Sú herpesy v tehotenstve nebezpečné?

kamilecka
26. jún 2006

Ahojte zienky,chcela by som sa Vas opytat ako to je s tehotenstvom a herpesmi.
Pocula som ze ak ste tehotna a vyjde vam na perach herpes ze je riziko ze koli herpesu sa potrati alebo poskodi plod.
Kamoska bola v 15 tyzdni a do rana jej vysiel herpes na perach a do tyzdna potratila babo.
A pytam sa preto aby som vedela ci sa liecit proti herpesom uz teraz kym niesom tehulka aby sa potom nieco nestalo.
Ake mate s tymto skusenosti alebo niejake dobre rady DAKUJEM 🙂 😉

seli
9. mar 2007

Ahojte mamičky 😉 Aj ja sem tam mávam herpes, robí sa mi v nosných dierkach, väčšinou po chorobe alebo keď som unavená a v strese, proste keď je oslabená imunita. Ale už som ho dosť dávno nemala. Od kedy som však otehotnela, mala som ho dvakrát, v 5. a v 9. týždni - oslabená imunita a únava sú v tehotenstve bežné. 😖
Tiež som čítala, že nebezpečné je, keď ho dotanete v tehotenstve prvý krát alebo keď je to pásový opar. Ten, čo sa robí na perách (mne v nose, t.j. herpes simplex) by nemal byť nebezpečný. chcem sa na to spýtať doktorky. Ale všetky ultrazvuky som zatiaľ mala úplne OK. Držím nám všetkým palčeky, veď zdravé bábeno je to najdôležitejšie.

mimi109
9. mar 2007

no ja som mala herpes na pere ked som bola tehu asi 2 ci 3x mne sa to vyhodi aj pri obycajnom prechladnuti a netusila som zeby to mohlo dako ublizit babatku musim si zaklopat mala je nastastie zrava ako rybycka tuk tuk tuk 😵

seli
9. mar 2007

Ďakujem mimi, ukľudnila si ma 🙂 Mariannka vyzerá byť krásne bábenko (aj ja by som chcela takú). 😝

silvi07
9. mar 2007

Ahojte, myslim ze nam nezostava nic ine ako mysliet pozitivne a dufat, ze malicke bude v poriadku.tiez myslim, ze je vhodne dopovat sa vitaminkami, nestresovat sa a tak predist tomu, aby sa nam herpes opakoval.Ide jar tak snad to bude lepsie.Vsetkym nam prajem zdrave babetka. 🙂

sisa79
19. mar 2007

Ahojte!
Ja som 8 mesiaci tehotenstva a teraz som dostala herpes v kutiku ust. Neviem najst nijake clanky ohladom toho, ci to neohrozi malyckeho... neviete mi poradit? Ani neviem z coho ho mam. Ked som bola mladsia, tak som mavala casto herpesy, ale posledne roky vobec nie. Vdaka za kazdu odpoved. Slavka

dionyza
19. mar 2007

Slavka, ja trpim herpasami dlho - liecba predpisana imunologom trvala pol roka - nic sa nezmenilo, iba som si so silnymi liekmi rozhadzala cely organizmus, nehovoriac o zaludku. nepouzivam ziadne masticky, lebo mi nepomahaju iba alkohol na vysusenie. lekar mi povedal, ze netreba stresovat -velke percento defektov plodu je uplne z inych okolnosti, ktore zenu obklopuju a netrapime sa nimi - viacmenej z nevedomosti. kvoli jednemu herpesu (ak nie je pasovy) chore babatko mat nebudes 😉

sisa79
20. mar 2007

Dobre ranko!
Dakujem Dionyza za odpoved.
Aj ja dufam,ze sa malemu nic nestane. Mam 5 tyzdnov do terminu porodu. Pekny den. Papa... Slavka

jankag
27. mar 2007

Ahojte. Ja som prvé herpesy schytala asi v 10. týždni.Mne sa vyhadzujú skôr pri strese, ale vtedy sa nič také nedialo. V 12-tom týždni som dostala pasový opar na pravej časti tváre. Kožná bola z tohto zistenia dosť vystrašená. Hneď ma hospitalizovali na týždeň na izolačku a brala som 3x denne infúzie s antibiotikami. Našťastie som išla k lekárovi skoro, tak oko ani ucho mi to nezasiahlo. Po dvoch týždňoch sa to vyhojilo. Lekári sa báli následkov a brali mi v 13-tom týždni triple test na vývojové genetické vady. Bolo to skoro a vyšli skreslené výsledky. USG nepotvrdilo žiadne poškodenie. Odobrali mi ďalší triple test a ten už vyšiel s výbornými výsledkami. Som veľmi rada, že to dobre dopadlo. Bála som sa už aj ja. Vyzeralo to všelijako spočiatku ... 🙂

emjee
10. júl 2007

michell • 17tt • 10. júl 2007 o 12:27
ahojte babulky, hladala som tuto temu ale nic som nenasla a preto by som sa vas chcela opytat jednu otazocku.Som v 17 tt a na perach sa mi vyhodil herpes alebo opar sa tomu hovori.Chcela som vediet ci mozem na to pouzivat klasicku mast na herpesy ale ci by som mala zacat brat nejake vitaminy.Nie je nebezpecny herpes v tehotenstve?budem velmi rada ak prispejete svojimi skusenostami.Prajem vam krasne tehulkovanie a zdarve deticky

ritulka
22. júl 2007

Ahojte, mne sa pred par dnami vyhodili asi 4 herpesy na stehne, ale kozna mi to nepovrdila, ze je to pasovy opar...beriem Herpesin a nejaku masticku...uz to nie je take zapalene...len mam problem, ze mozno som aj tehotna...robila som si sice test, ale je to este moc skoro, aby sa ukazali dve ciarky...viete mi niekto pomoct??? diky moc...ked tak poslite IP

olajcova
28. júl 2007

Takže ktým herpesom: Od detstva trpím s herpesmi takže viem o čom píšem. Vždy som ich mala na nose.A vela. ked so otehotnela mala som herpes každý deň až do konca 5 mesiaca. Lekárka mi povedala že cez tehu je oslabený imunitný systém a tým pádom vznikne herpes. herpes ti už navždy ostane, teda v krvi a ked imunitný systém zoslabne tak automaticky vyjde. takže užívať pravidelne MAGNE B6. 🙂
A dieťa to nijako neohrozuje len ak by mala hepes na mušličke ☹

jani23
23. feb 2008

Ahojte! ☹ chcela by som sa poinformovať o pásovom herpese,lebo sa strašne bojím o bábätko.Som v 15t a pásový herpes som mala v 1 mesiaci tehotenstva,nevenovala som tomu velku pozornost.Herpesy som vôbec nemala,len mamina spomínala,že som ako dieta prekonala ovčie kiahne.Môže to ovplyvniť plod?Môže to bábätko postihnúť a poznačiť...bojím sa kvôli tomu.... 😢

avion
23. feb 2008

Ahoj, ja som mala v 20 tt naozaj velky herpes pod nosom. Mavam herpes aspon 1x do roka, ale takyto velky som este nikdy nemala. A babatku sa nestalo nic (chvalabohu). Dr mi povedala, ze to ani nevadi, lebo organogeneza je uz zakoncena. Takze asi skor vadi v casnom stadiu tehotnosti.

dididi30
23. feb 2008

ahojte......ja som mala herpes v 15tt, dala som si herpesin a bolo to ok......tiez som sa liecila na imunitu a brala som aj na to lieky, no stale sa to po case vrati...ale podla mna to nijako nevplyva na babo, je to len bububu.tak ako vesanie zaclon, farbenie vlasov a tak.....ak si budem namyslat, ze to mojmu babu skodi, tak aj bude...teda myslite pozitivne..... 😀

loss
24. feb 2008

takze ja som mala pasovy herpes v 8tt a liecila som sa zhruba 2mesiace kozna mi predpisala vitaminy a nejake maste nesmu sa uzivat antybiotika hlavne v 1trimestri
doktori ma uistovali ze babetku nic nehrozi zatial podla sona a vysetreni sme zdrave tak verim ze ozaj nam to nijak neuskodilo

zuzanka.j
25. feb 2008

ja som tiez dostala herpes a po dvoch tyzdnoch padla dg. missed ab. babo zomrelo akurat v tom case ked som mala opar. neviem ci to bola len nahoda, alebo nejaka suvislost, to sa uz nedozviem...

miskakiska
29. feb 2008

Ahojte holky.K tym vasim herpesom.Minuly rok som bola na to 2x v nemocnici na jar a na jesen.Davali mi infuzky a potom hormonalnu liecbu dalej vitaminy B skupiny masticky a kedze som to mala aj v ustach tak inhalacie.KOzna mi povedala ze su dva syndromy tejto formy herpesu a moze ich mat kazdy.Ja som prekonala v tom roku obidva.Mala som chrasty v nose zapalene oci svrbive vyrazky na celom tele po ktorych mi ostali chrasticky.Uzivala som Herpesin v infuzkach a neskor v tabletkach ale teraz som 14tt tak sme ich vysadili.Ale uz som tyzden po herpese a zatial Ok.Dala mi na to herpesin masticku stoji okolo 120sk na volny predaj a imazol krem na vysusenie ten neviem ci je na volno.Ale kozna mi o nejakom moznom potrate nehovorila ani slovo a vitaminy nepomozu.Ja som sa napchavala beckom a mala som ho aj tak.Primarka hovorila ze to je v niecom inom a tu vitaminy nepomozu.Bola som aj na imunologii vsetky testy boli ok len mi vysli velmi slabucke detekcie na ryzu zemiaky mrkvu lieskove orechy ale ze ani to nemusi byt ten hlavny spustac tak mi povedala imunologicka.Sami doktori nevedia co s tym a len improvizuju co bi mohlo zabrat.Na afty v ustach mi davali venter roztok a tie tabletky sa pouzivaju na problemi s travenim a s crevami a na moju otazku ako mi to ma pomoct v ustach mi primar na koznom povedal ze v ustach je rovnaka sliznica ako v crevach a bola som vybavena.Tak ziadny strach na caste herpesy rychlo ku koznej teplo sa obliekat nepodcenovat ze jeden den je krasne teplucko a na druhy den ideme zmrznut krv prechladne a vyrazky maju radost dostatocny pitny rezim aby sa vyplavili z tela veskere skodliviny lebo aj zadrziavanie takychto latok moze sposobit herpes lebo je to sice obranny mechanizmus nasho tela ale dost bolestivy a nepekny kozmeticky doplnok.Tak hlavu hore a drzte sa herpesinky.Martina

mywiel
29. feb 2008

Kamilecka ja som v 5 mesiaci a herpesy mavam casto na perach, pocas tehu som mala uz 2x, ked sa mi to vyhodi beriem na to homeopatiu ktora hned zaberie a som ok, hlavne je sa kvoli tomu nestresovat. Ja som zas pocula ked chytis chripku v prvom trimestri, ze je to pre babo nebezpecne a doktor mi povedal, ze nie, takze najhorsi je stres.

anamor
2. mar 2008

ja som herpesmi trpela vzdy, potom prislo obdobie, ze dva roky som nemala ziaden, co bol priam velky zazrak. A prislo tehotenstvo a na konci prveho trimestra sa mi vyhodil taky velky herpes, no hroza, svrbel a vsetko co k herpesu patri, v lekarni mi na to nic nepredali, lekar tiez nic nepovolil, ze latky v protiherpesovych pripravkoch su velmi silne a kedze je to na puse, vsetko ide do tela, lebo to zlizem.
Odporucili mi uvarit saciky caju z repika lekarskeho a ten sacik prikladat na herpes, za par dni bol herpes fuč a odvtedy sa neobjavil, som už v treťom trimestri, tak dufam, ze sa uz ani neobjavi.

dididi30
2. mar 2008

jaj baby mne sa pocas tehu roblil zase herpec, predtym na puse ,teraz pod nosom.... 😠
tak tak misi, veru prechladla som a teraz ten herpes, dama si herpesin, co ine mi pomoze 😒

anamor
2. mar 2008

precitaj si pribalovy letak herpesinu, mne to zakazali....

mywiel
2. mar 2008

Homeopatia sa pocas tehu moze: Rhus toxicodendron 9CH, Mezereum 9CH, Natrum muriaticum 9CH, Arnica 9CH. Moja mama je lekarnicka Herpesin sa nemoze!

mywiel
2. mar 2008

Potierat roztokom z Thee tree oleja.

dididi30
2. mar 2008

anamor....dnes sa citim mizerne, mozno je to aj tym herpesinom, tak si ho teda uz nedam 😝 🤐
miwiel......ja viem ,ze sa nemoze, ale kopec sa nemoze a robi sa, napr take fajcenie...
mam taky olej ale ten je na vysusenie vyrazok, tak mozem aj s tym?

mywiel
2. mar 2008

Neviem presne o aky olej sa jedna, spytaj sa radsej v lekarni.

dididi30
2. mar 2008

hm tak tu v anglicku asi tazko, skusim, sa opytat zajtra lekarky, lebo som aj tak nachladena 😔

kika312
3. mar 2008

Caute baby! ja som citala,ze herpes je nebezpecny ten ...pasovy a na puse vtedy,ked si ho este predtym nikdy nemala.Je viacej druhov herpesov.Herpesy sa tvoria aj v tehotenstve co je sposobene hormonalnou zmenou.Mne sa vyhodil taky malinky na puse pred tyzdnom.Pouzivam ...hojivy zazrak z oriflamu..,je to prirodne , a mne pomaha.Uz ani stopa po herpese.Citala som,ze tie maste sa nesmu v tehotenstve.Dokonca v pribalovom letaku je to napisane!!! Pa,pa

dididi30
5. mar 2008

kikat tak to si ma upokojila, teda nehrozi potrat? sak som si aj myslela, ja som mavala herpesi aj predtym aj som sa liecila nan, no ale ak som nachladena, hned potom sa mi vyhodi, noc co uz, dame mat a bude....a ozaj zubna pasta nieje dobra??

miskakiska
5. mar 2008

Ahoj dididi30.Vyssie som pisala o mojich herpesoch ale tabletky Herpesin su v prvom trimestri neziaduce pokial ale na to nie su nejake vazne dovody.Mne moja kozna dovolila len mast Herpesin a Imazol krem na vysusenie ten sa v tehu moze inac tu zubnu pastu by som vypustila lebo ide zle dole a mne osobne strhavala chrasticky cim sa mi hojenie predlzovalo.Skus tie masticky alebo potom jedine kozna alebo tetulky v lekarni.A vyskusaj nasadit vitaminy skupiny B.Mne to pomohlo ale zase len na chvilu mozno tebe pomoze viac.PA pa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre