Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

deina79
18. mar 2015

@anetkaadamko Ale ja mam ist na pecenove testy a potom s vyskledkami na interne....

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milota164
4. máj 2015

Ahojte, ja som pouzivala krem proti striam od Bepanthenu, tiez ma svrbelo brucho a tento krem mi pomohol, dobre hydratuje a nemala som po nom taku napatu pokozku.

melonik7
27. jún 2015

Maminky..tie ktore ste boli hospitalizovane pre zle pecen.testy a bola vam nasadena liecba - za kolko dni ( cca ) zacala ucinkovat a vam sa ulavilo od svrbenia ? Ja uzivam lieky (2 druhy+dieta) 4dni a zatial ziadna zmena..svrbenie je priserne

trgypadl
27. jún 2015

@melonik7 aku mas liecbu???

danuwa
24. aug 2015

Pprosím nemáte na predaj liek flavobion?dakujem.Naša lekárka má dovolenku ☹

orsi_h
16. feb 2016

Ahojte, skusim ozivit tuto temu...
vcera som si vsimla ze ma strasne svrbia nohy, ruky a sem-tam aj chrbat. isla som dnes k doktorke pre istotu, tak mi zobrala krv na pecenove testy.
Chcem sa spytat, kto ste mali podobny problem, ako sa to este prejavovalo? ako ste citili to svrbenie, kde ? pripadnen nejake ine priznaky?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
orsi_h
18. feb 2016

@anetkaadamko dakujem.
Ja cez den citim take obcasne svrbnutie ako ustipnutie hmyzom... a vecer nieco take ako pises.
No uz mam vysledky, mierne zvysene ALT, a cholesterol az 11.. no zatial ostavam bez liecby.kontrola o tyzden.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonka18
18. feb 2016

@orsi_h ahoj, take svrbenie som mala aj ja. Vysledky z krvi ok, tak ze musim vydrzat. Az som raz vecer sa natrela olejom na strie, cele telo 😃 a preslo to. Tak som zistila, ze len telove mlieko mi nestaci na hydratovanie. S tym olejom mam vlacnu pokozku cely den a nic ma nesvrbi 😉

orsi_h
18. feb 2016

@simonka18 Diky moc za rady 🙂 skusim teda olej... natieram ho len na brucho,to ma ani nesvrbi,tak skusim na cele telo.

orsi_h
18. feb 2016

@anetkaadamko ano, je to nejaky nabeh na tu cholestazu, ale vraj je to v poriadku zatial. 🙂

delinka86
3. mar 2016

Ahojte tehuľky, svrbenie riešim aj ja, som 31 TT, svrbí ma príšerne brucho, vnútorná strana stehien a chrbát.nemám žiadne vyrážky. Tiež mi robili pečeňové testy, boli vsak negatívne. Strie naštastie nemám poctivo som sa olejovala celé tehotenstvo, lekar mi odporučil vysadiť sprchový šampón, natierať sa hypoalergénnym mliekom a vydržať. Po pôrode to prejde. Dnes vsak pre istotu idem kožnému. Dám Vám vedieť, držte sa. 😉

ranya
3. mar 2016

@delinka86 drzim palce, aj ja som to mala, no u mna pecenove testy boli zle....ale treba len vydrzat a viem, ake je to tazke

delinka86
14. mar 2016

@ranya dakujem velmi pekne, nakoniec sa ukázalo, že Nelka tlačila na pečeň a ta reagovala tak, že produkovala nejake latky, z ktorých ma svrbenie celé telo. Dostala som Advantan krém a nejaky miešaný z lekárne, samozrejme som aplikovala rady starých mám a prihovárala som sa bábätku, by sa posunulo. Už dva týždne je vsetko ok😃

akire30
20. máj 2016

ženy aj mňa svrbí celé telo, škrábem sa hlavne v noci a podvečer ked už mám kľud na lôžku 🙂 idem zošalieť z toho škrábánia...v noci nespím... najviac ma pália chodidlá a dlane a blany medzi prstami :( potom v noci už škrábem celé telo. bola som na odber krvi na pečeňové testy ale sestrička nevolala tak asik nie sú zlé tak z čoho to svrbí a čo robiť aby prestalo? som v 30tt.

majka54321
20. máj 2016

Ahojte. Mna tiez svrbilo telo, ked som bola tehotna a hlavne chodidla a dlane a vobec som tomu nepripusovala nejaky vyznam. Asi po mesiaci ma to napadlo spomenut u doktorky, urobila mi pecenove testy tie neboli v poriadku a tak ma poslala na interne a odtial ma okamzite poslali do nemocnice kde som si polezala mesiac az do porodu. Nasadili mi lieky a dietu.

akire30
21. máj 2016

ženy vyskúšala som si nohy vymočiť v morskej soli a svrbenie ustúpilo konečne som spala po 2 týždňoch 🙂 tak dúfam, že to bude fungovať a aj dnes som si nohy vymáčala v morskej soli tak snad rozumný recept na svrbenie 🙂 plus som sa natrela olivovým olejom 🙂

zajko271
2. jún 2016

Ahojte.Ja som v 27.tyzdni.Druhy krat tehotna.Robia sa mi vyrazky,prv to vyzera ako potnicky a potom to svrbi aked to roskriabem tak je tam hnis a pricom ma to velmi svrbi tak to roskriabem az do krvi....a svrbi to stale.Skusam vsetko mozne : beparten,sudokrem a teraz zacinam aj alpu....mam obycajnu a aj krem...nic nepomaha.Testy su zatial v poriadku.Tiez to svrbi veeelmi aj ked sa snazim neskriabat tak mi to moc nejde.Strasne sa bojim o malu,neviem co mam s tym robit. ☹

makodob
7. jún 2016

ahojte som 34tt a mám svrbenie celého tela a je to hrozné vkuse sa skrabem, bola som u svojej gynekologicky že mám to svrbenie a že sa mi to nezdá, tak ma odbila že vraj mám alergiu na slnko a dala mi dithiaden,co samozrejme nezabralo. dnes som tam bola opäť a poslala ma na kožné, že vraj ona mi nemôže len tak dať urobiť pečeňové testy aj keď som jej vravela že čo všetko som sa dočítala o svrbeni,ze to môže ohroziť babatko. myslíte si že jej reakcia je normálna? robili vám gynekologicky odber na pečeňové testy alebo vás poslali na kožné?? bojim sa o synčeka.

katkakovac
7. jún 2016

@makodob tak chod k inemu lekarovi alebo na pohotovost. Ak mas pocit, ze nieco nie je v poriadku, darmo budes tu vypisovat. Radsej 10x zbytocne ako potom komplikacie. Ja som isla 50 km do porodnice, lebo sa mi nieco nezdalo. Vsetko bolo v poriadku ale dostala som liecbu na moj problem ako prevenciu komplikacii.

matilda72
7. jún 2016

@makodob moja švagriná mala neskutočné svrbenie celého tela a nemala v poriadku pečen ale ona na to prišla v rannom štádiu tehu. vysadila všetky lieky, každé dva týždne kontrola krvi a teraz je všetko v poriadku len je stále unavená ale to je z tej pečene. no a zase som poznala jednu babu čo mala tiež svrbenie a nejako to spustilo pôrod ale bábo je zdravé ale v ktorom tt to bolo tak to neviem. len to hovorila jej mama v práci, že ju všetko svrbelo. a to čo máš za gyn, mal ti hned brať krv či je všetko ok a hlavne v takom vysokom štádiu tehu.

stella25
7. jún 2016

@makodob pecenove testy mne robil gynekológ a ak nechce, môže ti to aj obvodna spraviť. Tam sa skôr dostaneš ako na kožné. Mňa svrbi hlavne keď sa mi koža naťahuje. Ak máš alergiu na slnko, spravili sa ti aj nejaké fľaky alebo vyrážky? Ditiaden by som ako tehotná nebrala.

jana_eyre
7. jún 2016

@makodob nezda Sa mi normal a, ja som vcera volala na gynekologiu ze viac ako tyzden ma svrbi telo a dnes som bola hned na krvi.. Zajtra mam vysledky.. To je co za gynekologicku? Doteraz SI s nou bola spokojna?

makodob
7. jún 2016

@stella25 tiež som sa rozhodla, že idem rano k obvodnej a požiadam o pečeňové testy. nemám práveže žiadne fľaky ani vyrážky ani nic, žiaden kožný prejav, len svrbenie, tak vôbec nechápem čo mi s tým kožná urobí. dithiaden som vzala raz, či to nie je nejaky druh alergiebuď, na slnko alebo jedlo, chcela som to pre istotu vylúčiť. mne len ide o to aby bolo babo ok, ja už to svrbenie nejak vydržím.

makodob
7. jún 2016

@jana_eyre no doteraz som si myslela že je skvela, nemala som s nou žiaden problém. ale určite ju zmenim, neviem s čím má problém, ale radšej sa viackrát uistiť, že nie je problém ako niečo podceniť.

jana_eyre
7. jún 2016

@makodob ved to.. Ja hned ako som sestricke vravela preco volam, tak mi vravela okamzite na odber.. Tak asi radsej ist ju vseobecnej.. Drzim palce aj tebe aj sebe nech je to Len alergia..

makodob
7. jún 2016

@jana_eyre už som volala obvodnej, ráno ma čaká na odber z tak som kludnejsia, že sa to pohlo. Držím aj tebe palce, nech je to iba planý poplach.

lucinocka
7. jún 2016

@makodob ja som mala tehotensku cholestazu -pecen, svrbenie a veru som nemala nic na kozi.... len som sa skrabala...vtedy sa musi dieta porodit najneskor v 38tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre