nadche ho mam nad perou a momentalne uz aj na pere. Strasne sa bojim na babo ☹ ☹ citala som vela clankov na temu ako herpes ublizuje babu....... 😒 ☹
bola by som rada keby ste mi poradili a povedali svoje skusenosti.

janajanajana
20. aug 2008

Co ja viem, tak herpes na perach babetku neublizi, ja som ho mala v 1.tehu tiez, sice az v 3. trimestri. ale aj tak, nebezpecny je ten pasovy opar (sposobuje ho iny typ virusu ako ten na perach) a ten je nebezpecny.

majandra
20. aug 2008

Ahojte babulky, tak ja ked som bola v 12-tom tyzdni som ochorela, mala som aj teplotu, hrdlo ma bolelo a k tomu nadherne velky rovno na pere herpes. Pytala som sa gynekologicky, ci taky typ herpes moze ublizit babatku a povedala mi, ze nie, ze takyto herpes neublizi... 😉 a moje babo je ok. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre