Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

lia17
14. máj 2018

@stanushka10 mne krémy vadia, alpa zabera..

lia17
14. máj 2018

@goldmolly veď práve, v stredu poradňa, už sa vidim aka pridem naštvaná.. držím palce, nech su co najlepšie správy 🙂 ja uz tiez dietujem, ach..

goldmolly
14. máj 2018

@lia17 dakujem, uz sa aj tak trasiem ani zaspat neviem 😞 zbehnem aj na tie kontrolne pecenove, nebudem cakat do pondelka, to uz nevydrzim.. a drzim palce tiez 🍀

zarja011
14. máj 2018

ahoj.ja som to v druhom tehu zazila tiez. cakala som chlapca a asi od 24-26 tyzdna to zacalo.cez den obcas,ale v noci,v klude..peklo..svrbelo jedno miesto,poskriabala som a hned zacalo druhe.do pol hodiny ma svrbelo komplet vsetko,aj konceky vlasov ☹ odvtedy mi robili pravidelne pecenove testy a nic nenasli. ani dovod toho mi lekar nedokazal povedat.az jedna magistra v lekarni mi vravi,ze to sposobuje testosteron vraj.kedze chlapec babo.a ze mam vydrzat,ze to porodom skonci.a prisaham,v den porodu som sa po tych mesiacoch prvy krat neskriabala..drzim palceky,viem,ake peklo to je.. ☹ ani spat mi to nedalo..kazdopadne tie testy si daj urobit aj zajtra u obvodnej

zarja011
14. máj 2018

az teraz pozeram,ze stary dotaz 😀 tak snad inym pomozem

nikol8296
14. máj 2018

@zarja011
Ahoj som 19tt a strasne ma svrbi cele telo ale hlavne mi to zacne k veceru stvrtok idem k doktorovi mam.mu to radsej spomenut ??? 😑

nikol8296
14. máj 2018

@zarja011
A cakam chlapca vraj tak myslis zeby to bolo teda aj tym ?

jana585
14. máj 2018

@nikol8296 ja som sa tak skrabala este rok po porode, hlavne cele nohy a potom to preslo..neviem cim to bolo doteraz

nikol8296
14. máj 2018

@jana585 uz sa citim.jak keby mam blchy

lia17
14. máj 2018

@nikol8296 určite spomeň, skôr to budu zle pecenove.. mne tiež na večer je najhoršie..

nikol8296
15. máj 2018

@lia17 no len to dudam ze nie 😑

stanushka10
15. máj 2018

@lia17 uplne ta chapem. Presla som si tym istym. Skrabala som sa od 4.mesiaca a bola som na prasky. Kym doktorke nebuchnes pastou po stol,bude mat cas.drzim palce.zvladnete to.

goldmolly
15. máj 2018

@lia17 no bola som na tom sone, mam zvacseny zlcnik a v nom mam nahromadenu hustu hmotu.. zatial to nie su kamene tak uvidime vodalej. Na gynde mi brali aj krv na pecenovky a vysledky budu zajtra poobede tak som zvedava 😳

jana585
15. máj 2018

@nikol8296 to prejde neboj sa. To vsetko hormony. Moja sestra sa lieci hormonalne a supe sa jej cela pokozka na hlave napriklad

nikol8296
15. máj 2018

@jana585 tak ja somsi hormony nemala v poriadku ani pred tehu a k tomu mam PCOS

zarja011
15. máj 2018

@nikol8296 iste mu to spomen.moze to byt aj problem s pecenou. Neviem,ci to bolo naozaj tym,ale fakt je,ze v den porodu to po nom preslo a viac sa neobjavilo

nikol8296
15. máj 2018

@zarja011 dakujem za rady vo stvrtok mu spomeniem a som zvedava co mi nato povie

zarja011
15. máj 2018

@nikol8296 drzim palce

jana585
15. máj 2018

@nikol8296 Viem co to je. Sestra si prave presla umelym oplodnenim a ma PCOS a este aj z liecby dostala hyperstimulacny syndrom. Ked som ju videla co to s nou robi, som si povedala ze radsej si zopakujem aj dvakrat porod ako hento. Takze fakt obdivujem zeny co si takym niecim prechadzaju alebo presli. 🤔 patria k tomu fakt rozne priznaky..myslim si osobne, ze toto je jeden z nich aj v tvojom pripade.

nikol8296
15. máj 2018

@jana585 no ja som na umelom oplodneni nebola ako zvazovala som to.uz aj a potom sa nakoniec nejako postastilo., aleh teda moze to tak byt koli tomu ze mam PCOS ?

nikol8296
15. máj 2018

@jana585 a mozu byt aj nejake problemy pocas tehotenstva a ohladne porodu vdaka PCOS?

jana585
17. máj 2018

@nikol8296 Podla toho co vidim na sestre, takze vsetko sa jej zacalo diat az ked zacali s liecbou pred tehu a ked je uz tehotna teraz tak berie vselijake progestrenony a tak..takze hormony a, stale sa jej supe dost hlava a svrbi ju telo. V ramci tvojho upokojenia, chod na vysetrenia ale jej lekarka jej povedala v Martine ze po tehu jej daju vitaminy a daju ju do poriadku ale ze musi to vydrzat kvoli babu. Ze teraz jej nic nepomoze, hormony neprebije nicim.

jana585
17. máj 2018

@nikol8296 ak je to fakt brutus, pytaj sa na vysetrenia, mozno ti nieco vadi...mozno alergia, zmena hocicoho... mozno len hormony fakt, mna tiez vsetko svrbelo, hlavne nohy, aj po porode este dlho som sa az nechtami skrabala...je to neprijemne. Potom to preslo pomaly. Este ma napadlo, ja som nikdy nemala ekzem a ako som otehotnela tak po melone, hrozne, jahodach ekzem na krku jak velke lysaje svrbive...fakt ale brutalne. Mala som to este aj pol roka po porode, potom to preslo same. Takze z vlastnej skusenosti viem, ze hormony narobia v tele taku galibu ze by som asi neverila kym som si nezazila. Uz ma maly 5rokov a nic z toho mi uz daaaavno nie je. Takze nemusis sa bat. Nic vazne to podla mojho skromneho nazoru nie je. Ale potvrd si to nech si aspon pokojna a uzi si tehu v klude a cistym svedomim. 👍😘🤗

simon32
17. aug 2018

Zeny som.len.8.tt cca a strasne ma.svrbi.cele telo.vzdy vever to zacne a neviem.spat kvoli tomu co sa deje?? Beriem duphaston moze to byt aj stoho??

mmyskaa
28. dec 2018

Mám momentálne problém ten istý... uz tyzden no posledne dva dni je to na trhanie si vlasov a tak som to zacala riesit... no kym som sa dostala vobec k tomu aby mi vzali krv tak som si presla nasim zdravotníctvom a je mi uprimne zle... pondelok budem mat vysledky... no co som vcera vyskusala tak je detske mydlo Bupi. dala som si sprchu a umyla s nim. mam pocit ze svrbenie ustupilo teda aspon na noc. Neviem vyskusam aj dnes

simon32
28. dec 2018

@mmyskaa tak u mna je uz zahada vyriesena svrbenie je aj z cukrovky vysla mi tehu cukrovka takze tak. drzim palce aby to nic nebolo u Vas

mmyskaa
29. dec 2018

@simon32 mne uz robili tehu test na cukrovku a bol ok. Pondelok budu vysledky z krvi tak som zvedava

bibabiba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre