Svrbenie tela počas tehotenstva. Mám zavolať svojej lekárke?

janetka
24. dec 2007

ahojte, chcela som sa spytat, ci mate niektora skusenosti so svrbenim pocas tehotenstva, velmi ma posledne tri dni zacalo vsetko svrbiet, najviac dlane a podosvy, tiez brusko a potom sa uz skrabem cela 😒 Kamaratka mi povedala, ze jej robili pecenove testy, ktore boli pozitivne, tak jej vyvovalavali porod. Nemate s tym skusenosti? nechcem volat teraz pocas sviatkov svojej lekarke, ale vyvarovala by som sa nejakym jedlam, aby sa to zmiernilo. Potom jej to samozrejme poviem, len nechcem zbytocne panikarit.

tonita
24. dec 2007

Janetka ja mam skusenost s tym, ze mi vysli pecenove testy zvysene a doktorka sa ma za kazdym pytala ci mam nesvrbi telo.Mna nesvrbelo ale hovorila, ze je to nebezpecne. Ja ososbne by som Dr. zavolala a podla mna ju nebudes vobec obtazovat.Ved mas v sebe dalsi zivotik za ktory si zodpovedna. 🙂 Inac pocula som, ze zle pecenove testy mozu vyvolat potrat ale v tvojom pripade by sa babo mohlo narodit skor.Tak radsej neriskuj.Pekne sviatky

mimi
24. dec 2007

janetka, nechcem ta strasit, ale ja som cele tehotenstvo mala zvysene pecenove testy, teda aj svrbenie a kvoli tomu som bola dlhodobo hospitalizovana. Brala som lieky, infuzie a predcasne porodila. Radsej sa chod s tym k doktorovi ukazat, neriskovala by som! Drzim ti palce!

junovka
24. dec 2007

presne, radsej volaj dokine.Radsej raz zavolat, ako potom lutovat cely zivot 😉

janetka
autor
24. dec 2007

a kedy vam robili tie testy? to sa robi specialne, alebo je to v ramci krvnych testov? lebo mne robili asi v 32 tyzdni, to bolo ok a teraz mi budu robit testy 7.1.

mimi: ako intenzivne bolo to svrbenie?

bibinka
24. dec 2007

janetka- pridám aj ja skúsenosť mojej kamarátky, tiež ju v poslednom trimestri všetko svrbelo, dlane, podošvy aj ramená, proste celý človek. a na lícach sa jej vyhoodili také rozšírené cievky-névy. v najbližšej poradni jej brali krv-vyšli zvýšené pečeň.testy a keď sa svrbenie zhoršovalo, poslali ju na hospitalizáciu, kde bola až do pôrodu. ale tam s ňou nič nerobili, len jej povedali, že to je spôsobené polohou dieťatka, ktoré jej kopalo do pečene a asi utláčalo miesto pre cievy a tým pádom sa jej blokoval odvod žlče. no a že sa dieťatko narodí určite skôr-aj sa stalo,rodila o mesiac skôr,myslím, že tiež bola v 36tt ako ty. dieťatko je už úplne životaschopné, nemusíš sa báť.
Radšej choď do pôrodnice a povedz im o probléme,oni s tým majú skúsenosti-odoberú ti krv a urobia sono a podľa výsledku uvidíš. Nedaj sa odbiť, povedz, že sa bojíš a necítiš sa dobre(pre prípad, že by ťa chceli odbiť)

mimma
24. dec 2007

Janetka, tak ako píše bibinka, bábätko ti tlačí na pečeň a len testy zistia, ako si na tom. Nasadia ti pravdepodobne lieky a uvidíte, či sa to aspoň trocha zlepší, alebo pôjdeš skôr rodiť.

michalag
24. dec 2007

janetka, mala som rovnaky problem. Maly mi od 33tt tlacil na pecen a mala som zvysene pecenove testy, hospitalizovali ma a predpisali mi dithiaden, ale to az v 37tt, tak sa to trochu zlepsilo, ale do vtedy to bolo strasne stale ma vsetko svrelo a musela som sa skrabat.
Ako radia baby, chod racsej na gynekologiu a popis im co ti je, oni ta mozno hospitalizuju, ale aspon budes mat istotu 😉

mimi
25. dec 2007

janetka, svrbenie som mala podla toho, ake mi priblizne kazdy tyzden vysli pecenove testy. U mna sa to stale kolisalo, ale nikdy to nebolo tak, ze som nemusela brat lieky. Bola som sledovana v nemocnici a porodila som v 32 tt. Vsetko ustupilo az po porode...

janetka
autor
26. dec 2007

caute, no tak som bola na krvi a testy su zvysene ☹ teraz mi dali lieky a v piatok idem na opakovany odber, a uvidi sa co dalej. Preco hospitalizuju hned v nemocnici a neriesia to len liekami? resp. predcasnym porodom. Ked tam s tymi mamickami nic nerobia?! ja tak strasne nechcem ist na nejake pozorovanie do nemocnice ☹

janetka
autor
26. dec 2007

mimi: a ukoncili to lekari? alebo to bol normalny prirodzeny porod

certica
26. dec 2007

hmm, mna uz dost dlhu dobu svrbieva cele brucho, hlavne v hornej casti. pripisovala som to skor skutocnosti, ze sa koza roztahuje, tak neviem... 😅
dnes ma svrbeli aj stehna, ale to som zas mala oblecene pancuchy (po 100rokoch)

lienockaa
26. dec 2007

janetka- preto, lebo to nie sú len obyčajné zvýšené pečeňové testy..toto všetko môže byť súčasťou takej poruchy v tehotenstve, ktorá sa volá hellp syndróm..a vtedy nemáš zlé len pečeňové testy, ale aj málo doštičiek..a poruchu zrážania krvi..preto sa to nemôže len tak jednoducho riešiť liekmi..tento syndróm sa považuje za formu preeklampsie a vôbec pritom nemusíš mať zvýšený krvný tlak..mamičky sa sledujú ako rizikové..či Ti ukončia tehotenstvo záleží len podľa vývoja výsledkov, ak sa to horší, tak sa porodí väčšinou cisárskym rezom..po pôrode sa všetko upraví..

nepovedala by som, že na gynekológii s mamičkami nič nerobia.. 😉

janetka
autor
26. dec 2007

certica: ja som to tiez pripisovala roztahovaniu koze... az som o tomto pocula, tak som sa zlakla

janetka
autor
26. dec 2007

ja mam uz planovany cisarsky, tak uvidim ako to vyriesia v piatok?

lienockaa
26. dec 2007

príčina tohto syndrómu nie je úplne objasnená..predpokladá sa, že sa na jeho rozvoji podieľajú zmeny vo funkcii doštičiek u tehotnej ženy, spolu s poruchami v riečisku placenty..ak sa placenta pôrodom odstráni, choroba ustúpi..nesledovaná a bez liečby môže poškodiť Tvoj mozok, obličky, pečeň..

okrem toho, tehulky tých liekov zase až tak veľa nemôžu užívať..ono by to bolo fajn, keby šlo dať všetko, čo netehotným..preto neriskuj a akonáhle Ti niekto povie, že do nemocky, tak do nej choď..robíš to pre seba, ale hlavne aj pre bábo..veď už Ti stačí vydržať len krátko, si 36tt..

lienockaa
26. dec 2007

janet, neboj sa, rozhodnú určite správne..pravdepodobne sa bábätko narodí trošku skôr..od ukončeného 37 tt už nie je ani nedonosené, takže ozaj krátko treba vydržať.. 😉

mixka
26. dec 2007

nie som tehula, ale tato debatka ma zaujala... ako suvisia zvysene pecenove testy so svrbenim koze ???

janetka
autor
26. dec 2007

lienockaa: ty si ma celkom vydesila este viac ako som bola ... ale zas dakujem za odborne vysvetlenie.. vies, mne je strasne luto odist od mojho dvojrocneho syna na dlhsie do nemocnice

certica
26. dec 2007

len vidim a citam, ze vsetky ste to tu mali skor az ku koncu tehu. a to svrbenie ste pocitovali sustavne alebo alebo nejak na striedacku?

janetka
autor
26. dec 2007

certica: len na striedacku.. a skorej tak v zahyboch .. cez den skoro vobec nie, ale vecer ...

certica
26. dec 2007

ja by som mala ist po novom roku na glukozu, tak sa pripadne spytam, ci mi nemozu hned spravit testy aj na pecen

certica
26. dec 2007

mna teraz napriklad nesvrbi nic, ale najcastejsie prave v oblasti zaludka, pecene, pripadne nizsie nad pupkom. vlastne si ani nespominam, ze by som nieco take mala v prvom tehu.

lienockaa
26. dec 2007

janet, ja nejdem nikoho desiť, len som nechcela, aby si to podcenila..chápem, že Ti to je ľúto opustiť malého, ale ono to je pre dobro veci..veď už Ti ostávajú len dva týždne a v pohode môže bábo prísť na svet..dokonca ani v 36tt to nie je preň už nejaké zlé..zober to z lepšej stránky, že sú mamy, čo majú takýto problém zhruba od polovice tehotenstva a musia ležať v nemocke celý čas.. 😝

a neboj, ak sa to nebude na kontrole horšiť, tak Ťa nebudú nútiť do nemocnice..

janetka
autor
26. dec 2007

dakujem... ja viem, ze si ma nechcela desit, len mi pomoct... no dufam, ze sa to nebude horsit, idem si lahnut, nejak ma ten den zmohool

janetka
autor
26. dec 2007

certica: ja som tiez pri prvom nic take nemala... pre istotu si to daj urobit, mozno to nic neni, ale budes kludna..

michalag
26. dec 2007

mna svrbeli hlavne stehna a nohy a brusko, ale mala som aj take cervene flaky a to hlavne vecer ked som chcela spat, bolo to nieco strasne 😠

lienockaa
26. dec 2007

svrbenie je spôsobené tým, že sa zle v pečeni odbúrava bilirubín..a ten nie je iba v pečeni, ale aj v krvi a tá je všade, aj v koži a preto svrbenie..to je tak polopatisticky povedané.. 😉

mixka
26. dec 2007

dakujem lienockaa, netusila som... 🙂

lienockaa
26. dec 2007

mňa zatiaľ nič nesvrbí, chvalabohu, ale ešte mi pečeňové testy nerobili..

lienockaa
26. dec 2007

mixka, veľmi sa podobáš na fotke na moju spolužiačku z VŠ..až mi napadlo, či ma neskúša náhodou.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre