Sú herpesy v tehotenstve nebezpečné?

kamilecka
26. jún 2006

Ahojte zienky,chcela by som sa Vas opytat ako to je s tehotenstvom a herpesmi.
Pocula som ze ak ste tehotna a vyjde vam na perach herpes ze je riziko ze koli herpesu sa potrati alebo poskodi plod.
Kamoska bola v 15 tyzdni a do rana jej vysiel herpes na perach a do tyzdna potratila babo.
A pytam sa preto aby som vedela ci sa liecit proti herpesom uz teraz kym niesom tehulka aby sa potom nieco nestalo.
Ake mate s tymto skusenosti alebo niejake dobre rady DAKUJEM 🙂 😉

nufka
26. jún 2006

tak toto som kami ani nevedela .. ja som v zivote herpes nemala ... tuk tuk .. 😉

kamilecka
autor
26. jún 2006

Hm no ja sa obavam toho ze ostanem tehotna a budem mat herpes. Prave jeden mam preto ma to teraz napadlo,este dobre ze nie som tehotna,teda dufam. 😀

liska
26. jún 2006

uz som pocula vselico,ale toto fakt este nie 😨 jedina logicka suvislost by mohla byt v tom,ze herpes je niekedy dosledkom teplot a tie mozu v tehotenstve znamenat iste riziko,inak mi to pride ako jedna z tych "bububu" typu JPP...

kamilecka
autor
26. jún 2006

Liska nebolo mi to dva krat jedno ked kamoska potratila a niejake bububu ani k tomu netrebalo.
Ja mavam herpesy dost casto podla mna raz za 1-2 mesiace.Herpes je virus ktory spi v tele cloveka a ked mas oslabenu imunitu tak sa zobudi a vytvara ti nepokoje v tele,prejavuje sa to tym ze ti jeden vyjde na perach.

liska
26. jún 2006

ja viem,kami,vobec to nechcem znevazovat,ale prave o to ide-herpes je len dosledok niecoho,co nie je v poriadku,nie pricina

kamilecka
autor
26. jún 2006

Liska ved som pisala ze herpes je virus a ten sa zobudi ked mas oslabenu imunitu 🙂 ale co robit aby vonec neprisiel ha? Ja mozem robit hocico proste raz za 1 alebo 2 mesiace si zmysli a mam do rana taky pluzgier na pere a boli to ako .... 😀

liska
26. jún 2006

na to by ti presnu odpoved mal dat zrejme imunolog...ja mavam vnutorne "herpesy",volaju sa afty,je to priblizne to iste,len tieto vznikaju v ustnej dutine a nie su to chrasty,ale take biele,velmi neprijemne,bolacky... tiez som to mavala dost casto,ale v tehotenstve zatial nie,mozno na tom maju nejaky podiel tehotenske vitaminy a mozno sa samotnym tehotenstvom nieco v organizme upravilo,to netusim...

herminka
26. jún 2006

Lisko, máš pravdu, afty jsou způsobeny úplně tímtéž virem, jako opary a taky na ně (afty) trpím. Připadá mi, že je mívám ze stresu - trpěla jsem na ně celý gymp, teď kolem státnic a stresů s diplomkou zase. Chce to asi klidné těhotenství bez stresu a dostatek vitamínů a spánku 😉

liska
26. jún 2006

herminka,nieco na to zrejme bude,tak sup do toho 😉

newyorkgirl
26. jún 2006

ja som tiez nachylna na opary a afty, teraz som mala kutik cez vikend a babo vyzera byt v poriadku 🙂

mirka
26. jún 2006

liska ja som tie afty mala aj teraz , síce už nie tak často ako predtým a nie v takej veľkosti, ael cítila som, že sa mi robí, ale nejako prestala rásť a za chvíľu zmizla

zuz11
26. jún 2006

mne sa vyhodilo v ustach dasno ale to mozno od priboru v restike 😒 hrozne to boli a dufam ze babo je ok 😉

kamilecka
autor
27. jún 2006

Ja mavam niekedy fakt blbe herpesy ale na perach a niekedy je to take zle ze od polovice pier sa to tiahne az k nosu ☹

silvi07
8. mar 2007

Ahojte, mate skusenost s herpesom v tehotenstve? Zazili Ste to na vlastnej kozi ? Bolo babo v poriadku? Ja som v 11tt a prave sa mi spravil herpes na perach...tak mam trosku strach.

kasis
8. mar 2007

Ahoj, ja som mala herpes tiez na zaciatku, zhruba v 11tt, male sice este nie je na svete, ale je zatial ok 🙂 a pevne verim, ze bude aj po narodeni

silvi07
8. mar 2007

Ahoj Kasis, dakujem za odpoved, hned mi je lepsie. 🙂

ikke
8. mar 2007

ad kamilecka - prvy prispevok: herpesy sa pokial viem nedaju liecit 😔

kasis
8. mar 2007

ikke to hej, oni iba spia sem tam sa nejakym impulzom prebudia(ked to clovek najmenej caka), je to nafurt 😖

retaux
8. mar 2007

Silvi: aj ja som mala herpes a zatiaľ je mimi v poriadku 😀 Ja mávam herpes veľmi často a herpes sa určite nedá liečiť. Proste to z času na čas vypukne a hotovo. Dá sa len urýchliť to, aby zmizol, ale aj na to treba vystihnúť ten správny čas.

erika1
8. mar 2007

Ahojte,herpes je virus a je to nieco ako ovcie kiahne-to je tiez virusove ochorenie,takze moze poskodit plod.Aj ja som prekonala pocas tehotenstva 2x herpes na perach a pasovy herpes,kt.som nikdy v zivote nemala a ani som to nepoznala.A tiez som nevedela,ze som tehotna a to som bola v kritickom 6 tt,kedy sa uzatvara chrbtica a CNS.Kedze vsetky vysetrenia ako je afp,uzv boli v poriadku ani v zlom sne by ma nenapadlo,ze nieco nie je v poriadku. Simonko sa narodil s VVCH-razstepom chrbtice a az vtedy ma tuklo,ked sa lekari vypytovali,ci som neprekonala virus,ze aj to mohlo byt jednou z pricin Simonkovho postihnutia.Doteraz sa nezistili priciny VVCH,ale lekari sa chytaju kazdej slamky.

martinka211
9. mar 2007

Ahojte babulky,tak teraz ste ma dost vyplasili 😢 mna ani nenapadlo,ze herpes by mohol ublizit babetku....ja ho mavam tiez dost casto na perach a aj teraz mam no a som dost mimo z toho,ze to moze mat taky zly vplyv na babo.....bojim sa...

susik77
9. mar 2007

Ahojte, v tehotenstve je nebezpecne, ked sa vam vyhodi herpes 1.krat v zivote - akutna infekcia, ale ked ste ho mali uz predtym, tak je to v pohode. Herpes na perach nie je nebezpecny, ale ten pasovy opar moze sposobit tie razstepy.

martinka211
9. mar 2007

Susik dakujem 🙂 ja mavam herpes casto a tak ho beriem ako sucast zivota a preto ma nenapadlo,ze by to mohlo byt nebezpecne....budem verit,ze babo bude zdravucke...

susik77
9. mar 2007

martinka: ja na to trpim chronicky od puberty, mala som ho aj v 8.tyzdni tehot. a lekar aj sestricka mi hovorili, ze miminku to vobec neuskodi. Horsi je ten pasovy opar- mysli, ze ten sposobuje ten isty typ virusu ako kiahne...

martinka211
9. mar 2007

A to je co za opar?ten pasovy?

susik77
9. mar 2007

ano. Sposobuje ho herpes virus typ 2. Ten na puse sposobuje typ 1

martinka211
9. mar 2007

Dakujem Susik.....a prajem aj tebe zdravucke babetko 🙂

susik77
9. mar 2007

dakujem 🙂 Pre istotu ber kazdy den kyselinu listovu, ona je dobra do konca 14.tt, to sa vyvijaju organy.Staci denne 400 mikrogramov, vacsinou to obashuju vsetky tehotenske vitaminy

susik77
9. mar 2007
erika1
9. mar 2007

Mne sa vyhodl ten pasovy opar na nohe a ja som si myslela,ze je to z vody,nakolko sme sa boli den pred tym kupat na strkovisku.Absolutne som nevedela o co sa jedna,az ked mi to povedal kolega,kt.syn tento opar prekonal.A tiez som nevedela,ze som tehotna.Po mesiaci,ked som sa dozvedela,ze cekame babatko bol herpes uz zabudnuty a vobec som tomu nevenovala pozornost.Az potom sa mi to vsetko premietlo,ze aj to moze byt pricina.Ale nikto nevie,lebo doteraz sa este na pricinu tychto defektov neprislo.Drzte sa,prajem Vam zdrave babatka!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre