Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

mixka
26. dec 2007

nie lienockaa, nemam vs... 😀 😉

mixka
26. dec 2007

...ale podobam sa na kde koho... 😀 stava sa mi to v podstate furt... 😀

lienockaa
26. dec 2007

však to nevadí, že nemáš, ale podobať sa podobáš.. 😀 😀

mixka
26. dec 2007

😀 som minule vosla do fotosluzby, ze sa idem dat cvaknut na obciansky a teta mi vravi, ze co ste stratili fotky, sak sme vas fotili vcera ??? mi padla sanka... to som nebola ja... 😀

stefy
26. dec 2007

ahojte maminy, ja som tiež mala svrbenie počas posledného trimestra, ale moja lekárka mi neurobila ani pečeňové testy, len nech skúsim žlčníkový čaj, že mimi tlačí na orgány. Trochu to pomohlo, ale úplne to nezmizlo. A malá sa nakoniec narodila skoro o 3 týždne skôr, bez komplikácií jej aj mojich 🙂 Dobre to dopadne, neboj. Ked som ja minulý rok čakala, nič som na túto tému nenašla. Takže je dobre že sa o tom píše, aspoň sa má človek aspoň lepšie na pozore.

lienockaa
26. dec 2007

inak skoro všetky choroby pečene a žlčníka a žlčových ciest môžu robiť svrbenie kože..

janet, rada sa dozviem, čo s Tebou je, čo naplánovali a tak..

certica
26. dec 2007

mna uz striedavo svrbi vsetko 😀

janetka
autor
26. dec 2007

dam vam urcite vediet v piatok...
ja nemam ani ziadne zacervenania, vyrazky, nic...

janetka
autor
26. dec 2007

tak dakujem za rady a pokec... uz naozaj idem do tej postele 😉 pekny vecer

mimi
27. dec 2007

janetka, doktori ma uz od zaciatku informovali, ze nemusim donosit babo kvoli tym testom, tak som cely ten cas bola na udrziavani. V 7. mesiaci ma primar pripravoval na to, ze sa to coskoro ukonci . A aj tak bolo, priroda si urobila sama ,odtiekla mi plodova voda. Rodila som cisarskym a maly je nastastie zdravy!

reva
28. dec 2007

ahojte, tak ja mam podobnu skusenost 😔
mne vysli zle pecenove testy v 32tt, svrbenie len zriedkave ale v 34tt som zacala z nicoho nic zvraciat zlc a potom som uz do konca tehu nic nezjedla, lezala som v nemocnici na infuzkach, chcceli ma udrziavat do 38tt, bola som zufala, bolo mi neskutocne zle 😝, nastastie sa to vsetko rychlo skoncilo, v 36tt mi odtiekla voda, rodila som spontane a drobcek je zdravy .
Moja skusenost, nezanedbavat... drzim palce 😉

smejuska
28. dec 2007

U mna tiez zacalo v 36tt svrbenie... najprv len brusko a hrudnik, postupne ma zacalo svrbiet cele telo - krk, dlane, paty, chrbat, ruky, hlava, no proste vsetko. Cez den sa to este dalo ako tak zvladnut, snazila som sa zamestnat ruky tak, aby som nemala cas na skrabanie, ale stavalo sa, ze som celu noc nespala, sedela som na posteli, revala od zlosti a skrabala sa od hlavy az po paty. Lekarka mi hned spravila pecenove testy, tie boli nastastie v poriadku, len som mala trosku zvyseny cholesterol. A tak ma poslala na kozne. Tam ma doktorka jednym okom prezrela, povedala "mozem vam predpisat jedine take a hentake masticky, budete musiet vydrzat, po porode by to malo ustupit". Tak som sa kazdy bozi den driapala do zblaznenia, vyskusala som kadejake kremiky na premastenie koze, nakoniec som ostala pri obycajnom olivovom oleji, co som mala na plane zobrat do porodnice pre babiku. Teraz sa uz skrabem len obcas, asi je to uz zlozvyk, a celkom rada zneuzivam partnera na skrabkanie chrbatika 😀 Neviem, co zabralo, ci ten olivovy olej, ci to, ze mi kleslo brusko, kazdopadne uprimne sucitim so vsetkymi tehulkami, ktore maju tento neprijemny problem a skutocne ho neprajem nikomu.

deina
28. dec 2007

To svrbenie so zlymi pecenovymi testami je ake? Cele telo, cely den alebo len sem tam?

janetka
autor
28. dec 2007

deina: mna to len troska ahlavne vecer

deina
28. dec 2007

Teraz ma vsetko svrbi, ked som si precitala tuto temu. 😀

Ale vazne, neviem teraz, ake svrbenie je este normalne (napr zo suchej pokozky) a co uz nie je vporiadku. Ale tie testy sa robia u kazdej tehotnej, ze? Mam taky pocit, ze mi nieco taketo sestricka spominala.

anamor
28. dec 2007

mna svrbi tiez brusko a prsia a pripisujem to roztahovaniu kože, tak hadam to je ozaj rozťahovanie kože 😖

loss
28. dec 2007

mna svrbelo cele telo na zaciatku tehu a hlavne vecer teraz uz je to ok az na prsia tie svrbia stale 😅

janetka
autor
28. dec 2007

deina: praveze mne to nerobili,az na moje vyziadanie...kebyze nikde nejdem, tak je vsetko akozev poriadku... a teraz mam aj take hriesne myslienky, ze na co som vobec chodila..

janetka
autor
28. dec 2007

zabudla som napisat, ze som oddnes v nemocnici... ☹

michalag
28. dec 2007

janetka, tak si ta tam nakoniec nechali?

certica
28. dec 2007

ahoj janetka, takze to vyslo predsa blbo? 😒 a lezis na antolskej?

reva
28. dec 2007

janetka, lepsie je to kontrolovat 😉 , neboj ak sa ti tie testy nebudu zhorsovat, mali by ti ich robit kazdy den, tak ta pustia donmov, mne sa vsak zhorsovali zo dna na den 😒
drzkam palce 😉

certica
28. dec 2007

reva a to ti kazdy den beru krv? 😕

reva
28. dec 2007

certi ano brali 😉

vesi
28. dec 2007

ahojte, tak tieto problémy s pečeňou v tehu sú pre mňa do dnes nočnou morou.... pri prvom tehu ma začali svrbieť najskôr dlane a chodidlá, obvoďák ma poslal na kožné, kožná dala mastičky... o týždeň som tam bola zase, že ma svrbí celé telo, múdre slová lekárky " dieťatko tlačí na pečeň, musíte vydržať". potom som išla do poradne, povedala som o tom gyn. a tá dala spraviť pečeňové testy, výsledok, volali mi domov, aby som hned prišla a šupli ma do nemocnice, kde mi okamžite nasadili lieky, bolo to ako sa hovorí v hodine dvanástej 😠 lekári na antolskej boli v úžase 😝 musím k tomu dodať, že kým som sa dopracovala k tejto diagnoze, tak som sa doma v jnoci budila so zúfalstvoma plačom, z toho ako ma svrbelo celé telo. neprajem to zažiť ani najväčšiemu nepriateľovi... a ako tu niekto písal, mala som aj zvýšenú zrážanlivosť krvi a ani mi nenapadlo, že by som do nemocnice nešla. mala som strach a bola som unavená a zúfalá... preto ak môžem poradiť, nebojte sa ísť do nemocnice na pozorovanie, nedovoľte aby to došlo do takého štádia v akom som bola ja...a nielen ja 😅

vesi
28. dec 2007

ešte som zabudla, pri druhom tehu som nemala problém s pečeňovými testami a dodnes si ich preventívne dávam každý rok robiť 🙂

mimi
29. dec 2007

janetka, tak predsa si ta tam nechali? radsej nech ta pozoruju, vsak sa ti to uz pomalu krati, mozte to dotiahnut dokonca.

vesi, si ma potesila, ze pri druhom si nemala problemy, ja len dufam, ze moje druhe tehu bude o nieco lahsie.

reva, aj ty si zvracala? ja som to mala skoro cele tehu a doktori to pripisovali pecenovym testom.

certica
29. dec 2007

no ja dufam, ze to u mna bude niecim inym, vcera vecer ma ani tak nesvrbeli ako skor palili stehna, boky a vonkajsia strana ruk (take pichanie drobnymi ihlami)

janetka
autor
29. dec 2007

reva: chcem sa pytat domov aspon na sviatky...mna stve to, ze neviem konkretne terminy, jA SOom taky planovacny typ. viem, ze cakaju na vysledky a neviem na co, ale ja chcem vediet bud alebo.
inak babatko ma uz tri kila, tak by sa to mohlo aj ukoncit. ale nikto nic nepovie

janetka
autor
29. dec 2007

vesi:mne po par dnoch to svrbenie ustupilo a teraz uz nemam nic...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre