Syndróm zanikajúceho dvojčaťa. Máte s tým skúsenosti?

Ahojte,
na začiatku môjho tehotenstva mi určili syndróm zanikajúceho dvojčaťa, chcem sa spýtať či je tu viac tehuliek, ktoré mali tento syndróm ??? Na prvom ultrazvuku boli krásne vidieť dva plodové vaky, medzitým som slabo špinila a na ďalšom ultrazvuku už bol len jeden plod a pár milimetrové pozostatky z toho druhého.
Máte skúsenosti s týmto problémom?
kitusa
29. dec 2017
Ďakujem za odpoveď, mňa len straši, že hcg kleslo a nerozumiem, ako na uzv mohlo podrast.
kitusa
29. dec 2017
Ďakujem za odpoveď, klesanie hcg mi neda v noci spať.
ajbka
29. dec 2017
Hcg podľa tabuliek má rozpätie, max okolo 9 tt - treba overiť tie tabuľky, nepamätám si presne, potom klesá, navyše je hcg produkt obalov, čo pri 1 zanikajucom by vysvetľovalo asi situáciu.
kitusa
29. dec 2017
Diky, pozriem si to.
melmel78
29. dec 2017
@kitusa to klesajuce hcg bude podla mna kvoli tomu zanikajcemu dvojcatu. To jedno ostalo bojuje, zije a to druhe prestalo a hcg ti preto kleslo. Ja som o to druhe prisla v cca 10tt, nebola tam potvrdena akcia srdiecka. To druhe sa vyvijalo v pohode. Byva to tak a tehotenstvo by to nemalo ovplyvnit. Bud silna a neboj sa
kitusa
29. dec 2017
Ešte raz ďakujem
kitusa
30. dec 2017
žienky, bola som dnes na pohotovosti, lebo som začala krvácať. Dali mi len Canavit a poslali ma domov, lebo zbadala akciu srdiecka. V utorok mam ist k svojej lekarke a vtedy sa musi akcia srdiecka zvysit. Ale plodik sa jej zdal maly, vraj po ivf su same komplikacie. Som napatá a čakám.
bambulka2015
30. dec 2017
@kitusa Ver, ze bude vsetko OK. Ja mam dceru tiez po IVF dokonca s ICSI (problem - velky - je v muzovi). Tiez mi vlozili dve, v ca. 8tt, este stale dve, aj srdiecko, v 10 tt uz len jedno. Gyn vravel, ze to je normalne a nie len pri IVF. Vela tehotenstiev skonci ani zena nevie, ze je tehu. Dvojickovske casto konci tak, ze bud skonci potratom alebo casto sa aj bez priznakov druhe akoby vstrebe. Ja som nemala nijake problemy. Ani spinenie, ani krvacanie. Len jednoducho na dalsej prehliadke uz tam druhe nebolo. Ani nijake naznaky, ze by tam nejake druhe niekedy bolo.
Inak tehu cele bezproblemove, mala sa narodila normalne v termine, uplne zdrave, sikovne, 2,5 rocne dievcatko. Nic jej nechyba, chodi uz aj do skolky a je zdravsia ako 10 normalne splodenych deti dokopy.

len ver, ze bude vsetko Ok.

Inak, ja som do 12tt vkladala 2-2-2 Utro.
kitusa
30. dec 2017
Ďakujem, povzbudilo.
kitusa
30. dec 2017
Ďakujem, povzbudilo, mňa straší aj hcg, ktoré kleslo. Jedno embryo sa vstrebáva , ja neviem, či to bolo z toho
bambulka2015
30. dec 2017
@kitusa Neboj, vsetko bude dobre. Pokym srdiecko bije, plod rastie, tak bude vsetko OK. HCG ani nedavaj merat. To ma vyznam len z prvych tyzdnoch tehu. Ja ani neviem, ako sa mi HCG neskor menilo. Merali len dva tyzdne po vklade a potom sa to u nas uz nerobi.
kitusa
30. dec 2017
Diky, este raz
melmel78
30. dec 2017
@kitusa presne tak bambulka2015 ma pravdu, nestresuj sa a bud v klude. To krvacanie mozes mat z toho zanikajuceho embryjka. Ja som presne ako ty velmi silno krvacala ked to jedno odislo. Myslela som ze je koniec s oboma a to jedno sa drzalo srdiecko bilo. Niekomu sa vstrebe to dvojca a niekto krvaca.
kitusa
31. dec 2017
Diky, len tym sa utesujem, ze srdiecko bije, Bojim sa do utorka, co uvidi uzv, ale pojdem si to dat pozriet aj inej doktorke.
kitusa
2. jan 2018
ahojte, dnes som bola na kontrole, vyska hcg bude na zajtra, aj ked neverim, ze bude vyssia. Na ultrazvuku mi moja lekarka nepotvrdila akciu srdiecka, hoci v nemocnici ju videli. Akurát mi povedala, že vie zmerať CRL, ale hodnoty si nepamätám. Chce čakať ešte dva týždne, nevie, či to druhé embryo stiahlo prvé alebo nie. jE to celé psycho.
melmel78
2. jan 2018
@kitusa snad zajtra to hcg bude v poriadku. Daj si tu akciu srdiecka este pozriet u dalsej dr ktora ma kvalitny pristroj. Verim ze si na nervy ved kto by nebol. Drz sa
kitusa
2. jan 2018
Diky, za povzbudivé slová
kitusa
3. jan 2018
Ahoj, bohužiaľ, je koniec. Hcg kleslo ešte na polovicu, ultrazvuk som si dala skontrolovať u iného lekára , bol to zamĺknutý potrat. Plačem, no nedá sa. V pondelok idem na kyret.
melmel78
3. jan 2018
@kitusa to mi je luto uprimne 😔. Neviem co k tomu napisat no jedine cas zahoji bolest na dusi. Oddychni si a potom bojuj dalej. Drzim ti vsetky palce
kitusa
4. jan 2018
Diky za všetko, vždy to pomohlo. neviem, ako bude ďalej, lebo zmarzené nič nemáme. Najprv sa musím dať dokopy ja a fakt neviem,či sa ešte do dačoho pustím. Ja som mala už predtým potrat . nech sa ti darí

Začni písať odpoveď...

Odošli