Svrbenie pošvy v tehotenstve. Čo s tým?

jespera
9. júl 2009

Ahojte,
som v 14 tyzdni, a dost casto ma svrbia rodila a cely vonkajsok. Viem ze je to v tehotenstve dost caste, kvoli zmene ph..ale co s tym? Nechat to tak? alebo existuju na to nejake zazracne metody?
Pocula som, ze aj vynechanie sladkosti by mohlo pomoct, ale sladkosti v poslednej dobe nejem...
mate niekto skusenost?

zlatkapaps
22. júl 2016

@paulinoocka myslim ze vela toho na vyber nemas a musis len skusat co ano co nie 🙂 pretoze jednotny liek na problemy so svrbenim zrejme nejestvuje 😖

emmusska
26. júl 2016

@paulinoocka musis skusat. Nenechat sa odradit ak ti nieco neurobi dobre. Ale urcite by bolo na mieste keby si sa rovnako ako aj ja zameriavala na veci ktore sa mozu pouzivat na hygienu najma v tehotenstve 😉 ze to maju vyslovne napisane 😉

prirodka
27. júl 2016

@zlatkapaps ale existuje. Už som o tom písala.Mojej dcére pomohol,keď mala takýto problém a teraz sme doporučili kamoške, aj tá je spokojná.Názov,cenu a kde to zoženieš, cez IP poradím. 🙂

zlatkapaps
27. júl 2016

@prirodka to ze pomohol tvojej dcere neznamena ze pomoze kazdej zene. Predsalen kazde telo je ine. Inak reaguje na rozne zlozky pripravkou a podobne 😉

prirodka
28. júl 2016

@zlatkapaps netvrdím, že každej,ale zatiaľ každej, ktorej sme odporúčali. Ako sa presvedčíš? Len vlastnou skúsenosťou, nie? Dokonca je tu 30dňová záruka spokojnosti,ak nie si spokojná, vrátia Ti peniažky, len treba poslať spať obal. 🙂

paulinoocka
28. júl 2016

@humajnicek no dobre lenze podla coho si si ten gel vyberala? podla zlozenia, ci podla toho ci je urceny na pouzivanie v tehotenstve?

@zlatkapaps zrejme mas pravdu. Len sa obavam aby to viac nebolo na skodu ako osoh. Neviem od kade zacat ☹

@emmusska malo by to byt v podstate tak ze ked je nieco urcene na pouzivanie v tehotenstve tak by to malo byt jemnejsie nie? myslim tym k pokozke a tak.. ci?

zlatkapaps
2. aug 2016

@prirodka zaruka spokojnosti? takych zaruk som uz videla a nic z toho nebolo 🙂 takze na taketo veci ja moc neverim. To su podla mna len take tie predajne tahy..
@paulinoocka treba zacat od korena problemu. Od hygieny intimnych partii. Ked prides na nieco co ti vyhovuje, neskodi, tak aj svrbenia sa zbavis. Pretoze je velmi pravdepodobne ze to ma uzky suvis.

emmusska
3. aug 2016

@paulinoocka ano. Vacsinou gely a mydla co su urcene na pouzivanie v tehotenstve maju ine zlozenie ako klasicke. Su urcene najma na citlivu pokozku, kedze v tehotenstve sme velmi citlive na vsetky podnety, na vsetky mozne mydla, pripravky 🙂

prirodka
3. aug 2016

@zlatkapaps Neveríš, lebo si nezažila. Ja áno.je to už dávnejšie,ale peniaze mi vrátili za prázdny, použitý produkt.ja som poslala len prázdny obal.Netvrdím, čo neskúsim.... 🙂

humajnicek
4. aug 2016

@paulinoocka aj podľa jedného aj podľa druhého. Už to tu zaznelo, že keď je gél určený na používanie tak je oveľa jemnejší, citlivejší k pokožke intímnych častí tela. Ale je dosť dôležité aj čo obsahuje aby dokázal ťa zbaviť prípadných baktérií. Ja používam teraz lactacyd s antibakteriálnou prísadou, obsahuje sa mi zdá, že aj tymián a práve ten má antibakteriálne účinky. Ale to musíš sama na sebe vyskúšať, čo ti sadne a čo nie.

zlatkapaps
6. aug 2016

@prirodka jasne mozno je to tym. Ale to je normalne ze verim len tomu co mam vyskusane a sama na sebe som zistila, ze naozaj mi ho pomohlo, zabralo 🙂

prirodka
7. aug 2016

Pokiaľ ste tehotné,neužívajte žiadny aloe vera gel.Nie je žiadúce, aby ste organizmus detoxikovali práve počas tehotenstva.Pokiaľ je zdravotný problém,tak v tom prípade len s odborníkom prekonzultovať.Je veľa produktov, ktoré sú práve v tehotenstve odporúčané,nakoľko sú čisto prírodné a maminka potrebuje výživu,vyvážený pomer,nakoľko vyživuje aj plod a žiadna nechce, aby malo nejakú poruchu alebo imunitný systém slabý.My sme to v rodine vyskúšali,odvtedy nevesty a dcéra odporúčajú kamarátkam a známym,skutočne je to potrebné....

paulinoocka
8. aug 2016

@zlatkapaps to mi je uz jasne ze bude medzi tym suvis, len sa obavam tej dlhej cesty ktora vedie k vyrieseniu tohto problemu 😖
@emmusska lenze je vhodne pouzivat tie rozne gely a taketo pripravky aj kazdy den???
@humajnicek gel s tymianom? to som nevidela, alebo to bude tym, ze som nikdy takymto gelom pozornost nevenovala? 😝 Kde si ho kupujes? normalne ho maju v drogerke ci?
@prirodka akurat som pozerala moje spravy a prisiel mi tam tip na nieco s aloevera. Nie je dobre aloe brať v tehotenstve z akého dôvodu? len preto že detoxikuje? či je za tým viac?

humajnicek
10. aug 2016

@paulinoocka Skôr by som to tipovala, že si nevenovala takýmto veciam príliš pozornosť. Nie v drogérii ho nezoženieš, jedine v lekárni, alebo ja som si ho už aj cez net objednala. Je to v podstate rýchle a nemusím nikam chodiť, ale tak to je už na tebe. Čo ti je lepšie 🙂

prirodka
11. aug 2016

@paulinoocka dôvod som Ti uviedla,nič viac za tým nie je.Produkty tejto spoločnosti sú úžasne účinné, takže ak budeš potrebovať, radaTi pomôžem,ja som vyskúšala už všetko a iné nechcem. Aj kozmetiku, aj veci dennej potreby.....už len tu kupujem. 🙂

labkamala
12. aug 2016

Caute baby, ja som bola pred 2 dňami u dr. Robil mi výter, ale len tak preventívne...a dnes večer začal ma všetko páliť, svrbiet....som v 24tt a prvýkrát teraz v tehu mi to začalo...samozrejme, že pred tehom som mala z času načas infekciu a bravala som tie tabletky do pošvy, a teraz mi dr.povedal, že je to ok brať nich, teda lepšie ako nebrať, lebo ta inf.moze narušiť ten plod.vak , alebo sa môže predčasne uvoľniť plod.voda, čo by som nerada ...no paradox je, že sme sa o tom s dr. nezáväzne bavili pred dvoma dňami a dnes je to tu....takže po víkende si môžem ísť po tabletky 😂

alenky
12. aug 2016

@labkamala Mne sa osvedcil kokosovy olej, taktiez sedavy kupel vo vode zriedenej s octom. Pri silnych svrbeniach mi stale zabral jenamazol-pouzit bez aplikatora ovsem. Vysadit sladkosti a pit vela acidofilneho mlieka pokial je to mozne. Pokial je svrbenie neunosne zbehni radsej na pohotovost nech ta vysetri odbornik a nasadi spravnu liecbu.

labkamala
13. aug 2016

@alenky ahoj Alenka dnes som bola na pohotovosti. Uz som dostala krém na 1 použitie do vnútra...a probiotiká pri ktorých ale píše, že je najlepšie ich zapíjať studeným mliekom, alebo vysypať do jogurtu ... A nevhodné zapíjať kyslimi nápojmi, dzusmi a pod. Čo je celkom zaujímavé zistenie 😊 kokosový olej je super, to je fakt , ale čo sa týka tých kúpeľov sedavych neviem niesom si tym istá, vraj sa ani teplá voda, kúpele, vyrivky neodporúčajú v tehu, môžu vyvolať predčasný pôrod, nie? Ale kým som nebola v tehu , tak som sa zo spodu naparovala harmančekom a pod. 😊

paulinoocka
15. aug 2016

@humajnicek cez internet objednala? ale to tiez musi ist cez internet cez nejaku lekaren alebo tak, inak sa k tomu teda nedostanem. No ten tymian vyzera dobre. Aj som si o tom nieco citala a on ma vraj dobre ucinky pri takychto problemoch.
@prirodka musim si to este premysliet, to sa da kupit normalne niekde v obchode, alebo?

janulicka24
16. aug 2016

@alenky kokosovy olej pri takychto problemoch? tak to nevieeeem. Ja nehovorim ze nie je fajn pri inych problemoch, ale pri takychto? Nezda sa mi ze by to bol lepsi napad ako napriklad lactacyd a podobne, ktory je prave na taketo problemy vyvinuty a prisposobeny aby nijako nenarusal prostredie ktore mame dolu medzi nohami... 🤐

alenky
16. aug 2016

@janulicka24 No, pozri si na nete na kolko sposobov sa pouziva kokosovy olej-vratane genitalii. V pripade nudze pomaha aj ten kym sa naplanuje navsteva lekara. Ci je podla teba lepsia indulona? Ja som jej dala len sos radu...Asi z teba teraz vypadnu oci ale v diskusii na mk som dokonca citala, ze si zeny natieraju genitalie bielym jogurtom-dokonca rada od lekara.

janulicka24
17. aug 2016

@alenky mne to je jasne, ze sa pouziva pri mnohych problemoch ale pri tychto si to vobec neviem predstavit. Podla mna je najvhodnejsie pouzivat nieco co je priamo na dany problem vyrobene. Ale je to tak, ze kazda zena si sama musi prist na to co jej robi dobre, myslim tym ze neskodi ale naopak pomaha na taketo problemy.

humajnicek
18. aug 2016

@paulinoocka áno, veď teraz už sa dá v pohode to aj cez e-lekárne objednať a máš to zachvíľku doma. On má dobré účinky a nie len pri týchto problémoch, ale aj pri iných. Ibaže problém je ten, že veľmi málo o takýchto veciach vieme 😖

emmusska
20. aug 2016

@alenky podla mna nie je na mieste porovnavat indulonu, biely jogurt a gel na intimnu hygienu.. to su tak tri diametralne rozlisne veci ze az.. Indulonu pozivam akurat tak na kremovanie ruk, biely jogurt akurat tak si davam na ranajky a s gelom sa umyvam 🙂
@paulinoocka pokial je gel urceny na pouzivanie v tehotenstve ako napriklad ten lactacyd co som tu niekde citala, tak ano. Vyrobcovia podla mna musia ratat s tym ze zena sa umyva kazdy den a v tehotenstve na takuto hygienu dba este viac.

evica01
20. aug 2016

Necitala som celu diskusiu, ale preco nejdes k lekarovi?

paulinoocka
21. aug 2016

@humajnicek to mi je jasne ale tak uz zacinam k tomu pristupovat tak ze clovek sa uci cely zivot..nikto vzdelany z neba nespadol 🙂 idem preskumat tie e-lekarne ze ktore ho maju a asi by som si ho aj objednala. Vyskusam a uvidim..
@evica01 neviem ci toto patrilo mne alebo komu...ja som na gyn bola uz ked sa u mna zacali tieto problemy ukazovat a na gyn mi akurat tak povedali, ze som tehotna ze je normalne ze telo citlivo reaguje na mnohe podnety, ze to nebude nic vazne..
@emmusska tak logicky to mne tiez tak vychadza otazka je ci je to tak aj naozaj.. 🙂

ciernypes
21. aug 2016

@jespera urob si kultivaciu a podla toho co ti vyjde. mna tak tiez svrbelo .bez vytoku a z kusltivacie E.coli. mam na to ATB

evica01
21. aug 2016

@paulinoocka chod este raz.

marcopollo
3. sep 2017

aj ja mam taky problem svrbenie a som tehu 9tt od včera mam svrbenie ale mam aj krem neviem či si môžem davať clotrrimazol

ajkava
3. sep 2017

PH sa s v tehotenstve mení. Najjednoduchší spôsob je napustiť do vane vodu a do kúpeľa pridať ocot - nie zasa veľa - tak deci na kúpeľ. To mi kedysi poradil ženský lekár. PH sa tým zmení.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre