Sú herpesy v tehotenstve nebezpečné?

kamilecka
26. jún 2006

Ahojte zienky,chcela by som sa Vas opytat ako to je s tehotenstvom a herpesmi.
Pocula som ze ak ste tehotna a vyjde vam na perach herpes ze je riziko ze koli herpesu sa potrati alebo poskodi plod.
Kamoska bola v 15 tyzdni a do rana jej vysiel herpes na perach a do tyzdna potratila babo.
A pytam sa preto aby som vedela ci sa liecit proti herpesom uz teraz kym niesom tehulka aby sa potom nieco nestalo.
Ake mate s tymto skusenosti alebo niejake dobre rady DAKUJEM 🙂 😉

marya
26. aug 2009

Ahoj Lulusy, moj manzel mal minuly rok pasovy opar, prave som bola v 9tt, ale nastastie ako som sa dozvedela, nam s babatkom nic nehrozi 🙂
S tymi liekmi je to ozaj blbe, ja by som ich pri kojeni urcite nebrala, len neviem ako to potom dalej bude pokracovat s oparom, ak sa nelieci, moze sa dalej rozsirovat a s herpesmi nie je ziadna sranda...je to tazke rozhodnutie, lebo ja si tiez neviem predstavit ze by som mala prestat kojit... 😒
Ale proti bolesti a snad aj na vyliecenie viem ze pomaha vitamin B, v lekarni si vypytaj B komplex pre dojciace, snad to aspon trochu pomoze 🙂

Drzim palce nech to co najskor prejde a nech ste obe zdrave 😉

shaarka
15. sep 2009

baby, prosim, ako sa prejavuje herpes? pasovy myslim.
som v 7tt a herpes som nikdy nemala. nieco sa mi vyhodilo pod bradou vlavo, na sankovej kosti - svrbi to, trosku to mokva, zubna pasta to zvrchu vysusila. mam opuchnutu cast aj pod usnym lalokom a bolestive a mierne napuchnute miesto sa tiahne az k tomu vyrazkovemu pri brade.
moze to byt pasovy opar?
najprv som si myslela, ze je to nejaka alergicka reakcia, ale kedze sa k tomu pridal aj ten opuch a bolestiva sanka, tak to asi alergia nebude... ☹

shaarka
17. sep 2009

tak mam to potvrdene, herpes zoster, dali mi na to len gafrovu mast, vit. C a Bkomplex.
ma s tym nejaka mamicka skusenost?
boli to certovsky, velmi som sa nevyspala a ked si predstavim take noci este par tyzdnov, tak ma asi porazi.
mam ocakavat, ze tam, kde to mam spuchnute a bolestive, to aj vyrasi na povrch, na kozu vo forme tych pluzgierikov? moze sa to objavit este na nejakom inom mieste sucasne?

emilyz
17. sep 2009

shaarka: pokial viem, tak herpes je v tehotenstve dost nebezpecny... 😒 , ale nechcem Ta samozrejme strasit. moja babka prednedavnom prekonala herpes a stazovala sa na velke bolesti z toho, v noci velmi nemohla spavat, ale hovorila, ze to je nebezpecna choroba, takze fakt trpezlivo mastit a liecit...Ja zvyknem mat herpes na ustach, v minulosti som s tym velmi bojovala, ale ten Bkomplex je velmi dobry, najviac zabera FORTE, ale neviem, ci to tehotne v takom mnozstve mozu (nie som si ista). co sa tyka stravy, tak pomoze drozdie, velmi pomohlo sojove maso (tie kocky si uvaris napr. v paradajkovom pretlaku) a ine... napr. zelenina a to, co obahuje vit. B

shaarka
17. sep 2009

emily, dik za reakciu - viem, ze je to nebezpecne. liecit sa to ze vraj neda, musi to prejst.
a herpes zoster je pasovy, nie obycajny na pere. takze dost pochybujem, ze B komplex zaberie.
😢

ttiffanny
17. sep 2009

ahojte kočky! tak mne sa tiež vyhodil herpes. som v 12 týždni. vyhodil sa mi na ľavo od úst (skoro na líci). nie je veľký, taký ako zvykne byť aj na perách. ani nebolí nejak. ja mávam herpesy od detstva - buď na pere, alebo aj mimo pery. za tie roky som sa to naučila celkom dobre liečiť. mne najviac pomáha kalciová mastička. tú používam aj teraz, keďže sa môže aj v tehotenstve. len som sa chcela opýtať, či to nemôže byť ten pásový herpes, keďže je mimo pery. doteraz som to nazývala vždy herpes, ale teraz, keď som tehotná, tak sa o to zaujímam viac. môže byť aj normálny herpes, čo býva na pere, aj mimo pery? proste neviem rozoznať ten rozdiel 😖. inak ma to nebolí nejak, len viem, že ho tam mám. ďakujem za rady.

emilyz
17. sep 2009

shaarka: ja viem, ze mas pasovy, ale podstata herpesu na pere a pase - resp. pricina je zhruba ta ista: nedostatok vitaminu B, vycerpanost a vysilenie organizmu, ci uz dusevne alebo telesne.
Mne sa napr. robi aj v nosnej dierke - no v obdobi nachladenia je to dost tazke, kedze vyfukat nos je fakt vykon...

zazit
17. sep 2009

ahoj holky, jen kratky prispevek na vase tema - hodne trpim na opary (na rtech, pasovy jsem nastesti nikdy nemela - tuky, tuk) a i v tehu jsem si 2x uzila s oparem na rtech - mela jsem ho cca ve 4tem a 6tem mesici - myslim, ze je to zas bublina, ze to ma vliv na miminko, taky jsem se bala - hned jsem bezela k doktorovi a ten rikal, ze je to ok, ze mam brat tehu vitaminy a akorat si to nicim nenatirat a pockat az sam ustoupi, no a pred 3 tydny jsem porodila krasneho zdraveho chlapecka - donoseneho az do 40 tt, cvalika 3 800 kg, apgar 10, 10, 10, takze opar na nej urcite zadny vliv nemel, tak se kocky nebojte !
spis se bojim ted - az se mi udela, asi hned nasadim rousku, abych to na nej neprenesla, to by byl asi opravdu pruser - protoze je malinky a opar je viroveho puvodu ☹

shaarka
17. sep 2009

emilyz,
o herpesy som sa nikdy nejak nezaujimala, lebo ma netrapili. 😅
ale ten pasovy - to je zapaleny nerv (nervy). a vyskoci v obdobi znizenej imunity tomu, kto prekonal v detstve kiahne.
aj obycajny herpex na pere je zapaleny nerv?? 😕

stanusa
17. sep 2009

na herpesy na pere zabera taky babkovsky recept - ked citite, ze sa vyhadzuje tak ho potriete octom a nato sodou bikarbonou...minule som to skusila a zabralo to.

uz mam druhy krat herpes, tentoraz v nose a pod nim...

vladka24
22. jan 2010

no ja som do 8 tyzdna tehotenstva mala herpes 2x a v 8 tyzdni zistili, ze je plod mrtvy ☹ mne bolo povedane, ze v prvych troch mesiacoch tehotenstva je herpes nebezpecny, lebo je to virus....takze si myslim, ze urcite moze mat herpes zly vplyv, ale ako vidis mnoho zien ho tiez v tehotenstve prekonalo a nic sa nestalo, takze je to asi individualne...drzim prsteky, aby sa nic take nestalo 🙂

stuplik174
22. jan 2010

Ahojte ja som v 21 tyzdni tehu a asi pred tyzdnom sa mi vyhodil na pere herpes.mavam ich tak sem tam.ale az teraz ma sestra upozornila ze vraj v tehu su velmi nebezpecne.babo bolo zatial v pooriadku,myslite ze by mohol nastat nejaky problem aj ked je to iba herbes na pere?

cigaretka5
22. jan 2010

Stuplik ziadnu paniku, ak si herpesy mavala aj pred tehu tak sa nemas precocious bat. V tehu je nebezpecny pasovy herpes

stuplik174
22. jan 2010

super cigaretka5 upokojila si ma.hej mavala som ho a teraz mi uz prechadza uz je to len taka mala chrasticka. 😉

pepppe
7. feb 2010

babenky mam oatzocku,z vecera do rana sa mi urobil na kutiku ust mali herpes,,pred tehu som ho mavala casto,ale pocas tehu len teraz som v 19tt a ☹ neviem ci je to nebezpecne,bereme aj tehu vitaminy,hovoria ze je nebezpecny,prosim poradi mi niekto,bojim sa ci nejako neublizi baby

nachala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiona771
7. feb 2010

ahoj...ja som asi v 5 týždni tehotenstva a pred týždnom sa mi zahojil opar na pere....tak teraz tu čítam vaše príspevky a mám z toho strach, že či nejak to neublíži dieťatku....vlastne neviem presne, či som tehotná, kedže idem až v stredu k lekárovi a ten mi potom povie s istotou čo je vo veci...ale vystrašili ma vaše príspevky.....

domeli
10. feb 2010

z prispevku 2 lekarov som sa docitala, ze herpes na pere predstavuje riziko pre tehulky iba v pripade, ze sa objavil prvy raz v zivote. Ak mala tehulka problemy s tym uz skor, netreba panikarit a taktiez nenanasat na to ziadne kremy, iba ak zubnu pastu.

nibiru
11. feb 2010

ja som mala na perach v 11tt 5herpesou a vsetko je ok herpes je dokazom toho ze je oslabena imunita co si myslim v tehotenstve nieje nic vinimocne aj doktorka mi to potvrdila pokial nemas horucku je to v pohode ....herpesi som mavala od malicka a zaruceny recept ako sa ho rychlo zbavit papat bekomplex potierat liehom kym sa nevysusi a potom calciova masticka 🙂 ako nahle ho mas tie drahe masticky nepomozu mne vlasne vobec uz nepomahaju ☹

ladybirdie
11. feb 2010

Aj ja mavam dost casto herpesy. Pri prvom tehotenstve som nemala ani raz. Teraz pri druhom uz dvakrat a som este iba v 7. tyzdni. No natrela som to kremom Oparstop a nevytvoril sa mi pluzgierik. Je ten krem bezpecny? Pozna to niekto? Lebo na internete som nasla iba tolko, ze je to prirodny produkt, ale podla mna dost silny.
Az teraz som sa zlakla, vobec som nevedela, ze je to take nebezpecne pocas tehu.

lumimi
11. feb 2010

dámy - herps je lokálna zaležitost - v tehu to moze byt aj reakcia na zmenu hormonov -
nebezpečný je genitálny herpes

lenka.22
11. feb 2010

herpes na perach moze byt nebezpecny aj v tehu, pokial ho mas prvy krat v zivote. inak mne v tehu na herpesy pomohol propolis

sabiatko
12. feb 2010

ja som mala herpes simplex (na perach) uz v 5tt a teraz v 36tt zase. neviem, ci to ma zly vplyv na babo, ale povedala by som, ze asi nie. ja ho liecim vzdy len zubnou pastou, lebo som skusala uz aj duviru, ale nepomohlo a hojenie trvalo rovnako dlho ako s pastou.

barunka9
12. feb 2010

No musim rict, ze nektere Vase prispevky by tedy dokazaly vydesit. Mozna byste pri jejich psani mely uvazovat, jesti tim ostatnim spis neskodite nez pomahate. Prece v tehotenstvi je nejdulezitejsi psychika, maminky by mela byt v klidu a ne se zbytecne stresovat. Takze holky, co mate opar na rtu, nose ci brade, a neni to poprve, zadnej zbytecnej stres!!!
Navic opar je vec, kterou nemuzete ovlivnit, proste ten vir je ve Vas a faktoru, ktere ho spousti, je cela rada - krome stresu (fyzicky i psychicky) i slunicko, chlad, unava, hormonalni zmenym horecka, ryma, chripka...

A jedna prakticka rada - ted jsem mluvila s kamaradkou magistrou, jsem v 10tt a opar se prave objevil ☹, nedoporucuje pouzivat masti s aktivnimi latkami proti viru, ale treba naplasti Compeed mi doporucila, protoze ty zadnou takovou latku neobsahuji, pouze latku, ktera rychle hoji ranu. A nebo ho mazat B-pantenem a taky jist vitamin B.

flamenga
12. feb 2010

barunka tak tak, hovoríš mi z duše 🙂

presne... herpes na puse, nose, brade je nebezpečný iba keď ho budúca mamička "chytí" počas tehotenstva prvýkrát... teda keď predtým nikdy v živote takýto herpes nemala 🙂 Ináč sa nemáte čoho báť....

Ale to "strašenie" spôsobujú aj lekári 🙄 Ja som bola na začiatku tehotenstva (5tt) chorá a vyhodil sa mi na puse herpes (ako stále... pre mňa nič nové v chorobe).... pri prvej návšteve gynekologičky sa na mňa zdesene pozrela (chrasta sa nedala prehliadnúť) a vyhlásila: 😲 😲 mali ste herpes? Na moju odpoveď "áno" len vypleštila oči.... povedala som jej, že to u mňa nie je prvýkrát, že herpesy mávam aj 2x do mesiaca, tak sa len usmiala, bez akéhokoľvek vysvetlenia, povzbudenia.... proste nič.... 😠

Takže herpesu sa naozaj nemusíte báť, ak ho nemáte prvýkrát 😉

zuzuj
12. feb 2010

BABY NETREPTE KED NEVIETE, suhlasim s barunkou, že to nas všetkych desi..... OKREM HERPESU GENITALNEHO su vsetky ok ( treba si len davat pozor aby ste si ho prave na genitalie nezaniesli) a TEN GENITALNY MOZE USKODIT LEN KED HO MATE PRI PORODE, lebo vtedy ho moze babo dostať a mať komplikacie, vtedy sa voli cisarak, ...takže nestrašte tu a najskor prečitajte nejake odborne članky...
Pišem spatne lebo ja som mala na začiatku tehu 2x herpes a babo sa vyvija uplne v pohode, vsetky testy na vrodene chyby negat.., ale keď som Vas tu čitala, tak som tyždeň nemohla spať...

flamenga
12. feb 2010

zuzuj ja som už mala 3x herpes na pere a všetky 3 v prvom trimestri.... a dieťatko je zdravé 🙂

zuzuj
12. feb 2010

flamnga 🙂 no tak to mas tusim rekord, ja som ho mala asi ako reakciu na tehotenstvo, lebo aj som 1x bola chora ale nie nejako katastroficky, mne lekarka povedala, ze je to normal, lebo tehotenstvo je na imunitu zaberak, no a druhykrat som neochorela ( ale bola som taka nachladnuta) - ,,len" herpes, ale bola som rada, lebo skor dietatku mozu uskodit nejake horucky dlhotrvajuce... 😒

barunka9
12. feb 2010

Dekuji. Prave proto jsem to napsala, protoze po precteni cele diskuze by nespal kdekdo... ☹
A s tim oparem na genitaliich je to presne, jak pise zuzuj, problem je to akorat u porodu. Moje kamaradka tim trpi hodne a mela ho i pri prvnim tehotenstvi (holcicka je zdrava jako ryba) a mela ho i v druhem (ted je v 7.mesici a vsechno je OK). Takze zadne poplasne zpravy, informujme se, radme si, pomahejme si, ale nedesme se!!!

neme
14. feb 2010

ahoj holky,
tak jsem z toho taky hotová. Jsem ve 13 týdnu a opar na rtech jsem měla v 7.týdnu, v 10. týdnu a nyní. Měla jsem ho často i před těhu. Beru na to vitamíny, stejně stačí, když vyjdu ven, zafouká vítr a najednou mám opar. Bohužel jsem to léčila vektavirem a vitamínama B. Opravdu jste mě některé rozhodily, bojím se, že mimi neni v pořádku. Ale zase děkuju ostatním, které myslí, že to nebude až takový problém. Snažila jsem se otěhotnět přes dva a půl roku a netušila jsem, na co všechno si musím dávat pozor. Ale děkuju za vaše názory

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre