Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

dzuditka
25. jún 2013

@erienka dakujem 🙂
mna sa na to nepytal nikdy.. ☹ citam, ze svrbenie je caste ale ja som to mala len na zaciatku a len v okoli zaludka, nikde inde na tele nie. A uz aj to zmizlo, uz len ta bolest.... skocim teda rano na gyndu. Vdaka 😉

farbicka82
7. júl 2013

Ahojte baby,ja som v 25.tt a svrbia ma paže. Niekedy je to viac niekedy menej. Čo mam robit?

77sabrina11
9. aug 2013

Aj ja by som sa rada opýtala na váš názor ak môžem. už 2 dni ma všetko svrbí v noci sa mi podarí aj do krvi sa doškriabať. Známa je sestrička kázala mi isť ku gynekológovi že to môže byť aj pečeň. Keďže je piatok a dostala som sa tam o 11 hľadel na mňa akoby som spadla z mesiaca (ordinovať má do 15). Celí čas frflať že čo tam chcem tak pozde a že takéto veci on nerieši že to mám isť na kožné a tam som sa nedostala (alergia to nieje a vraj ani od horúčav). Som v 38 tt a už v utorok po CTG a Sone si ma chceli nechať v nemocnici (vraj budem do pár dní rodiť) no môj gynekológ povedal že to nieje potrebné. Čo som mala robiť prosím Vás? Mala som isť k obvodnej?
PS: Doktor bol až do teraz veľmi milý veľmi ho chválili. Ja som do teraz mala problém len raz v 18tt (tvrdnutie a bolesť bruška) no kvôli tomu som ležala aj nemocnici odvtedy som nemala žiaden problém ani mu nevolám len do poradne chodím. Spravila som chybu že som išla za ním?

lucique29
23. aug 2013

Tiez som bezradna, svrbi ma brusko plus paze, vnutorna strana stehien, predlaktie no hruza. V noci nemozem spat. Bola som u svojej gynekologicky a ta ze my nemame na starosti kozu musite ist k obvodnej. Obvodna mi nedala ziadne lieky ani testy, len ze mam vysadit nejaky druh zeleniny kedze som alergicka. Plus mam vymenit kozmetiku ktorou sa natieram.
Hned som sla do lekarne si kupit upokojujuce mliecko ale nezabera nist.... 😢

mirinecka
23. aug 2013

kočky, keď máte svrbenie treba pečeňové testy, býva to keď pečeň nepracuje tak ako má, mala to aj sestra celé tehotenstvo bola pod kontrolou aj po tehotenstve, brala aj lieky na pečienku, a treba to sledovať lebo pre bábätko to nieje dobré, preto aj rodila skôr asi o tri týždne lebo už mala zlé výsledky hodnoty jej stúpali, takže ak vám svrbí telo určite trvajte na pečeňových testoch aspoň pre istotu

lucique29
23. aug 2013

@mirinecka dakujem a kto by to mal spravit ,, prosim ta kozny lekar, alebo gynekolog, or moj obvodak??

mirinecka
23. aug 2013

@lucique29 sestre to robil gynekológ , keď spomenula že ju svrbí telo hneď ju poslal na testy a bola sledovaná aj u neho aj tam kde sledujú pečienku (asi na internom neni som si istá) a taktiež automaticky hneď bola sledovaná aj teraz pri druhom tehotenstve, gynekológ by to nemal brať na lahkú váhu

janin26
23. aug 2013

No ja sa hlasim opat, u mna to pecen nebola, bola to MOZNO alergicka reakcia na penbene... no neviem, jeden dr. tvrdi , ze ano , druhy, ze na Penbene som urcite alergiu nemohla mat tak neviem.... ale preslo to potom som stastna, bolo to hrozneeee. Este cakame na malickumame to uz len tyzden, tak drzte palce a nex vam to coskoro prejde ;)

lucysha
24. aug 2013

@lucique29 Ahoj, aj som mala podobne problemy v tehotenstve. Svrbelo ma cele telo a na tele som mala cervene flaky. Na vysetreni som bola u koznej. Nakoniec mi zabrali az infuzie, gynekolog nimi nebol velmi nadseny , ale maly je nastastie zdravy a v poriadku. Diagnoza bola krizena alergia. Krvne testy mi robili na koznom.

lucique29
24. aug 2013

@janin26 ďakujeme. Kiez by to bola len reakcia na niečo. Ale jem co doposiaľ. Ešte ma napadlo že či to nemôže byt zo železa co mi lekárka pred pár dňami naordinovala.

lucique29
24. aug 2013

@lucyshaa babo sa narodilo v termíne alebo predčasne? Takze hovoríš lepšie je ísť ku koznej?
Zobrala ti krv alebo spravila pecenove testy?

palesandra
10. okt 2013

@delfinyka ahoj,ake si mala skusenosti s presovskou nemocnicou pri rrieseni pecenovych testov/problemov? Mne tiez cosi vyslo zle ale na internej amb mi povedali zeby som len lezala(len sestricka mi to povedala)ale teraz citam ze baby beru aj lieky nato.gynekologicka to neriesi. Tak rozmyslam co dalej robit...ci lepsie ist do kosic.pri prvom tehu som tiez najprv lezala v po a tak sla do ke_saca.dik za info

delfinyka
11. okt 2013

košice ,jednoznačne, robi tam totiz hepatolog a toho ku kazdej pečen . abnormalite volaju, snp 1, terasa, drzim palce, hepatopatie sa musia sledovat, / o Po sa nejdem vyjadrovat radsej, o pečen. tesstoch ze su katastrofalne ma nikto neinformoval, som to len zapocula, mavli rukou ,ak som sa opytala, dodnes nemam prepustacku HOROR, IGNORANTSVO, DEBILITA/ a v kosiciach mi okamzite davali pripravu pluc, ze to ukoncia ak sa nezlepši/,

palesandra
13. okt 2013

@delfinyka tk som dnes bola v nem po oytat sa akoto riesia,ze nemam tie vledky vlmi zle ale mam siist daturobi kontrolny odber apodla toho ak budevysoke,e bud treba ukonc tehoensvo...no este som ani liecu nezacala...tak som kus v soku ze hned ukoncit a ani liecba,ved som ete len v 33 tyz

januska1104
31. okt 2013

Ahojte neviete mi poradiť mala som zápal priedušiek nasadili mi antibiotika ospen že to je penicilinove že tie sa môžu ale potom som sa začala svrbieť na celom tele ani spávať som nemohla co ma to tak svrbelo a vyzeralo to ako žihľava zobrali ma na kožne do nemocnice tam mi dávali dithiaden v injekciach už sa to zlepšilo a teraz na novo to začalo to neskutočne svrbenie.a fakt netuším či to bola alergia na tie antibiotika alebo to fakt mám niečo z pečeňov ale v nemocnici mi brali aj krv a robili aj pečenove testy a tie boli o.k tak neviem čo mám už robit.z čoho vlastne to svrbenie mám som teraz v 22týždni tehotenstva.Pri prvom tehotenstve som vôbec takéto problémy nemala.teda neviem ako dlho sa dostane antibiotikum von z tela ale už je to 17dní čo som dobrala tie antibiotika.

anetkaadamko
5. nov 2013

@januska1104 by som ti o tom vedela porozprávať...........ako sa malý narodil, mi dali antibiotika a komplet celá som sa vyhádzala, ako keby som padla do žihľavy s červenou farbou, úplne po celom tele jednoliata koprivka, všetko svrbelo, 3 týždne som nespala............ale jedine dithiaden mi pomáhal

januska1104
5. nov 2013

No ja som tiež nespávala ale kvôli bábätku som ho brala len 5dní povedali mi že tým že som tehotná to môže trvať dlho kým sa to vyplaví.furt nech držím diétu, ale tie veci čo mám na ne chuť mám zakázané a tie čo môžem mi vôbec nechutia však v tehotenstve sú úplne iné chute.mala som už pribrať za tri týždne bola som v tehotenskej poradni a samozrejme ani pol kila som nepribrala.teraz som v šiestom mesiaci tuším skôr porodím ako mi tá alergia prejde.

edinka20
8. nov 2013

@januska1104 ahoj. a volala si svojmu dr.?

januska1104
8. nov 2013

bola som 4.11 akurát na kontrole.už fakt neviem kedy tá alergia prejde ale ked som si už skúšala pridať aj sladkosť tak ma to večer zase začalo svrbieť.naozaj už neviem čo môžem jesť na dietne jedla nemám chuť mám už toho plné zuby.ešte že bábätko priberá pekne aj napriek tomu že ja nie.

dafy
8. nov 2013

@januska1104 ja mám žihlavku a brutálnu beriem kazdy den dithiaden ..ja som bola vyskriabaná az do krvi ☹

januska1104
10. nov 2013

no mňa to cez deň skoro vôbec neškrabe len na večer ale už je to lepšie ako pred mesiacom.dithiaden si už nedávam brala som ho v nemocnici 5dní potom som ho vysadila nechcela som kvôli babätku, lebo beriem aj lieky na epilepsiu.radšej si to aj keď ma to svrbí nepoškriabem lebo mám pocit že keď si to poškriabem je to ešte hore radšej si pred spaním prečítam knihu to ma unaví a potom zaspím.neviem prečo to svrbí tak len večer.

januska1104
24. nov 2013

@edinka20 no keď sm bola naposledy v poradni som mu povedala že nneviem ale to svrbeenie už mám mesiac.bola som na lačno tak mi zobral krv aj na pečeňove testy len ešte nemám výsledky snáď v pondelok.ja mám pocit že záleži aj to čo zjem ak zjem náhodou sladké niečo tak ma to začne svrbieť ešte viac.teraz je to hrozne už druhým deň.

lucinocka
24. nov 2013

@januska1104 pockaj si na pecenovky, ked budu zvysene pojdes do nemocky, tak sa priprav🙂

lucinocka
24. nov 2013

@januska1104 inak pri peceni je svrbenie len vecer a v noci..ja som sa dodriapala az do krvi...a stacilo zjest bobulku hrozna... musela som byt na velmi prisnej diete, kym nebdues mat vysledky hned vysad vyprazane, mastne, tazke jedla...pri peceni budes na sucharoch a vode, ani ovocie, ziadne mliecne vyrobky...skus jeden den dietovat a uvidis ci sa budes skrabat

januska1104
24. nov 2013

no neviem ale už som bola minuly mesiac v nemocnici tam mi robili krvne testy a pečeňové boli v poriadku.a čo mám teda jesť môže to byt aj tá žihľavka vraj spúštačom nej sú tiež penicilinové antibiotika som hladná vraj potraviny ako mak,syry,čokoláda, špenát,citrusove plody, orechy banan paradajky aj mliečne výrobky, aj ryby aj kyslá kapusta to zhoršuje to čo budem aj na vianoce jesť sucháre. to môžu zhoršovať som nakonci 25týždna tehotenstva tak co mám potom jest veď bábatko predsa jest musí.za 6týždnov som pribrala len 0,5kg.

januska1104
24. nov 2013

@lucinocka prosím ťa a nevieš mi poradiť niečo čo by som mohla jesť čo si ty jedávala?lebo ja už fakt neviem

edinka20
24. nov 2013

@januska1104 pečenové testy by mali byt hned, mne robil lekar tiez pečenové a do dvoch hodín som mala.. ale aj ja som sa škriabala ako diva a bola to pečen ☹... dufam, ze to u teba nebude, nie je to sranda

lucinocka
25. nov 2013

@januska1104 opisem ti presne co som jedla...ranajky : suchar s medom, nesladeny caj, obed - fotka /bez soli, bez korenia, ziadna zelenina k tomu.. vecera, to iste ako obed..ziadne ovocie, ziadne mliecne vyrobky...v tabulke vidis moje pecenove testy, to som uz bola v nemocke... za cele tehu som pribrala 4 kg, ked ostatne baby proberaju na konci, ja som chudla..neni to sranda, ja som sa bala o malu,tak som dodrziavala poctivo dietu az do 38 tt, potom musi babo vonku pri peceni

lucinocka
25. nov 2013

fotky su z nemocnice, mnozstvo jedla je realne hned po doneseni... pointa je minimalne zatazovat pecen, aby sa zlc nevyliala a dieta nezadusilo

lucinocka
25. nov 2013

@edinka20 a planujes aj druhe dieta? lebo pecen sa opakuje pri 90% v kazdom tehu..a toho sa najviac bojim, ze skoncim zase 2 mesiace v nemocke a kto sa mi postara o malu :-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre