Sú herpesy v tehotenstve nebezpečné?

kamilecka
26. jún 2006

Ahojte zienky,chcela by som sa Vas opytat ako to je s tehotenstvom a herpesmi.
Pocula som ze ak ste tehotna a vyjde vam na perach herpes ze je riziko ze koli herpesu sa potrati alebo poskodi plod.
Kamoska bola v 15 tyzdni a do rana jej vysiel herpes na perach a do tyzdna potratila babo.
A pytam sa preto aby som vedela ci sa liecit proti herpesom uz teraz kym niesom tehulka aby sa potom nieco nestalo.
Ake mate s tymto skusenosti alebo niejake dobre rady DAKUJEM 🙂 😉

cukruska1920
7. okt 2008

Ahojte.....dnes rano sa mi vyhodil herpes na ustach 😒 moze to byt nebezpecne ak som herpesy mavala aj predtym.....prosim poradte 😕

loss
7. okt 2008

cukruska neboj herpes na ustach nie je nebezpecny a nijak neposkodi aa ani neublizi babenku ja som vo 8tt dostala pasovy opar a musela som ist do nemocky tam mi povedali ze herpes na ustach nie je nebezpecny

cukruska1920
7. okt 2008

loss....hej? vies citala som na nete vselico ale ked to pocujem od niekoho kto ho mal tak som spokojnejsia....moze to byt aj tym ze mam oslabenu imunitu....podla teba by som si mohla dat riboflavin?

kvixa
12. okt 2008

ahojte tehulky.ja mam oslabenú imunitu a herpes mávam často. ale loss ma upokojila- ďakujem. Ešte aby toho nebolo malo som ochorela - boli ma hrdlo a hlava , sopeľ no proste paraaada 😵 zajtra idem k lekárke nech mi niečo predpíše.Som len v 8 tt kedy sa babinko vyvíja a bojím sa aby bolo všetko v poriadku.

shela
12. okt 2008

cukruska1920...mna trapia herpesy tiez..najcastejsie sa mi vyhodia v kutiku ust 😠 dost bolestive...no malinke to poskodit nemoze neboj akurat co sa moze stat je ze malinke si vezme ten virus...moja malinka to ma...a kopec inych babatiek...prejavuje sa to tak ze malinke dostanu 3-dnovu horucku(je sposobena virusom herpes) ...ale neboj nejde o nic vazne...2 dni sa teplota neda spozorovat(je do 37,3) a na 3 den vystupeje na 38-39...na 4 den sa robia ako keby mapky na telicku ktore miznu do 12hodin... lieky sa na to neuzivaju iba ked teplota je 39 sa dava panadol...

zuzkaprofant
29. okt 2008

dievcata mozem si dat na herpes nieco , mam doma take nalepky co sa prilepia na peru kde je herpes a ten do par dni je fuc, ale neviem ci sa to moze ked som tehu lebo letacik som vyhodila od toho 😒

janajanajana
29. okt 2008

Baby, ja som mala minule tehu tiez herpesy a nijako to neuskodilo a teda ma ani nenapadlo, ze by to nejako uskodit mohlo. Ja som herpesy mavala casto, akurat posledne 2 roky akoby utal a herpesy nemam. Ale urcite sa toho nemusite obavat, skor toho pasoveho. Ten je nebezpecny urcite, a sposobuje ho rovnaky virus ako kiahne. Takze ja sa obavam, aby som nieco nedostala, kedze dcerka je skolkarka a kiahne este nemala. 😖

caruzo19
29. okt 2008

zuzkaprofant,mna toto tehu chytili hned dva naraz,jeden hore,druhy dole,do kriza,no radost 😀
ja som si netrufla tie naplaste,ale velmi rychlo mi to preslo,rychlejsie nez s herpesinom,bud som na tom mala placnutu zubnu pastu,alebo som si tam prikladala tampony namocene v alkohole,najviac mi pomohla ustna voda STOMA,obsahuje tea tree oil a repik.ked uz sa to vysusilo,tak som to potierala cicadermou(mast homeopaticka,taky moj vseliek).za tyzden to bolo ok

zuzkaprofant
29. okt 2008

dakujem caruzo 😉

pensadorcallisto
30. okt 2008

Akurat dnes som si spomenula na tuto temu.. V spravach bolo, ze matka, ktora mala herpes, pobozkala svoje male dieta a to dostalo ten herpes tiez a zomrelo z toho.... Az sme s manzelom otvarali oci... Ale je to tak... Ten herpes sposobuje virus, s ktorym sa este male telicko velakrat nevie vysporiadat... Ale nemyslim, ze v tehu by to malo nejako skodit... Ja mavam herpes tak 5 krat v roku, mozno menej a aj teraz ma jeden chytil priamo na perach... 😀

mywiel
30. okt 2008

Ja som mala dvakrat herpes na ustach a nic sa nestalo, herpesy len genitalne su nebezpecne. 😉

lencici
30. okt 2008

tak ja som mala herpesy asi vždy....počas tehotenstva som našťastie nemala a keď tak len raz...teraz je to take všeliake...ale to že to môže ohroziť plod to som ešte nikdy nepočula...

emjee
26. nov 2008

eliem • 35tt • Včera o 20:49
☹ ahojte tehulky,chcem sa opytat ake mate skusenosti s herpesom v tehotenstve.lebo prave citam ze niektore si myslia ze zena moze prist aj o babetko.ja mavam herpes od nepameti,stale tak 3 krat v roku nie velky ,taky malicky na PERACH.aj teraz ho mam ,a som dost vystrasena,mam ho uz asi tyzden no dodnes som sa nadtym nepozastavovala.NO TERAZ SOM VYSTRASENA!!!!!!!!!!!!!!!!!

smejko1 • 1d • Včera o 21:10
ja som ho tiez mala v tehu a povedali, ze to nevadi...... ze to je OK, ze je to horsie, ked uz je babo na svete a mozes ho nan preniest.....

no a mne dnes vyskocil a maly je pri mne....a tiez neviem co s tym..... sakra

azhra • snž • Včera o 21:40
Herpes na rtech nevadi.. pokud cerstve narozene miminko nebudes pusinkovat.. nebezpecny je herpes na genitaliich a to jen v obdobi porodu,kdy bys ho mohla nakazit.. tak neplas 🙂

ladybird1l • 1d, 25tt • Dnes o 00:40
eliem, ziadne strachy, ja som v prvom tehu mala casto herpes, a mala sa mi narodila zdrava a krasna 😉

samicka • 37tt • Dnes o 01:48
eliem: jsme na tom s týdny těhu skoro stejně a o víkendu mě "střeplo", byla mi zima a taky mi vyskočil malý opar na rtech...doufám, že to nic neznamená...taky jsem se trochu bála,ale myslím, že v našem vysokém stupni už snad nemůže uškodit... 😨

emjee
2. dec 2008

bertica.h • 1d, 15tt • Dnes o 08:49
Prosim vás..3r.dcéra má herpes na spodnej pere.Ja som ho nikdy nemala aj ked v mojom okolí boli ludia častokrát s herpesom.
Som v14tt a sa bojím,či to nemože uškodiť bábatku..keby som to dostala ja..
A poradíte aj nejaku dobru mastičku,aby to dcére rýchlo prešlo?Ďakujem pekne

bertica.h • 1d, 15tt • Dnes o 08:50
hups..tehotenstvo

emamamamu • Dnes o 08:50
Vectavir je dobry, ale na to uz je docela pozde...maze se to v uuuuplnych zacatcich...

bertica.h • 1d, 15tt • Dnes o 08:52
neviem či jej to mám vysušať alebo čo..je po chorobe..mala teploty..preto asi má hepres.
Moje nervy..ešte toto nám chýbalo.Snád nám v lekárni poradia..
Myslíš,že s nou možem chodiť von?
Dakuejm ti pekne

emamamamu • Dnes o 09:04
normalne chod, ja to mela odmalicka porad a ted mam taky zase opar....bude to mit tak tri dny a ten posledni ji to bude hodne svedit a stipat, hlavne at si na o nesaha...
budou ti zrejme v lekarne tlacit Herpesin, ale to je jak kdyby si mazala pusu kremem..vubec to nepomaha....
a mam pocit, ze to neni nijak nebezpecne v tehotenstvi..kamoska mela opar, kdyz byla tehotna....ale poptej se v lekarne...

pikusa • 22tt • Dnes o 17:02
Ahoj,
tak já sama na opary trpím hodně a je pravda,že jediný,co mi pomáhá je pasta na zuby a namazat pastou.
Ale ty se neboj a malá klidně může ven.

marse • 2d • Dnes o 17:17
bertica.h dobra je zovirax pasta, alebo kvapky herpik, mam to overene a este aj z prvej ruky muz je lekarnik

neboj tebe to nijako v tehu neublizi

caruzo19 • 1d, 27tt • Dnes o 18:44
bertica,v prvom trimestri som tiez mala herpesy,pokial to nieje pasovy opar,nemusis sa bat.
malej poradia v lekarni co na to a ak by si dostala ty,mne pomohlo susit zubnou pastou a potom som si prikladala namocene tamponiky v ustnej vode STOMA,obsahuje repik a tee tree olej,zahojiolo sa to rychlejsie nez s herpesinom

bertica.h
2. dec 2008

..poradili mii hepresin..bola som v 4 lekárnach 😅 😅
aj tak jej na to dávam zatiaľ pastu 😅
snád pomože..dakujem

lucia375
3. dec 2008

Ja som mavala v 1. tehotenstve opary pravidelne každy druhy mesiac a este k tomu dost velke a ani mi nenapadlo ze by to mohlo uskodit babu a ani neuskodilo. Vyskusala som vsetky maste z lekarne ale nakoniec som zistila ze najlepsie mi pomaha obycajna zikova mast.

baca
3. dec 2008

tak já jsem v 9. tt a mám už třetí opar za tři týdny. Tak už jsem v zoufalství volala gyndr. a ta mi řekla, že sice každé virové onemocnění může poškodit plod, ale že by se toho nebála, ýže je to malinká plocha a dokonce můžu i mazat. první dva jsem nemazala, ale ted už mažu, mám mastičku Acyclostad galmed a ani na ní není napsané, že se v těhu nesmí, a přitom je to normálka acyklovirum. 🙂

junovka
19. dec 2008

mne stale zabral cajovnik z lekarne 😉

krista
9. jan 2009

nis • snž • 8. srpen 2007 v 15:56
Zdravim vsechny, zvlaste ty, ktere vedi o cem je rec. ☹ Pred pul rokem jsem to zjistila ja o cem opar je, ted se mi podruhe vratil, je to nastesti celkem v pohode. Jenze planujeme s pritelem miminko, tak za rok... Ale uz ted me trapi, co kdyz se to vrati v tehotensvi. Na netu uz jsem cetla spoustu hruznych scenaru tak jsem celkem vyplasena. Prosim, predevsim maminky a tehulky, co maji nejake zkusenosti aby se podelily. Díky moc...

tvarohacek • 1d • 8. srpen 2007 v 16:00
I kdyby se ti objevil v těhu, tak si myslím, že vzhledem k tomu, že máš protilátky nevadí. Nejsem si jistá, jestli se nedoporučuje císařský řez, pokud bys ho měla v době porodu. jinak zkus www.porodnice.cz a do rubriky poradny do vyhledavače zadej genitální opar. těchto dotazů, je tam myslím více. 😉

nis • snž • 8. srpen 2007 v 16:26
diky s tím cisarskym rezem mas pravdu, to uz jsem zjistovala, spis jak je to behem tehu, jestli to nejak nemuze ublizit miminku... mrknu na tu porodnici

helgaaa • 4. listopad 2007 v 15:30
Ahoj holky, mate nekdo zkusenosti (bohuzel) s herpesem na genitaliich v dobe tehotenstvi nebo tesne pred porodem? Trpim na nej a s pritelem do budoucna uvazujeme o miminku, tak se uz ted chci vyvarovat castemu vraceni. Muze uskodit miminku, pokud ho budu mit v tehotenstvi? Dekuji za odpovedi a vsem preji krasne bezproblemove tehotenstvi a zdrava miminka

listicka20 • 1d • 5. listopad 2007 v 11:26
Ahoj Helgoo, bohužel jsem tohle taky prodělala, i když naštěstí ne v průběhu těhotenství. Považuju to za mnohem horší záležitost než porod... Aby se ti to nevrátilo, jez hodně zdravě, třeba i vitamínový doplňky pro těhule. Vrací se to z oslabený imunity. A ještě mám vychytávku - zázračná je na tohle měsíčková mast. V začátku, když máš pocit, že by se to mohlo rozjet, to uplně rozežene.

helgaaa • 5. listopad 2007 ve 13:46
Ahoj Listicko, dekuji moc za odpoved. Taky jsem si rikala, ze kdyz preziju tuhle bolest, preziju i porod, bylo to vazne hrozne. Jim ted vitamin C, Pangamin a kopce zeleniny. Doufam, ze se to nevrati a co nejvic ten vir znicim, aby se v tehotenstvi neobjevil. Pokud se to presto stane, mesickovou mast vyzkousim. Diky za tip. Hodne zdravi Tve holcicce

listicka20 • 1d • 5. listopad 2007 ve 14:04
Děkuju. Ono se to dá rozehnat v samym začátku buď tim měsíčkem nebo herpesinem, problém je v tom, že když to máš poprvý, tak to v začátku nerozpoznáš od normálních kvasinek. Takže mě doktor nejdřív léčil na kvasinky, a pak se to rozjelo... Ale teď už bych to rozeznala a jsem si jistá, že ty taky 😉 Tak přeju úspěšné plánování miminka 😀

doriska • 5. listopad 2007 ve 14:16
Ahoj Helgo,
já taky řeším herpes, i když na jiných partiích (dělá se mi na palci levé ruky). Vůbec nevím, jak jsem k němu přišla. Bolí to pekelně, takže TAM si to vůbec nedovedu představit, to musí být pěkná tortura. Protože jsem těhu a chystám se brzo rodit, tak jsem na to téma hodila s dr. řeč a dozvěděla jsem se, že blbý je zejména prvovýsev v 1. trimestru, a pak pokud se ti ten genitální objeví kolem termínu porodu. To prý se docela často přihodí. V takovém případě na to musíš lékaře v porodnici upozornit, oni na to mrknou a pokud usoudí, že máš zrovna to hodně infekční stádium (když jsou puchýřky s čirou tekutinou uvnitř), často volí preventivně císařský řez. Kdyby mimi při porodu ten virus vdechlo, mohlo by prý dostat zánět plic nebo mozku. Ale kdyby to tak vyšlo, nic se neboj, císař je stejně lepší než normální porod ....

helgaaa • 5. listopad 2007 v 18:26
Ahoj Helgo, moc dekuji za info, uz jsem to take nekde vycetla. Pry je lepsi, kdyz ten vir uz mam v sobe ted nez ho chytnout az v tehotenstvi, pry si na to telo vybuduje protilatky. Uvidime, jak to pujde dal. Porodu se bojim asi jako kazda zenska, ale na druhou stranu si to nejak chci vyzkouset a prozit, bala bych se, ze u cisare by ta radost nebyla takova, ale to jsou jen me tvrde reci, ono az na to prijde... Ale pokud by to melo ohrozit zdravi miminka, tak o nicem nediskutuji. Zjistili Ti, kde jsi ten herpes chytla nebo tusis to Ty aspon? Ze se muze udelat i na ruce, to jsem nevedela. Ja vubec nevim, odkud to mam. Pritel je absolutne zdravy. Dr. rikala, ze je to tezke to zjistit.

Listicko, ja napred vubec nevedela, co to je, ale ted uz to kazdopadne poznam na 100%.

listicka20 • 1d • 5. listopad 2007 ve 20:11
Mně tehdy doktor řekl, že ten virus má spousta lidí v sobě jako pasivní, nijak se neprojevující, a když je organismus oslabenej, tak se zaktivizuje. On se herpes sice řadí mezi pohlavně přenosný nemoci, ale neumim si teda představit, jak by s ním někdo souložil... To by musel bejt fakt masochista...

doriska • 5. listopad 2007 ve 20:54
Jo holky, mně to řekli také tak. Že prý ten virus může mít člověk v sobě řadu měsíců či let a nijak se neprojeví. Nejhorší je, že na to nic moc není. Mně tedy Herpesin ani Vectavir nepomáhá. Minule jsem zkusila náplasti Compeed, stojí to tedy majlant (něco přes 200 Kč), ale zdálo se mi, že to tentokrát to nebylo tak bolestivé a i se to hojilo trochu lépe. Zkusím ještě tu měsíčkovou mast - díky za tip 🙂

helgaaa • 5. listopad 2007 ve 21:53
Doris, ja na to poprve dostala jen fucidil, protoze jsem pry prisla uz pozde. Ted podruhe jsem uz ale nesla na kozni, ale rovnou k prakticke lekarce a ta mi okamzite predepsala 2 baleni prasku Herpesin, aby se pry ten vir, co nejvice potlacil. Brala jsem je po 5h i v noci, i kdyz normal se v noci dela pauza. 1 baleni doberu a dalsi mam do zasoby. Pry jak me to hned zacne svedit, okamzite tabletu a mazat Herpesinem.
Listicko, na sex pri herpesu opravdu nemam ani pomysleni. To fakt nejde!!! Ale pritel je zlaty, vse chape a ma vycitky svedomi

doriska • 5. listopad 2007 ve 23:26
Ahoj Helgo,
dík za info, to jsem vůbec nevěděla, že je Herpesin i v tabletách, já měla jen mast. Tak to příště zkusím. Taky jsem nedávno četla, že dobré výsledky přináší ošetření biostimulačním laserem. Mívají ho kliniky plastické chirurgie. Problém je, že se musí každý den a já mám nejbližší 80 km daleko. Jsem z takového zapadákova. Ale až bude nejhůř, asi se tam rozjedu.

helgaaa • 6. listopad 2007 ve 14:30
Ahoj Dorisko, jojo, je i v tabletach, ale jen na predpis. Bud dr. uzna, ze je potrebujes a napise Ti je, pak je doplatek okolo 60,- Kc, pokud ale rekne, ze si je musis sama zaplatit, tak stoji pres 400,- Kc. Ja dostala 2 baleni, 1 mam do zasoby, pokud se mi to porad vracelo, tak mam pry jit na imunulogii, kde mi zjisti, zda mam slabou imunitu. Pokud ano, pak by snad bylo mozne mi ty tablety na ordinovat na 6 az 12 mesicu a nemusela bych je platit. Jinak by totiz ta leca vysla na 4000,- Kc za mesic. No, uvidime, chci mit tohle vsechno za sebou pred tim nez otehotnim. Myslim, ze v tehu ten Herpesin ani brat nemuzes. Jeste pry existuje vakcina, ale je take draha a da se koupit jen v zahranici.http://www.lupidon.info/Vyroba.htm

doriska • 6. listopad 2007 v 15:13
Helgo,
díky za informace. Já s tím do porodu už nic nestihnu udělat (rodím plánovaně císařem přesně za 2 týdny), ale pak zkusím něco podniknout. Možná seženu i tu vakcínu. Ten opar je fakt hrůza, nedovedu si představit, že se mi to bude vracet několikrát do roka po zbytek života. Tak zatím, kdybych objevila něco zázračného, tak sem písnu 😉

liaa • 3d • 6. listopad 2007 v 15:18
Ahoj všem!Já mám 1000 nemocí,ale opar na genit.naštěstí ne.Kvůli jiným problémům ale dojíždím k výbornému imunologovi Dr Klubalovi do Prahy.Ten se mimo jiné věnuje prý specielně právě těmto herpesům.Jak to léčí a pod.to opravdu absolutně nevím.Jen to měl ve svém medailonku uvedené,že se mimo jiné spec.věnuje i tomuto problému.Takže jestli některá chcete,tak si to můžete vyhledat na netu.Je to Dr Klubal a ted sídlí na Karlově nám.7.Je tam teda příšerně dlouhá objednací lhůta a je soukr.takže se platí za návštěvu.Ted to prý nějak zdražoval.Tak to jen takový TIP

helgaaa • 6. listopad 2007 v 17:02
Ahoj Lio, Ty jsi zlato. Uz jdu hledat. Dekuji moc

mishulle • 1d • 6. listopad 2007 v 17:15
ahoj holky, objevil se mi herpes, koupila jsem si herpesin a viru merz, jen nevím, zda ho můžu použít v těhu, nemáte prosím některá zkušenosti??

liaa • 3d • 6. listopad 2007 v 17:36
http://www.firmy.cz/detail/176786-mudr-radek-kl...

liaa • 3d • 6. listopad 2007 v 17:43
http://www.poliklinika.narodni.cz/images/big/kl...

liaa • 3d • 6. listopad 2007 v 17:45
Tak jsem hledala ten medailonek ale našla jsem jen aktuální odkaz a foto.
Věnuje se i alergiím,atop.exémům a má toho hodně.Tak uvidíte.

helgaaa • 6. listopad 2007 ve 22:23
Holky, kdyz uz jsme u tech lekaru, znáte někdo dobrého urologa, nejlépe v Praze? Díky moc za tip.

nutelka • 1d • 7. listopad 2007 v 10:09
Tak já jsem měla bohužel taky tu čest s tímto sviňským oparem. 😠 Nevím, kde jsem ho mohla chytnout, nikdy jsem na opary netrpěla. Akutní výsev jsem měla loni v červnu, mazala jsem to herpesinem a srovnalo se to. Ale byl to fakt děs běs, chodila jsem naostro a bojovala s tím týden. Herpesin naštěstí zabral. Poté už jsem měla jen jakoby to počáteční svědění (které se fakt už nedá s ničím jiným zaměnit), patlala jsem herpesinem a přešlo to. Taky jsem z toho měla noční můru v těhotenství, ale dr. říkal, že to může ohrozit miminko, když je výsev v době porodu, tak jsem se tím uklidňovala. Jinak v těhotenství jsem už neměla ani to počáteční svědění, ale je mi jasné, že ten virus už mám v sobě nafurt. ☹

liaa • 3d • 7. listopad 2007 v 10:33
Já teda trpím na opary na puse.Vyzkoušela jsem všechno možné-od babských rad až po mastičky a podobné.Nevím,jestli se mé zkušenosti dají uplatnit i na genitální opar.
Jako nejhorší průběh oparu-jsem zažila ten,když mi bylo razeno mazat lihem.Výsledkem bylo,že z oparu na rtu se stala garda oparů přes půl obličeje a každou chvilku se objevovali nové a nové rašící pupínky.Nakonec to nějak přešlo ale asi po 2 měsících a ještě dlouho se to dohojovalo.
Jako nejlepší rada-kterou uplatňuji do dnes a možná díky které už mám tak opar maximálně 2x do roka a to přinejhorším týden-nasvěcovat ihned ze začátku vzniku bio lampou.Na to jsem chodila k obvodní ale i tak uvažuji,že si nějakou pořídím i domů.Několik minut mi to tím světlem nahřívá-je to i příjemné.Ze začátku i 2x denně.Celkem tak 4-5 kůr.Cítím,jak opar brzo schne a podle rady jej promazávám něčím vhodným-třeba vazelínou nebo od Mary Kay tou vazelínou s včelím voskem.A ještě mám doma Tea tree-kvalitní značku.A na vatovou tyčinku namočím a poťukávám po okolí toho oparu,ne přímo na něj.Jen aby se to nerozšiřovalo.A s tímto mám bezva výsledky.Ještě zvyšuji vitamím C-1000mg postupně vstřebatelný.Nejvíc se mi osvědčil ten z šípků a nebo po 500mg s echinaceou.A hlavně Béčka.Takže do sebe v tom období lupu B kompex a Pangaminy.

helgaaa • 7. listopad 2007 v 11:01
Ahoj Nutelko a Lio, dik za info. Ja jsem ten opar mela uz 2x a myslela jsem, ze me odvezou. Poprve jsem zvracela, mela teplotu, jit na WC bylo utrpeni. Proto ted hodlam udelat, co nejvice, aby se to neopakovalo. Kdyz mi ale Dr. rekla, ze uz ten vir opravdu zustane ve mne a neda se nikdy vylecit, byla jsem vyrizena. O te bio lampe jsem take premyslela, ale nevim, jak by to u sebe teda praktikovala... 😉 Echinaceu mi take doporucili v lekarne, Pangamin mam take, tak jeste dokoupim B. To telo, aby se z toho zblaznilo, same prasky.

Doris, a to musis rodit cisarem, kdyz mas ten opar na palci? Nebo je to kvuli necemu jinemu? Omlouvam se, jestli se ptam na neco, co nemam 😉

doriska • 7. listopad 2007 v 19:59
Ahoj Helgo,

v pohodě, klidně se zeptej... Já to mám spíš kvůli hrozivé porodní historii. Už jsem si vybrala snad skoro všechno, snad kromě úmrtí rodičky při porodu ☹ . Doufám, že tohle vynechám ...
Z 1. těhotenství před 13 lety mám zdravou dceru, pak se mi další tři těhotenství nevyvedla, 2x potrat v 1. trimestru, 1x předčasný porod na začátku 8. měsíce, to byla dvojčátka, holčičky před 2 lety, obě umřely. Do toho léčba sekundární sterility, ta dvojčátka byla ze zkumavky, chlapečka, kterého teď čekáme, máme zase z inseminace. K tomu můj pokročilý věk (39 let), řez na děloze. Těch indikací mi našli asi pět, ale nejpádnější důvod je, že jedno z těch dvojčátek mi umřelo nečekaně v děloze, a nezjistilo se proč. Tak teď nechtějí čekat až do termínu, protože se obávají, aby se to neopakovalo. My to totiž snad máme v rodině, i když na genetice nic neobjevili. Moje babička měla to samé, čekala dvojčátka, a jedno jí také umřelo v 8. měsíci, no a o to druhé miminko také přišla. Takže mi to naplánovali na 38tt. To už by mimi mělo být připravené a dost velké. Jsem ráda, protože občas jsem fakt na nervy, když malej chrní a nechce se hejbat. To do něj pořád strkám, aby se probudil a dal o sobě vědět. Posledních pár dní naštěstí kope často, asi tam má už málo místa. A taky chodím každé tři dny na natáčky, tak jsem klidnější. 🙂 Snad to dobře dopadne a pak už si dám s tím těhotněním fakt pokoj. Myslím, že i můj gyndař si oddychne, ten už je ze mě chudák asi na palici.

helgaaa • 7. listopad 2007 ve 21:08
Ahoj Dorisko, tak to Te moc obdivuju, ze jsi tak statecna. Takze vlastne jeden muj blby herpes je nic. Drzim Ti moc a moc palce at to tentokrat vyjde a mas krasneho zdraveho chlapecka. Mysli jen na to, jak si to s nim budes uz brzy uzivat, at nemas zadne stresy. Vim, ze to obcas jde tezko, ale urcite to zkus. Moc drzim pesti!!!!

doriska • 7. listopad 2007 ve 22:32
Helgo, díky moc, taky doufám, že už bude vše dobré. Statečná jsem tedy moc nebyla, celý rok jsem se topila v depresích. Jenže některý lidi na tom jsou i hůř. Já jsem třeba na vysoký měla paní asistentku, která při autonehodě přišla o celou rodinu - dvě malé děti a manžela. Zůstala úplně sama. Tak musím říct, že tohle bych fakt nevydejchala. Ono jí to také na dva roky vyřadilo ze života, ale potom se dokázala zvednout a jít dál. To byla fakt statečná ženská.
A ten herpes nezlehčuj, ten dokáže pěkně potrápit 😉

liaa • 3d • 8. listopad 2007 v 08:15
Dorisko-Jsi statečná a silná.Opravdu jak se říká-co tě nezabije,to tě posílí.Vytrpěla sis toho teda dost!Moc ti přeju-aby vše dopadlo OK.

doriska • 8. listopad 2007 ve 14:16
Ahoj Lio,
díky za přání, jsi hodná, a taky za rady. Já budu za pár dní rodit císařem, tak předpokládám, že se mi opar zase objeví. Mně totiž stačí, když se leknu, a už je tam. Tak určo vyzkouším tu biolampu. Rodiče ji mají dokonce doma, vnutili jim ji na nějaké promo akci pro důchodce. Jen mě nenapadlo, že bych ji mohla vyzkoušet i na tohle. Tak díky za tip, dám pak vědět, jak se to osvědčilo 😉

liaa • 3d • 8. listopad 2007 ve 20:21
OK ať ti to dopadne!!!

gavijota
30. apr 2009

caute baby ,neviem co to je ale mozno to bude genitalny herpes...neviem co mam robit...mam len 1 partnera...co mozem pouzit bez predpisu na genitalie...gyn.mi uz nerobi a nechcem do pondelka trpiet

tilly
20. júl 2009

pomooooc, okolo desiatej ma začala svrbieť pera a teraz tam už mám dobrú gulu, bolí to, zatiaľ si to natieram alverde tyčinkou (niečo ako labello), som v robote, nestíham ísť do lekárne a doma mám herpessin, nemám to prvý krát, mávam herpes tak raz za pár rokov, ale prečo práve teraaaaz 😠

susisus
20. júl 2009

Ahoj tilly, mne sa robia herpesy celé tehu asi tak každý druhý mesiac ☹ Ten herpesin trošku pomáha, ale veľmi nie.... Tiež som z toho zúfalá, no ale nič sa nedá robiť...

nika251
20. júl 2009

Ahoj Tilly- ja som mala herpes 2x pocas tehu a nic sa nestalo. Dakde som citala ze ak zena uz prekonala pocas zivota herpes v tele ma protilatky a tym padom sa babo od zaciatku s virusom stretlo a aj ho prekonalo. Nebezpecny je vtedy, ak ho dostane pocas tehu prvy krat.
POuzivala som virovax ci ako sa to volalo. Nanavys to skus potierat aj alkoholom. Ale nebezpecny by byt nemal 😉

tilly
21. júl 2009

včera mi odporučila mgr. v lekárni nejakú tinktúru zo 66% konope 😀 ale zaberáááá to 😀

danu
27. júl 2009

barka666 • Dnes o 14:33
Ahojte maminky, som v 12tt a na pere sa mi objavil herpes, mám to prvýkrát teraz v tehu, už som prekonala pred týždnom aj chrípku, bojím sa poradťe, znamená ten herpes niečo zlé? je to nebezpečné? ☹

barbarka • 22tt • Dnes o 14:40
ahoj barka, no ja ti poviem takto, pri prvom tehu som mala herpes dva krat a potratila som, teraz som mala raz niekedy v 8-9tt no a potom ma tiez chytila chripka. a babo je zatial ok. tak neviem ci herpes moze nejak suvisiet. hlavne sa tym nestresuj a vyliec sa.

barka666 • Dnes o 14:47
Ahoj barbarka.Ja nechcem stresovať, ale ako tak študujem na nete tak píšu o tom len samé negatívne veci, že herpes poprvýkrát v tehu môže poškodiť bábo ☹ ☹ ☹

nada.hope
28. júl 2009

Ahojte, ja len v skratke, mala som herpes v tehotenstve iba jeden a na zaciatku, bola som v nejakom 12tt, co je vraj na vyvojove vady najhorsie, mat kerpes v takomto rannom stadiu, nebol sice velky ale bol...............je to jednoducho reakcia mojho organizmu na zvysenu teplotu...........bola som zrovna u lekarky a ta mi povedala, ze pokial zena mava herpes aj niekolko krat v roku, ze to nie je take skodlive ako to, ked zene herpes vykukne prvy krat v tehotenstve, tak zbytocne nestresujte a sustredte sa na babatinko 😉
Pokial je babatinko silne a zdrave vydrzi velmi vela, verte mi..............

barka666
29. júl 2009

Takže sa môžem pripraviť na najhoršie kedže ja som mala herpes v tehu prvýkrát ☹

koniarova
29. júl 2009

Barka, preboha nestresuje sa úplne zbytočne.Čudujem sa ti, že takéto sprostosti aj čítaš. Máš predsa svojho lekára, toho si o všetkom informovala, chodíš na pravidelné prehliadky a odbery, tak by určite zistil, keby niečo nebolo O.K. 😉

barbarka
29. júl 2009

barka urcite chod k doktorovi, mas aj teplotu? ale nestresuj mozno si ten virus mala uz skor, len sa ti to teraz prejavilo. a mozno si ho mala ako dieta len si to nepamatas. nesmies stresovat to babetku skodi, ale oddychuj.

lulusy
11. aug 2009

Ahojte mamicky,
prosim o surnu radu, urobil sa mi pasovy opar (herpes zoster), mam ho cez pol brucha a tiahne sa az do polky chrbta, je to velmi velke lozisko, pupence ako mandle. Mam 6 mesacnu dcerku ktoru kojim, prikrmy sme este nezacali. Hrozne ma to boli je to na nevydrzanie, potieram si to kremom imazol a ked to pukne, tak si mam davat na to fialovu vodicku. KOzna mi dala aj tablety ZOVUDEX, povedala ze sa to moze ked kojim, lae v letaciku je napisane, ze tehotnym a dojciacim sa nema podavat, pretoze nie je zistena bezpecnost lieku pri kojeni. Takze ten liek neberiem. Kozna sa na mna este aj vykricala, ze co od nej chcem ked kojim, ze mam prestat, pretoze su lieky ktroe by mi pomohli ale nesmiem kojit, ze jednoznacne mam prestat kojit! Povedala som jej ze neprestanem, a nakoniec mi dala ten ZOVUDEX.
Ak mate niektora s tymto skusenost proim vas naúiste mi, hlavne co proti bolesti, ked kojim.
DAKUJEM

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre