Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

zulok
31. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci robia pecenove testy v nejakom tyzdni, alebo si ich treba vyziadat. dakujeem.

vesi
31. jan 2008

neviem či tie testy robia bežne v tehu, ale mne ich spravila ešte moja obvodná gyn, ked som jej povedala, že ma strašne svrbí telo. začalo to vtedy dlaňami, potom chodidlá a potom celé telo, bola som celá doškrabaná, nemohla som v noci spávať...skončila som v nemocnici, kde to liekmi dostali pod kontrolu. pri druhom tehu som už problémy s pečeňou nemala, mala som ale tehu cukrovku 😝 , vtedy ma však telo nesvrbelo...

zuzanka303
9. feb 2008

Tak ja pridavam svoju osobnu skusenost. Ja som sa zacala skriabat v poslednom tyzdni tehotenstva a vobec som sa v noci nevyspala. Bolo to priserne, celu noc som sa skrabala...hlavne na chodidlach a dlaniach, ale ziadne vyrazky, nic! Tak som sa postazovala doktorke a zistili mi zvysene pec. testy. Hned ma brali do nemocnice, ale chvalabohu som na 2. den spontanne porodila 😉
Inak, potom sa mi tie testy velmi nezlepsovali a nakoniec nakoniec mi zistili, ze to mam kvoli vzniknutym zlcnikovym kamenom. Doteraz sa liecim a to uz je 6 mesiacov od porodu! hroza...a este sa k tomu po porode pridruzili aj zlcnikove zachvaty plus nejaka strasna kozna alergia{asi na krem}, no proste na praaasky!!! Mimochodom, aj momentalne ma trapi uz 2. tyzden akasi alergia, svrbia ma podvecer a v noci stehna, ale to mi zo skrabania naskacu aj vyrazky, gynekolog nevie nic, vravi ze prach na pranie{blbost} neviete co to moze byt? Citim sa uz ako taky blbec, ked mi prejde jedna zla vec, okamzite mam dalsiu! 😢 😢 😢

krajcoanka
25. mar 2008

trochu som hladala na nete a našla som výrok odborníka- vďaka Demetria za odborný názov.´Bez toho názvu by som to nezistila!
Mňa to postihlo v oboch prípadoch v 8-mom mesiaci.

Mudr. Jozef Záhumenský
Interahepatálna cholestáza: pečeň nesprávne reaguje na tehotenské hormóny a nevstrebáva žlčové kyseliny, ktoré sa ukladajú v koži. Prechádzajú placentou k plodu.

krajcoanka
25. mar 2008

U mňa to bolo zistené pri krvních testoch . Skúmali či mám dostatok železa a popri tom zistili zlé peč. testy. Pečeň nepracovala tak ako mala.
Je pravda že ma neskutočne škriabalo celé telo, ale žlté oči som nemala. Prosila som muža aby ma škriabal po chrbáte, ale po chvíli odmietol tak som sa začala škriabať ja, ale s hrebeňom.
Upozorňujem aby ste to neskúšali!!! Keďže som s ním prebehla niekedy aj brucho- na ktorom som mala strie, vysypala som sa na bruchu. Vypadalo to strašne!!! ako keby to bol eksém, alebo čo. A to bolo dokonca tesne pred pôrodom! Nakoniec som pri odchode z pôrodnice musela navštíviť kožného, keďže lieky ktoré mi nasadili na oddelení mi nezaberali.

tessie
27. mar 2008

Ahojte, som rada, že je takáto stránka a keď som si všetko prečítala, tak som hneď volala doktorovi, lebo mňa už pár týždňov riadne svrbí telo, hlavne brucho, ruky a hlava... Myslela som si, že to mi asi rastie bruško, alebo mám suchú pokožku, ale keď som si toto prečítala, tak som preventívne zavolala. Robili mi krvné testy pred 2 týždňami, sestrička hneď pozrela do karty, že aké mám výsledky a vraj je všetko o.k., jedine som mala zníženú hladinu cukru trochu, ale že inak všetky výsledky ukážkové... Tak uvidíme, hádam to je naozaj len to rastúce bruško... Ale hneď ma upozornila, že ak náhodou by mi to do ďalšej náštevy neprechádzalo, tak nech prídem sa ukázať skôr....

Pekné tehuľkovanie a mamičkovanie

dzanka3
16. jún 2008

ahojte
aj mna svrbia uz ale tyzden dlane a aj spodky noch.....ale uz ma zacali svrbiet aj cele nohy, ruky, brucho, prsia....dokonca uz aj tvar , hlava...a asi aj usne bubienky......

dnes som povedala doktorovi ze vsetko ma svrbi a on ze to je tehotenstvom....a ze ked chcem tak tekuty puder mozem skusit....

tak snad je vsetko v poriadku ked ma neposlal na ziadne testy.....

danielka17
17. jún 2008

notekutym pudromnic nevyriesis .to pecen.ja som v 30tt a musim drzat koli tom udietu a brat lieky .mala som to v tretom mesiaci .a 2 tyzdne som koli svrbeniu nespala .beriem lieky.nieje to sranda .moja mama to mala tiez v tehotenstve .a zakazdym rodila skor .

sasenka
17. jún 2008

Ja som to mala pri oboch tehu a da sa dieťa donosiť, malá sa narodila v 40tt. syn v 38 tt. a dietu si vyžiadalo telo samo, lebo som na konci nemohla jesť už nič, kedže sa k svrbeniu pridružili nevolnosti a pálenie záhy.
Kočky a po 2. tehu mi zistili žlčníkove kamene, a parádne, takže si to vo vlastnom záujme dajte potom vyšetriť. ja som to musela mať už po tom 1. porode a som si to zanedbala 😒

sasenka
17. jún 2008

Dzanka, to čo popisuješ som mala tiež, najskor dlane a chodidlá a potom cele telo - moja rada - Zmeň takeho Dr. Ja som to mala urobiť tiež, ked mi nič nedal!

vesi
17. jún 2008

dzanka, ihned zmeň lekára, okamžite, ja som mala to isté a nakoniec mi spravili pečeňové testy, okamžite ma prijali do nemocnice, také zlé výsledky som mala, trvalo 2tt kým som sa za pomoci liekov dostala do normy...mohla som zomrieť ja aj moje dieťa... v nemocnici len krútili hlavou, že čo je to za doktorku čo mi povedala, dieťa vám tlačí na pečeň musíte vydržať... 😠 pečeňovky si môžeš dať spraviť aj u obvodáka. 😉

dzanka3
17. jún 2008

dakujem za rady....no neviem ako zmenim doktora - ked pozna celu muzovu rodinu...je mi to blbe...ale zas je to starsi doktor - skuseny, snad vie co robi????

ale asi pojdem k obvodnej nech ta mi da spravit pecenove testy ☹

a veru tekuty puder nic nopomohol - cela som sa s nim vecer po sprche natrela a len som sa lepila...nechutne citila a svrbelo ma aj tak vsetko....

najlepsie mi je ked sa mocim vo vani plnej vody 😵

vesi a to ako tehotnej ti dali lieky??a vtedy si bola v kolkom tt?

sasenka
17. jún 2008

Dzanka mne tiež dobre len pod vodou, a ešte ked som sa natrela alpou, ale to iba nakrátko

dzanka3
17. jún 2008

sasenka no skusim dnes alpu - tu zelenu mam kupenu.....snad to pomoze trosku ak nevyskocim z koze..ved alpu na rozkriabane telo 😅

sasenka
17. jún 2008

chudiatko, normálne ťa lutujem, no keby čosi, dieťa už aspoň môže isť von 😉 nechudneš? ja som v 9 mes. schudla všetko čo som pribrala, čo mi bolo tak zle a ten blbec doktor so mnou nič nerobil... už mám iného...

vesi
17. jún 2008

dzanka, sú lieky ktoré môžeš brať (ak je to tou pečeňou) bola som cca v 8 mesiaci, týždeň si nepamätám, bolo to pri prvej dcére, pri druhej som to nemala. rozhodne chod za obvodným a pýtaj sa na tie testy, môže to byť nebezpečné. nechcem ťa zbytočne strašiť, ale istota je istota 😉

vesi
17. jún 2008

tiež ťa ľutujem a neprajem to zažiť ani najväčšiemu nepriateľovi, ja som vtedy preplakala celé noci, doškrabaná do krvi, kým sa a to prišlo, bola som zúfalá, unavená , nevyspatá, ked som potom bola v nemocke, malá som zlatého izbového Dr. ten sa ma každé ráno pýtal či som sa aspoň trochu vyspala a po pôrode sa ma hned na vizite pýtal či mi je lepšie 🙂

dzanka3
17. jún 2008

dakujem baby ste zlate 🙂

a veru nechudnem - a mala by som veru z coho - ved som uz pribrala skoro 25kg.... 🙄

a prave ma aj napadlo vo stvrtok pojdeme vybavit porodnika - tak skusim sa aj jeho spytat ze co robit....

..ja aj zaspim a potom sa precitnem ze sa skriabem - na nohach uz mam chrasty...aj ked sa snazim tak jemno skriabat...

vesi
17. jún 2008

presne tak som bola aj ja, zobudila som sa na to, že sa škrabem... 😠

sasenka
17. jún 2008

a tie chrasty sa vobec nehoja, že? aspon mne sa vyhojili až pak, hambila som sa ako pes, po tej nemocke chodiť, každy sa ma pýtal, čo to mám 😖

dzanka3
17. jún 2008

ved tie chrasty sa nemaju kedy hojit - pri skrabani si ich strhnem a tak dokola.....
a este aj tie tucne opuchne nohy 😅 - no uzasny veru aj na mna pohlad....a pohlad do tvare este horsi - som sama pigmentova skvrna - cele lica, nad korenom nosa..a trosku aj na brade....

ale ved ono to prejde po porode - v to pevne dufam 😅

sasenka
18. jún 2008

tie flaky som mala pri dcere tiež, ešte ma aj opálilo, ona je v júni, takže "super" som bola fakt "kočka" ☹ Ale prešlo to potom, len jazvičky zo škriabancov som mala ešte celé leto (dcerka je v júli) no a na sukne som mohla zabudnúť 😒

dzanka3
18. jún 2008

sasenka ja som sa vcera po kupeli natrela alpou...skoro som umrela!!!! taka strasna zima mi bola - triasla som sa ako osika pod paplonom....este stastie ze na brusko a prsia som si to nedala - ved by mali vyletel z koze...

a veru po 20min to preslo a svrbelo nadalej...

spala som asi 4hod aj to prerusovane....porazi ma z toho ☹

vesi
18. jún 2008

dzanka, ešte dnes zavolaj obvodnému a spýtaj sa na tie pečeňové testy, netreba to zbytočne naťahovať, ja som vtedy na tom bola tak zle, že mi lekárka volala domov, nech okamžite prídem...

dzanka3
18. jún 2008

vesi idem rano na krv - volala som sestricke gynekologa - ze ci ony robia testy alebo mam ist obvodnej.....tak sa pytala doktora a ze mam teda prist a v piatok budu vysledky.....snad budu dobre a ozaj to bude len tehotenstvom.... 😨

vesi
18. jún 2008

dzanka, držím palce, nech je to len planý poplach, ale radšej nech máš istotu 😉

sasenka
18. jún 2008

Dzanka držím palce, no a dufam, že daš vedieť, ako to dopadlo 😉

waitinka7
19. jún 2008

Ahojte baby,
aj mna uz vyse tyzdna a pol svrbi cele telo. Hlavne stehna, tak na boku, brusko, prihlavky na nohach...nie chodildla ako tu spominate. Ide ma z toho porazit. Mam tam uz take drobne male vyrazky, zrejme z toho skrabania. Doktorka mi dnes vzala krv, uvidime ake budu vysledky, povedala, ze ak budu zle, ze ma posle na interne. Ale o nejakej hospitalizacii mi nevravela nic. A zabudla som dodat, ze som v 37 tyzdni, myslim, ze keby bolo najhorsie, asi by mi porod vyvolali, nie?

dzanka3
19. jún 2008

waitinka aj ja som dnes bola dat krv a zajtra maju byt vysledky.....som veeeelmi zvedava...
ved snad ked bude najhorsie pojdeme rodit na buduci tyzden nie?
a mas aj pigmentove skvrny na tvari?
a urcite zajtra napis ako si dopadla aj ja napisem....

vesi
19. jún 2008

waitinka, mňa dali do nemocky, lebo to zistili takmer po mesiaci čo som mala svrbenie tela a výsledky naozaj veľmi zlé, takže ked to nebude veľmi vysoké, podla mňa do nemocky nemusíš, ved aj mňa pustili potom domov...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre