Svrbenie pošvy v tehotenstve. Čo s tým?

jespera
9. júl 2009

Ahojte,
som v 14 tyzdni, a dost casto ma svrbia rodila a cely vonkajsok. Viem ze je to v tehotenstve dost caste, kvoli zmene ph..ale co s tym? Nechat to tak? alebo existuju na to nejake zazracne metody?
Pocula som, ze aj vynechanie sladkosti by mohlo pomoct, ale sladkosti v poslednej dobe nejem...
mate niekto skusenost?

luna116
20. apr 2016

V rámci mykózy:

- Canesteten (=Candibene, Clotrimazol, ..) je kontraindikovaný v 1.trimestri, neoodporúča sa v 2.a 3.ťom trimestri (viď príbalový leták)
- Fungicidin crm - je vhodný počas celého tehotenstva , neodporúča sa iba tabletová forma vnútorne do pošvy počas prvého trimestra
- Lactofeel - gél kyseliny mliečnej a glykolu vhodný počas celého tehotenstva

bestester
2. jún 2016

baby donedavna som si to nejako nevsimala, ale z casu na cas sa pristihnem, ze aj mna svrbi niekedy az pali. Neviem cim to moze byt a uz duplom neviem ako to riesit, kedze som tehotna a neviem, co mozem aby to neuskodilo nejako babu. Mate vyskusane aj nejake babske rady na takyto problem, ci to nie? 😖

filory
2. jún 2016

@bestester babské rady? skús sa opýtať napríklad starkej. Viem, že napríklad moja mi dávala rady pri každom probléme ktorý som mala, aj keď som o ne nejako nežiadala 😝 Len som si nie moc istá, či tie rady zaberú, ale tak treba vyskúšať. Predsalen každý organizmus inak reaguje na takéto veci.

nicollettka
2. jún 2016

U mna tieto problemy nastali ked som sa casto holila. Nemyslela som si ze aj to moze mat na to vplyv ale zrejme malo. Pretoze akonahle som sa menej casto holila tak aj problemy ustupovali. Takze mozno aj nad tymto by si mohla pouvazovat ci aj v tomto smere nerobis niekde chybu.

bestester
3. jún 2016

@filory myslis ze uz kedysi mavali zeny taketo problemy? babka by mi urcite povedala to co vzdy a pri kazdom probleme - "mas to z prechladnutia"..cize tam by som velmi asi nepochodila.
@nicollettka tak ja sa aj casto, ale to sa uz velmi dlho a donedavna som taketo problemy nemala. Takze nemyslim si nejako ze by to mohlo byt sposobene tym 😖

filory
3. jún 2016

@bestester a myslíš, že nie? podľa mňa každá žena si tým raz prešla. Svrbenie a pálenie je bohužiaľ súčasť života žien, ale určite sa s tým netreba zmieriť ale treba to riešiť. Možno aj nie. Vyskúšaj sa jej opýtať. Bude rada, že sa zaujímaš o jej rady uvidíš a možno Ti práve jej rada aj pomôže.

gostricka
4. jún 2016

@bestester treba sa poriadne o takéto veci starať, čistiť pravidelne a nepodceňovať. ak všetko robíš tak ako máš tak potom môžeš mať nejakú alergiu resp. niečo ti to dráždi... existuje viacero veci čo je nato dobré

bestester
4. jún 2016

@filory tak som jej predsa len zavolala a mala si pravdu, tiez si tym v minulosti presla. Povedala ze jej pomahal octovy kupel ale ze je potrebne si ho robit pravidelne. No neviem ci to mam vyskusat alebo dat od toho radsej ruky prec. Vraj staci ak si dam do vody nejake tri lyzicky 😖
@gostricka viacero veci co su na to dobre? co napriklad? praveze mam pocit ze sa o seba dobre staram a po tejto stranke duplom. Preto sa tomu cudujem ze si ma nasli taketo problemy 😢

nicollettka
4. jún 2016

@bestester tak moze byt ze sa to prejavilo u teba az casom. Predsa ak sa zena castejsie holi tak je viac nachylna na rozne bakterie a infekcie a mozno prave nieco take si ta laplo. Ono sa to nezda ale aj takato malickost moze narobit velke a dost neprijemne problemy. Mna dokonca raz za to ze som uplne dokonca aj gyn zvozila. Ze ved ma to nejaky vyznam, inak by to nerastlo. A dnes viem ze mala pravdu ;)

gostricka
5. jún 2016

@bestester tak neviem ako sa teraz o seba staráš, ale viem existuje množstvo krémov, mydiel, dokonca viem, že sú aj čipky, ktoré by ťa boli schopné zbaviť takýchto problémov. Možno by nebolo aj na škodu keby si zašla do lekárne a povedala im aký máš problém a určite by ti niečo poradili. Pretože myslím, že sa často stretávajú s podobnými problémami ako máš teraz ty

sofinusia
5. jún 2016

@nicollettka Áno v tomto máš pravdu. My často robíme veci pre to, že nám vyhovujú, ale nepozrieme sa ako si nimi na druhej strane ubližujeme a ani o tom nevieme. Najmä v tehotenstve by bolo dobré aby žena obmedzila holenie.

prirodka
5. jún 2016

Existujú aj prírodné prostriedky na tieto problémy.Dokonca aj na umývanie mydlo-tekuté. ktoré je antibakteriálne, neparfumované,nedráždivé.Upokojuje,aj bábatko ním umýva celé.... 🙂 My do lekárne nechodíme,s dcérou užívame kvalitné prírodné produkty, vždy zabrali, ak bol nejaký problém.Týmto, čo píšete,si tiež prešla, nakoľko bola tehotná,malý má 2mesiačiky a všetko je ok.Ak chcete viac info, napíšte do pošty. 🙂

bestester
9. jún 2016

@nicollettka gynekologicka ta za to zvozila? tak to mi nejde do hlavy. To sa mne este nestalo, ze by s tym mala nejaky problem. Tak mozno na tom nieco pravdy bude. Neviem musim to vyskusat na sebe, to by bola celkom sranda ak by mi takato malickost pomohla 🙂
@gostricka ved to pouzivam, preto sa cudujem. 😖
@prirodka prirodne prostriedy? tie by nemali vadit ani v tehotenstve nie? ty co pouzivas? 🙂 neviem ci kozmetiku zmenit, ci teda prestat sa casto holit, ci co 😢

nicollettka
13. jún 2016

@sofinusia rozumnu vec si napisala. V tehotenstve je zena celkovo viac nachylna na vsetky mozne choroby, infekcie. A ked sa da chranit takymto jednoduchym gestom tak preco nie.. ci?🙂))) @bestester ani mne to neslo do hlavy az kym som sa o tom s nou neporozpravala. Ono to je presne tak ako sa hovori, vsetko na tele rastie z nejakeho dovodu, ma to nejaky svoj ucel, aj ked mozno tomu nie vzdy verime.

volavka4
15. jún 2016

@bestester tieto problemy ake mas ty prezije za zivot minimalne raz kazda zena.. Neviem ci je to tym ze nie sme ostrazite a nestrazime si zdravie alebo cim. Mnohokrat sice staci malo aby takyto problem prepukol. Ale zbavit sa ho potom je hotovy maratooon..

ivcam2
15. jún 2016

Ja som s tymto mala caste problemy. Cele prve tehotenstvo . Potom vzdy pred menzesom. No nic prijemneMne velmi pomohol krem z Justu s Tee tree. Je prirodny takze ublizit by nemal. Ked idem na kupalisko vzdy preventivne potruem pred aj po.

volavka4
23. jún 2016

@ivcam2 u mna tiez prepukli pocas tehotenstva. A ked som na zaciatku tehotenstva este chodila plavat a tak, tak vzdy som si nejaku bestiu z tade doniesla a nie a nie sa jej zbavit. Cipky, kremy, vsetko mozne som vyskusala. Kiezby sa dalo nejako tomu predchadzat.

ivcam2
23. jún 2016

@volavka4 ja tiez kremy cipky vsetko mozne. Ja neviem ale ako skusila tee tree krem mam pokoj. Jasne ze raz za rok sa mi objavi, ale to je v porovnani co bolo nic.

prirodka
24. jún 2016

@volavka4 :dá sa tomu predchádzať.Prevencia je lacnejšia ako liečba.....to je moja skúsenosť. 🙂

bestester
26. jún 2016

@volavka4 ved toto :( ale ako sa z toho dostat. Ja som uz premyslala, ze by som skusila zmenit aj vsetko co pouzivam na intimnu hygienu, ci nahodou aj to mi nemohlo po rokoch sposobit problemy :/
@ivcam2 ten krem si pouzivala ako casto? on sa moze aj denne ci nie?
@prirodka kiezby predchadzat im bolo jednoduche 😖

ivcam2
26. jún 2016

@bestester mozes denne. Ja som denne pokym bol problem. A ked mi preslo, tak len sem tam preventivne.

prirodka
27. jún 2016

@bestester nenapísala som, že je to jednoduché, ale že sa to dá.Ak budeš chcieť, aj viem ako..... 🙂

ellemell
3. júl 2016

Mám pocit, že práve v tehotenstve sme na takéto problémy oveľa náchylnejšie. Ja tiež som si v začiatkoch tehotenstva prešla niečím podobným. Dlhé roky som používala obyčajné mydlo na umývanie tam dolu a v tehotenstve mi práve to spôsobovalo, že som mala potrebu sa neustále škriabať :(

paulinoocka
7. júl 2016

Tak ako pozeram nie som v tom sama. S tehotenstvom prisli ku mne tiez neskutocne problemy. Neustale palenie a svrbenie. Niekedy mam pocit ze sa z toho az zbaaaaznim. Skusala som sa pytat na gyn ze co taka nahla zmena ze mam taketo problemy a povedala ze predsalen v tehotenstve je zena citlivejsia tak ze je mozne ze aj rozne mydla a pripravky mi nerobia dobre. Tak teraz hladam a premyslam ako dalej 😢

ellemell
11. júl 2016

@paulinoocka u teba to trvá stále? aj v tomto tt? Mne to trošku začalo ustupovať ale ideálne to zrovna ešte nie je. Ale vieš nejde mi do hlavy, že roky niečo používaš a zrazu Ti to začne robiť problémy??! 😖

humajnicek
15. júl 2016

@paulinoocka nie si v tom sama...s takýmito problémami je nás veľmi veľa. Ja som tiež v tehotenstve musela zmeniť intímnu hygienu úplne od základov. Trvalo niekoľko týždňov kým som zistila, čo mi prospieva, čo nie ale stálo to za to. Teraz musím si síce zaklopať ale mám už chvíľu pokoj. Kiežby to tak vydržalo do konca tehotenstva

paulinoocka
18. júl 2016

@ellemell veru stale. Myslela som ze ako budu tyzdne plynut tak sa to nejako zacne zlepsovat ale praveze mam pocit ze vobec. Je to zvlastne, ale je to tak. Sme citlivejsie v tehotenstve to je proste tak ☹ len mna by zaujimalo ako to riesit ☹
@humajnicek stalo to za to? to si prosim ta kolko toho vyskusala kym si nasla nieco co ti prospievalo?

emmusska
19. júl 2016

@paulinoocka bude sa to zlepsovat ale musis sa o to pricinit. Ja som si myslela ze mi tieto problemy sposobuje mykoza ale gyn ma uplne vyviedol z miery ze ziadny taky problem nemam. Tak som hladala skusala vymyslala co urobit aby to ustupilo a prisla som na to ze hygiena je to od coho sa treba odrazit ked nechce mat zena gyn problemy 😎

paulinoocka
20. júl 2016

@emmusska hygiena je podstatna to viem. Lenze ako zistim aka hygiena je vhodna pre mna? aby mi nenarobila viac skor ako osohu???

humajnicek
21. júl 2016

@paulinoocka Stálo to zato!!! veľmi veľa som toho vyskúšala. Mala som chuť to vzdať a zostať len pri hygiene s čistou vodou, ale neustále som si hovorila, že nie je možné aby mi všetko vadilo. A tak aj bolo po neúspešných pokusoch som našla gél s ktorým sa moje telo zžilo a zatiaľ dobre. Len uvidím ako sa ďalej bude tehotenstvo vyvíjať a ako to bude po pôrode, na to som teda extrémne zvedavá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre