Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

womankc
25. nov 2013

@januska1104 tiež som mala takéto problémy, u mňa to bola pečeň - dostala som Hepatophatiu, tam musíš držať pečeňovú diétu, nič mastné, kyslé, pikantné , slané , všetko light , čo najmenej umelých prísad, a hlavne žiadne sladkosti a čokolády, zákusky, to mne robilo zle, mne kázali jesť citrusy a tvaroh a aj som mala na ne chuť. Počkaj si na výsledky , ale pravdepodobne to bude pečeň . musíš dore piť, hlavne čistú vodu, ja som v tej dobe užívala aj väčšie dávky lipovitanu a flavobionu.

januska1104
25. nov 2013

@lucinocka no ja teraz čakám druhé bábätko už mám jednu dcérku teraz má 3 rôčky.ale pri dcérke som nemala takéto problémy vôbec len som do šiesteho mesiaca vracala.toto tehotenstvo prebieha úplne inak.ja mám ešte aj epilepsiu neviem či tá alergia na ospen mi tiež nemohla spustiť niejakú aj potravinovú reakciu však uvidím dnes o jednej či mám pečeňové testy o.k.

lusynda1
25. nov 2013

Svrbenie tela môžu spôsobovať aj kvasinky. Napr. ak máte kvasinkovú infekciu, mykózu niekde na tele. ale kvasinky môžete mať premnožené a nemusí sa to inak ani prejaviť len napr. tým svrbením. Napr. aj biely povlak na jazyku sú premnožené kvasinky. Kvasinky sú aj z prekysleného organizmu. Treba upraviť stravu pomáha to. Nájdite si na nete Protikvasinkové diéty. Hlavne žiadne cukry, biele pečivo, atď.

matozazzo
25. nov 2013

Ahoj, ja som mala svrbenie dlani, cele ruky a spodky noh- chodidla, sla som hned k Dr. lebo mavam problemy so zlcnikom a uz pri 1. tehotenstve ma upozornili, ze to moze byt tym, ze sa vylucuje zlc do krvi. Vo stvrtok gynda - odbery, v piatok s vysledkami + dalsie odbery na interne a s vysledkami naspat na gyndu. Kedze som mala dohodnuteho Dr. k porodu, v sobotu zhodnotil vysledky a v pondelok som sla na cisarsky... Pre istotu, hodnoty boli dost vysoke..
Takze sup k lekarovi, radsej nech to je len alergia nez nieco vazne...

simca06022011
25. nov 2013

@januska1104 ja som mohla aj cottage cheese, suchare vsetky mozne, maces... sunku som nejedla ale zvykla som si varit morcacinu/kuracinu takym stylom ze do vody so solou uvarit a nechaal som to potom az do vychladnutia v tej vode, potom som si to nakrajala na platky a mala som aj "sunku" 🙂)) Pila som vodu s citronom a kadeco, vlastne "odtukujuce"... da sa povymyslat, ja som bola na tejto diete skoro rok, ked som prisla na to ze vobec nemusim, lebo to co v nemocne oznacili ako koliky bolo daco uplne ine 🙂) iank ja som bola s hepathopatiou v porodnici, davali mi nejake lieky, dietu a v pohode sme to prezili. Najhrosie to bolo vzdy v noci a hned rano, cez den mi viac menej nic nebolo. Ked som bola v nemocke a brala som lieky tiez mi nic nebolo... 🙂 po porode cca (12 dni) som skoncila na chirurgii s prisernymi bolestami aj vysledkami, tvrdili mi velmi ze vlasnte vsetko je to kvoli zlcniku, vraj sa zapchal a tym padom su vsetky vysledky zle (ale realne to nik nedokazal, lebo som bola na xy vysetreniach a nic)... ale ustala som to a som cela, dokonca aj so zlcnikom 🙂)
Vzdy treba ist najskor na odbery, ak je gynekolog daleko tak aj k obvodacke, to je jedno.. urobia testy a budete vediet co a ako. V pripade, ze by boli zle vysledky pecene tak by som aj na inych vysetreniach trvala (halvne ak by som mala bolesti, zvracala atd... hlavne V NOCI) 🙂

januska1104
25. nov 2013

Tak ja to mám asi niejakú reakciu z tých antiobiotík asi mi to spôsobilo aj niečo potravinovú reakciu lebo volala som so svojím gynekologom a vraj výsledky pečeňových testov sú úplne v poriadku.tak mi ostane dúfať že po pôrode mi to prejde.

nkem
26. nov 2013

Ahojte, chcem sa opýtať pri akých hodnotách ste boli hospitalizované v nemocnici? Ja som druhý krát tehotná v15tt a vyšli mi zle pečenove testy, už som u internistky. Kontrolný odber dopadol rovnako nie moc dobre ako prvý.. zvýšená alt hodnota, pri prvom tehotenstve všetko ukážkové, v podstate aj teraz len tá pečeň. Nemám žiadne svrbenie, nič, iba gyndarka povedala, že som opuchnuta. Ďakujem a pekný deň prajem 😉

januska1104
29. nov 2013

@dafy ahoj chcem sa ťa spýtať keď máš tu žihľavku tak musíš furt brať dithiaden a čo vlastne jedávaš?lebo mne dávali na tu alergiu na ospen v nemocnici injekcie dithiadenu potom sa to zlepšilo ale nechcela ten dithiaden už brať nakoľko som epileptička a beriem lieky na epilepsiu a nie to ešte si dávať ďalšie lieky.zistila som u seba že má vplyv aj na to čo zjem či sa svrbím skúšala som minule dať si čokoládu aj kde boli oriešky a začala som sa oveľa viac svrbieť som momentálne v 26týždni tehotenstva má tá žihľavka vplyv aj na bábätko môže ho ohroziť?nevieš mi poradiť čo jedávaš lebo neviem fakt čo môžem jesť aby mi to nespôsobovalo veľké svrbenie.môžem jesť mliečne výrobky či nie?lebo však nemôžem furt jesť len ryžu a zemiaky.poraď mi niečo čo ty jedávaš.inak keď som mala ten dithiaden hrozne na mňa pôsobil chcelo sa mi z neho furt spať.

matkusa4
6. dec 2013

Pri prvom ma svrbeli priehlavky, teraz som po roku tehotna a neviem si achylovky doskriabat.waaaa

matkusa4
6. dec 2013

@matkusa4 citam o zmene stravy ci roznych testoch ale pri prvom som sa stravovala normal a vsetky testy v poriadku teraz som v 7tt a polroka sa stravujem zdravo a podla krvnej skupiny nemixujem maso s prilohou a opacne. Jem vela zeleniny a mam to iste. Tak neviem kde je chyba

irena1983
14. dec 2013

ahojte som v 17 týždni tebotenstva a začalo ma svrbiet bruško predtým a to nesvrbelo poradte mi može to byt vážne ? ďakujem

cekankacamomille
14. dec 2013

Zlc sa dostava do krvi

irena1983
14. dec 2013

čo to znamena ,,,,je to zle ?

ianitka
14. dec 2013

@irena1983 ak Ta svrbi len brusko, tak premastuj, pravdepodobne sa len koza sa natahuje a brusko rastie, horsie by bolo, keby Ta ,svrbeli aj ine casti tela, ale pre istotu to spomen na poradnii - bezpecnejsie je nechat si spravit pecenove testy

sladkasue
18. dec 2013

@irena1983 JA SOM DNES BOLA NA PORADNI A BRALI MI KRV(SOM SA STAZOVALA NA STRASNE SVRBENIE CELEHO TELA)na hepatalne testy. zajtra budem vediet vysledky - ak budu zle, idem do nemocky. som sice uz v 37.tt, ale travit vianocne sviatky bez rodiny v nemocke - sa zblaznim...

irena1983
19. dec 2013

@sladkasue dúfam že ti vysledky dopadnú dobre

sladkasue
19. dec 2013

no, vysledky som mala mierne zvysene - tak som sla do nemocky, kde mi nakoniec predpisali len dvoje lieky (nemusim tam ostat lezat) a o tyzden mam prist znova na krv...

irena1983
25. dec 2013

ahojte som v 18-19 týždnin tehotenstva nedávno som mala porblémy so svrbením bruška a dnes ráno som sa zopbudila nemožem poriadne chodit nemám žiadne bolesti ale mam silne pichanie v pošve ale take že musim až sadnuť,,,,a mam biele vytoky može to niečo zle znamenať,,,,alebo to patrí k tomu tehotenstvu stále mam nejaky problém a neznášam dobre to tehotenstvo ,,,,už keby som to mala za sebou

bjanka00
12. apr 2014

@sladkasue mozem sa opytat co su to mierne zvysene pecenove ? Momentalne sa s tym trapim aj ja, kozna mi dala masticku nejaku z lekarne ale vyrazky mi nejak neustupuju, svrbi stale. A pan doktorik z interneho ze tie vysledky nie su take zle aby mi nasadil liecbu, on je presvedceny tiez o alergii. Dakujem

sladkasue
13. apr 2014

@bjanka00 asi bude mat dr.pravdu s tu alergiu, ja som ziadne vyrazky nemala... takze to budes mat uplne nieco ine..

milota164
27. apr 2014

Ahojte aj mna svrbievalo brusko , treba hlavne vela natierat , aby nepopraskalo. ja som pouzivala krem proti striam od Bepanthenu, pekne zvlacnuje pokozku.

kikusa76
28. apr 2014

ahojte,aj ja ,mam takýto problém uz druhy tyzden ma svrbí cele telo az sa rozskriabem do krvy a ostavaju mi chrasty,mam to hlavne v oblasti hrude,stehien,a ruk,ked si ich troska potriem alpou pomoze,ake mate skusenosti dakujem 🙂

alexandra2222
8. aug 2014

Kocky, mam zvysene pecenove testy,tak mam ist k odbornikovi.gynekolog nevedel ziadneho odporucit.poradte prosim doktora v bratislave

emma4442
6. okt 2014

Ahojte. Ja som sa začala vysýpať v 24tt. Najskôr len na bruchu, prsiach. Pripisovala som to napínaniu kože a krému čo používam. V 27tt sa mi to rozšírilo na spodok nôh, stehná, lakte a vrchnú časť rúk. Tak som to oznámila gynekológovi a on ma poslal na kožné. Urobili mi pečeňové testy. Vyšli ok. Predpísala mi dithiaden a namiešanú masť z lekárne. Neustupovalo to a svrbelo ma celé telo viac. Stále som sa škriabala. Nakoniec som sa začala natierať kalciovou masťou, užívať dithiaden a vysadila som magnézium a svrbenie začalo ustupovať. Myslím, že u mňa to vyvolalo magnézium. Ako som ho začala užívať, tak ma začala svrbieť koža. Mala som aj mag. infúziu.Teraz som 29tt a škriabem sa menej a aj vyrážky sú na ústupe. Už sa aj vyspím. Kožná to ale uzavrela ako tehotenskú dermatitídu.

deina79
20. nov 2014

@emma4442 Ahoj, ja mam to iste a uz asi 1 mes a to som len v 12tt, vysadila som aj duphaston-tam pisalo,ze neziaduce ucinky mozu byt aj svrbenie, cela sa skriabem, aj hlava, nohy cele nohy,,chrbat ruky, prsia, zobudzam sa na to aj v noci a skrabem sa.
Testy mi robili pecenove, oblickove, vsetko OK,co mam robit porad?

womankc
20. nov 2014

Dievčatá ja som mala tento problém pri troch tehotenstvách, u mňa to bolo vo vyššom štádiu tehotenstva, bola to tehotenská hepatophatia , tak sa to ochorenie volá, neviem či je to správne napísané, prejavovalo sa to svrbením kože, hlavne hruď , pod bradou, plosky nôh a dlane rúk, brucho, užívala som lieky na podporu činnosti pečene lipovitan a flavobion , vo vyšších dávkach, ale teda ja som mala veľmi vysoké pečeňové testy, tak preto , neviem presne či sa dajú aj teraz ešte obidva lieky zohnať , dieťaťu to neublíži sú to enzýmy na pečeň, to isté je aj esencial forte a lagosa. Len teda na tieto sa poraďte s gynekológom, či sa môžu v tehu. Keď som ležala v nemocke, tak mi ešte odporúčali veľa citrusových plodov jesť . Ja žiaľ odvtedy už s pečeňou mám problém . Takže isto to treba riešiť .

emma4442
20. nov 2014

@deina79 ahoj. Rada by som ti poradila z coho to mozes mat ale je vela druhov svrbiacich vysypov v tehotenstve. Tak mi povedala kozna lekarka. Ze po porode to prestane. Mna uz nic nesvrbi. Ale zato mam problem s predcasnym porodom. Ale to uz je ina tema. Skus si kupit kokosovy olej v DM a tym sa ponatierat. Inac aj ja som uzivala duphaston, lenze som sa tak skoro neosypala. Skus opat obehnut lekarov nech s tym nieco robia. Do porodu mas este daleko, aby si takto trpela. Drzim palce, nech ti to co najrychlejsie zmizne.

deina79
20. nov 2014

@emma4442 Ale ja nemam kozne problem, samozrejme, ked sa skrabem, tak som cela cervena :D, paneboze to do porodu sa mam takto kazdy den skriabat?Je to strasne, ten kokosvy olej pouzivam uz dlhsie, nic nepomaha :(

deina79
18. mar 2015

Zeny 1 otazka, preco posielaju na interne vysetrenie?Rano mam ist nalacno na gyndu na krv a potom na interne....

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre