Sú herpesy v tehotenstve nebezpečné?

kamilecka
26. jún 2006

Ahojte zienky,chcela by som sa Vas opytat ako to je s tehotenstvom a herpesmi.
Pocula som ze ak ste tehotna a vyjde vam na perach herpes ze je riziko ze koli herpesu sa potrati alebo poskodi plod.
Kamoska bola v 15 tyzdni a do rana jej vysiel herpes na perach a do tyzdna potratila babo.
A pytam sa preto aby som vedela ci sa liecit proti herpesom uz teraz kym niesom tehulka aby sa potom nieco nestalo.
Ake mate s tymto skusenosti alebo niejake dobre rady DAKUJEM 🙂 😉

barunka9
14. feb 2010

neme, nenervuj se zbytecne! 😉 Pokud jsi mela opary i pred tehotenstvim, nic se nedeje. Ten vir v sobe mas (jako cca 95% lidi) a tomu viru staci malo a hnes se projevi. Tehotenstvi je hormonalni zmena, je to napor na telo, stres pro telo (i kdyz Ty ho treba necitis), takze se proste opar objevi natotata. Proste hlavne se nestresuj a nench se rozhodit. Navic se stejne lecit neda, muzes se maximalne snazit o prevenci (ale ta je dle meho nazory stejne skoro nemozna), ale nic vic s tim neudelas. Takze hlavu nahoru, mimi bude v poradku.

Nekdy premyslim, jestli ma clovek nektere diskuze cist... uvazuju obecne... urcite lze narazit na radu dobrych rad, ale take na spoustu vecim ktere cloveka (i kdyz nechce) zbytecne rozhodi... no to jen trocha filozofie...🙂

neme
14. feb 2010

barunka9, děkuju za milou odpověď. Musim říct, že jsem dnes četla ještě další diskusi a tam psali, že spousta postižení mimi se nedá zjistit během těhotenství. Pak jsem si četla tuto diskusi o oparech a najednou to na mě přišlo.Poprvé za těhotenství jsem prostě brečela. Rozhodla jsem se, že zítra zavolám doktorovi a zeptám se ho přímo na ty opary a hlavně na herpesin a vektavir, jestli mohou být nějak škodlivé. Doufám, že ne,ale budu trochu klidná.
Po dnešnim dnu už nečtu žádné diskuse na netu. Ještě jednou děkuju a přeju všem těhulkám, aby byly v klidu a měly zdravé děti...

zuzuj
14. feb 2010

neme: precitaj si moju odpoved, nepisala som to len tak, ze ja si to myslim, ale naozaj som to konzultovala s roznymi lekarmi a je to tak ako pisem. Takze sa neboj, z herpesu na perach nemozes mat postihnute dieta, herpes je reakcia uz na nejaku zataz v organizme, co znamena ze to moze byt len cisto reakci na zmeny v tehu. Herpesin ani nic ine si vsak nedavaj, ja som si davala len na noc zubnu pastu, a to mam fakt big herpesy a vysusil sa ako normalne s inou mastickou. Neber ani zbytocne vitaminy, pokial ti ich lekar nedoporuci...
Drzim palce, aby si ako ja po I trimestri uz ziadny herpes nemala ( tuk-tuk) 😀

vejula
14. feb 2010

čavte baby tak ja som mala opar kedysi v 8tt. To som hned voala gyndovi a on povedal nech užívam Bkomplex forte, občas som na to šupla zinkovu masť... Myslím že to nemôže uškodiť ved je to zinok, a ten sa dokonca v tehu aj užíva... A doky povedal že sa nemám báť že ak som už herpes pred tým mala telo má vytvorené protilátky že horšie by bolo keby som pred tým herpes nikdy nemala... Ale ako som čítala niektoré kočky písali že mali aj prvý krát... Horší je ked dostanente genitálny opar alebo pásový opar. Horučka na pere je vraj uplný normál 😉

migka
15. feb 2010

🙂 Ahoj.Chcela by som ta povzbudiť.Mam 3 deti pri oboch som mala herpes a nie jeden. Povedala by som, že až moc.Dôležitá je prevencia natierať ústa nech ich nemáš suché a ak ta začnú páliť daj na ne lad.Skús nepoužívať chemiu.Ak más herpes dobrá je lalia mačana v alkohole.Treba to sušiť. A samozrejme treba ist k lekárovi nech skontroluje prcka.

brisilda
1. mar 2010

ahojte ja som mala herpes na zaciatku tehu a v pohode sme to zvladli na 4D ultrazvuku neboli ziadne anomalie 😀 teraz som v 31tt mala som prisernu nadchu a ked skoncila urobil sa mi dvojity herpes no hroza ja len dufam, ze bude vsetko OK s mimi esteze mam zajtra poradnu tak som zvedava co mi na to povie doktor 😝 inak myslim si ze herpes v tehotenstve je nebezpecny ale skor ten na genitaliach na parach uz mala vela tehuliek herpes

lji
1. mar 2010

tak také že by herpes mohol uškodiť dieťaťu som ešte nepočula 😕 pozor neberte ma tak že to podceňujem, ale som prvý krát tehotná a teraz sa také všelijaké veci dozvedám čo som si nikdy nedávala do súvisu,ako aj tento herpes.... až ste ma naplašili... ja som už týždeň prechladnutá a spravil sa mi herpes na perách... za celý svoj život som mala herpes asi 4krát ale brala som to tak že má oslabený organizmus... dúfam že mimčo bude ok.. ale keď som aj bola na poradni tak doktor mi nehovoril nič na to-teda musel si to všimnúť na mojich perách aj keby nechce tak by asi povedal... bábo bolo ok tak snad to tak aj ostane 😕

brisilda
1. mar 2010

lji ja som sa tiez vela veci podozvedala az teraz ked som 2 krat tehotna 😀 Ja to neberiem zatial katastrofalne lebo ten herpes je ako casovana bomba a nikdy nevies kedy ho dostanes su kocky co mali pasovy opat v tehotenstve ale zeby sme len kol strachu pred chorobou nemali mat deti tak to je postavene na hlavu 😠 Aj ked strach tu je aby to babu neublizilo no je vela inych veci co moze babatku ublizit 😖

brisilda
1. mar 2010

juuuj ale ten herpesisko ma dost serie 😝 😝 😝 😔

zuzuj
1. mar 2010

cafte no prave minuly tyzden ci este predtym uz neviem bolo v jednej relacii o herpesoch a ta p. doktorka co sa na to specializuje hovorila o viacerych zdrojoch vzniku a jednym z nich boli aj hormonalne zmeny a tehotenstvo. Takze dokonca samotne tehotenstvo ten herpes vyvola, nemusite byt ani chore..aj ked choroba + tehu tak to sa este aj zvysuje pravdepodobnost...tak nic nebojte..

katartina
23. mar 2010

Ahojte, pripajam sa aj ja. Kto stresuje nech si precita prispevky od barunky a zuzui, na uplnom zaciatku si uvedomte ci mate naozaj herpes alebo kutik na ustach (niektore stresuju aj z toho), herpes je sice virusove ochorenie, ale ako uz bolo napisane, nema to vplyv na priebeh tehotensta, v pripade genitalneho rodite cisarskym rezom.
z vlastnej skusenosti pocas prveho tehotenstva som mala mala asi 6-8 herpesov, druhe tehotenstvo som zacinala pasovym, a pokracovala klasickymi herpesmi, a vsetko je v poriadku.

kajna
23. mar 2010

Zienky, ja som prekonala herpes tesne po porode a tiez ma vyplasili, ze to pre babo moze byt dokonca smrtelne ... no nakoniec ma lekarka uistila, ze ak ma herpes matka, ktora zaroven koji babo, je to v poriadku, pretoze babo dostava v mliecku aj protilatky ... teraz som znovu tehotna a herpesy mavam dost casto a riadne velke ☹ uvidime ...

kajna
23. mar 2010

k doplneniu: moj prvy syn sa narodil uplne zdravy, za co dakujem p. bohu. 🙂

labus
23. mar 2010

ahoj kočky z herpesom mám velke skusenosti a večer ked si nájdem čas tak vám o tom popíšem.. herpes može byt anozaj nebezpečný može sa vyhodit aj na vnutorných orgánoch ako mozog,črevá čiže kde kolvek ...
pri pozitývnom náleze z krvi sa nasázdazu antivirotiká ISOPRINOZIN ktore sa beru dlhodobo a stále sa sleduje krv krv vám može odobrat aj obvodný lekár ale najlepšie imunolog alebo infektolog .Pokial viem od oboch odborníkov možem kludne otehotniet po praliečení a kedže mám v krvi protilátky babatku by to neuškodilo. Vitamíny skupiny B naozaj pomáhaju a herpes vírus je nebezpečný pre plod len ked ho žena nikdy pre tehotenstvom nemala inak by to malo byt v poriadku .Večer si vás kompletne prečítam a prípadne rada aj poradím

siberia
3. apr 2010

Herpes

Herpetická infekcia či už prvotná, alebo opakujúca sa je nebezpečná hlavne v prvom trimestri tehotenstva. Prvotná infekcia pri herpese perí predstavuje vyššie riziko ako opakujúca sa.

Herpes genitalis sa prejavuje postihnutím perí alebo genitálií( koža a sliznica pyskov ohanbia).

Nebezpečný je hlavne genitálny herpes v čase pôrodu. Ak je prítomná infekcia, pôrod by sa mal ukončiť cisárskym rezom. Pri pôrode vaginálnou cestou zvyčajne dochádza k infekcii rodiaceho sa dieťaťa, ktorá sa prejaví postihnutím kože, očí, mozgu, nadobličiek. Priebeh môže byť veľmi vážny.

Liečba herpetickej infekcie

Lokálne masti s protiherpetickým účinkom, alebo aj celkovo liečba antivirotikmi- lieky proti vírusom. Liečbu určuje infektológ v spolupráci s gynekológom.
Ak je herpesová infekcia na viacerých miestach, vždy sa majú podávať antivirotiká a to injekčne.

kata_b
5. apr 2010

Rada: Mně gynekolog doporučil pravidelně se holit, pak aplikuju Compeed náplast na opary a je mi mnohem líp... Akorát jako těhulka jsem si dolů neviděla, tak to s tím holením nebylo zrovna nejlehčí, od porodu mám "celkem klid" s oparama...

katakika
6. apr 2010

ahojte , chcela by som vas poprosit o nejaky ucinny lie na herpes, som v 29. tyzdni tehot. a velmi ma to svrbi, som skor za homeopatika, dakujem

barunka9
6. apr 2010

ja pouzivam naplasti COMPEED, tim se snizuje riziko preneseni na jina mista pro dotyku. Konzultovala jsem to s lekarnici, nedoporucuje pouzivat silne masti s antivirotikami, mazat pry BEPANTENEM.

katakika
6. apr 2010

ahoj barunka 9, dakujem za odpoved, idem dnes na poradnu, takze sa este opytam lekarky, dufam, ze to nebude problem 😒

barunka9
6. apr 2010

problem to nebude, je to jen otrava 😒

petot
7. apr 2010

Nezabudnite podstatne zvýšiť dávky vitamínu C. Dlhodobo vyššie dávky sú účinnejšie, napríklad 3x denne po 1000mg s jedlom, treba viac piť. Vyhýbame sa prípravkom obsahujúcim umelé farbivá, príchute apod. Takéto dávky môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD.

Posilňovanie imunity je beh na dlhé trate, ale stojí za to. Vírusy treba držať pod kontrolou. Mne to začalo zaberať po cca 2 mesiacoch, postupne sa vytratili nielen pravidelné zápaly hrdla a sínusitídy, ale aj sprievodné opary na ústach. Po 4 mesiacoch som opary už vôbec nedostával.

B-komplex, vitamín D, selén a zinok majú takisto význam. Pozrite http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

domeli
7. apr 2010

katakika, z homeopatík je to Rhus Toxicodendrum - 3x5 guličiek denne. Mne sa ešte osvedčilo potieranie roztlačeným cesnakom.

katakika
9. apr 2010

Dakujem velmi pekne, medzicasom, sa mi uz vytvorili 2 herpesy ,asi pravdepodobne pri umyvani zubov sa to rozsirilo. Pouzivam teraz mast Herpesin, herpesy mam uz asi 4 den, a neuveritelne ma stale svrbia, no nic nenarobim vydrzim to, s pozdravom katakika

kuriatko84
9. apr 2010

katakika asi si si necitala pribalovy letak k herpesinu lebo ten sa v tehotenstve nema pouzivat len vo vaznych pripadoch!!!

toto je z letaku:

KONTRAINDIKÁCIE
HERPESIN krém sa nesmie používať u pacientov precitlivených na aciclovir alebo ďalšie zložky prípravku. Tehotné ženy a dojčiace matky môžu prípravok užívať len z vážnych dôvodov na odporúčanie lekára.

romy01
21. apr 2010

ahojte kočky.

Ja mam teraz uz treti krat v tehotenstve herpes na perach - teraz je najvacsi. Doktorka vravela ze tento nie je nebezpecny - nebezpecny je pasovy a na genitaliach. Takze som klusna. Ale povedala ze si nesmiem davat ziadne klasicke lieky ako je zovirax ale musim pretrpiet a liecit babskymi receptami. Takze najlepsie je potierat to medom alebo nechat vysusit zubnou pastou.

lilly07
26. máj 2010

Ahojte, chcela by som spýtať na herpesy. Čítam tu rôzne názory a rôzne strašné príhody. Som tehotná druhý trimester a urobil sa mi herpes. Teda úprimne ani neviem či je to herpes. Tuším som ho nikdy nemala, len kútik asi dva krát v živote, úprimne vôbec si nepamätám. Mám tri malé bodky naliate tekutinou, včera večer sa mi to vyhodilo na spodnej pere. Dnes mi už aj samé vytiekli a zostal mi len jeden väčší súchý povlak. Tuším sa herpes prejavuje svrbením, pálením. žiaden príznak som nemala, proste sa mi z ničoho nič urobil, skôr ma to štípe, ako keď máte prasknutú peru od zimy. Keďže sú tu rôzne teórie mám strach aby sa bábu nič nestalo, na poslednom sone (bola som v 13tt+5) bolo všetko ok, žiadne poškodenia lekár nevidel. Ako sa vôbec herpes prejaví, aké sú prvé príznkaky? Čo bábo? Ak máte nejaké skúsenosti dajte vedieť. Ďakujem.

monci78
26. máj 2010

lilly herpes na pere nie je nebezpečný, je to len oslabením imunitného systému. Ja som ich mala na začiatku tehu asi mesiac. Jeden zmizol druhy vyšiel a tak to šlo dookola až kým mi v lekárni dali na to masť, herpesin tuším sa to volalo a bolo to na prírodnej báze z konope vyrábané, a to mi strašne pomohlo. Takže netreba stresovať na ustach herpes nevadi. 😉

lilly07
26. máj 2010

Dakujem monci, je sice pravda, ze mam kopu stresu hlavne v praci, asi som sa precenila... Pred tehotenstvom som bola neskutocne aktivna, dlho mi trvalo kym som si uvedomila, ze nemozem vsetko a musim si aj oddychnut. Pojdem si aj nieco kupit na to, dufam, ze to skoro prejde. 🙂 a hlavne bez nasledkov. 😉

fnafn
28. máj 2010

Ahoj, jestli můžu poradit, tak skvěle pomáhá heřmánek - opar vysuší a pak se to samo zahojí (nebo pomocí medu). Je dobré hežmnek vylouhovat a do toho čaje namáčet kapesníček nebo vatový tampon a držet to na rtu, nejlíp celý den (pokud máte teda klidné zaměstnání). Mně v lékárně doporučili herpesin krém, ale po přečtení příbalového letáčku jsem se rozhodla, že heřmánek bude lepší volba. Není to sice tak praktické a pohodlné, ale zabírá to dobře a miminku to neublíží.

kvetinqa
5. jún 2010

ahojte, mne sa vyhodil herpes na oku. Mam ho asi 4. den a uz ustupuju. Som na konci 12 tt, myslite si, ze by to nejak mohlo ublizit babatku? Lekarka mi na to dala kvapky tobrex, ktore si vsak nedavam do oka, len si s tym potieram kozu, kedze aj to sa ma podavat len po porade s lekarom. beriem to druhy den. Herpes mam 1x v zivote. mala som akurat kutiky a inak nic. bojim :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre