Sú herpesy v tehotenstve nebezpečné?

kamilecka
26. jún 2006

Ahojte zienky,chcela by som sa Vas opytat ako to je s tehotenstvom a herpesmi.
Pocula som ze ak ste tehotna a vyjde vam na perach herpes ze je riziko ze koli herpesu sa potrati alebo poskodi plod.
Kamoska bola v 15 tyzdni a do rana jej vysiel herpes na perach a do tyzdna potratila babo.
A pytam sa preto aby som vedela ci sa liecit proti herpesom uz teraz kym niesom tehulka aby sa potom nieco nestalo.
Ake mate s tymto skusenosti alebo niejake dobre rady DAKUJEM 🙂 😉

petot
20. sep 2011

@milada2 To je oficiálna verzia, pravdou však ostáva, že tehotná žena je pri "odporúčaných" 150mg denne v hlbokom deficite, a bábätko tiež. Z toho vyplývajú infekcie, strie, opuchy končaatín, problémy s ďasnami a zubami a ďalšie prejavy deficitu.

Ďalšia vec je, že "odrazový" efekt u novorodenca, ktorý opisujú, nebol zatiaľ vedecky dokázaný a je to skôr v rovine teoretickej obavy. Na druhú stranu, aký je problém podávať novorodencovi doplnkový vitamín C, ktorý je tak či tak dôležitý k zvládnutiu popôrodného stresu?

Nakoniec, ohľadom materského mlieka sú údaje veľmi obmedzené a nikto nevie povedať, či môže byť v mlieku dostatok vitamínu C alebo nie. Štúdie totiž končili pri dávkach u matky 1g denne, aj to len krátkodobo, a to je po pôrode pre ženu žalostne málo a hoci matkino telo prednostne zásobuje dieťatko, predsa len sa veľká časť spotrebuje na hojenie matky. V podstate neexistujú údaje o tom, koľko vitamínu C obsahuje mlieko matky, ktorá užíva (podľa genetického konceptu) primerané dávky, čiže po pôrode 15g denne i viac.

milada2
20. sep 2011

@petot Hele mě je to celkem jedno. Já se řídila doporučením, opar zmizel,, tepce jsem poradila co jsem slyšela a výzkumy řešit nehodlám 🙂

petot
20. sep 2011

@milada2 Veď v pohode, ja len v dobrej nálade polemizujem 🙂

milada2
20. sep 2011

@petot Jo, jo, v pohodě 🙂

katuskaaa29
13. okt 2011

Ahojte baby, ja som teraz v 9 tt a ostala som nadchu, uz lezim doma druhy den, uzivam si homeopatika a zlepsuje sa to, vcera vecer som uz citila, ze budem mat herpes, vobec ma to nenapadlo, ze by to mohlo dietatku skodit, herpes mavam aspon raz a alebo dvakrat rocne, aj teraz mam na hornej pere a pod nosom, u mna vzdy to bolo tak, ze herpes vacsinou mam pocas nejakej choroby, a ked uz sa objavi tak potom viem, ze do par dni choroba ustupi a budem zdrava. Vzdy som na to pouzivala naplaste COMPEED, teraz som nevedela ci mozem alebo nie, tak som pisala na online gynekologicku poradnu a lekar mi odpisal, ze kludne to mozem pouzivat tie naplasti. Treba vediet, ze herpes je virus, ktory kazdy z nas ma v tele, len u kazdeho sa s tym inak vysporiada imunita, kto to uz raz mal hocikedy inokedy moze mat. Napriklad moj priatel este to v zivote nemal, a nedostal odomna. Problem je v tom pri tych herpesoch, ze su nakazlive, nemozu sa babrat s rukou, lebo lahko sa prenasaju potom na ine miesta. Moj problem je akurat v tom, ze vzdy som to babrala, a tazsie sa to hojilo, vyskusala som uz vsetko, ale ozaj tie naplaste mi pomohli, mozno kovli tomu, ze takto ich nebabrem a nerozsiruju sa, ale u kazdeho pomaha vzdy nieco ine. Pevne verim, ze to bude OK a ze babatku sa nic nestane kvoli tomuto. Bola som stym aj u imunologa, ale zatial mi to vobec nepomohlo, sice mam ich menej nez volakedy, ale aspon viem, ze choroba potom je uz pod kontrolou.

kludsisek
18. okt 2011

@katuskaaa29 tak pokud už jsi herpes měla a nejde o prvotní záchyt tak se miminku nic nestane v tvém těle jsou již vytvořeny protilátky, které chrání i tvoje miminko. Já třeba trpím na genitální opary a moje Gábinka se narodila úplně zdravá a nic jí nechybí. Jenom jsem si musela pohlídat aby v době porodu nebyl zrovna herpes aktivní 😉

katuskaaa29
18. okt 2011

@kludsisek nemám to prvýkrát, herpes na hornej pere a pod nosom alebo v nose mám aspoň raz za rok, vôbec ma to nenapadlo, že dieťatku by niečo mohlo byť kvôli tomu, som taký optimista, tak to nepripustím, že niečo sa môže stať, ale už som ich zvládla, tie herpesy istia náplaste Compeed

tina7729
18. okt 2011

@kludsisek ahoj, ja trpím tiež gen.herpesom, strasne sa bojim som v9 tt.

silvinka666
20. okt 2011

ahojte dievcence... tak samozrejme, vcera som sa o tom presne rozpravala s kamoskou, ktora uz ma rocneho synceka, ze tiez dostala herpes cez tehotenstvo... vsetko bolo v poriadku, je to naozaj len to znizenou imunitou a tym, ze sa s nasim telom nieco deje... ten virus je v nas, a nic s tym nespravime... a ked tu uz bol aj predtym, niet sa coho obavat, len si to opatrne natierat, aby sa nerozniesol, mozno aj hojivym zazrakom... samozrejme do rana som ho dostala, ale urcite bude vsetko v poriadku... a tak ako ma byt, tak bude... niekedy zavidim mojej mamine, ze v tych casoch neexistoval internet 🙂

zlostitko
20. okt 2011

Ahojte dievcata, ja tiez trpim z casu na cas herpesom na pere a mala som jeden aj v tehotenstve asi v 6tt a vsetko bolo v poriadku, nic to nie je ak to nie je po prvy krat, co dostanete herpes. rozhodne na to netreba nic pouzivat, ziadne naplaste a ani zovirax, maximalne zubnu pastu na vysusenie. drzim palce 🙂

drnduliak
20. okt 2011

ja som mala v tehotenstve herpes na ustach az 3x, v kazdom trimestri raz 😒 bezne ho mavam tak 1x do roka, ale tehotenstvo zjavne nie je bezny stav...tiez som sa hrozne bala, ale vraj je to nebezpecne, len keby to zena mala uplne prvy raz v zivote zrovna v tehotenstve...ja som si davala kludne aj zovirax, ci vectavir, aspon to rychlejsie preslo...

zuszana
20. okt 2011

ja mávam herpesy hádam od narodenia, vyskúšala som už všetko, asi po 20 roku života mi trošku ustúpili ale raz za čas sa niečo vyhodí, hlavne v zime v nose, aj teraz som mala aj na pere aj v nose, som v 6tt dala som si na to aj masať herpesin, vraj by sa nemal, tak si ho už raadšej nebudem dávať, dobrá je aj prirodná mastička alebo olej tea tree 🙂 dúfam, že to sa môže 🙂

monika2712
20. okt 2011

@zuszana na nose mavam aj ja, ale iba vtedy ked vela smrkam, robi sa mi to na miestach kde mam vydraty nos od smrkania, tak neviem ci je to skutocne herpes... uz som sa dala niekolko krat preliecit na znizenu bunkovu imunitu kvoli opakujucim sa herpesom a aftam, konkretne liek isoprinosine je presne urceny na herpetické infekcie typu 1 a 2: herpes simplex, herpes zoster a varicella, infekcie spôsobené cytomegalovírusom, infekcie vírusom Epstein-Barrovej, a pomaha to, vacsinou staci jedna kura do roka. kedze uz si tehu, tak to brat nemozes, ale pozor na to naozaj, je to nebezpecne.. a je dokazana spojitost s herpetickou infkeciou a potratmi.

michaela.g
20. okt 2011

herpes mavam aj teraz a aj pocas tehotenstva som ich mala 😢, malu to nijak nepoznacilo.

Treba byt veelmi opatrna hlavne ked uz budes mat babo. Dost mi pomahaju naplaste Compeed pekne sa cely herpes schova a je to bezpecnejsie.

zuszana
20. okt 2011

@monika2712 ale vraj je to nebezpečnejšie keď dostaneš herpes v tehotenstve prvýkrát, ako keď ho mám celý život doteraz, samozrejme, že sa tomu neteším, ale je toľko vecí, čo sú nebezpečné, treba asi pozitívne myslieť a veriť, že bude všetko dobré 🙂

monika2712
20. okt 2011

@zuszana no citala som tu tento nazor, ale chcela by som to vidiet niekde dokazane.. akoze spoliehat sa na to na 100 percent by som asi neriskla.. proste neverim tomu..

zuszana
20. okt 2011

@monika2712 dôveruj, ale preveruj 🙂 ale aj ked som povedala doktorovi, že mám herpes, tak že to nevadí, proste s tým už aj tak nič nenarobím, len jesť veľa ovocia a zeleniny, podporiť imunitu a nestresovať, lebo najčastejšie je herpes zo stresov ...

monika2712
20. okt 2011

@zuszana hej to je jasne, uz s tym nic neurobis teraz, ja mam tiez teraz na nose zase chrastu, herpes alebo co to vlastne je, lebo uz niekolko tyzdnov smrkam ale kedze chcem byt znova tehu, tak nechcem zacinat teraz ziadnu liecbu na imunitu pokial to neni nutne..

kludsisek
20. okt 2011

@tina7729 neboj se u gábinky se mi vyhodil snad každý měsíc a je v pořádku, důležitá je hygiena 😎

kludsisek
20. okt 2011

@monika2712 stačí si nechat odebrat krev na protilátky, pokud jsi měla jako dítě neštovice virus máš už v sobě a protilátky taky. Herpes je vlastně neštovice virus "žije" u nervových vláken a proto tak rád vycestuje při stresu.

monika2712
20. okt 2011

@kludsisek nestovice su nase ovcie kiahne? tie som totiz nemala... tej poslednej vete ale nerozumiem..

kludsisek
20. okt 2011

@monika2712 jejda tak jak jsou neštovice po slovensky to vážně nevím....aha vypustila jsem čárku : Herpes = stejný virus, který způsobuje neštovice. A tento virus se potom schová k nervovým vláknům a odtuď vycestovává na povrch a podle toho kde, tak se dělí na opar retní, aftu v ústech, genitální opar na genitálu.

monika2712
20. okt 2011

@kludsisek no su to ovcie kniahne, a tie som nemala.. co to teda znamena? herpesy ale mavam casto..

kludsisek
20. okt 2011

@monika2712 aha jsem zase chytřejší 🙂 takže protilátky máš a miminku se nic nestane až ho budeš mít pod srdíčkem 😉 nic jiného mě nenapadá 🙂

pampuskovesrdce
14. dec 2011

Ahojte tiez mam herpes, v intimnej casti, neviem uz druhy mesiac otehotniet, neviem co mam robit ☹ mali ste aj vy tento problem???

tina7729
14. dec 2011

@pampuskovesrdce ja ho tiez mam ale otehotnela som bez problemov,to vobec nemusi mat suvis s tym

pampuskovesrdce
14. dec 2011

@tina7729
ďakujem za príspevok 🙂 čiže je tam šanca, že to nemá súvis no to je príjemná správa!! 🙂
budem sa teda s manželom naďalej snažiť a dúfať, že už čoskoro budeme aj my rodičia 🙂

tina7729
14. dec 2011

@pampuskovesrdce nie,myslim ze to nic s tym nema. a kopec zien je tiez takto ako mi na tom a nemaju problem s otehotnenim 🙂 neboj,posnazte sa s manzelom a bude dobre 🙂

melisa281
19. dec 2011

ja som mala vždy herpesy, keď som otehotnela resp. bola v tom cca 7-8 týždni, taký akýsi prejav tehotenstva 🙂 pri oboch skoro navlas 🙂 a keď som sa pýtala či to nevadí bolo mi povedané, že vôbec nie, keď je to ten klasický na pere, oni sa nejako rozdeľujú do viacerých skupín, tento je ten ,, najmenej" škodlivý takže v pohode... a obe deti sú v pohode, nebol žiadny problém...

danielka1982
26. dec 2011

Herpes je podľa lekárov prejav vnútornej horúčky,podľa mňa je lepšie keď tá horúčka vyjde na povrch akoby mala byť v tebe bez toho aby si to vedela a tak by útočila aj na bábo.Ja som mávala herpesy každú zimu aj počas teh.a túto zimu ma to tiež neobišlo a tak mám teraz pery ako Pamela Andersson 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre