Sú herpesy v tehotenstve nebezpečné?

kamilecka
26. jún 2006

Ahojte zienky,chcela by som sa Vas opytat ako to je s tehotenstvom a herpesmi.
Pocula som ze ak ste tehotna a vyjde vam na perach herpes ze je riziko ze koli herpesu sa potrati alebo poskodi plod.
Kamoska bola v 15 tyzdni a do rana jej vysiel herpes na perach a do tyzdna potratila babo.
A pytam sa preto aby som vedela ci sa liecit proti herpesom uz teraz kym niesom tehulka aby sa potom nieco nestalo.
Ake mate s tymto skusenosti alebo niejake dobre rady DAKUJEM 🙂 😉

silvinnka
9. júl 2010

ahojte,som v 8tt a genitalny herpes ma sprevadza pomaly kazdy mesiac,imunolog ma nastavil na liecbu Imunorom,teraz pocas tehu ho neberiem.Tuto potvoru som mla v 4tt, babatko je o.k, vsetko je tak ako ma byt.Vsetko konzultujem s infektologickou, pocas tehu sa do 34tt nesmu uzivat ziadne antivyrolitika-lieky proti vyrusom, akurat si postihnute miesto natierat herpesin mastou,babatku to neuskodi !!!Pokial je genit. herpes, na vonkajsich pyskoch,konecniku alebo v oblasti posvy,riziko nakazy babatka je minimalne,pokial je vysev-vyrazka pri vstupe do posvy alebo na krcku maternice, tam je riziko vyssie....takze ziadne stresy,toto ochorenie je velmi neprijemne,ale da sa zvladnut aj pocas tehu,netreba sa zbytocne stresovat,akurat treba pravidelne sledovat morfolog.sono babatka.

riag
9. júl 2010

@lilly07 Nemusis mat obavy. Ja mavam herpes na perach raz do roka.Pocas tehu som ho mala v prvom trimestri asi 4x,a vsetko je OK.Natierala som si to medom. Prejavuje sa svrbenim a pluzgier naliaty tekutinou je bolestivy.Liecba trva cca tyzden. V tvojom pribade to asi neprepuklo do vacsieho stadia.

lilly07
12. júl 2010

@riag no herpes už našťastie nemám, ani neviem či to vlastne herpes bol pretože za tri dni bolo všetko ok. Dávala som si na to zubnú pastu a nejakú mastičku z lekárne, stále som na tom niečo mala, akurát keď sa mi spravila chrasta tak som si ju zlúpla a zostala mi jazva na pere. Mala som tam len tri body, viac sa mi to nešírilo. Len ma to prekvapilo, lebo nikdy predtým som nič také nemala. Ale dúfam, že všetko bude ok.

riag
12. júl 2010

Lilly, urcite je vsetko OK🙂 Jednoducho,sa s Tela dostalo vonku nieco ,co tam nemalo co hladat...takze je to dobre. Vsetko dobre prajem🙂

gabriela4
22. júl 2010

ahojte dievčatá...som v 22 tt. a som rada že som našla túto tému....ja som bola vždy náchylná na herpesy na perách, hlavne keď som bola malá, potom na niake obdobie ma to prešlo a herpes sa mi spravil tak max 1 za pol roka a teraz ako som tehotná tak mám stále na perách niečo, buď herpes alebo kútik...takže je to asi úplne normálne, teda dúfam že to nič neznamená a nemôže to uškodiť bábatku....

tanja61
25. aug 2010

ahojte baby tak ja herpesy nemavam mala som herpes na pere asi dva krat v zivote a stale to nieco signalizovalo takze teraz sa toho obavam pretoze som 14tt a citim na pere brnenie a mam tam cerveny flak ☹poradte...vdaka

smithy
1. nov 2010

Ja som herpesy mala vzdy. a teraz sam i spravil na oboch kutikoch, samozrejme v 5 tyzdni, takze panika, mamina mi povedala, ze je dobre, ked to ide von z tela, a ze ja herpes mam uz od malicka, tak sa nema coho bat. A ja si to natieram propolisom a cajovnikovym olejom a na to aloe vera.

denne73
1. nov 2010

Ahojte tak ja k vám pridávam. dnes som sa zobudila s oparom na pere. Samozrejme panika a od rana lietam po net. strankach

dulkagabulka
1. nov 2010

dievčata,
treba si davat velmi velky pozor ..naozaj velmi velky..ak by ste mali herpes na perach pri porode,resp.tesne po porode..
vtedy dietatko v žiadnom pripade nebozkavat a chranit ho pred virusom herpesu,lebo pre novorodenca to moze byt smrtelna nakaza..
pri genitalnom herpese je na lekarovi,aby zvažil pripadny cisarsky rez

ja som , kvoli oslabenej imunite, dostala pasovy opar, herpes zoster, ked moje najmensie dietatko malo 4 mesiace. Je to rovnaky virus ako kiahne, lekar mi povedal,ze mam čakat, ze moje deti ochoreju na kiahne..a aj to tak bolo..všetky tri deti dostali kiahne-v podstate odo mna

žienky želam zdrave babatka

🙂 🙂

acimedaca
25. nov 2010

já trpěla na opary i před těhu - na rtech a na nose (tak dvkrát za 3 měsíce) , ale ted je to masakr, jsem v 10tt a už jsem ho měla za dobu těhu asi 8x ☹ tělo je oslabené těhotenstvím a hormony se bouří.....doktor to ví, neřekl že by to nějak škodilo, nic se s tím stejně neudělá.....řekl, že můžu používat mastičky a náplasti co jsou v prodeji v lékárnách, že jsou povrchové takže neškodí
horší je opar na genitáliích a pak samozřejmě pásový opar

sheepik
13. apr 2011

ja mam pasovy opar a som v siestom tyzdni 😢 zatial vsak ide vsetko ok,dufam ze to rychlo prejde

halime
28. máj 2011

Chcem sa spytat, moze genitalny herpes byt v mlieku matky? Mozem kojit ked mam tento druh herpesu? Nie je to nebezpecne?

tepka
18. sep 2011

Ja ho mam od dnes pod nosom sa mi vysipal a bojím sa ved mám 3týždne do pôrodu čo mam robiť???? ☹ ešte to mi chýbalo aby teraz na koniec sa dačo posralo

milada2
18. sep 2011

@tepka Nejanči, vždyť se nic neděje 🙂 Do porodu se Ti zahojí a všechno je o.k.

milada2
18. sep 2011

@tepka Začni užívat B komplex, ten je na opary výborný, urychlí Ti hojení.

tepka
18. sep 2011

@milada2 no ja len tak že aby sa to tým neposralo no..

tepka
18. sep 2011

@milada2 ok no asi je to tým že som nachladnutá dúfam..

milada2
18. sep 2011

@tepka Neboj, to fakt nic není, obzvlášť když ho máš "jen" na obličeji. Určitě je to tím nachlazením! A pokud už jsi někdy dřív opar měla, tak můžeš být totálně v klidu. Ale ani kdybys měla opar poprvé, tak by ses už v tomhle stadiu těhotenství neměla čeho bát. Klidně můžeš používat i nějaké ty mastičky jako herpesin apod. Informace mám přímo od lékaře, takže opravdu žádný strach 😉

tepka
18. sep 2011

@milada2 😉 díki!

milada2
18. sep 2011

@tepka Nemáš zač! Jsou to nervíky, aby bylo mimi v pořádku 😉

tepka
18. sep 2011

@milada2 🙂 tak tak

petot
18. sep 2011

@tepka Herpes je vždy znakom oslabenej imunity. Nemá zmysel riešiť herpes a neriešiť imunitu. Zinok a B-komplex je dobrá rada, ale dá sa popri tom urobiť ešte viac.

Ja mám dobré skúsenosti s posilnením imunity každodennými vyššími dávkami vitamínu C, 3x denne 1000-2000mg keď som zdravý. Podľa niektorých názorov, v tehotenstve by mala byť normálna dávka v 3t až 10-15g denne. Podrobnosti v príslušných kapitolách týkajúcich sa tehotenstva: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Používam čistý práškový vitamín C bez príchutí, dávam si to do nápojov a pijem. Pri chorobe podstatne pridám. Keď sa mi pri veľkom strese a vyčerpaní chce tvoriť herpes v kútiku úst (cítim, že mi to tam citlivie), tak začnem dávať aspoň 4x denne 3000mg, a herpes zmizne do druhého dňa skôr, než vôbec stihne narušiť pokožku!

Treba veľa piť a užíva sa najlepšie s jedlom.

Nie som lekár. Vysoké dávky vitamínu C sa neodporúčajú pri niektorých poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Prípadný pohyb v črevách alebo hnačka znamená, že dávky sú vysoké a treba ich rozdeliť na častejšie menšie alebo celkovo znížiť.

tepka
19. sep 2011

@petot 😉 díki za radu

milada2
19. sep 2011

@tepka Mě teda v těhotenství vysoké dávky vitamínu C nedoporučovali... když jsem cítila nachlazení, měla jsem si dokonce ty rozpustné tablety půlit... 😨

tepka
19. sep 2011

@milada2 Aha tak kupiť si aspoň celaskon???

milada2
19. sep 2011

@tepka No já když jsem měla v těhotenství opar, tak jsem kromě těhu vitamínů nasadila ještě ten B komplex forte a ten rozpustný vitamín C (ale toho jsem si dávala rozpustit jen půl tablety) a mazala jsem mastičkou herpesin. A ten B komplex jsem si nasazovala jako prevenci i když měl opar manžel 🙂

tepka
19. sep 2011

@milada2 🙂 prečo len polku???

milada2
19. sep 2011

@tepka Hele, já nevím. Už ani nevím proč, jen vím, že jsem v těhotenství užívala vitamín C a buď doktor nebo lékarnice mi říkali, ať radši uívám jen půl tablety. Nevím proč. Koukala jsem teď na net a všude píšou, že je vitamín C v těhotenství velmi důležitý. Ale na stránkách http://vitaminy-a-mineraly.zdrave.cz/vitaminove... jsem našla, že:

Vitamín C napomáhá obranyschopnosti organismu před infekcemi, má význam pro cévy a kůži, působí proti únavě a psychickému vyčerpání, urychluje proces hojení.

POZOR! Pokud žena v době těhotenství užívá nadměrné množství vitamínu C (víc jak 150mg denní dávky), organismus miminka považuje vyšší dávky vitamínu C za normální a požaduje hladinu přijímaného vitamínu udržet i po narození. Kojení však tuto potřebu nedokáže uspokojit. Proto je nutné podávání vitamínu C současně s kojením.

Tak nevím. Pohledej na netu, zavolej praktickému lékaři nebo gynekologovi, poraď se v lékárně...

atka70
20. sep 2011

Ahojte,momentalne aj ja mam herpes a nie jeden ale hned 2 a som v 15 tyždni tehotenstva, a verim že bude všetko ok.. 😎

kaculiatko88
20. sep 2011

Ahojte babenky ... ja pri herpesi užívam vitamín B komplex, oparostop masť a compet náplaste, Počas tehotenstva som mala herpes a nádchu. O Bábätko som prišla kvôli hepretickej viróze.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre