Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

makodob
16. júl 2016

@hatsep no super, keď ti to klesá, mne to stále stúpalo aj po liekoch. a na koľko si otvorená? celkovo sa ženy s touto diagnózou otvárajú skôr, ja som v 36+6 keď som išla rodit bola otvorená na 2,5 palca. Je to ťažké to vydržať, ja som to tiež takto vnimala, stále som verila že to dám do 38, ale tak gynekológ má vyviedol z omylu. on len čakal kedy vlastne budem 37t, aj tak chýbal ešte deň. a magnézium to neviem, ja som od začiatku tehu brala 3 tab denne.

hatsep
28. júl 2016

@makodob ja som 36+6 zajtra a zatial nic, ani informacie od lekara, ani nic o moznom ukonceni tehotenstva. Zajtra uz 4 poradna v nemocnici od prepustenia a zakazdym iny doktor a ina ambulancia. Mam pocit, ze to dost flakaju a len cakaju, ci a kedy pridem ako urgent pripad na pohotovost. Pred tyzdnom som bola otvorena na 1 prst, uvidim ako zajtra. A pocnuc 38 tyz. prestavam brat magnezium. Aby som este neprenasala … 🙂

makodob
28. júl 2016

@hatsep no mne robili každý druhý deň pečeňové testy ale mne to stúpalo, ale ja som chodila iba k jednému lekárovi a on si fakt dal záležať a sledoval to, robil mi komplexné krvné vyšetrenia, aby sa niečo nepodcenilo a vlastne, tým, že sa mi to stále zhoršovalo vlastne čakal kedy budem 37 týždeň aby som hneď porodila. ak máš pocit, že niečo zanedbávajú, sama si požiadaj o testy, či je všetko ok. otvaras sa cca ako ja v 35+5tt som bola na jeden prst a 36+6 keď som rodila na dva a pol prsta. no uvidis co ti zajtra povedia. mna lekár tiež nič nehovoril, aby ma nestrasil ale presne v piatok som bola na druhej poradni a v sobotu má dal rodiť, že už nebude čakať, takze uvidíš zajtra. držím prsty, bude lepšie ak budeš rodit až 38tt, to už určite bude vsetko vyvinuté ako má byť 😃

hatsep
29. júl 2016

@makodob tak to AST a ALT zasa rastie, v pondelok mi spravia sono pecene a uvidi sa, ci si ma tam uz rovno nechaju. Ale uz som celkom pokojna, zajtra zacinam 38 tyz., babo uz vyvinute je, uz len aby sa narodilo zdrave. Dakujem za povzbudenie 🙂

makodob
31. júl 2016

@hatsep potom daj vedieť, keď už budete dvaja 😃drzim vám palce, aby bol pôrod rýchly a veľa zdravicka obom 😃

hatsep
8. aug 2016

@makodob hotovo...odrodila som v 37+4. Malicka mala zo zaciatku problem, ale potom pekne nabehla. No a mne sa po porode zacali AST a ALT zvysovat...tak ma este riesia.

makodob
8. aug 2016

@hatsep no tak vám gratulujem😊😊 a malicka s čím mala problém, verím, že sa všetko upraví aj tebe. inak divné že ti to práve po pôrode začalo stúpať. mna to po pôrode ešte svrbelo dosť takže lieky som brala a až cca po 2tyzdnoch to prestalo. ale ešte som nebola na kontrole po šestonedelí a dám si urobiť kontrolné, či sú hodnoty v norme, lebo keď som odchádzala z pôrodnice to klesalo ale ešte to bolo dosť vysoké. a malú máš pri sebe či ju dali do inkubátora? držte sa obe 😃

hatsep
12. aug 2016

@makodob mala problem s dychanim, zlu farbu koze a celkovo slabe reakcie. Ale do 5 min. bola v poriadku, takze by som nemalo mat nasledky. Dali ju hned do inkubatora, mne az po 17tich hodinach. Inak uuplne divne bolo, ze ako mi vytiekla plodova voda, straaasne ma rozsvrbelo cele telo..som myslela, ze sa nebudem vediet sustredit na tlacenie...jaaaj to som nevedela, co ma caka 🙂

stevvvka
5. sep 2016

ahojte...zistili mi zvysene pecenove testy, brala som flavobion asi mesiac, ale vysledky sa nezlepsili.
zvysili mi davku a mam drzat dietu, lekar sa ma snazil upokojit, ze po zdravej strave a zvysenych liekoch sa to isto da do poriadu...ale nepovedal, co mi hrozi, resp. babatku.

ale co sa tyka svrbenia, s tym problem nemam..
ake to moze mat nasledky, mate skusenosti?

dkethe
10. sep 2016

@hatsep ahoj, ako si na tom od porodu, ste aj s malou ok?

stanushka10
10. sep 2016

caute baby, nahodou som nasla tuto temu. tiez som si s dcerkou presla cholestatickym ,,peklom". dva mesiace v nemocnici. nastastie malinka je v poriadku a je z nej u 1,5 ročna slecna. ale k veci... je medzi vami aj taká, co pri prvom babatku mala cholestázu a pri druhom nie? ci to mam na ,,istotku", ze ked sa rozhodneme pre druhe, tak bude repete? lebo doktori ma varovali, ze na 99% sa to zopakuje... 😒 diky

hatsep
10. sep 2016

@dkethe ale ano, ja som mala uz dva tyzdne po porode takmer v norme pecenove testy. Mala je tiez ok, kontrolna neurologia az v tretom mesiaci

demetria
10. sep 2016

@stanushka10
Moja mama mala velmi zle vysledky v prvom tehotenstve a o dietatko aj prisla. Pri druhom tehotenstve mala cholestazu tiez, ale priebeh bol ovela miernejsi a ja som sa narodila na zaciatku 38. tyzdna.
Jej mama mala cholestazu len v druhom tehotenstve, prve bolo ok.

stanushka10
10. sep 2016

@demetria asi to bude od pripadu k pripadu:/... ja som mala tiez velmi tazky priebeh,lieky mi nezaberali, v 32tt som dostala kortikoidy, lebo nevedeli ci sa malej stihnu vyvynut plucka a 35+1 mi vyvolávali porod. dakujem za odpoved.

alienkaaa
12. sep 2016

@anetkaadamko a ty si co presne mala? Hlavne v tom druhom tehu? ja mam vysoke zlcove kyseliny,naskocilo mi to v 20 tt,nasadili mi Ursosan.teraz som 25 tt a hodnoty stale neklesaju,naopak stupaju. Bojim sa aky to ma vplyv na mna a na babatko.ty si ako dopadla?

anetkaadamko
12. sep 2016

@alienkaaa ja som nemala žiadne hodnoty zlé....všetko práve dobré..... asi tehotenskú dermatitídu ....nevedia........bolo podozrenie aj herpes gestacion......ale to vylúčili potom

valika_val
7. dec 2016

Ahojte, prave mi volala gynekologicka, ze mam zvysene hodnoty pecenovych testov. neviem, ako velmi, zajtra si mam prist po vysledky a ist do nemocky. Je nejaka nadej, ze nebudem hospitalizovana? Teda v najhorsich snoch sa vidim, ako tam pridem a povedia mi, ze tam musim rovno ostat... Asi vezmem dceru so sebou, aby ma pustili domov 😀
Najradsej by som len dostala nejake lieciky, pripadne dietu a bola doma. Je ta hospitalizacia nutna? Som len 21.tt. Vdaka za odpovede.

dkethe
7. dec 2016

Nie je.. len robia monitor ci je maly ok - to je cele. Mne gyn oci vyocil ze tak rychlo narastli cisla a prisne kazal sledovat pohyby... k tomu lieky a pravidelne testy. Drz sa!

valika_val
7. dec 2016

@dkethe dakujem 🙂 mala si to? svrbenie? zvysene hodnoty? ktory tt?
Cize ja nabehnem do nemocky na prijem, a potom co? Pohyby citim, vcera som mala velky uzv, vsetko ok...

dkethe
7. dec 2016

@valika_val no ja neviem co na prijme - ja som nesla. ja som mala max Alt 4. Potom na liekoch 0,2 a pred vyvolanym porodom 2... Od 29tt...

valika_val
7. dec 2016

@dkethe tie cisla mi kurnik este nic nehovoria, uvidim zajtra so spravou v rukach. mala si okrem svrbenia nejake ine priznaky este?

makodob
7. dec 2016

@valika_val Ahoj, nemusia ta hospitalizovať, mňa riešili ambulantne, teda som sa ale ozvala že mám doma malú dcérku, či sa to sa bez hospitalizácie. Ak budes chodiť ambulantne a nerobí ti problém chodiť vkuse na kontrolné odbery a natrafis na normálneho ľudského lekára nevidím v tom problém. A to som mala hodnoty alt ast cez 6.

valika_val
7. dec 2016

@makodob jeeej, super, vdaka

nika9876
7. dec 2016

Určite to závisí od lekára. Ja som tiež mala alt ast 7 a to ma nechceli pustiť z nemocnice. Non-stop do mňa nalievali infuzky, no a pravdu povediac tie hodnoty mi vôbec neklesli. Skrabala som sa s kefou na vlasy až do krvi.

valika_val
7. dec 2016

@nika9876 ja poviem, ze sa uz voobec neskrabem 😀

martaniana
7. dec 2016

@valika_val hospitalizovať by ťa nemali, ja som mala pri v oboch tehotenstvách to čo ty a chodila som pravidelne na odbery krvi + interný dr mi nasadil lieky ktoré som musela užívať a prvého mi vyvolávali práve kôli čoraz vyšším hodnotám a druhú som vydržala spontánne, ale je to veľmi nepríjemná záležitosť, držím palce..

nika9876
7. dec 2016

@valika_val Dobrá voľba 😃 ja som tie škrabance nemohla skryť boli všade 🙂

martaniana
7. dec 2016

@valika_val po pôrode ti tie hodnoty krásne zlezú a bude dobre.

makodob
7. dec 2016

Ja som brala lieky lagosa a ursofalk a ursofalk brutálne zabral na svrbenie 😉 lagosa je na ochranu pečené, to som brala aj po pôrode ešte chvíľku a aj ursofalk lebo to svrbenie vôbec po pôrode neustále hneď ako som čakala😁 ale cca do 2 týždňov 😊 och bolo to hrozné toto, drzim palce dievčatá nech máte šťastie na dobrých a informovaných lekárov 😉

valika_val
7. dec 2016

@makodob ja som s tym svrbenim ok, nic strasne to nie je... skor sa bojim o babatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre