Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

waitinka7
7. júl 2008

no ked sa maly vobec nepyta na svet....a svrbenie uplne ustupilo...nebrala som ziadne lieky. Skôr si myslim, ze mi tlacil na pecen a teraz trosku ustupil nizsie, tak uz netlaci a preto nesvrbi. Inac si to neviem vysvetlit.

dzanka3
7. júl 2008

ahojte
ani to moj babetko ani na rozume nema ze by uz slo na svet...dokonca dnes som bola znova na krv - pecenove testy zase o trosku horsie...svrbenie pokracuje...aj ked niekedy sa mi zda ze uz menej svrbi....
a pokracujem essentiale forte uzivat + dnes mi predpisal aj flavobion 3x1 tabl.
uz sa mi hnusia tie tabl. - ale co ked kazal tak asi musim ☹

a ten moj maly tiez uz by mohol postupit hlbsie....zatial len hore nozicky natahuje a ritku vypuca 😉

sasenka
7. júl 2008

No to vam prajem, aby sa tí vaši lenivčekovia už poponáhlali, nech si ich už možete stískať 😉
Ja tiež beriem ešte stále lieky, na pečen, aj ked su testy OK, vlastne sz to vitamíny, teda neškodia 🙂 aspoň že to, ved to už do seba pchám skoro 9 mesiacov 😖

enynka1
7. júl 2008

Ahojte babulky, tie pecenove testy robia v ramci ostatnych krvnych testov v poradni alebo treba o to zvlast poziadat?? dakujem , lebo mam podobny problem s tym svrbenim..

vesi
7. júl 2008

treba o to požiadať, máš nejaké príznaky?

vesi
7. júl 2008

aha, nečítala som poriadne 😅 určite si ich vyžiadaj ked máš problém so svrbením, nech máš istotu 😉

enynka1
8. júl 2008

vesi, dakujem, ja som si myslela ze to robia vramci tych krvnych testov, no najblizsie sa nato objednam

sasenka
8. júl 2008

Enyka to si isto žiadaj, ak nebude chcieť gynekolog, chod za obvodným, lebo mne to robili až po porode a mala som to velmi zle. No ja gynekologovi som to vravela a žiadne testy mi neurobil, povedal že to je normálne!!!!

sasenka
14. júl 2008

Waitinka, Dzanka, sa neozývate, takže už asi su na svete 😉 však?
No a ulavilo sa po porode s tým svrbením? Lebo mne to hned v ten den prešlo, aj ule mi prestalo bývať 😵

dzanka3
30. júl 2008

ahojte
ano uz mam po porode - bol to ale cisarsky "porod"
naozaj - svrbenie hned preslo.....este den pred tym ma svrbeli este aj bubienky v usiach....a potom uz nic..
teraz uz len cakam kedy mi zmiznu pigmentove skvrny...
sasenka dakujem za gratulaciu 😉 - maly je zlatunky a aj dobrunke babenko - zatial - snad mu to vydrzi 😵

sasenka
30. júl 2008

tak to je super, nech vam to dlho vydrží 😉
Tie škvrny mi mizli postupne, ja som si ich videla aj po 3 mesiacoch ☹

janetka
autor
19. nov 2008

ahojte, chcem sa vas spytat, ake testy vam potom este robili po porode co sa tyka tych pecenovych testov? mne zobrali po 6stonedeli krv a vysledky pecenovych testov uz boli v norme. Este mi potom lekar kazal za pol roka prist na uzv pecene, co som uz z lahkovaznosti nesla. Mam obcas taky stav, ze co ked sa to neupravilo riadne, a ja som to podcenola. Robili vam viac vysetreni? ci len krv?

rut
19. nov 2008

janetka, ja som mala tak prekrocene hodnoty pri pecenovych testov, ze z porodnice som odchadzala na vlastnu zodpovednost. Hodnoty sa mi upravili po 5 mesiacov od porodu. Uzivala som iba sojovy pripravok, lebo som dojcila, tak som nemohla ziadne lieky. Ked boli po 5 mesiacoch vysledky z krvi v poriadku ziadne dalsie vysetrenia mi uz nerobili. Mam 14 mesiacov od porodu a nemam ziadne komplikacie. Akurat som sa pytala lekarky, je takmer iste, ze sa tento problem bude opakovat aj pri dalsom tehotenstve.

janetka
autor
19. nov 2008

rut: mne to po porode zacalo klesat, tak ma pustili po 5 dnoch a potom uz len ambulantne mi brali krv a to bolo ok, tak dufam, ze to staci... inak ja som to pri prvom tehotenstve nemala, tam som dokonca prenasala mesiac... to zalezi od toho, ako sa dietatko ulozi, nie? druhe babatko sa mi ulozilo tak, ze tlacilo na tu pecen a ona nepracovala

janetka
autor
19. nov 2008

inak komplikacie nemam ziadne...po svrbeni ani naznak po porode doteraz

rut
19. nov 2008

Od jednej mamicky som pocula, ze je lekarka vravela, ze to bolo polohou babatka. Ja som pricinu nepoznala. Telo ma svrbelo az posledny mesiac tehotenstva. To bola moja gynkolegicka na dovolenka. Ked sa vratila, hned z prvej poradne po jej dovolenke som isla priamo na porodnicu. Tam ma nechceli prijat, ze monitor im neukazuje kontrakcie (aj ked ja som mala priserne bolesti), ze este nerodim. Ale ze mi urobia rozbor krvi a tam mi prvy krat zistili, ze mam problem s pecenou. Vysledky boli tak zle, ze si ma tam nechali, aj ked "nerodim". Mimochodom, syncek bol do 1,5 hodiny na svete. Piaty den, ked som mala odist z nemocnice si spomenuli, ze mi mali urobit kontrolne testy. Tak ich spravili a vraj boli katastrofalne (podstatne horsie ako pred porodom). NO a potom sa to pozvolna upravilo.
Ale ked si z toho nervozna a stale na to myslis, rozhodne chod k lekarke. Ved mas aj tak narok kazde dva roky na preventivnu prehliadku u vseobecneho lekara, tak mu spomen tento problem, ze si to chces overit. Je urcite lepsie ist "zbytocne" lekarovi ako neskoro.

kika1174
19. nov 2008

Chcela by som sa spytat,ci mal niekto problemy,so svbrbenim,uz v prvom trimestri.Tyka sa to hlavne noh.No nie vzdy,len vecer a sem tam aj v priebehu dna.Som este len v deviatom tyzdni.Za odpoved,dakujem.

drobec109
21. nov 2008

Ahojte,
chcem sa spytat ci Vas svrbelo aj v posve a vonkajsie pysky, lebo mna to posledny mesiac svrbi dost intenźivne, neviem, ci to moze byt tiez tou pecenou, ja som v 28 tyzdni.V pondelok 24.11. idem na poradnu, tak sa musim na to doktora spytat, dufam, ze to nebude take vazne, ze by som musela ist do nemocnice, lebo ja este stale pracujem.Dakujem za odpoved.

janetka
autor
22. nov 2008

drobec: mna svrbeli dlane, chrbat, chodidla

drobec109
23. nov 2008

Janetka: mna telo moc nesvrbi, sem tam brusko a pokozka hlavy, musim pouzivat vodu na suchu pokozku hlavy.
No ved uvidim, zajtra idem k lekarovi, som zvedava, co mi povie. A este sa Ta spytam, mavala si taky zlty vytok?
Ja sa bez intimnej vlozky nikam nepohnem, stale ich musim nosit, lebo inak by som vsetko mala na spodnom pradle.

evka
8. dec 2008

ahoj ja mam ten isty problem svrbenie,testy na pecen boli dobre az na jeden ten bol tak na hranici,ale ze to neni az take zle,no svrbenie mam stale a uz chcem aby to prestalo,som v 10tt dufam,ze to nebude pokracovat az do 9 mesiaca,poradite mi prosim ☹

evka
8. dec 2008

ahoj uz tu dlho nikto nepisal ale problemy so svrbenim mam aj ja som v10 tt a robili mi testy na pecen boli ok az na jeden ten bol na hranici ale ja uz neviem mam strach poradite mi ☹ citala som,ze ste to mali na konci tehotenstva ale ja som len na zaciatku

petulka28
3. sep 2009

ahojte,neviem,ci sa najde aktualne niekto k tejto teme,ale skusim...som kvoli svrbeniu a nasledne zlym pecenovym testom v nemocnici...ide ma tu,ale trafit,lebo som tu druhy den a stale nic neviem...hodnoty pri prijimani boli okolo 4.5 a teraz este stupli...no nic mi nedali a ani nepovedali...vraj musi prist hepatolog,ale tomu sa zatial nejako nechcelo...ak mate nejake skusenosti,tak prosim piste

majkoalucka
3. sep 2009

petullka28.....ja som po transplantacii pecene a toto je uz moje druhe tehotenstvo....prve co som cakala mi maly tiez tlacil na pecen ale to je normalne ako nahle porodis tak aj testy sa upravia...viem podla seba....a pri tom to ma to caka ties...ties som bola v takom stadiu tehu,ako si ty a ked som mala este vysie tie testy... ties som lezala v nemocnici....takze hlavu hore a mysli na to male...vela stastia... 🙂

garonka
3. sep 2009

petulka28

u mna sa pecenove testy zvysili z tehotenstva, polezala som si v nemocke kvôli tlaku na druhy den mi brali krv na odbery lebo som bola v 12tt, a vecer som sa dozvedela, ze mam velmi zvysene pecenove testy, podstupila som komplet vysetrenia, utz brusnych organov, hematologiu, i hepatologa som navstivila samozrejme v nemocke, ten pocit bezmocnosti, a strach o seba a o babenko neprajem naozaj ani najväcsiemu nepriatelovi, polezala som si v nemocke 3 tyzdne, pustili ma domov s tym, ze som cele tehu pod dozorom hepatologa, beriem esentiale forte 3x2 denne a aj lagosu 2x1 a k tomu aj magne B6 3x1 kvoli tlaku, kolkokrat som si vypocula v nemocke od prednostu, ze ak sa mi testy budu zvysovat mozu mi ukoncit tehotenstvo vo vlastnom zaujme, preplakala som kazdu noc, modlila sa aby bolo vsetko dobre. Mam dietu, nesmiem hocico jest, varim si len to co som jedla v nemocke, ziadne vyprazane, mastne, ani sladke kolace, dzusy.
Toto mi nikdy nejde do hlavy, ze nic ma nesvrbi, ani pecen ma pod pravym rebrom neboli jednoducho sa citim fajn, a keby mi v nemocke nevzali krv na tie testy ani o nich neviem, ze su zle. Teraz v pondelok idem na gastroenterologiu na krv, co sa hrozim ci testy klesli , a na gynek.oddelenie kde som lezala pre vysledky z hematologie.
Tak sa vsetky drzte, a musime mysliet optimisticky, ze bude dobre 😉

melonik
5. sep 2009

GARONKA....to mi je luto ako ste natom,nic moc,ale treba vydrzat.Mna tiez svrbieva cele telo hlavne vecer tak neviem,do poradne idem az o mesiac.Co to moze znamenat?Tie pecenove testy ani neviem ci mi take uz robili.Asi zavolam dokimu v pondelok.Ake priznaky su este okrem svrbenia?

vranka4
5. sep 2009

ahojte 🙂 ,ja som pri dvojičkách tiež mala vysoké pečeňové testy,ale až okolo 37.tt ma začalo svrbieť celé telo,najmä večer,bolo to hrozné,inak žiadne iné príznaky ,ani bolesti pod prav.rebr. oblúkom,proste len svrbenie,dr. mi urobil odbery a na druhý deň som už ležala v nemocnici-pre istotu,ak by bol nejaký problém,aby mohli ukončiť tehu 😒 ,mala som pečeňovú diétu,tabletky na zníž.-Flavobion, ešte Carbosorb a 1xdenne infúzia s vitamínmi,2x do týždňa mi kontrolovali krv.testy,ale stále sa pečeň.testy zvyšovali,ináč som sa cítila v pohode,takto sme to potiahli necelé 2 týždne,až nastal ten krásny deň,keď sa dvojičky vypýtali na svet v ukonč.39.tt,ešte aj po pôrode som mala diétu,pred prepustením mi tiež kontrolovali testy,ale už to išlo dole a na kontrole po šestonedelí už boli úplne v poriadku 🙂 ,takže držím vám palce,aby ste tehuľkovanie potiahli čo najdlhšie a krásny pôrod a zdravé bábätká 🙂

lucinka1104
5. sep 2009

ja som ešťelen v 9 tt a už tri dni ma hrozne svrbícelé telo hlavne tuto noc som kôli tomu ani nespala 😝

nyc
27. okt 2009

ahojte baby, ked vas svrbelo telo zo zlych pecenovych testov, nemali ste aj vyrazky?

ja uz 2 tyzdne mam drobne vyrazky po celom tele ktore moc svrbia, hlavne vecer a hlavne na chrbte, hrudi, stehnach, bruchu a rukach. cez den tie vyrazky ani moc nevidno. inak som v 16tt, riesila to obvodna lekarka aj kozny a ten mi dal antihistaminika aj ked sa neda prist na to ci to sposobuje alergia na nejaku potravinu. nikdy pred tehu som podobny problem nemala. bojim sa dat si antihistaminika kedze su v podstate v tehu zakazane...
teraz som nasla tuto temu tak neviem co si mam mysliet, asi pojdem na gyn na pecenove testy.

garonka
27. okt 2009

ahoj nyc

ja mam zvyčene pečeňove testy od začiatku tehu mam ich z tehotenstva beriem nato lieky inač by moja peče nepracovala ako ma, a je veľmi dôležitým organom v tehu, nemala som žiadne príznaky, žiadne svrbenie preto som bola šokovana ake hrozive čísla tych testov som mala, teraz sa mi pomaly ustaľuju a po pôrode sa upravia, inač zvyknu svrbieť aj dlane, síce u mňa nič.
Na poradni beru automaticky odbery na pečeňove testy, myslím asi vtedy keď i tie geneticke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre