Syndróm zanikajúceho dvojčaťa. Máte s tým skúsenosti?

elian
2. apr 2009

Ahojte,
na začiatku môjho tehotenstva mi určili syndróm zanikajúceho dvojčaťa, chcem sa spýtať či je tu viac tehuliek, ktoré mali tento syndróm ??? Na prvom ultrazvuku boli krásne vidieť dva plodové vaky, medzitým som slabo špinila a na ďalšom ultrazvuku už bol len jeden plod a pár milimetrové pozostatky z toho druhého.
Máte skúsenosti s týmto problémom?

simon32
12. apr 2016

ahojte som v 25 tt a v 23 tt mi zistili zamlknutý potrat jedneho dvojčata na ultrazvuku .... aka je šanca že druhé prežije ? mám strach vobec neviem čo bude dalej .... ☹ ☹ ☹ ☹

jujulinka
2. máj 2016

@simon32 ahoj,ako ste na tom? Mne sa podobne stalo pred troma rokmi. Jedno dvojca mi zomrelo v brusku v 22tt,odvtedy som lezala v nemocnici a vydrzali sme to 5tyzdnov. Syn sa narodil predcasne v 27tt,ale nastastie je v poriadku. Velmi drzim palce,nech to dobre dopadne.

zuzi26
29. máj 2016

Par zaujimavych info o tom ci umrtie dvojicky psychicky ovplyvni tu narodenu https://www.postoj.sk/14152/boli-sme-dvaja

simon32
30. máj 2016

@jujulinka ahoj tak 1.5.2016 sa narodil synček tiež v 27tt porod vyvolal mrtvy plod a už nedokazali zastavit a nestihli dat an inekcie na plucka :( zatial sa drží a bojuje uvidíme ako bude dalej .....

kniha24
30. máj 2016

@simon32 neboj,dobre do dopadne,známa porodila v 20tt a mala je fit 🙂

jujulinka
30. máj 2016

@simon32 ahoj,neboj,dobre bude. No je to velmi podobne ako u nas. Nam sice stihli dat injekcie na plucka,ale nestihli dobehnut tych 24hodin. Ale aj tak bol nas maly nezrely a velmi dlho bol na plucnej ventilacii. Ale dnes je zdravy a sikovny,trosku hyperaktivny skrz skoreho narodenia. Verim,ze aj vas bojovnicek bude bojovat a budete sa z neho tesit,ako krasne rastie. Drzim palce a prajem hlavne vela zdravia. Daj vediet potom,ako sa vam dari.

melmel78
26. jún 2016

Ahoj zienky mne sa stalo tiez to co bam. Som 9tt a sleduju ma pravidelne ci je vsetko ok kedze som po umelom. Az v pondelok minuly tyzden lekar nasiel druhy plod a pred tym ho tam nevidel. Bol ovela mensi a nebilo mu srdiecko. To druhe babo bolo ok. Mala som ist aj idem na kontrolny uzv. Minuly tyzden som ale zacala z nicoho nic velmi silno krvacat a vypadli zo mna kusy niecoho vo velkosti dlane. Nemala som vobec ziadne velke bolesti len take jemne pobolievanie a pichanie v bruchu. Isla som do nemocnice a na stastie to jedno babo bolo ok srdiecko bilo a ani hematom nenasli. Lekar nechapal ako som mohla tak vela vykrvacat. Pravdepodobne odislo to druhe mimi. Dali mu injekciu proti krvacaniu a sla domov. Teraz v pondelok idem na uzv ci je vsetko ok. Dnes mam este spinenie a nasla som si zasa krvavy hlien. Velmi sa bojim aby to druhe neodislo. Mate niektora takuto skusenost?

kikus48
26. jún 2016

@melmel78 ahoj. Ja som tiez po ivf. Cakala som dvojicky. Krvacala som do 8t, ked tomu nizko ulozenemu prestalo byt srdiecko tak som prestala i spinit. Druhe babco je ok.

kikus48
26. jún 2016

@melmel78 este ma napadlo, ako beries utrogestan. Mne ho navysili na maximalnu davku, niekedy ho davaju pri krvacani cez usta, ja som presla na injekcie prolutexu. A tiez ma poslali za hematologom, ktory ma potom nastavil na clexane, aby sa ochranilo druhe babo. A brala som celaskon.

melmel78
26. jún 2016

@kikus48 dufam ze aj moje druhe prezije. Utrogestan beriem 4rano a 4 vecer. Podla mna dost ci nie? Moja lekarka z IVF ma dovolenku tak idem za svojim gynekologom. Pred IVF som mala robene imuno testy a vsetko vyslo ok aj zrazanlivost tak neviem. Ale opytam sa zajtra lekara ze co s tym a ci mam tiez nieco brat.

kikus48
26. jún 2016

@melmel78 utrogestanu je az az, max sa dava 3x2 tbl. Pri silnejsom krvacani sa dava cez usta 3x1 tbl, ale tieto zmeny ma robit lekar ivf. Hematologiu som aj ja mala ok, vyslovene mi clexane dali koli syndromu miznuceho dvojcata. Ale slubovali ze na tyzden a uz ho beriem 20 t. Urcite by som na hematologiu zasla. Obcas som zvykla napisat na stranku heliosu, do 2 dni odpisali, aspon som si overila ze liecba je spravna. Inak moja gynekologicka mi povedala ze mam byt rada ze to tak skoncilo, ze tehotenstvo s dvojickami je rizikove. Tak neviem.

kikus48
26. jún 2016

@melmel78 clexane ti asi nedaju ked spinis, ale celaskon 100 mg by bolo fajn brat. Som kludnejsia ze tieto veci riesim s hematologom. Teraz podchytil ze som dost anemicka, preto mi nasadil zelezo. Kde si bola na ivf, ja v ke.

kikus48
26. jún 2016

@melmel78 urcite do dopadne dobre. Viem ake to je narocne, asi najtazsie obdobie mojho zivota. Tiez som hladala pomoc, chodila po pohotovostiach a nikto mi nevedel povedat preco krvavacam.

melmel78
26. jún 2016

@kikus48 cely den lezim lebo sa mi hlava toci a necitim sa ok. Aj brusko ma prestalo boliet ked lezim. Ved uvidim zajtra co mi povedia. Uz aby dosla ta moja doktorka z IVF. S nou budem az 12.7. Na umelom som bola v BA v Iscare. Chodime tam dva roky a konecne sa zadarilo tak by som nerada keby to skoncilo ze som nieco podcenila. Mam aj dost rokov tak o to viac sa obavam. Ty si v ktorom tt?

kikus48
27. jún 2016

@melmel78 zacinam 28tt. Tiez som mala neskutocne bolesti brucha. Nechapali z coho. Uz som mala pocit ze si myslia ze si vymyslam. Okolo 20 t prestali. Mozno je to aj vekom. Drzim palce. Bude to ok. Urcite to Napis co gyndos.

kikus48
27. jún 2016

@melmel78 prve tyzdne tehotenstva som bola vkuse na pohotovosti, bo bolelo hlavne vecer. Raz cez vikend som nesla, ze vydrzim, v pondelok mi povedali ze o jedno babco som prisla. A nova dr povedala ze radsej ist ako lutovat. Ale je pravda ze jediny clovek ktory mi hovoril ze plodik nie je v poriadku je lekar z ivf, ale kedze 3 dalsi hovorili ze je vsetko ok, tak som sa rozhodla verit im. Naizaj ti drzim palce, bude to ok. Syndrom miznuceho dvojcata v takomto rannom stadiu neovplyvni zdravy plod.

melmel78
27. jún 2016

@kikus48 dakujem za upokojenie, uz mam vysetrenie za sebou ale nebola som v nemocnici na urgente, no u mojej gynekologicky. Do rana som uz len spinila, este trochu spinim a teraz si idem pre injekciu Dicyne ci ako sa to vola, vraj pre ustupenie krvacania a spinenia. Na stastie babatko zije, tancuje v brusku a tak isto nenasli ziaden hematom, alebo nieco, co by nasvedcovalo ist do nemocnice. Som rada, aj ked su to hrozne nervy, celu noc som nespala a stale premyslala nad blbostami. O tyzden by som mala ist na krv zasa a o 2 tyzdne nejake speci vysetrenia co sa robia. Drzim ti palce, aby si dokoncila uspesne svoje tehulkovanie a co to cakas vlastne? 😉

kikus48
27. jún 2016

@melmel78 dievcatko. Ja od rana tiez riesim ze mi tvrdne brusko, dufam ze to prejde. Som rada ze vysetrenie dopadlo ok, dicynone pomoze. Je to vsetko stres, teraz zacnu vysetrenia, skriningy atd, ja som sa dostala do stadia ze som uvazovala ze uz nikam neidem. Potom ma to preslo 🙂 . Uz aby bol september.

melmel78
27. jún 2016

@kikus48 no som zvedava ako tie vysetrenia zamavaju somnou 😉 . Septembrove dievcatko ma aj meno alebo len uvazujete?

wydata
22. aug 2016

ahojte, prezivam to tiez...som v 12tt a iba jeden z dvoch vackou plny druhy uz len 1/3...zanikli odozvy srdiecka cize moje tretie tehotenstvo(prve bol samovolny abort) je jednoplodove nakoniec...je mi to tiez luto lebo od zaciatku boli dvaja a moj tatino je z dvojiciek cize sme sa uz tesili vtipkovali a tesili...ale teraz sa obavame ako dopadne plodik sam kedze partnerov syn zomrel 2,5 rocny na vrodenu sedcovu chybu a nechceme znova zazit sklamanie...uz teraz mal slzy v ociach ked som mu v aute na odchode z gyn na jeho naliehanie preco sa neusmievam povedala ze uz je len jeden pingu....odvtedy mi brali niekolko krat krv a zasa ma to vo stvrtok caka a aj moc v sterilke mam priniest ze poslu do labaku...modlim sa nej je zdrave mimi aby sme boli vsetci styria pokope uz....

kikus48
22. aug 2016

@wydata ahoj. Tiez som cakala dvojicky. Viem co prezivas. Ale urcite to bude dobre. Ludske telo nie je prisposobene na dvojicky. Takto sa s tym vyrovnava. Tehotenstvo s dvojickami je velmi rizikove. Takto to bude bez problemov. Takto ma utesovali gyneklogovia.

mami1980
10. apr 2017

@adka33 ja som dnes dostala výsledky z afp tiež ako pozitívny screening koli vysokému afp a dosť ma to znepokojuje. ale takisto máme syndróm miznúceho dvojčaťa, tak som rada že som si prečítala tvoj komentár..., tiež sa upokojujem tým že to može robiť ten miznúci plod...

babysilvinka2018
19. aug 2017

@melmel78 smiem vedieť ako si dopadla? Mne sa deje presne to isté , prestalo Ti krvácanie? Ďakujem za odpoveď.

melmel78
25. aug 2017

@babysilvinka2018 ahoj, ja som dopadla zle o obe babatka som prisla zial. Krvacanie prestalo vtedy ale zacala som mat silne bolesti az krce ktore sa stupnovali. Skoncila som v nemocnici lebo mi praskla plodova voda. 4 tyzdne sme bojovali az sme prehrali zial a v 19tt som o dievcatko prisla. Uz to bude rok a s muzom bojujeme dalej no zatial sa nezadarilo. Ty mas aky problem? Krvacas ci aj nieco ine? Urcite ta nechcem strasit v tomto stave kazda sme predsa ina no kazdej vzdy hovorim aby sa nedali odradit lekarmi a sli si za svojim. Vela krat zena spravne citi ze sa nieco deje. Drzim velmi palce

babysilvinka2018
27. aug 2017

@melmel78
Ďakujem necakala som taku intimnu a zaroven smutnu odpoveď, viem že to muselo byť ťažké a bolestivé obdobie.
Držím palce nech sa Ti podari opäť otehotnieť a hlavne nech je všetko v najlepšom poriadku❤.
Ja momentálne čakám ako to bude.Čakám jedno babo, jedno zaniklo MA 😢, dotoho hemetom, spinenie obcas krvácanie, aj sa bojim ist na WC. Som v 8 tt mam kludovy rezim, uzivam Duphaston a Ascorutin nezostáva mi nic ine len verit ,ze to zvladneme🙂

melmel78
29. aug 2017

@babysilvinka2018 ano netreba stracat nadej ze to dopadne dobre. Negativne myslienky su to najhorsie co by si teraz potrebovala. Poznam tvoje pocity viem co prezivas. Neboj vsetko dopadne dobre uvidis ;) . Dakujem tiez verim ze budem este niekedy mamou. Zial mam vela rokov zachvilu 40 a ziadne deti. U nas je to dlhy boj no nadej umiera posledna. Snazim sa na to nemysliet a robit vselico aby som si mysel zamestnala. Asi som to uz vyssie pisala cakala som dvojicky no tomu jednemu nebilo srdiecko. Vraj sa to stava a telo sa s tym vysporiada. Tiez nastal MA u mna a len to druhe prezilo...dievcatko. Ale len do 19tt. Ak ti mozem poradit moc na konika nechod teraz ked mas byt v klude. Neviem ako ty ale ja som kazdu negativnu vec velmi intenzivne vnimala a nerobilo mi to dobre. Prajem ti pokojne a zdrave tehulkovanie. Coskoro sa k tebe pridam 😉

kitusa
28. dec 2017

žienky, nevie mi niekto poradiť, mala som vklad dvoch embryii. Tehotenstvo bolo potvrdené, začala som špiniť. Ultrazvuk bol dva týždne pozadu za hcg. jedno embryo videli vstrebavajuce sa, v druhom videla lekarka plodovy tercik, skonstatovala pokrok ale hcg kleslo . idem o pár dní znova na hcg a uzv. Bojim sa

melmel78
29. dec 2017

@kitusa ahoj a v ktorom tyzdni realne si? No pre teba je dolezite aby bola akcia srdiecka pritomna a tu vidiet cca v 8-12 tyzdni. Neostava ti nic ine len cakat toto je uz mimo teba teraz sa musia embryjka same spamatat. Na spinenie ti dali nieco? Duphaston alebo Ascorutin? Drzim palce

kitusa
29. dec 2017

Diky za odpoved, pomohla mi. Mala by som byt 8- 9 tyzden. beriem Ascorutin a Utrogestan. jedno embryo je zdeformovane, bojim sa o to druhe.

ajbka
29. dec 2017

Mam príbuznu. 1 z dvojičiek veľmi skoro zaniklo, druhé je super , už má 9 mesiacov, narodilo sa síce skôr v Prahe, super starostlivosť dostalo, je ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre