Svrbivý ekzém v tehotenstve. Čo naň zaberie?

evus
10. mar 2008

ahojte,najde sa tu niektora,co ju taketo nieco trapi???mala som to aj pri prvom tehu,ziadne masticky,ani vodicky ani nic podobne mi od lekarky nezaberali a teraz sa mi to povyhodzovalo znovu,mam to po nohach a uz to prechadza aj na ruky...objednala som si nieco taketo http://www.jvnatur.sk/neurosan-krem-p-130.html
poznate,alebo vyskusali ste to niekto?vravim,ze uz vyhodim peniaze na hocico,len aby to zabralo.lekarka povedala,vraj je to z pecene,pretoze ked sa maternica zvacsuje,tak tym padom tlaci aj na creva a pecen a takymto sposobom to pecen dava najavo.len keby to tak hrozne nesvrbelo 😒

bobulienkas
11. mar 2008

Ahoj ja som alergička a počas tehotenstva ma tiež neuveriteľne začalo svrbieť celé telo 😖 nedalo sa to vydržať. Tiež som to mala najmä na nohách a neskôr sa to rozširovalo po celom tele. Cez deň som sa snažila, no v noci som to nevydržala a škarabala som sa zo spánku. Ráno som vždy vstala zhrozená a hlavne skrvavená.Vieš keď som sa na to pýtala svojej doktorky(alergologičky)povedala mi, že nemám hlavne na to nič skúšať dávať sama, odporučila mi ísť ku kožnému. Myslím si, že mala pravdu, on je na to odborník a bude najlepšie vedieť čo pomôže. Na tvojom mieste by som ho určite navštívila 😉

evus
autor
11. mar 2008

bobulienka...uz som u neho bola a vsetko co mi predpisal mi nezabralo...akurat mi vcera volala svagrina,ona chodi ku homeopatovi a prave vcera bola,tak mu vravela,ze aky mam problem a posiela mi na to nieco,tak som rada,hadam to zaberie.

bobulienkas
11. mar 2008

Viem aké je to nepríjemné, preto držím pršteky, aby to zabralo 🙂 Potom daj vedieť, či ti to pomohlo. Ozaj spomenula som si, že mi doktorka hovorila, že to kľudne môže byť alergiou na nejaké jedlo, ovocie... Ono sa to v tehotenstve prejavuje dvojnásobne. Vieš hovorila, čosi, že to môžu spôsobovať citrusové plody. Tak neviem, mne nepomohlo, keď som ich na pár dní vylúčila. Neviem, možno ty si iný prípad. Každopádne máš radu, ak ju uznáš za vhodnú vyskúšaj 😉

evus
autor
11. mar 2008

bobul...to nie je alergia,ja alergie nemavam absolutne na nic...to je z pecene 😒 ,to mi potvrdila aj kozna,ze ked sa babo narodi,tak to prejde a mala pravdu lebo ked sa narodila mala tak po ekzeme ani chyru ani slychu a teraz ked som druhykrat tehu sa to vratilo.

bobulienkas
12. mar 2008

Aha, tak potom je to asi tak ako si povedala 😝 . Odkedy ťa to začalo svrbieť?Mňa celé telo začalo svrbieť už okolo 4 týždňa.

evus
autor
12. mar 2008

bobulienka,mne to zacalo okolo 6.tyzdna...dnes mi akurat svagrina poslala tie homeopatika od lekara,tak uvidim,ci zaberu.

bobulienkas
19. mar 2008

Ahoj evus si tu? 🙂 Tak čo pomohlo to?Mňa začína svrbieť celé telo a neviem či niesom tehu, tak preto sa pýtam 😎

evus
autor
19. mar 2008

bobul,zabralo,ten krem,co som si objednala som neskusala,ale tie homeopatika zabrali na treti den,uz ma to vobec nesvrbi.robila si si test,alebo ti este mrcha ani nemeska?

bobulienkas
20. mar 2008

Ahoj evus vieš včera som špinila, presnejšie našla som si na nohavičkách 2 kvapky krvy, ale MS mám dostať až v stredu. Neviem či to nebolo uhniezdenie vajíčka. Trochu ma pri tom aj pobolievali vaječníky. Test si idem robiť až v nedeľu, neviem, či teraz ešte nie je skoro...Koľký DC si si robila test ty?

evus
autor
20. mar 2008

bobulienka...moze to byt uhniezovanie,ja som to tiez mala,ja som si robila test v prvy den meskajucej mrchy a bol pozitivny.

majula009
20. mar 2008

Ahojte kočky, ja mám podobný problém avšak nesvrbí ma chvalabohu celé telo len sa mi nad očami ako sú viečka a pod očami ako bývajú kruhy urobili také červené flaky ktoré svrbia a sú také šupinaté. Nikdy som nemala problem s pletou, nemam ani alergie..Skúšala som bars čo na to- čo neškodí v tehotenstve ale nič, jeden den lepšie a druhý den horšie tak som to po mesiaci vzdala a išla ku kožnej, povedala že to je ekzém ale že to nesúvisí s pečenou, pre istotu mi zobrali krv na pečenovky takze výsledky- buduci týžden. Avsak dala mi mast, jednu slaby kortikoid ktorý sa dáva aj miminkám...užívat ho mám 5 dni a druhú mast mi namiesali v lekarni podla toho co im napísala kožná. Včera som sa natrela dva krát a musím uznat že ráno som mala tie flaky takmer neviditelne...dufam ze zajtra vymiznu uplne...

majula009
20. mar 2008

Bobulienka- ja som to mala na začiatku tehotenstva tiež. Asi v 5 tom týždni, a neboli to len dve kvapky krvi ale asi 20 a naraz. Nechali si ma v nemocnici s tým že to asi potratím...avsak na velke stastie to preslo a po 5tich dnoch ma pustili s tým že vsetko ok, dokonca tej malej žubrienke bilo už aj srdiecko. Inak pobyt v nemocnici priserný, ste na jednej izbe s babami ktoré potratili a idu na cistenie, celkovo som to hrozne zle znásala a bolo mi tých babeniek nesmierne luto...Po prepusteni domov som sa mala setrit a lezat,nechci vediet aké sny sa mi snívali...... Tak som sa setrila a celý den som takmer prespala, a predsa o par dni som zase zakrvacala ale uz menej. Hned ma chytil stres a leteli sme na pohotovost...cakali sme asi hodinu ze ma niekto pozrie. Bola nedela a bolo asi 21.00 hod.Dost som sa obavala toho kto ma pride pozriet nasratý že nemoze pit caj na lekarskej izbe.... Nakoniec prisla doktorka co mala nocnu, pohladkala ma po ruke, milo sa na mna pozrela, lebo bolo vidiet ze som totalne nervozna z toho ze neviem co sa deje...pozrela ma ultrazvukom vnutornym a povedala ze vsetko ok, ze aj srdiecko bije ze to este moze súvisiet s cistenim z minuleho krvacania...akoze tak ma ukludnila tym milym pristupom ze som nechapala...A povedala ze sa nemam coho bat že ak sa raz ten svišť zakusol tak sa už nepustí.. Dnes som v 25 týždni...svišť ma kope práve o sto šesť 😉 Takže neboj...držim palce!!!!!

myskaa1
24. mar 2008

ahojte pridam sa aj ja..... pred 12 rokmi som to mala pod spodnou perou.... cervene fliaciky supinate..... a teraz ked cakame druhe babätko to mam na tom istom mieste + sa mi to spravilo aj v zadu na krku. Davala som si na to Calciovu mast. Spytala som sa na to aj v lekarni a farmaceutka mi vravela, ze calciova mast mi to ukludni.... ale nie som za to, ze by som jedla nejake lieky a tak..... kupila som si nakoniec cervenu indulonu pre babätka na zapareniny je to aj na poppraskanu pokozku pre deti aj pre dospelych a fakt je to dobre. Mne to aspon pomaha. Mozte vyskusat.

michalka13
12. nov 2010

@evus Dobry vecer,prosim vas mozte mi napisat ako sa volaju tie lieky ktore vam pomohli???Ja mam tiez ekzem na tvari rukach aj na prsiach uz a nic mi nepomaha ☹ ☹ ☹

evus
autor
15. nov 2010

@michalka13 no mne nakoniec pomohli homeopatika namiesane od odbornika,krem nezabral ☹

michalka13
17. nov 2010

@evus Dakujem,mne tiez namiesali nieco ale je to hormonalne,mam trosku obayvy,ale uplne mi to pomohlo.Dakujem

evus
autor
17. nov 2010

@michalka13 tak netusim,ci aj mne nieco hormonalne namiesal,ale myslim ze nie,bola to taka vodicka ktoru som v malych mnozstvach pila

michalka13
17. nov 2010

Fiha,no zaujimave,no ja mam mast nepijem ju ale natieram len 🙂 🙂 🙂 🙂 a pomaha mne le dufam ze neskodi babenku....

dadulienka2404
19. nov 2010

ahojte baby najprv.sa treba zamysliet preco ekzem mate?,no hlavné je, že všetky exémy a lergie sú spôsobené narušenou imunitou organizmu, ktorá sa v 80% skrýva v tenkom a hrubom čreve a pokial tieto zle fungujú, potom sa to prejaví navonok práve ekzémom, prípadne alergiou na rôzne potraviny, alebo iné vnějšívlivy. ....
preto je potrebné čreva prečistiť a regenerovať ich sliznicu za pomocou FB
: A práve na podporu regenerácie a hojenia pleti a pokožky je potreba do organizmu dotat potrebné látky ..mozem vam odporucit 100% prirodne produkty ktore preukazatelne na 100 % funguje a hlavne je ze sa mozu aj v tehotenstve mozu ich babetka...kojacie matky..ak by ste chceli obratte sa na mna a ja vam mozem pomoct....pomohla som detickam aj dospelynm s atopickymi a inymi ekzemamy pomozem aj vam ak o to budete stat

baska2008
13. nov 2013

@dadulienka2404 ahoj dadulienka tak ja mám asi podobný problém o akom tu píšu dievčatá ale niesom si celkom istá či je to ekzem. Som v 13 týždni a tiež sa mi to vyhodilo asi po 5 týždni a mám tri fľaky na krku a na viečkach sa mi to tiež robí a presne ako píšu dievčatá tak to svrbí a po ničom sa to nezlepšuje aj u koženého som bola a on mi urobil všetky testy a na nič niesom alergická a aj krvné testy sú ok. Takže neviem čo robiť a ešte to k tomu aj zle vyzerá a keď je to na tých viečkach tak to aj štípe ☹ Tak ak vieš poradiť tak poraď prosím.

petrusa87
19. nov 2013

Kočky aj ja ako som otehotnela sa mi ekzém zhoršil o hádam 500%, strašne to svrbelo a začalo sa mi to viac a viac rozširovať a ťahať po predlaktí,, tiež som musela používať nejakú mierne silnú masť od doktorky, ktorú mi predpísala a povedala nech ju užívam a keď som nechcela aby sa mi to viac a viac roznášalo tak som to musela. Bohužiaľ mne sa nedalo stopnúť škriabanie a vždy sa mi to po tomto rapídne zhoršilo.... Asi v siedmom mesiaci ma napadlo vyskúšať klasický detský zásyp a predstavte si, že mi to pomohlo. Prestalo ma to svrbieť iba sem tam a pekne sa mi to ukľudnilo - nehovorím, že mi to zmizlo ale sa mi to prestalo roznášať a pekne sa mi to začalo hojiť. Len škoda, že ma to nenapadlo už na začiatku. Skúste aj vy

k_perichtova
31. aug 2014

@dadulienka2404 ahoj dadulienka. Mohla by si mi teda povedat, ktore prirodne produkty funguju na ekzem? Budem ti velmi vdacna, uz som mierne zufala.... Natieram sa na striedacku pupalkovym, kokosovym a konopnym olejom, chcem si este kupit aj brutnakovy, tieto vsetky by vraj mali pomoct. Rozmyslam, ci ich nezacnem uzivat aj oralne.... Ale ty hovoris asi o niecom inom, niecom, co je zamerane na creva? Porad, budeme ti vdacne! 🙂

barca1205
4. júl 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Ja používam kozmetiku protopan, myslím že nevadí ani v tehotenstve. Keď ekzém veľmi svrbí, pomáha mi ich Local cream. Na chvíľkovú úľavu pomáhajú ľadové obklady

srenata
4. júl 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Ahojte babeny, mne sa tiež v tehotenstve ekzém veľmi zhoršil. Ale v dobe, keď som myslela, že sa z toho svrbenia zbláznim, sme išli na dovolenku a more mi ekzém upokojilo až do porodu. Leto je tu, tak to skúste 🙂

betka2626
15. júl 2015

Mne sa tiež zhoršil ekzem v tehotenstve už som bola z roho zúfalá mala som červen fľaky po nohách .... tak som si všetky veci oprala v detskom prašku lovela odporučam a kremovala sa detskym kremom od nivea a tiež som si kupila detský sprcháč od nivei bol to boj ale zmizol 🙂 a dufam že už sa ani neobjaví ;)

moje123
3. sep 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

Skúste podporiť imunitu. Často telo ekzémami dáva najavo, že niečo telu chýba a v tehotenstve, keď živíte aj svoje bábo, máte vyššiu potrebu vitamínov a minerálov. Pomáhajú laktobacilky, výživové doplnky, urobte si vitamínovú bombu z ovocia a zeleniny - len pozor na alergény 🙂

adinka83
11. sep 2015
Používateľ adinka83 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adinka83.

Moja rada, ktorú uvádzam na viaceré fóra znie - čím menej kozmetiky, tým lepšie. Tehotenstvo je proste naozaj "iný" stav a može sa stať, že budete citlivé na veci, ktoré vám predtím nevadili. Zmeňte prací prášok na prášok pre miminká, prípadne eko prášok, nepoužívajte aviváž, všetko žehlite, prípadne pridajte do prania trochu octu - pre dezinfekciu, možu vám vadiť nejaké potraviny. Kozmetiku používajte výlučne na citlivú pokožku a určite užívajte vitamíny, veď musíte sa starať nielen o seba ale aj o bábo. Mne tieto rady veľmi pomohli, držím palce, aby pomohli aj vám 🙂

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zabka788
29. júl 2018
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

niektoré mamičky tu doporučuju proton a sama ho chcem kupit svojej dcerke, ktorá má podobný problem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre