Sú nejaké riziká pri pôrode v 36 týždni?

casy30
14. júl 2008

Kočky, sú nejaké riziká pri pôrode v 36 tt? dakujem za odpovede. 🙂

monkula
14. júl 2008

casy, je to individuálne... mne sa moja malinká narodila v 36tt+4 dni a boal úplne zdravučká, chvíľku bola na pozorovaní, aj v inkubátore, ale o 12 hodín bola pri mne...
A napríklad dcérka Pálffyovcov sa narodila skôr o tri týždne a vidíš... stále je choručká a poležala si zopár mesicov v nemocnici..
Držím palčeky...

mywiel
14. júl 2008

Ja som sa narodila v 32tt, 1790g, 43cm a som ok. 😉

rejocka
13. jan 2009

🙂ahojte ja som svojho prvého synčeka rodila 36/1 mal 2800g a 49cm a všetko bolo ok 😵

lienka79
14. jan 2009

ja si myslim,ze v tomto stadiu je babatko uplne vyvinute, prakt.uz len nabera podk.tuk..takze porod je uplne ok...poznam deti, kt. sa narodili oooooooooooovela skor a su ok....jedno dievcatko v 29tt a chlapca v 34 a je taky valibuk,ze az 😉

gergi7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
15. jan 2009

nasa je v 37tt 51cm a 3240g a celkom zdrava. v niektorych veciach ma pomalsi vyvoj, napr, otacanie sa z bruska, prve slova, ale netusim, ci to suvisi so skorsim porodom.

atevi
22. mar 2009

Moje deti su narodene este skor - syn 34t a dcera 33t - ale mala som pocit ze su normalne donosene. Vyzerali ako ine deti, akurat dostavali nejake lieky na podporu istych cinnosti. Aj manzel bol pri oboch porodoch.

nika.r
23. mar 2009

Môj synček sa narodil 36 tt + 4, je momentálne zdravučký
ale mal pôrodnú hmotnosť 2330 g. Bol chvíľu v inkubátore a asi aj v dôsledku nedonosenosti mal veľmi silnú žltačku, z ktorej sa liečil 8 týždňov. Pohybovo je trochu pomalší, pretáčať sa začal až v 6, 5 mesiaci...ale to asi nebude tým.
Chodili sme spočiatku do poradne rizikových novorodencov a tiež chodíme na neurológiu..pre istotu ho sledujú.
U nedonosených detí je častou komplikáciu, že sa nejaký otvor na srdiečku neuzavrie, aj my sme to mali, takže sme boli pozorovaní aj na kardiológii, či sa otvor uzatvára.
Našťastie je všetko v poriadku.

pred pôrodom ma ešte pripravili na ďalšie riziká - keď má dieťatko malú tukovú vrstvu, nevie si ešte dobre regulovať teplotu..telíčko je celkovo slabšie a zraniteľnejšie...

Najlepšie je bábetku v mamkinom brušku, veď príroda to určite kvôli niečomu tak zariadila, že sa má narodiť až okolo 40 tt. V Amerike si vraj ženy dávajú v 36 tt vyvolávať pôrod, aby nemali na bruchu strie 😲

macca5
24. mar 2009

Môj syn sa narodil v36+3,je zdravý,vážil 2860/47.tiež sme mali silnú žltačku,je to tým,že dieťa nemá zrelú pečen.Boli sme sledovaný neurologom,behoť začal v 14m,je tvrdohavý ako mnohé iné deti,nechce sa mu velmi rozprávať,ale verím,že sa to zmení.Sme velmi radi,že je všetko OK

lusynda63
15. mar 2012

@nika.r moj maly sa narodil v 36 tyzdni vahu mal 2690g a meral 49 cm bo 6 dni v inkubatore a ked sme prisli domov tak dostal zapal pluc tak sme si polezali v podinajskych byskupiciak 3 tyzdne.maly je ciperny velmi ma teraz 6 mesiacov a este stale nechce velmi drzat hlavicku este ju hadze budeme musiet chodit na vojtovu metodu chcem sa spytat ci si nemala podobny problem.ja viem ze vsetko tie deti dozenu 🙂

borenka
15. mar 2012

Ja som rodila dvojicky v36+2tt, vacsi mal 2600g a 48cm a mensi 2330g a 45cm. V inkubatore boli len na zohriatie jeden den a zltacku mali strednu, takze nic vazne, akurat sa im nechcel priberat, tak sme boli v nemocnici dva tyzdne.
Teraz budu mat desat mesiacov a az na malu nadchu su uplne zdravi. Na ortopediu uz nechodime od oktobra, na kardio ideme s vacsim len na kontrolu ked bude mat rok a oblicky sa vycistili behom pol roka.
Obaja uz zacinaju sami robit prve kroky a dokonca dnes povedali obaja prve slovo ako mama, tata 😀

nika.r
16. mar 2012

@lusynda63 ahoj. Urcite to drobec dozenie 🙂 nemali ste to lahke. Vojtovku kvoli comu presne musite cvicit? Ja mam s nou velmi zle skusenosti, ale je to by bolo nadlho. Neslo len o to, ze dieta plakalo. Vyhladali sme inu lekarku, nech tiez pozrie, ci treba cvicit a ta zalomila rukami, ze ved dieta je zdrave, aj ked mozno nie uplne tabulkove. Vojtovku teraz nariaduju cvicit fakt na kadeco, toto cvicenie bolo povodne urcene pre ludi po mozgovych obrnach a vaznych nehodach, mnohym detom viac poskodi ako pomoze. Drzte sa! Mozno budete mat teraz este par rusnych mesiacov, ale syncek to urcite dozenie.

aduskatt
16. mar 2012

moj syn sa narodil 35+5, mal 3230g a je uplne v pohode🙂ono je to individualne

nika.r
16. mar 2012

@lusynda63 prepac, az teraz ppzeram, ze si pisala dovod cvicenia vojtovky. Ak napzaj budete musiet, tak prajem vela sil, pre mna to bolo velmi tazke.

nika.r
16. mar 2012

@lusynda63 ale necvicói sme s predcasniatkovym synom, ten bol a je uplne v pohode, ale s dcerkou.

hajajanka
16. mar 2012

Dcéra je narodená 35+5 s váhou 3220 gramov. Bola úplne vyvinutá bez adaptačných problémov.

lusynda63
19. mar 2012

@nika.r vojtovku mame cvicit ohladom hlavicky ze ete mu lieta neudrzi poriadne ale uz to je lepsie maly ma 6 mesiacov aj doktorka nasa povedala ze urcite ju budeme absolvovat ved ideme teraz v stredu neurologicke tak som zvedava

sarlote
23. jún 2012

tak ja si mislim ze dietatko je uz vivinute v 24 tizni moja sesternica sa narodila 24 tizni a je uplne zdravucka iba ze bola v inkubatore asi 1 mesiac takze vsetko je z bozej vuoli a davam zato vdaku a slavu nasmu panovi ze nam zveruje do ruk take vzacne dary ako su deti dakujem ti boze nech je tvoje meno vivisene a oslavene na veki vekom

ematko29
26. jún 2012

ja som sa tiež narodila v 36tt.mala som 2200g anebola som ani v inkubátore,narodila som sa zadočkom a mala som 2krat obtočenu pupočnu šnuru okolo krku.som chvala bohu zdravvá.krasne som dychala po narodení 🙂
@sarlote krásne si to napísala

hajajanka
20. sep 2012

@sarlote Som sa pobavila hlavne na tvojom pravopise (a nech mi to niekto zas skusi zmazat - mam to skopcene 😀 ) a hlavne na informacii, ze babatko je vyvinute uz v 24. tyzdni tehotenstva. Odporucam ti navstivit diskusiu o extremnych nedonosencoch a mamicky takychto deti by ti vedeli rozpravat, ako boli ich deticky "vyvinute" - nefunkcne pluca, perforacie criev, krvacanie do mozgu, netravenie materskeho mlieka atd. atd. Aj v tejto dobe je prezitie takto narodeneho dietatka bez problemov v jeho dalsom zivote este stale zazrakom (Bozim aj lekarskym).

vasiliky
26. nov 2012

ahojte som v 36 tyzdni ,, aj nieco a mam mensi strach s porodu pretoze mam panicky atak ak vie nekto co to je chcela by som sa spytat ci to pri porode nieje problem casto mi je nevolno a na odpadnutie ked mam mensie bolesti 😢

lubkaj38
26. nov 2012

@vasiliky kontrakcie su bolestive ale nic strasne co by zena nedokazala zvladnut! ja som kazdy mesiac mala take silne bolesti pri MS ze u mna porod oproti tomu bol suprovy! fakt! ale zase je to individualne. 🙂 treba iba spravne dychat .... ja som si povedala ze ked to uz zvladlo tolko zien musim aj ja 🙂 porod bol rychly a lahky ale sitie bolo hrozne .... 🙂

vasiliky
26. nov 2012

@lubkaj38 tak to ma troska upokojilo teraz 🙂 ja som tiez pri kazdej menstracii trpela tak som sa zlakla ako to bude pri porode 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikusik23
2. apr 2013

@anetkaadamko preco by si si ten oxytocin uz nikdy nedala pichnut? pytam sa len zo zvedavosti? 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikusik23
3. apr 2013

@anetkaadamko fuuha tak to nie je moc prijemny zazitok, a preco to chcela doktorka urychlit ked vsetko islo dobre?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ala82
4. jún 2013

@anetkaadamko ja som zazila uplne to iste co ty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre