Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

karmelka77
12. okt 2011

AHojte baby, drzim palce vsetkym co ste v nemocnici s touto diagnozou, ja som to absolvovala tiez aj ked "az" v 36 tt. aj to bolo neskoro lebo lekarka mala vysledky uz dva tyzdne a nevsimla si to...tiez svrbenie celeho tela, nehovorim o tom ze ja som mala aj problemy s rukami, trpnutim a krcami od cca 5 teho mesiaca...moja hepatopatia nakoniec dopadla tak ze som rodila v 37 tt. cisarskym, lebo vyvolavacka nezabrala a koli stavu pecene mi uz nemohli dat dalsiu aj ked cisarsky bol mozno este vacsi risk...co som sa aj dozvedela asi 2 min. pred porodom ze to pecen nemusi vydrzat...a vtedy mi bolo povedane ze je v tom momente pre nich bohuzial dolezitejsi moj zivot ako maleho...akoze koniec, ja ked som porodila som mala taaaaku depku,....nasledkom bolo aj nekojenie maleho, cize vobec nevie co je cicik od narodenia:(( takze drzte sa, musite vydrzat tie male za to stoja🙂)) dufam ze ma to pri druhom tehotenstve nechyti skor, ale uz aj tak budem ako rizikova od zaciatku, lebo nakoniec sa zistilo ze aj stitna zlaza bola problem...

mendy1980
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena10
4. nov 2011

Ďakujem za článok. Víkendové svrbenie som prikladala vyššiemu štádiu tehotenstva (ani by ma nenapadlo, že je to nebezpečné), až kým som si neprečítala toto.... Naplašila som sa a v pondelok som bežala ku gynekológovi. Do stredy som behala po lekároch a výsledok - zlé pečeňové testy - hepatopatia. Teraz idem chodiť na krv a ak sa to zhorší, tak vyvolanie pôrodu. Ešte raz ĎAKUJEM 🙂

raa2
15. dec 2011

@27zuzka ahoj moja zistila si nieco s tym svrbenim? mna tiez teraz v zime svrbieva z casu na cas nejaka cast tela, ale mna to svrbievalo aj predtym ako som nebola tehu, som mala suchu pokozku, idem sa vyskusat natriet a uvidim ci to bude pokracovat...idem zajtra do poradne a vyzistim co a ako...

olifcek
15. dec 2011

@raa2 nech skusia vziat krv na helicobaktera

raa2
15. dec 2011

@olifcek idem zajtra do poradne, pojdem pre istotu nalacno a uvidim. zase to nie je nejake hrozne, ale som sa tu uz naplasila ako citam prispevky a vravim mna celkovo cez zimu svrbieva cely clovek a ako som sa natrela tak to preslo...vies ono ma to svrbi mozno uz aj z nervov, ci bude zajtra vsetko ok a dnes bola aj riadna zima ako sme boli v meste, dufam ze zbytocne st resujem 😉

olifcek
15. dec 2011

@raa2 ja som take svrbenie tela mala. Ale to davno, oliv mala 3?mesiace. Svrbeli ma lytka, kolena zozadu, predlaktia...par tyzdnov to ale trvalo. Vzdy neskoro vecer a v noci, niekedy ma svrbela aj brada, chi. Vzali mi krv, hranicne vysledky, no kvoli kojeniu mi len olejcek oilatum dali, chi. Paq to preslo a klop, klop, klop, neprislo viac. Ale skriabala som sa niekedy brutalne...daj paq vediet 😵 ja to tu ani nejdem docitavat

raa2
15. dec 2011

@olifcek ja uz tiez nato kaslem, mna odjakziva takto na zimu svrbi cele telo, aj si spominam ze pri matkovi ma svrbievalo, a aj minuly rok sme sa este s katkou bavili o tom svrbeni v zime a ona hovorila ze ma alergiu na zimu, natrela som sa kremom, zajtra to poviem doktorke a uvidim co na to povie.nechcem sa zbytocne stresovat. podla mna mi robili pecenove testy. no ved zajtra vsetko zreferujem 🙂 a ja zase to nemam brutalne, a ako som sa natrela tak uz pohoda.

27zuzka
19. dec 2011

@raa2 mňa svrbievali predlaktia a brucho a brutálne hlavne v noci som sa na to budila a nevedela som sa doškriabať. dokina mi urobila pečeňové testy a boli v poriadku. Keď sa mi to bude opakovať, tak zopakuje testy, lebo vraj, ak nastane problém s pečeňou počas tehotenstva je to veľmi nebezpečné pre matku aj dieťa.

l.s
19. dec 2011

no mna praveze nic nesvrbelo a idem normalne na krv glukoz.test a naraz ze zle pecenove 😢 a hned som dostala flavobion na pecen a o tyzden znova na krv. A ked som cakala 1drobca tak som o takom cosi ani nepocula vsetko bolo ok-

lenkaks
22. dec 2011

Ahojte dievcata,ja som mala pri prvom synovi cholestazu,ale zistili mi ju az po porode...3dni po porode som bola na infuziach a potom som brala ATB,syn sa narodil 3tt pred terminom......Teraz som opat tehotna a idu mi robit pecenove testy...Tie sa ako robia? dr mi vravela,ze mam prist rano na lacno....Ako sa vykonavaju?Ci to tesuju krv?

lenkaks
22. dec 2011

Inak,ja si akosi vobec nepamatam,ze by ma v tehotenstve svrbelo telo....Len po porode ma svrbelo a mala som zlte oci,teda bielka....

urma
22. dec 2011

@lenkaks ano, pecenove testy su krvne

lila0706
5. jan 2012

ahojte baby mne sa strasne supe brucho a svrbi naskor osm si tiez myslela ze to je ze sa mi natahuje koza a odumiera ta stara ale dnes som bola u doktorky a som jej vravela o probleme a povedala mi ze babatko tlaci na pecen abyosm v pondelok prisla na krv lenze ked osm niekomu spomenula o probleme vsetci sa cuduju nikto esteo tom nepocul ale som volalala s jednou sestrickou ta mi povedala o tomto probleme a z emozemist do nemocnice ale ja som este len v 25 tyz, a mam fobiu s nemocnic starsne sa bojim a dufam ze vysledky budu dobre,a est emi povedala ze babatko je na mna alergicke ze neprima ziviny preto s ami supe koza :( som smutna a bojim sa ....

delfinyka
5. jan 2012

chod sa dat prijat do nemocnice, nie do hocijakej, v ziadnom pripade nie Presov !!!!, ja som to tiez mala v Presove mi to neliecili - nevedeli ze o co ide ani vedenie ani nikto len to ze zla pecen, dalo sa to dokopy az v Kosiciach, to som uz ale volala aj do Bratislavy - tam povedali ze ihned liecba a ta liecba az po tyzdni zaberie poriadne,... zacalo mi to na 23 tt mozno aj skor - len som nevedela ze co to je, a hrozilo dietatu skolabovanie cirkulacie, ked sa to ale lieci - maly sa narodil takmer v termine.... mala som stastie v nestasti, otec mi vybavil kosice a este tam bola so mnou jedna pani s tym istym problemom- tu do kosic previezli z roznavy na cisarsky rez v 28 tty - kvoli tomu ze je tam centrum pre nedonosenych- ale po liekoch pecenove testy klesli a rodila len trosku skor - to sa totiz nesmie nosit dlhsie nez ukonceny 37 tt, tak jej vyvolali porod na zaciatok 38 tyzdna , nepanikar a liec ak je to toto !!!!

lila0706
5. jan 2012

no ja som s topolcian a tu su neni ani inkubatori nic museli by ma previezt do nitry ale uvidim ako mi vyjdu pecenove testy a ja silno verim ze aj keby to bola pecen tak mi to nieako liekami udurzia a nebudem muset ist do nemocnice a podobim v blizkosti terminu

merikac
5. jan 2012

@lila0706 mna priserne svrbeli nohy, mala som ich az do krvi doskriabane, pecenove testy dopadli dobre,,,,,tak som si kozu riadne premastovala, ku koncu tehu ma to uz preslo,,,,,,ale odzila som si svrbenim znacnu cast tehu

lila0706
5. jan 2012

merikac- no ja silno dufam ze to bude len sucha koza le pritom si ju mastim skoro stale lebo nechcem mat strie ale supanie mi zacalo v utorok a aj intenzivnejsie svrbenie...a este o supani som pocula ze to je na mna babatko alergicke tak neviem :(

delfinyka
5. jan 2012

moja diagnoza bola INTRAHEPATALNA CHOLESTAZA GRAVIDNYCH , v skratke cholestaza, liecil ma hepatolog z interneho, lezala sa na gynde, keby liecba nezabrala robi sa cisarsky... liecba ale vacsine zabera - tak povedala nasa izbova dr a tak aj bolo....
ak Ti vyjdu zle pecenove testy chod za hepatologom - internista so zameranim na pecen je urcite v Kosiciach a v Bratislave,,,, ake cakanie ??? z krvi mi na centralnom prijme nemocnice urobili vysledky za cca 30-40 minut !!!!! tyzden som cakala kym mi zabrali lieky ...
Co tak ist si dat hned skontrolovat pecenove vysledky z krvi - hociaj zaplatit za prednostne ...
tie pecenove testy na STATIM robia urcite v kazdej nemocnici v kazdom labaku !!!!!

kaby
5. jan 2012

@lila0706 urcite by si nemala podcenovat tuto zalezitost a cakat... @delfinyka ti radi velmi dobre

leadigi
6. jan 2012

pripajam sa aj ja .. ja som v jedno rano v 38 tyzdni bola zlTA ako citron,nohy doskriabane, uz aj do nemocnice,urobili cisarsky,vsetko bolo okej,ale bol to hellp syndrom,co je naozaj nebezpecny.. no ale odvety a to uz bolo pred 5 rokmi sa mi kolisu pec.testy,raz v norme raz ALT 3,14.. NAPR AJ VCERA.BERIEM FLAVOBION,PIJEM CAJ NA ZVYSENY KOLESTERIN.. ZLCNIK UZ NEMAM 9 ROKOV. PROSIM NAPISTE MI KOLKO BOLI VASE HODNOTY ALT KED STE SA SKRABALI? MOJ BILIRUBIN JE INAC V NORME..DAKUJEM

adelii
6. jan 2012

Esteze existuje net,lebo by som svrbenie tela podcenila...az ked som si precitala,ze to mozu byt zle pecenove testy,sla som hned k doktorke...nastastie boli ok a zistili mi,ze to mam z cistrusov...kazdy den som jedla mandarinky 😀 takze som bola nastastie ten lepsi pripad,ale urcite je super mat istotu 😉

tina7729
6. jan 2012

no,mna tiez riadne svrbelo cele telo,naozaj este ze existuje toto forum a net 🙂 tak som zasla ku dr.zobrali mi krv na pecenove testy,ale tie boli v poriadku 🙂 nakoniec som zistila z coho to mam. jedla som skoro kazdy den jednu dobu mandarinky a pomarance. a ked som ich prestala jest svrbenie prestalo 😀

elys
6. jan 2012

ahoj. ja som sa v prvom trimestri sla zblaznit, teraz v druhom mam len mierne svrbenie na pistalach a chrbte a bruchu, teraz som 19tt, ale na poradni to spomeniem dokymu. vraj je to nebezpecne az v tretom trimestri (pisali na internete).. ale lepsie nepodcenit

adelii
7. jan 2012

@tina7729 😀

katun
7. jan 2012

@tina7729 heh, no a ja som vypozorovala, ze z pistacii, ktorymi som sa v poslednom case vecer napchavala 🙂

martina_uk
7. jan 2012

@elys v tretom trimestry to fakt netreba zanedbat, sesternica skoro prisla o babatko koli tomu, je to signal niecoho ale uz si nepamatam coho

caterine
8. jan 2012

Ahojte ja som tiež pri malej mala zvyšene pečenove testy aj som si poležala tyžden v nemocnici, zistili mi to v 34 tt, potom o tyžden na poradni mi dokyna povedala že dcerka je menšia na svoj vek a že sa slabo vyvíja, takže zase nemocka na dva tyždne a tam som bola až do porodu rodila som v 37 tyždni. Chcem sa spytat baby, tie čo ste to mali v prvom tehu tak ste to mali aj pri druhom. Dokyna mi hovorila, že sa to zvykne opakovat, chceli by sme druhe bejby ale toho sa strašne bojim, lebo tie stresy čo som vtedy preživala.......

julinka1991
24. jan 2012

ahojte mamicki mam strasny problem svrbi ma cele telo nohy ,ruky, brucho aj tvar prsia no proste vsetko co sa da a neviem si nijako pomoct prosim poradte mi co to je aka choroba co z pecenou alebo nieco horsie?a neublizuje to mojmu babetku ked sa tak strasne skrabem?mam strach a neda sa to uz vidrzat za pomoc dakujem

jaruska26
10. máj 2012

Ahojte baby, prosim Vas aj ja mam zle pecenove testy, ale nesvrbi ma telo, vobec. Dnes mi znovu robili kontrolne odbery a zajtra si mam prist pre vysledky, ak budu zvysene ze hospitalizacia.Ja som si tam uz polezala mesiac kvoli zapalu oblicky a vtedy mi zistili zvysene pecenove testy, brala som Flavobion. Moze to byt z antibiotik, tie som brala v nemocnic, ale uz dlho ich neberiem, tak neviem z coho to este moze byt:. Moze to ublizit malickemu? Som v 34 tt.Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre