Svrbenie pošvy v tehotenstve. Čo s tým?

jespera
9. júl 2009

Ahojte,
som v 14 tyzdni, a dost casto ma svrbia rodila a cely vonkajsok. Viem ze je to v tehotenstve dost caste, kvoli zmene ph..ale co s tym? Nechat to tak? alebo existuju na to nejake zazracne metody?
Pocula som, ze aj vynechanie sladkosti by mohlo pomoct, ale sladkosti v poslednej dobe nejem...
mate niekto skusenost?

betka1
9. júl 2009

robil Ti uz gynekolog vyter, ci si vporiadku?

mirip
9. júl 2009

treba ísť k lekárovi nech urobí výter a ked bude treba tak vag. tabletky predpíše, v tehotenstve je vo vagíne by sa doalo povedať vačšia aktivita, teda viac výtoku a sa často naruší PH, taká najlepšia prevencia je užívanie laktobacilov, obsahujú ich acidofiné mlieko, activia, actimel.......tie upravujú mikrofloru aj tam dolu ale ked už máš svrbenie tam dolu treba ísť na gyndu a gynekolog povie čo dalej

jespera
autor
9. júl 2009

ahoj betka , no nie nerobil, ked som bola naposledy na poradni - tak to bolo len tak fakt sem tam, teraz trosku castejsie aj ked to nie je 24 hodinove svrbenie.. a vyter sa v tehot. moze brat?

flyangel
9. júl 2009

Jespera nebojkaj...mas mykozu-kvasinkovu infekciu-narusenu mikrofloru v posve co je v tehotnenstve sposobena nerovnovahou hormonov...chod za dr.bud spravi vyter alebo hned urobi ph,ci bude podla vytoku a rodidiel vidiet ze sa jedna o kvasinkovu infekciu...da ti na to antimykoticke krémiky a capiky a budes ok.

emily3
9. júl 2009

jespera, treba to povedat dr. a on zahaji liecbu, je coste v tehotenstve ale neznamena to ze sa to nelieci a budes trpiet cele teho...ja som nemala stym problemy ale teraz pri poslednom tehu mam. uz vyskusal dva kremy ale velmi nezabrali. najlepsie my zabral Canesten..
jednoznacne ked ta to trapi chod za nim aj hned. 😉

diddi
9. júl 2009

ide o mykozu,dostanes tabletky na vkladanie,potom sa nezlakni,ked budes mat na nohavickach,plachte-lebo sa to vklada na noc,akoby tvarohovy vytok - je to z tej tabletky.....ale chcem ta upozornit na to,ze lekar by mal robit kazdu poradnu vyter - je to taky smirglovy papier....ide o to,aby sa vzdy vcas zistila infekcia,ktora sposobuje pretrhnutie plodoveho vaku.....tak to od neho ziadaj,alebo zmen lekara.....a co sa tyka mykozy - stale sa odspodu sprchuj,po kazdom pouziti wc,ale pozor! - nie teplou vodou,tu kvasinky miluju....nos len bavlnene spod.pradlo,nejedz sladke - tym sa kvasinky rozmnozuju...jedz biele jogurty,pripadne si mozes natriet aj pysky jogurtom...nepouzivaj,hlavne teraz,ked si tehu verejne wc...je tam milion bakterii.....drzim palce a vzdy trvaj na vyteroch!!!

lucyy01
9. júl 2009

diddi tebe robil doktor vyter na kazdej poradni?? o tom pocujem prvy krat 😕 ja som teda ziadne problemy so svrbenim ani vytokom nemala, ale vyter robil len na zaciatku a teraz na konci kvoli streptokokovi a to chodim sukromnemu lekarovi.
jespera na to svrbenie si mozes kupit aj canesten krem (je volne predajny) a ak nezaberie, tak by som si nechala predpisat tie vaginalne tabletky.

diddi
9. júl 2009

na zaciatku a potom po 12tt kazdu poradnu...a poradnu som mavala kazde 2t

vladkaz1
9. júl 2009

ja som mala cele tehu nemohla som sa toho zbavit nasadil mi krem canesten a vaginalne gulocky vyter mi robil len 2X nie kazdu poradnu ako pise didi s casti suhlasim co sa tyka stravy nohaviciek teda bavl. pradla predavaju aj rosalgin na preplachnutie vaginy aj to ne dost dobre ..

kvietocek7
9. júl 2009

jespera urcite je fakt dobre zajst k lekarovi ale z osobnej skusenosti je na hygienu fakt dobre pouzivat napr laktacyd alebo niektory z hygienickych pripravkou urcenych na intimnu hygienu. Da sa tym predist neprijemnym infekciam na ktore je zena v tehu viac chytlava akokedykolvek predtym...
Drzim tiez palce! 😉

hanka274
9. júl 2009

jespera, v kazdom pripade by som to povedala dr. bud ti da na to lieky alebo krem...
aj ja som to mala a preslo mi to az do mykozy...samozrejme pchat si tabletky vecer do pisule nic moc...ale isto niake kvasinky ak mas treba to riesit a tak ako pises, je to uuuuuplne bezne a "v poriadku"... len to treba tak blbo vyliecit 😒 😀 😀 😀
Ja som to mala 2x pocas tohto tehu, pocas 1.tehu raz...a teraz pred porodom ma zase svrbi...je to otras...ale uz mam fakt pred porodom a este sa ma narodit skor, pretoze som uz otvorena na 1prst, takze sa na to vyprdnem brat nieco...ale ty to ries...neboj 😉 ...drzim palce

diddi
9. júl 2009

Hanka,mala by si to riesit....teda pokial budes rodit prirodzene,kvasinky utocia hlavne na tvaricku a ocka babatka

hanka274
9. júl 2009

fakt? este aj teraz...aj ked by som mala po 15tom to uz ocakavat???...tak mi to teda povedal gyn.
este by som mala nasadit liecbu??? och, nepotesila si ma... ☹ no ale ked treba...
mne robil pondelok vyter, pondelok teraz idem do poradne a bude aj vysledok, tak ak by tam nejake kvasinky boli, mal by to vidiet nie?? ak ano, tak budem riesit, pochopitelne...ak je to take dolezite pri porode....uf. ☹

hanka274
9. júl 2009

inac ako ste vyssie pisali...ani mne nerobil vyter...aj by som sa bala kvoli tomu...a taktiez ma nevysetroval nastrojmi, iba rucne...

a este doplnim, samozrejme, ziadne kupaliska, toboz nie termalne kupka preboha...to je aj ked si mimo tehu hnus, same bakterie...

flyangel
10. júl 2009

hanka samozrejme budes sa musiet liecit...lebo ak budes prirodzene rodit presne ako didi spominala mozes naniest infekciu na babätko dokonca moze mat aj infekcie dychacich ciest co nie je sranda a zapal ocnych spojiviek atd...ak mozes uz dnes si kup aspon canesten krem a natieraj sa zvonka a posvove globule ci kremy ti da gyn. a taktiez radim krem fungicid...odporucam...drzim palceky

seeweed
10. júl 2009

Baby, ja som mala kvasinky doteraz uz 4x pocas tohto tehu, takze nic moc. Ale teraz posledny mesiac uz som OK, aj vytery to potvrdili...napriek tomu ma vsetko svrbi a mam pocit akoby opuchu a takeho "zmensenia" zvnutra. Zrejme je to ale len uz tou zaverecnou fazou tehu 🙂 🙂 🙂

vladkaz1
10. júl 2009

sweed aj ja som mala taky pocit ako keby som tam mala ruzu rozkvitnutu alebo taky opuch a bolo to trasne som sa dlho cele tehu na to liecila chvilu bol klud a zas o tyzden znova aj moj MM musel ist na vysetrenie ci si to sexom neprenasame hore dole 😉

hanka274
10. júl 2009

och, dievcata dakujem, to som fakt nevedela! mne kazal ked tak preventivne, ze si mozem davat globule Floragyn, poznate? pomohlo vam to?
a som zvedava na pondelnajsi vyter, tam by to mal zistit, nie?

flyangel
10. júl 2009

HANKA,nuz vyter..hmm ak ti vezme vyter na kvasinky trva to 7dni kym mu pridu vysledky...mal by ti urobit pH posvy a urcite ti dat nejaku liecbu...domaci recept-skus si genitalie natierat aj octom-je to okyslujuci ucinok a nici kvasinky....umyvat len zvonku...alebo harmancek ma protizapalovy ucinok tiez som si robila naparovaci kupel...

hanka274
10. júl 2009

hej, on mi bral tento pondelok vyter, a vysledky budu teraz po vikende v pondelok...len neviem naco, ci na kvasinky, ci na streptokoka...preto sa utesujem, ze mozno aj na kvasinky...v kazdom pripade v pondelok mu to poviem...
DAKUJEM VAM!! 🙂

marianna222
3. dec 2009

Ahojte, som v 8. tyzdni tehotenstva. Na prvej poradni som bola u svojho lekara na Slovensku, ale momentalne som v Anglicku, kde nieje starostlivost o buduce maminy na takej urovni ako u nas. Caka ma prve stretnutie s nejakou zdravotnou sestrou, ale, kedze som tu este nebola nikde registrovana, musim si na to stretnutie pockat, kym sa vybavi zdravotna poistovna a tak.
Mam tiez uz dlhsie problem s vytokom a svrbenim, jogurty nepomahaju, ani krem Canesten. Zaobstarala som si aj vaginalne tablety Canesten, no na vsetkych je upozornenie, ze sa nemaju uzivat v prvom trimestri tehotenstva, taktiez to pisu na mastiach. Bojim sa, ze ked to bude pokracovat dalej a nebudem to liecit, ublizim babu. Dakujem za akukolvek radu 🙂

katka22r
3. dec 2009

marianna skus probiotika super dophilus pre tehotne...stoja vyse 13 eur ale zaberaju 🙂

mirinka7
2. sep 2010

@flyangel ahoj ako citam robila si si harmancekove kupele. Takze si mozem robit zabaly zvonka pocas tehu? lebo vraj velke mnostvo harmanceka moze malemu skodit..vsade pisu inak, ja som uz zufala ☹ K dokimu mam ist az o par dni, skor ma nevezmu, tak chcem nieco dovtedy robit proti svrbeniu a vytoku 😖

flyangel
4. sep 2010

Ahoj mirinka,harmanček ti určite neuškodí...sprav si harmančekový čaj...a potom si doň namáčaj napr.vatové tampony co pouzivas na odličovanie a potieraj si nim vonkajšie genietálie...ono ti trosku stlmi svrbenie a opuch genitálií.
odporučím ti aj krém FUNGICIDIN..ktory doteraz bol na volny predaj...ale neviem ci ho nedali uz na recept lebo lekarnicka mi to minule spominala ze to planuju...tento krem sa pri mykozach pouziva aj u tehotnych žien...

matka18
1. dec 2011

ahojte chcela som sa opitat som v 39.tyzdni a strastne ma boli a opuchla mi.a neviem s coho to je moze to byt neaka infekcia??

babenko222
28. dec 2011

Ahojte baby chcem sa aj ja opytat na to svrbenie.Od predvcera ma to dole dost svrbi a dnes mi zacali vytoky.Moj lekar ma dovolenku a idem k nemu az tretieho neviete mi poradit co si mam zatial nato dat abo to neuskodilo babu som v 25 tyzdni.Dakujem

kamilka22
28. dec 2011

@babenko222 chod pekne do lekarne a opytaj, sa ci v 25 tyzdni mozes clotrimazol /alebo nieco podobne/, je to volno predajne, mast urcite mozes, neviem, ci aj vaginalne cipky. Ja som ich pouzivala, ked som bola v 8 mesiaci tehu - predpisala mi ich lekarka. Tiez som mala kvasin. infekciu - prvy krat v zivote a skoro ma z toho slak trafil....

babenko222
28. dec 2011

Ahoj kamilka22 dakujem a nevies ci mozem pouzit harmancekovi caj na umytie sa

erickaa
28. dec 2011

@babenko222 Ja som to mala tiež v tehotenstve. Základom je urobiť výter a zistiť, či nemáš kvasinky. Inak v lekárni predávajú taký test na doma, ale už neviem ako sa to volá. V lekárni ti poradia. Ja som si robila ten test, vyšiel negatívny. Pre istotu mi robila výter aj doktorka - tiež negatívne. Takže to bolo iba zmenou PH. Ja som si na to nedávala nič a o pár týždňov to prešlo ani neviem ako. Ale kúpila som si v lekárni také čípky do pošvy Floralgyn (alebo Gynoflor?) 😨 Má to ževraj znormalizovať PH. Ale neviem, či fungujú, lebo som na ne zabudla 😀

babenko222
28. dec 2011

ERICKA ale ked ja si bez lekara nechcem kupovat ziadne lieky.Dlho sme sa snazili o babo a nedarilo sa nam no a teraz ked sa nam konecne podarilo nechcela by som ublizit babu.Ale lekar ma dovolenku a mna to hrozne svrbi neviem co mam robit
😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre