Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

dzanka3
20. jún 2008

tak ja uz som doma od gynekologa....
vysledky z pecenovych testov mam veru zle....tak ma poslal do nemocnice na rizikove tehotenstvo - lenze tak ked som konecne dockala sa radu poslali ma na pasy.....tak na pasy pojdem v pondelok a potom znova do tej rizikovej ambulancie.....

vlastne sa ma ten moj gynekolog pytal ci by som sla aj lezat do nemocnice? a ja nechcem ist....tak radsej az v pondelok pojdem na tie vysetrenia... 😔

dzanka3
20. jún 2008

a este ten moj gynekolog mi hovori - ze on si myslel ze iba raz ma svrbelo telo....
...no ved keby iba raz ved to by som mu ani nehovorila 😠

takze dakujem vam ze ste ma dokopali ist si dat tie pecenove testy.....lebo on by to stale pripisoval tehotenstvu....

vesi
20. jún 2008

dzanka, to je mi ľúto, ale dobre, že si trvala na tých testoch, ja by som na tvojom mieste šla do nemocnice ak je to potrebné, možno by ti aj pôrod urýchlili...

dzanka3
20. jún 2008

sveva ved od nedele budem v 38tt....takze kludne keby chceli nech porod urychlia....
...ja aj tak stale dufam ze to nebude az take zle....ale aspon uz viem na co som...

sasenka
23. jún 2008

Dzanka tak vidiš, treba si stať za svojím, ty najlepšie vieš, ako sa cítiš, Dr si vedia najsť vyhovoriek....

A potom napíš, ako to cele dopadlo, aj poprosím miery, váhy, pohlavie... 😀 😀 😀 Želám kratky a dobry porod, a najkrajšie zdrave babatko na svete 🙂

waitinka7
23. jún 2008

Ahoj dzanka3, takze krv som mala relativne v poriadku. Mala som zvysene iba ALP, neviem co to je, moja hladina bola 3,9. Ref. mali byt od 0,5 do 2,2. Dnes som bola aj na rizikovom kvoli tomu vysledku, ale primar povedal, ze je to normalne zvysenie, takze nic. Svrbiet ma pomaly aj prestava. Nechapem. Na buduci tyzden idem opat na krv, aby videli, ci sa hladina zvysila ci znizila.

dzanka3
23. jún 2008

aj ja som bola dnes na rizokovom - poslali ma na pasy a aj utz . vsetko OK a potom doktor z rizikovehoho mi kazal kupit si tabl. - essentiale forte - a uzivat rano, naobed, vecer po jednej...
..a v pondelok prist na krv a znova pasy, utz,... a ak krv nebude dobra ze si ma tam nechaju....
ja len pevne verim ze za ten tyzden sa to upravy.. 😔

sasenka
23. jún 2008

ALP a ASP sú enzymy ukazujúce, že s pečenou sa niečo deje. 3,9 nie je až take hrozne, ja som mala aj 8 (po operácii žlčníka 😖 )
Essentiale forte je vitamín na pečeň, ak by si to nezohnala, kup si Lagosa, ale Essentiale je lepšie.

Mne sa 6 týždnov po porode dostali všetky alarmujúce hodnoty do normy, nebojte sa, dobre to dopadne 😉 Ale dajte si časom vyšetriť sonom, či vam pri tom nevznikli v žlčníku kamienky. Totiž, tento problem vzniká tým, že tehotenstvom sa spomajúje odtok žlče a ta sa potom zdržiava v žlčníku a žlčovodoch, a tým sa tvoria piesok a kamienky.

dzanka3
23. jún 2008

sasenka ano aj mi doktor povedal ze jedna hodnota hovori o peceni a druha co bola zvysena o zlcniku...
a zohnala som essentiale - za 444sk - lebo ze to si musim kupit - neviem preco mi to nedal na recept vtedy by to stalo 126sk...ale ved nevadi len nech pomozu a nemusim ist lezat do nemocnice alebo sekciou...

a veru budem sa potom pytat na sono po porode - a dakujem za rady 🙂

sasenka
23. jún 2008

Ja som to cele zisťovala až spätne, obe tehotenstvá som si "odsvrbela" a až ked sa objavili tie problemy so žlčníkom a Dr. mi povedal, že to som musela mať dlho, a že to mam v stave ako 80-ročná babička, tak som si uvedomila, že to som musela mať minimálne od toho 1. porodu. Ale inak som nemala problemy, po 1. porode som dokonca 4 roky brala ATK a pečenove testy boli stále v poriadku, tak nechapem... 😒

jastericka
23. jún 2008

ahojte. Mňa kvôli zvýšeným pečeňovým testom hospitalizovali a vyvolávali mi pôrod. Tiež ma svrbelo celé telo, vtedy je ohrozené bábätko,ale ja som už bola po termíne...

dzanka3
23. jún 2008

ved aj ja by som na buduci tyzden radsej brala aby mi vyvolali porod - ak by neboli testy v poriadku - nez by ma mali niecim napchavat v tej nemocnici.....
ved malinky uz ma asi aj 3,5kg - tak nech rastie uz vonku....

a to od tych tabletiek essentiale mi to svrbenie neprestane? ale aj tak som rada ze az teraz ku koncu ma zacalo svrbiet cele telo - uz sa nejak dosvrbim do toho finale......😎

sasenka a ty si si veru vytrpela a odsvrbela svoje pri prvom tehu - a to ti vtedy nerobili pecenove testy? ci internet este nebol takto rozsireny a nemal ti kto poradit ako mne a dr. to nenapadlo ako mojho...

sasenka
23. jún 2008

robili mi po 1. tehu testy v nemocnici, ked som tam došla, tak porodník hned vedel o čo ide, ked ma uvidel taku dškriabanú 😖 a tiež mi povedal asi 2 leiky, čo si mam kupiť, no a po šestonedelí mi robili "pečenovky" a boli OK, tak som myslela, že je všetko v poho 😒 no a vidíš, nebolo... Byvalo mi zle od žaludka, ale pri 2. tehu už to svrbenie take hrozne nebolo, aj prišlo neskor, zato sa pridrzžili žlčníkove koliky ☹ takže neviem, čo bolo horšie.
no a teraz mama "krásnu" 15cm jazvičku cez cele brucho (laparoskopicky sa to už ani nedalo!), ale so žlčníkom, svrbením a nevolnosťami pokoj (dufam že na veky vekov)

PS: tajne dufam, že sa podarí aj dieťa č.3, ale ešte o tom manžel nevie 😀 😀 😀

vesi
23. jún 2008

dzanka a do ktorej nemocnice chodíš a ku komu na rizikové?

dzanka3
23. jún 2008

vesi ja chodim tu v Nitre do nemocnice . Dr. Meszaros - ale dnes som bola u neho 1x....

sasenka tak nech sa to podari do tretice....ja by som bola rada keby ze mam dve zdrave deturence....ja uz viac nestihnem - ved o tyzden oslavujem kristove roky 😎

sasenka
24. jún 2008

ja mam 32 😉 takže na tej istej lodi...
Tehu mam zakazane - ešte nie je všetko uplne OK ako by malo byť, takže mam Mirenu na 5 rokov a potom sa zvidí, ak by sme boli zdraví...

sasenka
24. jún 2008

Dzanka, aby si nerodila na svoje narodky... budeš mať najkrajší darček tuším tento rok 🙂

vesi
24. jún 2008

dzanka, ved si ešte mladá, kludne môže byť aj dalšie 🙂
sasenka, držím palce, nech manžel tvoje tajné prianie predýcha 🙂
baby, prajem vám aby ste boli čím skôr zdravé vy aj detičky 😀

waitinka7
24. jún 2008

baby, a vas ked svrbelo to telo, mali ste aj take drobne akoby vyrazky? Mna to hlavne na stehnach - ale na boku stehien svrbi, tam sa skrabem, a take drobnucke vyrazocky tam mam. A ked tie testy ALP mam 3,9 co nie je take vysoke, nemoze to svrbenie byt aj trebars z nejakeho jedla? nikdy som nebola na nic alergicka, ale teraz mozno sa zacina prejavovat daka alergia...ci to nemoze byt?

sasenka
24. jún 2008

ak by si bola alergická, tak by si výsyp mala v 1. rade na najjemnejších častiach kože, teda na prsiach, bruchu, v jamkách pod kolenami, v lakťoch. Ale aj ja som mala vyražky, ked pečen nepracuje ako má, tak toxicke latky kolujú v tele a može sa to prejaviť na koži, alebo to je reakcia na to škriabanie. Ja som mavala vyražky aj na tvári vždy a od operácie mi to zmizlo!
No a ešte to može byť aj od slniečka, ale na tch častiach, kam slnko dopadne - tzv. solárna dermatída -a el ako čítam to nebude ono, ked to maš hore na stehnách.

dzanka3
24. jún 2008

jaaj dievcence no keby sa malinky vypytytal na moje narodky - a aj babkine meniny - ja som sa narodila mame na meniny (Melania)..
..alebo este 6.jula je Patrika - na muzove meniny aj to by bolo pekne.....len dufam ze nebudem prenasat - to by som veru nerada....ale nech uz je ako chce - len nech sme zdravi.. 🙂

waitinka7
25. jún 2008

dzanka, ani ja by som nerada prenásala....keby to na mna prišlo už teraz, tak by som bola rada. Jednak sa teším na malého a jednak to chcem mať za sebou, lebo teraz mám iba také nervy, vyčakávam, kedy to príde a tak.

sasenka
25. jún 2008

mna pri oboch deťoch boleli posledny týždeň bedrove klby, ine priznaky som nemala. ale neprenášala som ani jedného, dcera sa nar. deň pred termínom a syn v 1. deň 38.tt (14 dní skor)

dzanka3
25. jún 2008

sasenka aj mna bolia bedrove klby - ako keby spavam s roztiahnutymi nohami a aj sedavam.....ked vstanem z postele ledva sa rozkyvam - alebo rozkotulam uz? 😎

a veru mohol by sa aj moj syncek uz poponahlat - ved uz teraz by mal mat 3,5kg....tak co sa tam bude roztahovat nie 🙂

a svrbi ma stale svrbi....neviem ako to je s tymi tabl. essentiale forte ci su aj proti svrbeniu alebo len pecen upravuju...?

vesi
26. jún 2008

hmm, dzanka, neviem, tie tabletky nepoznám, ja som brala flavobion na pečeň alebo tak nejako sa volali a na svrbenie mi dávalai dithiaden, bolo to už tiež tak ku koncu tehu...

sasenka
26. jún 2008

Dzanka to su len vitaminy na pečen, takže svrbenie ti prejde, ale až ked sa upraví pečen a toxíny sa vyplavia z tela. No a Flavobion je obdobné ako Essentiale, alebo ta Lagosa čo beriem ja.
Skzs ešte nejaké antihistaminikum - Fenistil gel, Dithiaden (ten ale uspáva) ale moc to nezaberá, ja som si spomenula že som si natierala telo tel. mliekom s čajovníkovým olejom, trochu chladí a aj lieči ranky a podráždenú kožu 😉

Dzanka moj maly sa narodil v 38tt. a mal 3500g a 54 cm, tak to potom maš tiež v brušku takeho valibuka 🙂

waitinka7
26. jún 2008

Ja nemam ani tušenia koľko váži môj malý teraz (38 tt). Ved naposledy mi robili ultrazvuk v 34 tt, vtedy mal 1780 g, tak myslim, ze teraz ma okolo 3 kg

sasenka
6. júl 2008

no ako, už su babatká na svete???

waitinka7
6. júl 2008

no to moje zatial nie...neviem ako dzanka

sasenka
6. júl 2008

no tak ale už prosim ta chod 😀 , ved je teeeeplooo, a svrbenie ako? lieky zabrali???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre