Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

lucinocka
7. jún 2016

@makodob a zacalo mi to v 33 tt.... mesiac som lezala v nemocke, strasne prisna dieta...ale dotiahli sme do 38

lucinocka
7. jún 2016

@makodob urcite sa nedaj odbit...mna tak odbila vseobecna....a som volala rovno do nemocky a druhy den som uz lezala...neni to sranda..

makodob
7. jún 2016

@lucinocka presne toho sa bojím, preto to chcem rýchlo riešiť aby som si bola ista. dakujem za podporu už som si myslela že ja som ten blbec,co si vymýšľa. a po pôrode bolo všetko ok?

lucinocka
8. jún 2016

@makodob jj brali mi krv na testy hned po porode a vsetko sa vratilo okamzite do normalu... akurat, drzali ma ten mesiac na vode a sucharoch, mala zo mna vycucala co sa dalo...ona je v pohode a na mna sa len sracky lepia odkedy sa narodila...alergie a pod. co som nikdy predtym nemala...neviem ci je to poviazane, ale imunita mi je dost blba, co uz.... hlavne ze je ona zdrava...

makodob
8. jún 2016

@jana_eyre ahoj, ak ti dopadli výsledky?

makodob
8. jún 2016

@lucinocka ta diéta na sucharoch tiež žiadna výživná zeby ta posilnila. časom sa to určite upraví a budes fit ako predtým. prajem vsetko dobre tebe aj dcérke 🙂

pumpkincake
8. jún 2016

Ja som mala to iste a skoncilasom v nemocnici so zvysenymi pecenovymi testami. Davali mi utrogestan ci ako sa to vola.

majdus
8. jún 2016

Mne taketo svrbenie vyvolal nasadeny dopegyt na znizenie tlaku. tlak mi vybehuje len vo vypatych situaciach, ani som ho po zisteni nebrala do konca tehu. Dostala som nan zriedkavu alergiu. Mna telo potom aj palilo a mala som pluzgiere, tak som ho hned vysadila.

jana_eyre
8. jún 2016

@makodob dakujem za opytanie 🙂 nastastie dopadli negativne, takze musim patrat inde preco ma to vsetko svrbi.. sestricka mi vravela, ze najlepsie by som mala ist ku koznej, tak skusim tam..

drzim palce, aby aj tebe dopadli dobre vysledky 🙂

makodob
8. jún 2016

@pumpkincake a aspoň ti to utlmilo svrbenie?

pumpkincake
8. jún 2016

@makodob vies co ja si uz ani nepamatam a to bolo pred par mesiacmi 😀 viem ze som mala vyrazky a svrbelo to menej , ze som sa v noci tak neskrabala. Ale na bruchu ma to dlho svrbelo. Fu som zabudla ze este aj to som mala 😀 ja som uz do porodu ostala v nemocnici. Tyzden som tam bola, 10dni som bola doma (stihla sa vydat) a potom kvoli pecenovym testom ktore sa neznizovali lebo mi utrogestan nepredpisali nadomov tak si ma tam zas nechali na 4dni a to som tam uz rodila.

romcik117
13. jún 2016

Baby a vy ste vsetky mali zle pecenove testy? A nahodou ste nemali niekto zle tie zlcnikove testy? Ja mam vsade svrbenie ale pevenove su ok zevraj a caka sa este na toe zlcnikove

makodob
14. jún 2016

@romcik117 no pokiaľ som to pochopila správne tak práve z pečeňových testov ti vedia zistiť aj žlčník, práve žlcove kyseliny pôsobuju svrbenie tým že sa dostanú do krvného obehu a na pokožke vyvovaju svrbenie. mne predpísali napr. ursofalk čo je na žlčník. v pečeňových testoch mas hodnoty alt, ast, gmt a nuec z toho by ma byť žlčník. ale spytaj sa lekára on ti to určite vysvetlí lepšie 😃

makodob
14. jún 2016

@romcik117 no pokiaľ som to pochopila správne tak práve z pečeňových testov ti vedia zistiť aj žlčník, práve žlcove kyseliny pôsobuju svrbenie tým že sa dostanú do krvného obehu a na pokožke vyvovaju svrbenie. mne predpísali napr. ursofalk čo je na žlčník. v pečeňových testoch mas hodnoty alt, ast, gmt a tiez bilirubín, nieco z toho by ma byť žlčník. ale spytaj sa lekára on ti to určite vysvetlí lepšie 😃

romcik117
14. jún 2016

@makodob nakoniec som len volala za vysledky a povedali ze vsetko v poriadku tak snad hej este im o tyzden pripomeniem nech mi spravia znovu preistotoku a ten zlcnikovy a pecenovy caj nepojes? Som myslela ze si preistotku kupim ale neviem ci mozem ak nemam problem

romcik117
14. jún 2016

@makodob len nemali mi nahdoou robit tie testy nalacno?

makodob
14. jún 2016

@romcik117 áno nalacno sa robia, cca 10hodin predtým nemozes jesť, cize ráno.

makodob
14. jún 2016

@romcik117 čaj som neskúšala ale dali mi tie lieky lagosa a urdofalk ale až tak to nezaberá, svrbenie sa vracia, ale je to lepšie ako bolo. zajtra ja mám opakovacku testov po týždni tak som zvedavá, dufam, že sa to nezhorší lebo ma chcú poslať do nemocnice 😐 tak držím prsty nech máš testy ok.

romcik117
14. jún 2016

@makodob lebo mne ich brala normalne p 13 na obed 😒

makodob
15. jún 2016

@romcik117 no mne ráno nalačno, divné že na obed ti brali.

makodob
21. jún 2016

dievčatá, ktoré ste rodili skôr,nepamatate si náhodou aké ste mali vysoké hodnoty ast a alt pri pečeňových testoch, alebo v ktorom týždni ste rodili? Mne to ide hore a ešte nie som ani 37tt, tak sa bojím.

hatsep
13. júl 2016

mna do nemocnice prijali s AST a ALT 3,59 a 5,91 v 32 tyzdni...nasadili lieky, nechali ma tam dva tyzdne a potom prepustili s hodnotami 1,59 a 5,79. No kludna veru nie som, krv mi budu brat az pozajtra po dvoch tyzdnoch, tak snad to nejako rapidne neporastlo. Podla toho, co vraveli v nemocnici som pochopila, ze sa mam snazit potiahnut do ukoncenia 37 tyzdna a potom sa uvidi.

rybjar
13. júl 2016

@hatsep ahoj, ak sa smiem spytat, ake lieky uzivas?

makodob
13. júl 2016

@hatsep ja som mala podobné hodnoty, trošku vyššie išlo mi to cez 5 a 6, robili mi krvné testy aj na iné veci a bolo to zlé, primár ma dal rodit 36+6. hodnoty mi neklesali ani po liekoch. ak to ide hore tak môže nastat ten hellp syndróm a tam už zlyhávajú orgány matky a babo je tiež v ohrození. Držím veľmi prsty aby ste to vydrzali do 37tt.

hatsep
15. júl 2016

@rybjar jasne, dali mi essentiale forte n, ursosan a lagosu..plus vitamin E a v nemocnici mi davali aj dost velke davky magnezia a zelezo

hatsep
15. júl 2016

@makodob ahoj, dakujem krasne. No ja som este len na konci 35, tak snad potiahneme co najdlhsie. A ked pises, ze ta dal rodit, myslis tym, ze si rodila vaginalne? Ci si musela ist sekciou?

simca06022011
15. júl 2016

Ja som male tiez taketo problemy so zlcnikom a pecenou + prezvracala som cele noci vacsinou... Vyvolali porod hned ako sa dalo hned prvy den 37.tt a potom este len prisla zabava :D Ale dcerka je v poriadku 🙂))

makodob
15. júl 2016

@hatsep vyvolali mi pôrod a rodila som vaginálne, zaviedli mi zo spodu nejaký cipok a to ti rozbehne pôrod, začneš sa otvárať a ide to, ja som druhorodicka takze mne to išlo rýchlo. Sekciu ta dajú len ak je na to dôvod,ja osobne mám panicky strach zo sekcie 😁 príde mi to čudné že má majú rozrezať a vybrať dieťa, také umelé. prirodzený pôrod boli ale má to niečo do seba. Inak ak môžem poradiť tak epino balonik alebo aniball, obe porody som mala bez nástrihu a šitia a je to na nezaplatenie 😃 drzim palce, máš len 2 tyzdne do 37, to určite dás, možno aj dlhšie. ideálne keby si rodila 38, môj malý mal trošku problém s dýchaním keďže šiel skoro, ale už je to ok.

simca06022011
15. júl 2016

@hatsep vy 37 ti kludne vyvolaju porod vaginalny ak to bude nutne (mne este malu pred tym sonovali, pomerali pre istotu).. nemusis sa bat 🙂)ved nie si prava ani posledna co sa s pecenou pasuje, vidis kolko nas tu je 🙂)))

hatsep
16. júl 2016

@makodob
@simca06022011 super, lebo sekcie sa bojim aj ja...radsej vaginalne, aj ked ako prvorodicka sa obavam aj toho 🙂 inak vcera kontrola a hodnoty mi pekne klesli, len zasa krcok sa otvara...takze opat pripad na hospitalizaciu. Vydrzat tych par tyzdnov sa javi stale tazsie a tazsie. Ozaj magnezium ste brali dokedy? Nestazi to porod, ak budem brat 6-8 tab. denne az do konca?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre