Svrbenie pošvy v tehotenstve. Čo s tým?

jespera
9. júl 2009

Ahojte,
som v 14 tyzdni, a dost casto ma svrbia rodila a cely vonkajsok. Viem ze je to v tehotenstve dost caste, kvoli zmene ph..ale co s tym? Nechat to tak? alebo existuju na to nejake zazracne metody?
Pocula som, ze aj vynechanie sladkosti by mohlo pomoct, ale sladkosti v poslednej dobe nejem...
mate niekto skusenost?

michaelka5
28. dec 2011

@babenko222 ja som pri prvom mala svrbenie skoro cele tehu...furt som di nieco davala donutra.pri tomto druhom az teraz na konci.doktorka mi predpisala na candibene.maju to aj ako tabletky do posvy aj krem na vonkajsie svrbenie...zabera spolahlivo a moze sa cele tehu.opytaj sa v lekarni,ale lepsie preliecit ako nechat kvasit.moze to vyvolat porod...

miskap
30. dec 2011

@babenko222 Vyskúšaj si dať pár kvapiek tee tre oleja na slipovú vložku. Má antibakteriálne a antimykotické účinky a dieťatku určite neublíži.Obmedz v strave sladké a nasaď si probiotká, malo by to pomôcť. Držím palce.

feb13
30. dec 2011

@babenko222 Ahoj vyplachovat Rosalginom urcite mozes. Predava sa k tomu aj taky irigator na aplikaciu do posvy, ale pokial to potrebujes iba na vonkajsie pouzitie tak staci si to oblievat. Je to kysly roztok na upravu pH a na vonkajsie svrbenie tiez zabera Lactacyd alebo ine mydla na intimnu hygienu. Niektori lekari su proti bylinkam z dovodu ze sa v tej zmesi mozu nachadzat alergeny alebo nejake necistoty ktore nevidis a preto mozu byt aj drazdive. A mozno by som menila spodnu bielizen aj viackrat pocas dna kym to svrbenie neprestane no a rozhodne nepouzivat vlozku pokial si to nechces popestovat. 🙂

merry1
10. aug 2012

Zdravým babenky neviete niekto poradit ci sa da canesten tabletky pouzivat kludne aj v tehotenstve? dakujem 😕

janinka2309
26. mar 2013

ahoj som 14 tyz tehot a mam problem z hrudkovim vitokom bielym a lekar my predpisal canesten tabletku no nie som si ista ci to neuskodi babatku,, mozte my poradit???

ninka83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussi2
3. apr 2013

@janinka2309 mne predpsial tuto Cansten tabletu ked som bola v 39.tt, babu urcite neublizi. Zabrala mi hned 🙂

lencika
24. jún 2013

ahojte, ja ked mam zapal alebo svrbenie, u mna z mliecnych vyrobkov tak pouzivam canesten mast, tablety som neskusala, ale mast je fantasticka aj gynekolog mi odporucil tuto

kveta777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkka08
26. nov 2013

Ja mam s tím problém od začiatku teh. som v 15.t. a sa idem niekedy zblázniť.Už so brala tablety do pošvy polygynax troška zabralo ale vrátilo sa to potom kremí fungicidyn ,sanagel plus- po tom my dole ešte viac opuchlo a pimafucort tiež my to nejak nezaberá,už neviem čo mam robiť. Chodím na volno oblečená, že ma nič netlačí a aj tak raz ma to svrbí viac a raz menej neviem či isto na to vplivajú aj potraviny.

litvikova
26. mar 2014

Aj mna ale nie tak casto ale zajtra pojdem ku gynekologovi

matamm
26. mar 2014

Ahoj ja som mala tiež s tým problém a sestrička mi poradila lactofeel a anionove vložky intimky dávala som si to až do pôrodu najskôr som si lactofeel davala 2x3 do týždňa a vložky každý deň a neskôr som si lactofeel dávala 1xdo týždňa preventívne mne to pomohlo aj teraz keď ma zacne svrbiet nasadim lactofeel a vložky

modrofuzik11
26. mar 2014

vynechanie sladkosti je velmi dobre rozhodnutie. mozno ze pomoze len intimny gel. pouzivam canesten intim gel. je velmi fajn, zanechava pocit sviezosti. vyskusaj. drzim palce.

mikibe
23. sep 2014

tento produkt je ideálny na všetko
http://www.zdravie-aloe.sk/produkty/aloe-v-tube/

stanullka9
2. feb 2015

Baby ja som podla ms v 11 tt
.na prvej kontrole medzi 6-7 tt som dostala na prevenciu joodove cipky do posvy teraz si nwm spomenut na nazov..trosku stipali zo zaciatku ake vyuzila som 10 zo 14...a cil ma hrozne zacali svrbiet rodidla aj vytok mavam...cil 5.2 mam ist na prvu poradnu..neda sa to nejak zmiernit do stvrtka lebo normalne to zrejme neni čo citAm...Ďakujem

anikaerd
17. mar 2015

Mám tiež podobný problém.A už sa to nedá vydržať.som V 18 týždni.dnes som skalopevne rozhodnutá že idem na gyn.treba ísť.lekár vie najlepšie ako pomôcť.

patkah128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nutrimas
28. mar 2015

@anikaerd Vylucte hlavne biely cukor, vhodna nahrada je brezovy cukor, ktr. neprekysluje a tym netvori zivnu podu pre bakterie a kvasinky. Najdete ho v nasej ponuke.
Velmi dobre ohlasy su aj na anionove vlozky, ktore pozitv. vplyvaju na udrzianie pH a rovnako pri kandidozach a inych zenskych problemoch: https://www.modrykonik.sk/shops/porod-sestonede...

anikaerd
19. apr 2015

@patkah128 nie vôbec mi nebral nič.

patkah128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anikaerd
19. apr 2015

Teraz som V nemocnici čo som už skoro 2 mesiace nonstop chorá nádcha A kašeľ.A až teraz mi brali ster.ale to tiež je také že raz to prejde A raz to tam je. Uvidíme na výsledky.Hm...:-)

patkah128
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzca30
28. sep 2015

Ja som pocas tehu pouzivala Lactofeel, zabral uzasne. Ked beriem atb, hned sa objavia problemy a Lactofeel mi najlepsie zabera. Odporucam aj ako prevenciu.

mariska_maris
27. dec 2015
Používateľ mariska_maris je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mariska_maris.

ako spomina zuzca30 plus anionove vlozky ako prevenciaaa k bakteriam...

zuzca30
1. jan 2016

Anion

zuzca30
1. jan 2016

@zuzca30 omylom som dala enter, tak pisem este raz-🙂 Anionove vlozky ani nepoznam. Musim vygooglit. A asi pridam k Lactofeel-u. Momentalne mam tiez nejake trouble, tak hned "nasadim" Lactofeel a viem, ze o par dni je po probleme.

matko111
9. jan 2016

ahojte baby chcem sa opytat som v 39 tt a mam palenie pri moceni ale pijem dost tekutin

katka1981
9. jan 2016

@matko111, daj si vysetrit moc a pi urologicky caj

matko111
9. jan 2016

no ja som bola u gynekologa vraj ho mam cisty a idem aj teraz v pondelok ...... a urologicky caj mozem v tehotenstve lebo ja som citala ze to sposobuje kontrakcie

bianca512
10. jan 2016

Mam na predaj Lactofeel 5 túb datum spotreby 2017/11 PC: 12,04€ predam ho za 10€ uz aj s postou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre