Svrbenie od začiatku tehotenstva

shelly13
28. jan 2009

Ahojte, chcem sa poradit s takou vecou. Este som ani nevedela, ze som tehotna a uz mi zacali svrbenia - iba povrchove tam dole, okrem toho svrbi aj okolie konecnika a hradze. Je to na nevydrzanie a lekari nevedia, z coho by to mohlo byt. Najhorsie je to v noci, vtedy sa idem rozskriabat! Kultivacie mam v poriadku, nie je to ziadna mykoza, pouzivam milion kremikov, ale nic nefunguje - Canesten, Candibene (dokonca som mi lekarka dala aj tie Candibene tabletky, co sa vkladaju dovnutra - nepomohlo...), papam probiotika, pouzivala som aj gynoflor. No skratka, uz neviem, co mam robit. Pouzivam mydla urcene iba na intimnu hygienu a nic... Nemate niekto podobnu skusenost?

kay
28. jan 2009

shelly může to být třeba jen změnou hormonální hladiny v těle.. nebo jsi na něco alergická..

amatula
28. jan 2009

shelly viem ako to je mam take preblemi stale a ked som bolaa tehotna zakazdym no hruza.......ja uz som vyskusala snad vsetky lieky na to urcene na mne by uz mohli pisat aj pribalove letaciky k tym liekom 😀
skus sa tam dole tolko neumyvat mydlami aroznimi sprchovimi a skus pripravky FLORAGYN..........nemil si to je to ine ako gynoflor.....maju aj mydlo aj cipky aj gel aj vaginalny vyplach a je to fakt dobre...

shelly13
autor
28. jan 2009

Ahojte, tak ten Floralgyn mam doma tiez. Asi to bude fakt nejaka alergia, lebo som alergik a do otehotnenia som brala Claritine, teraz uz nemozem.. Lenze to sa fakt neda vydrzat. Niekedy sa v spanku rozskrabem az do krvi..

fedra
28. jan 2009

pridavam sa .... mne Floragyn tiez velmi pomohol. Teraz ho beriem len ako prevenciu a musim si poklopat ... uz niekolko mesiacov mam fakt pokoj 😉

shelly13
autor
28. jan 2009

Fedra: Myslis Floralgyn tabletky? A ako casto sa mozu brat v tehu?

amatula
28. jan 2009

floragyn nemaju tabletky len lubr.gel,cipky,vyplach a mydlo...........shelly nemilis si ti s gynoflorom to su tabletky.a tie moc neuzivaj ako tehu..

shelly13
autor
28. jan 2009

amatula: asi som si to pomylila, zajtra kupim v lekarni a uvidim, ci to pomoze, dam vediet, ak sa osvedci, kazdopandne fakt dakujem.

zabka80
28. jan 2009

Shelly, aby to nebyla třeba nějaká reakce na těch milion krémíků 😉
V těhotenství to můžou být kvasinky. Já to měla také. Nebo se mi to objevilo po braní antibiotik. Je dobře, že užíváš probiotika. Zkus ještě změnit životosprávu. Nejez nic sladkého. Tím to svědění jenom sílí. Vypusť i pečivo. Mně to vždycky pomohlo...udělat si takovou kvasinkovou dietu. Jez neslazenou activii a zakysané mléko.

fedra
28. jan 2009

floragyn ma vaginalne cipky, ja pouzivam tie. Ked som mala problem, brala som kazdy vecer jednu, asi 5x, potom to presla, ulavilo sa mi hned po prvej. Teraz si dam tak jednu raz za dva-tri tyzdne. Je to len prirodny produkt /laktobacily/, takze uskodit vobec nemozu.

ditka1
28. jan 2009

baby nieco vam poradim...neviem ci to uz niekto spominal tu nece sa mi citat,ale moja sestra je na gynde a ta vzdy hovori,ze treba si tam natierat tu bielu activiu jogurt vzdy ked svrbi,ta obsahuje ten lactobacilus zivu mikrofloru a to vraj velmi pomaha...skuste 😉

jalka11
29. jan 2009

Ditka1 - o bilém jogurtu jsem neslisela, ale mne doktorka radila abych si jednou mesicne do koupele dala acytko, pri to taky pomaha a ze to obnovuje mizu mikrofloru.. Pry na tom neco pravdy bude 😎

ditka1
29. jan 2009

jalka...no vsak aj to acidko,to je to iste ako s tym jogurtom,ale activia ma vela ucinnych latok v sebe a zevraj to fakt pomaha,skus,ked nepomoze urcite neublizi 😎

piskotek11
29. jan 2009

Moze to byt aj alergia na citrusove ovocie v kombinacii s tehu-vitaminmi - dohromady vitaminov viac ako treba.

shelly13
autor
29. jan 2009

Na poradni mi lekar povedal, ze z jeho hladiska je vsetko v poriadku, ze podla vysledkov tam ten laktobacilus je a ze ked chcem, nech si raz za cas dam tie cipky. Tiez rozmyslal, ze nech idem na infektologiu, ze ci to nemozu byt nejake crevne bacili, kedze mam doma psika. Ten je ale zaockovany a zdravy. No uvidime, skusim sa vyhybat mastickam, vyskusam jogurt a pri najhorsom skocim na tu infektologiu. Ak este budete mat niektora s nejakym receptom dobre skusenosti, tak dajte vediet 🙂 Vyskusam 🙂

ditka1
30. jan 2009

shelly...tej infektologii sa radsej vyhni oblukom,tam sedia kadejaki nakazeni ludia s kadecim,moja kamoska raz bola a tam ju doktor zvozil,ze ci sa neboji tam cakat,ze nieco chyti.Teda,ze v tehotenstve by sa nemalo chodit na infekcne oddelenie,ale ak to je naozaj nevyhnutne,tak sa objednaj a hned bez dnu,velky nadych a bezat dnu. 😀

jovana
5. feb 2009

ahojte, chcem sa prosim opytat...., ja som v 7 tt a tiez uz asi tyzden mam svrbenie. zacalo to v konecniku, potom postupovalo ku hradzi a do posvy. svrby ma aj tam hned z vrchu okolo klitorisu. Okrem toho ked sa pozriem do posvy vidim tam take biele hrudky, nie vela len sem tam. ked ma to svrbelo cca 2 dni, moj gynekolog sa na to pozrel a povedal, ze zatial tam nic nevidi, ze mam prist, keby sa to zhorsovalo. Hygienu dodrziavam pravidelne, umyvam sa len intimnymi mydlami a pohlavny styk som nemala uz asi tri tyzdne. nikdy predtym som taketo problemy nemala. dufam, len, ze to neuskodi babetku. vsimla som si ale, ze sa to zhorsi ked ziem nieco kysle - pomarance, kivi, kapustu,.....mate s tym niekto skusenost? dakujem a prajem pekny a pokojny vecer.

shelly13
autor
6. feb 2009

jovana: Ahoj, ja mavam tie svrbenia, ale iba konecnik a hradza. S vytokom som problemy nemala (doteraz), ale na druhej strane v tehotenstve je normalne, ak mas viac vytoku ako bezne. Ja musim nosit intimky, inak by som sa citila ako docikana. Ale ten sekret by nemal byt nejak zvlast zafarbeny, skor priesvitny. Takze neviem. Jedna holka mi poradila, ze tie svrbenia mozu sposobovat prave kysle veci, napr. citrusy a tak. Tak to skus vysadit, jedz jablka, banany.. Ale neviem, moja krsna mi hovorila, ze ju od zaciatku do konca tehotenstva vsetko tiez svrbelo. Tak mozno je to nejaka precitlivenost spojena s hormonmi. Inak som si teraz prestala prat spodnu bielizen s avivazou, lebo aj na to mozu byt alergie. A nohavicky si prebehnem pre istotu zehlickou a snazim sa nosit hlavne bavlnene spodne pradlo... Ale aj tak tie svrbenia uplne neprestali. Len niekedy je to viac znesitelne, inokedy menej. Tiez ta vsetko svrbi hlavne v noci??? Ja som teraz vyskusala natierat sa obycajnou vazelinou. A celkom to pomaha..

perla200
6. feb 2009

mna svrbí len brucho....to je normálne????

ditka1
6. feb 2009

perla...je to normalne,brucho sa velmi roztahuje a koza, pockaj na konci ako ta bude svrbiet 😅
jovana...rozhodne ked mas aj husty biely vytok to uz treba riesit,nie je mozne aby z ovocia si mala az takuto reakciu,treba nasadit liecbu,vaginalne cipky a mast lebo moze sa zapal presunut az do porodnych ciest a maternice a hlavne v prvych tyzdnoch je to obzvlast nebezpecne pre plod,takze sup k doktorovi.Ja som toto mala v 20t a veru mi nasadil az 2x liecbu potom lebo to moze byt aj tehotenska plesen,byva to z prilisnej cistoty a ako shelly pise nosit bavlnu a neavivazovat!

jovana
8. feb 2009

Ahojte dievcata,
takze ja som bola u lekara, no a bola to mykoza. povedal, ze je to takmer bezne u tehotnych, lebo sa meni ph v posve a hormonalne zmeny,....
takze mi dal jednorazovy krem s aplykatorom priamo do posvy, cim hlbsie, tym lepsie, no a to by malo posobit tak 10 dni. uz je to lepsie. dakujem za rady. drzte sa. pa

cula
2. mar 2009

Caute baby ja som v 29tt vytoky mam skoro od zaciatku ale pred nedavnom to bola aj mykoza spojena zo svrbenim a palenim ale tiez povrchovo.Myslela som ze asi rozskriabem.Isla som k lekarovi predpisal mi Canesten.Prestala som sa tam dole umyvat zo sprchovym na intim.hygienu.Umyvala som sa len s cistou vodou.Zo zaciatku to neustupovalo ale po par dnoch to bolo cim dalej tym lepsie.Takze skuste len cistu vodu bavlnene nohavicky a kremovat.Vela stastia 🙂

kvetinka7
2. mar 2009

Ahoj holky, ja jsem to svrbeni taky mivala,kdyz jsem byla tehotna, a to hned od zacatku tehotenstvi-hlavne konecnik a hraz.. kdyz jsem pak potratila,tak se to jeste cele zhorsilo. Jak jste to psaly vys,uplne jsem se rozskrabala do krve. Po 14 dnech to samo odeslo. 🙂
Je to zpusobeno hormonalnimi zmenami a presunem vnitrnich organu behem a po tehotenstvi .

jamaat
3. mar 2009

Ahojte, ja mám tiež od začiatku tehotenstva problém so svrbením, mám väčší výtok, ale je úplne normálny, žiadne hrudky, farba, zápach. Vstup do pošvy sa mi však zapálil tak, až sa mi urobili trhlinky. Zistila som však, že to je jednoducho len precitlivelosť a to aj na vlastný sekrét. Začala som si pravidelne každý deň robiť výplachy, či už bylinkové alebo čistou vodou, proste aby zo mňa nič nevytekalo. A odvtedy je to oveľa lepšie. Plus sa ešte dole natieram detským olejom.
Svrbia ma aj prsia a brucho, ale to neriešim, to je normálne.

unikatka
12. mar 2009

Ahojte, chcem vas poprosit o radu. Som v25tt a s vytokmi nemam ziadne problemy. Dnes som bola na kontrole, a doktorka mi povedala ze to mam vsetko cistucke, ale ze ako prevenciu mi predpsala Candibene tabletky do posvy. No kedze s tym nemam problemy, mam ich uzivat? nemam pockat az kym by sa problem dostavil? viete mi prosim poradir? dakujem moc

inna12
12. mar 2009

no to je zajímavý, proč ti je napsala...mě zase nikdy nenapíše nic 😠 😀 nevím, logicky bych to asi neužívala, pak by to nemuselo zabrat, ale kdoví...třeba je to jako prevence dobrý, asi bych se zeptala v nějaký dr.poradně spíš 😉

shelly13
autor
12. mar 2009

unikatka: Ahoj, neviem, ci ich mas uzivat, ked ti nic nie je. Ale ja som ich uzivala kvoli spominanemu svrbeniu a Dr. mi ich az dvakrat predpisala. Brala som ich vzdy 3 dni po sebe. Aj tak mi nepomohli, ale u mna je svrbenie sposobene asi tymi hormonalnymi zmenami.

Inak, tie svrbenia mam stale, ale namiesto Canestenu, Candibene a podobnych masticiek som sa zacala natierat obycajnou Vazelinou. Je to asi Placebo efekt, ale niekedy mam pokoj, niekedy to znova pride a skriabem sa ako blazon. Ale je toho podstatne menej ako pred tym..

inna12
12. mar 2009

Shelly, jen mě napadlo, když čtu tvé potíže, nemohla bys to mít od hemoroidů?? 😖 když tě to svědí v okolí konečníku a hráze,to by taky mohlo být 😉 zkus to okolí namazat dubovou kůrou - dělá se gel 😉

inna12
12. mar 2009

prý se často dělají v těhu, jak je větší tlak na konečník a taky to prý hodně svědí, já čekám, kdy je dostanu, protože mám hodně častý zácpy ☹ 😠

shelly13
autor
13. mar 2009

inna12: Ahoj, tiez som na to myslela. Ale mala som doma nejaku masticku mastux, moc mi nepomohla. Zapchy nemavam, vyprazdnujem sa vdaka susenym slivkam 🙂 pomerne dobre 🙂

Ako sa prejavuju tie hemoroidy? Iba svrbenim?

inna12
13. mar 2009

Shelly, ono ani zácpu nemusíš mít, mohou je mít i malé děti...je to jako křečová žíla, ale v oblasti konečníku a když se zanítí, tak prý hrozně svědí, ten sekret z něj. to sem vygooglovala, tak si zadej do vyhledávače hemoroidy... 😉 má se to prý v těhu hlídat, k nám do diskuze psala i holčina, že na to už dostala lék na zpevnění žilní stěny, po porodu se to zhoršuje prý ...tak to zkus u lékaře nadhodit, třeba je to fakt ono a nějaká mast by ti zabrala a ulevilo se ti!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre