Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

marcela91
10. máj 2012

Mna strasne svrbievali chodidla, ako som si vecer lahla, nevedela som co s nohami,
potom som si kupila tu akupresurnu podlozku gumovu taku pichlavu, to mi ohromne pomahalo,
ale pisali tam, ze sa nemaju stimulovat v tehotenstve akupresurne body, no mne to bolo jedno,
lebo by som zosalela, z tych nepokojnych noh a vsetko bolo v pohode 🙂

hiva
10. máj 2012

Ahojte... ja som mala to svrbenie rovnako...uz cca v 15 tt.... brutalne ma to svrbelo... vsetko...brucho, nohy, ruky, prsia.... doktor zistil zhorsene pecenove testy, nasadil mi Flavobion a po par dnoch svrbenie prestalo.... takze jednoznacne odporucam povedat o tom lekarovi a dat si spravit pecenove testy 😉

a ten Flavobion nie je ziadny hrozny liek... su to v podstate prirodne vitaminy, ktore babatku neskodia, ale pomahaju regeneracii pecenovych buniek.... som si to zistovala u sestry farmaceutky 😉

eri28
14. máj 2012

mna svrbelo tiez cele telo, hlavne nohy doktor mi dal na natieranie parafin, a musela som sa v tom aj kupat to bolo nieco na kupanie tiez z lekarne, ale preslo to, teraz iba ked si oholim nohy, ale parafin mi stale pomaha, tak som nakoniec nekupovala kremy po holeni 😀

jankanb
25. jún 2012

Ahojte,

som v 40 tom tyzdni a poslednych niekolko dni ma svrbí cele telo...dlane chodila ruky krk stehna proste vsetko az tak ze som sa v noci na to budila aby som sa mohla vyskrabat....neskutocne akoby som bola cela dostipana od komarov, neprikladala by som vsak tomu velky vyznam (najprv som si myslela ze mam alergiu na nejaky prasok alebo je to z vody alebo co....)az po niekolkych prebdených nociach a hlavne vdaka tejto teme na modrom koniku som sa dnes vybrala na poradnu, doktor mi dal ihned spravit pecenove testa a je to tu....vysledky su zle od zajtra idem lezat na odd.....chvalabohu som uz v 40 tom tyzdni takze porod mi mozu kludne vyvolat...tak sa mozno konecne vyspim 🙂

1ivanka1
10. okt 2012

@jankanb ahoj chcem sa opýtať ako si dopadla s tými pečeňovými testami a pôrodom nakoniec? sestra to má tiež zlé, leží v nemocke, zhoršuje sa to, tiež asi vyvolajú pôrod ale nevyzerá že by bola otvorená..

moka
19. okt 2012

@1ivanka1 ahoj, mna tiez trapi tento problem, mam zvysene AST aj ALT, som v 35. tyzdni. Ake hodnoty ma sestra a v ktorom tt je? Ja som v nemocke uz 2 tyzdne a netusim, co bude...

1ivanka1
19. okt 2012

@moka no sestra bola v nemocke, stále sa jej to všetko zvyšovali, tak jej vyvolali pôrod v 39tt...už je doma aj s maličkým 🙂
držím palce aby sa ti to nejako upravilo a vydržala si!! ale od 36tt sa už môže rodiť..koľko kg má bábo v brušku?

moka
20. okt 2012

@1ivanka1 ja mam AST okolo 2-3 a ALT okolo 5-6 a caka sa, ci to pojde hore alebo dolu. Zatial podla mojho dr to nie je naukoncenie tehu, uvidime, ako sa to bude vyvijat. Babo ma cca 2,3 kg. Ale musim byt v nemocnici ☹

janja2323
24. okt 2012

Ahojte, ja mám tiež svrbenie celého tela a na rukách, dlaniach sa mi robia také malilinké vyrážky alebo pluzgieriky, ktoré keď si škriabem tak z nich vyteká voda (samozrejme veľmi málinko, keďže sú malilinké, skoro milimetrové). Neviete či je to tiež spôsobené pečeňou? Má to tu niekto tiež?

marmark
12. nov 2012

Mna nenormalne zacalo svrbiet cele telo v 28 tt, bola som doskriabana do krvi, doktorka mi predpisala ditiaden. Neskor som cela ozltla, okamzite ma hospitalizovali a mala bola narodena v 30 tt. Teraz som zase tehotna 25 tt a trpnem ze sa to vsetko zopakuje. Da sa tymto problemom s pecenou predist?Az tu som zistila ake to moze byt nebezpecne pre babetko.

simca06022011
12. nov 2012

no mne byvalo zle hadam od 6 mesiaca, okrem svrbenia som cele noci zvracala.. lekar to neriesil , ze to je normalka.. no nakoniec som v 33tt utekala do porodnice, kde si ma aj nechali.. aj ma pustili domov... ale o par dni som bola spat. Nakoniec mi vyvolali porod v 36tt. Moze to byt aj pecen aj zlcnik, ak su pri tom aj nejake koliky... ja som isla zomriet🙂 po pporode som skoncila v nemocnici na chirurgie,, ale zlcnik som si nedala vybrat.. teraz je to ok.

lucinocka
12. nov 2012

@marmark neda, to je hormonalna porucha.. tiez som si to odtrpela..a v 80% sa to vracia v kazdom tehu..

lucinocka
12. nov 2012

@marmark moja sa sice narodila v ukoncenom 38 tt / neskor sa uz nesmie, riziko pre babo/ ale od 33 tt som bola na prisnej diete a brala som Ursofalk na pecen a bola v nemocke..

marmark
3. dec 2012

dakujem lucinocka za odpoved, uz to prepuklo, som zvedava dokedy sa nam podari vydrzat 😝

helka107
10. feb 2013

normálne som vystrašená ked to tu čítam, nespala som dnes celú noc idem sa celá doškrabať, v stredu mám ísť do poradne myslíte že nemám čakať a skočiť am radšej hned ráno? ešte jedna takáto preškrabaná noc a odvezú ma skor do blázinca ako do porodnice...

zulina9
10. feb 2013

ahojte, tak konecne som sa tu nieco docitala, ja som cele tehu nemala problem , ale rovno po sestonedeli mi to zacalo, nohy, ruky, vlasy, vsetko ma zacalo svrbiet. Aj som bola u alergologicky, mi dala zyrtek kvapky lebo som kojila no nemala som casu nejak dalej chodit po doktoroch, ale ako vidim a citam navstivim moju dr nech mi spravi pre istotu pecenove testy. Lebo ten zyrtek mi pomoze tak na dva-tri dni. Mala ste niektora s tymto problem aj po porode???

helka107
11. feb 2013

tretia prebdelá a preškrabaná noc, dnes skočím k lekárke nech sa deje čo sa deje, toto sa už ozaj nedá vydržať...len dúfam, že mi lekárka nejako pomože.....

janin26
12. feb 2013

tak ja mam to iste a k tomu opchy. Ja uz mam doslriabane vsetko, idem precitat este strany dozadu. Ale mne aj vsetko opuchne, raz noha, oci, ucho..... OPuchate aj vy? Som v 11tt

janin26
12. feb 2013

@helka107 mas to aj opuchnute?

helka107
13. feb 2013

@janin26 nie, ved som bežala hned v pondelok k lekárke, prvá reakcia bola že to može byť pečen, no testy boli negatívne, tak som chodila po všelijakých vyšetrerniach bola som v nemocnici od 8 rána do 15 hodiny, kedže som mala zvýšený cukor poslali ma na diabetologiu lenže tam lekárka nebola, zastupovala ju kardiologička, tá nevedela čo so mnou tak dala spraviť dalšie krvné tečsty tie zas negatívne tak ma poslali na alergologiu, odtial na kožné, kedže nemám žiadne kožné problémy vyfasovala som dithiaden a konečne som sa aj vyspala...len mi gynekologička povedala že maličký je velmi nízko,aby som čakala, že pojde von skor...tak čakám...🙂

janulkabab
13. mar 2013

Ahojte baby, no ja mám rovnaký problém. Už týždeň ma svrbí celé telo, začalo to na chrbte medzi lopatkami a postupne sa to rozšírilo na celé telo. Som v 11. týždni a v piatok mám ísť na poradňu, tak uvidím, čo bude, keď to poviem lekárovi...

mamiajka04
14. mar 2013

chcem sa spýtať, či k tomu svrbeniu tela sa môže pridať mravčenie v prstoch na ruke?

pavuciatko
20. mar 2013

@helka107 ahoj, chcela som sa opýtať, čo ti nakoniec zistili? kvôli tomu svrbeniu? mne už 2 - krát brali krv na pečeňové testy, ale oba dopadli dobre. tak čo to môže byť? mňa svrbia hlavne nohy a občas aj ruky, kríže. teraz ma poslali na kožné. a malinké je už na svete? svieti ti tu 40tt 🙂

helka107
20. mar 2013

u mna to uzavreli ako reakcia tela na zvýšený cukor ktorý som mala a dostala som dithiaden ktorý pomohol a áno maličký sa už narodil 15.3. síce vyvolávačkou, mala som zhoršené prietoky tak nechceli nič riskovať, ale je úplne v poriadku 3030 g 47 cm 🙂

pavuciatko
22. mar 2013

@helka107 jej, tak gratulujem a prajem hlavne veľa zdravíčka drobčekovi aj čerstvej mamke🙂 mne ani kožná nepovedala v podstate nič nové. mám málo železa. a tiež mi predpísala dithiaden. a ešte pyridoxín (vit. B6). zatiaľ som ich nezobrala, lebo sa bojím, či to nič nespraví drobke. ale dnes už asi zoberiem, lebo ma fakt už všettko svrbí.
ešte raz prajem veľa radosti v týchto krásnych prvých dňoch nového života 🙂

helka107
25. mar 2013

pavuciatko kludne si možeš dať, mne ho dali aj v porodnici j neskodný aj pre maličkého, robili mi denne aj 5 monitorov a vobec nebol nejako ospalý, a dakujeme, ozaj si to užívame....

adika_pl
29. máj 2013

Ahoj, kočky! Sestru dnes hospitalizovali v 36. tt s cholestázou. Neviete mi niektorá, prosím vás, povedať, čo nás teraz čaká? Ďakujem.

buducamama
7. jún 2013

Tak to som netusila, ze svrbenie dlani a chodidiel je kvoli peceni a bilirubinu. Vidim, ze v pokrocilom stadiu tehotenstva je to bezne, co vsak v pripade zaciatku tehotenstva? Ja som totiz mala svrbenie uz v prvych tt, a potom v 11 tt som potratila. Myslitem, ze to moze mat suvis?

dzuditka
25. jún 2013

ahojte, ja mam velke bolesti v oblasti zaludka + zo zaciatku som mala len svrbenie v tejto oblasti, ktore preslo do bolesti. Zaludok a oblast okolo ma boli uz aj na dotyk, zajtra chcem ist k doktorovi. Taketo problemy ste riesili s gynekologom alebo mam ist k obvodnej? Dakujem

erienka
25. jún 2013

@dzuditka mna sa pocas tehotenstva vzdy gynekolog pytal na svrbenie, takze s nim podla mna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre