Svrbenie od začiatku tehotenstva

shelly13
28. jan 2009

Ahojte, chcem sa poradit s takou vecou. Este som ani nevedela, ze som tehotna a uz mi zacali svrbenia - iba povrchove tam dole, okrem toho svrbi aj okolie konecnika a hradze. Je to na nevydrzanie a lekari nevedia, z coho by to mohlo byt. Najhorsie je to v noci, vtedy sa idem rozskriabat! Kultivacie mam v poriadku, nie je to ziadna mykoza, pouzivam milion kremikov, ale nic nefunguje - Canesten, Candibene (dokonca som mi lekarka dala aj tie Candibene tabletky, co sa vkladaju dovnutra - nepomohlo...), papam probiotika, pouzivala som aj gynoflor. No skratka, uz neviem, co mam robit. Pouzivam mydla urcene iba na intimnu hygienu a nic... Nemate niekto podobnu skusenost?

shelly13
autor
13. mar 2009

Skusim sa ho na to opytat na najblizsej poradni. Dik za typ! 🙂

inna12
13. mar 2009

není zač a dej vědět, jestli to fakt byly ty prevíti 😉 🙂

kvetinka7
13. mar 2009

Shelly,hemoroidy se projevuji svrbenim,ale predevsim bolesti( rezani,paleni) pri stolici.
Mel by tim s tim pomoct gynekolog anebo prakticky lekar. Jsou na to ruzne masticky.

hilaris
14. mar 2009

Masticky ale ako prevencia hlavne strava s vlakninou, vela tekutin a ovocia. Masticky az ked hemeroidy su ale treba ich drzat na uzde spravnym stravovanim aby odisli a uz neprisli..

zuscha
22. máj 2009

Ahojte, pripajam sa s radou. Ja sice nie som tehotna, ale po porode 6 mesiacov a dlhsie mam problem so svrbenim a drobnymi rankami. Dokonca som mala pocit, ze sa to zhorsuje, ked pouzijem gel na intimnu hygienu. Bola som na vysetreni, ci nemam nejaku infekciu. Lekar mi povedal, ze to suvisi s hormonmi. Kvoli kojeniu mam vraj nizku hladinu nejakeho hormonu a to sposobuje oslabenie sliznic. Aj vsetky vysledky mi vysli dobre. Pomaha masticka Ovestin. Ja ju pouzivam ale velmi malo, aby to nahodou neprechadzalo do mlieka. A pomaha tiez nenosit aspon na noc nohavicky. 😅 Pocas tehotenstva som mala krvacajuci hemoroid, ale nepamatam sa, ze by sa prejavoval svrbenim. Vyliecilo sa to samo, pretoze konecne nemam zapchu. Takmer cele tehotenstvo, aj par mesiacov po porode som mala problem so zapchou, nepomahali ani glycerinove cipky. Dokonca pred porodom mi museli aplikovat klistir, pretoze na dve glycerinove cipky v rukach sestricky som sa len zasmiala, ze u mna je to neucinne.

ada22
23. máj 2009

Ahoj nejsem těhotná, ale tyhle nešvary mi postihovaly. A hodně pomáhá jen bavlněné kalhotky i svrchní kalhoty. Prostě nic umělého. Pak mi dr říkal, že tyto stavy zhoršuje používání intimek. A nejlépe se mít jen vodou. Jo a nepoužívat voňavý toaleťák a co nejmíň prášku na praní. Taky bazény nic moc.

sonice
25. máj 2009

Mna tiez svrbo koza od zaciatku tehotenstva. lytka, chrbat, brucho zamozrejme a najviac ma svrbi pod krkom! 😀 co uz

sonice
25. máj 2009

teraz som docitala, ze riesite kus ine partie. Mykoza je svina, tu mozete chytit kedykolvek aj mimo tehot.

lucinka1104
7. jún 2009

baby ten floralgyn sú lepšie čípky alebo gel?

milota164
9. sep 2015

mne na svrbenie pomohol Bepanthen krem proti striam, Svrbenie po nom prestalo , natierala som sa nim cele tehu a neostali ani strie 🙂 Dobre premastuje pokozku , obsahuje prirodne vytazky.

kredog
9. sep 2015

ahojte, žiadne mydla na intímnu hygienu, pretože narobia ešte viac paseky, mne pomaha doma vyrobené maslo z bambuckého, kakaového a kokosového oleja. Aj na nete som čítala, že kokosový olej je super na mykozy a svrbenie. Ranky sa po nom krásne rýchlo zahojili. 😀

silvik27
29. apr 2017

Dievcata,mne pomohlo co mi raz piradila jedna gyn,umyt sa z vonku s mydlom betadine,neodporuca sa pre tehotne ale myslim ze ked je to zvonku...2krat som tak urobila a super

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre