Syndróm zanikajúceho dvojčaťa. Máte s tým skúsenosti?

elian
2. apr 2009

Ahojte,
na začiatku môjho tehotenstva mi určili syndróm zanikajúceho dvojčaťa, chcem sa spýtať či je tu viac tehuliek, ktoré mali tento syndróm ??? Na prvom ultrazvuku boli krásne vidieť dva plodové vaky, medzitým som slabo špinila a na ďalšom ultrazvuku už bol len jeden plod a pár milimetrové pozostatky z toho druhého.
Máte skúsenosti s týmto problémom?

hava77
2. apr 2009

ano aj my sme mali tento syndrom, uz sme poculi aj srdiecko a potom v 10tt sme mali uz len prazdny jeden vacok. ale druhe dvojciatko, nas bojovnik je ok. vtedy nam dr. vravela ze velke percento dvojickovsykch tehu konci tymto syndromom, ale uz si to cislo nepamatam 😅

tilly
2. apr 2009

dve moje kamošky toto mali a obe majú zdravé deti (teda to jedno, čo zostalo) 😉

ale obe chodili častejšie na uzv a jedna musela aj na amnio...

katy2
2. apr 2009

aj my mame syndrom miznuceho dvojcata.... mali sme trochu komplikacie s krvacanim, ale druhe babo sa vyborne drzi.....

mauzos
2. apr 2009

ahoj, aj my sme to mali, ale u nas to bolo trojca. Dve ostali 🙂 Doktor mi vravel, ze je to bezne a nic nehrozi tym dalsim babatkam, ze sa to bez problemu vstrebe. Fakt som cele tehu nemala s tym problem, tak sa neboj.

elian
autor
2. apr 2009

dakujem aj náš "bojovník" sa zatiaľ drží a už aj kope tak snáď to bude OK
Len kamoška bola teraz na operácii slepého čreva a keď ju otvorili našli nejakú chrupavku a vlasy a uzavreli to tiež ako tento syndróm......no uvidíme držme si palčeky 🙂

mauzos
2. apr 2009

cooo? vlasy? to znie ako z hororu 😲 To bude nejaka blbost, ved babatku az neskor rastu vlasky.
drzim palce elian, nech ste aj s malym v poriadku 🙂

katy2
2. apr 2009

to s tymi vlasmi sa mi tiez nezda..... 😕 lebo take male babo este vlasy nema..... a ked ich ma, uz je velke a vtedy nejde o syndrom miznuceho dvojcata ... vtedy sa musi vybrat 🤐

elian
autor
2. apr 2009

No lekári to vysvetlili tak, že jedno dieťa pohltilo druhé a v kamoške zostalo zopár buniek (chrupavka a vlasy), ktoré nezanikli, a ktoré sa spolu s ňou vyvíjali 🙂 , ja tomu tiež nerozumiem 🙂

adka33
2. apr 2009

ahoj,nam sa stalo to iste.Zo zaciatku boli dva plodove vaky s dvoma srdecnymi akciami, no v 12 tyzdni jeden plodik v podstate odumrel.Nesposobovalo to problemy,postupne sa to vsetko povstrebavalo samo,ale mala som zvysene AFP,musela som absolvovat dvakrat take riadne a podrobne sono,ci sa babatko vyvyja dobre.totizto ten vstrebavajuci plod zvysoval hodnotu AFP.Pre istotu som isla aj na 4D,ale vsetko bolo nastastie v poriadku a teraz sa tesim s krasnou 9 mesacnou dcerkou.A vraj sa to stava casto,velakrat sa dokonca na to ani nepride ked plodik,resp.este zarodok odumrie velmi skoro.Drzim paste, neboj vsetko dobre dopadne

denduska
2. apr 2009

ahojte, to s tymi vlasmi a chrupavkou.. 🙂 to sa obcas stava, vola sa to dermoidna cysta a casto je na vajecniku, muselo to byt jej "povodne dvojca"..teda tej kocky co jej vyberali slepak. Zaniklo hned v skorom stadiu tehotenstva a to tkanivo, tych par buniek co ostalo, vytvorilo dermoidnu cystu. najcastejsie su tam vlasy, koza ale aj kost, chrupavka, zuby... 😅

sonia29
3. apr 2009

ahojte, no to s tými vlasmi a zubmi znie fakt jak z hororu 😕 😕

a tento syndróm sa vyskytuje len na začiatku tehotenstva, alebo sa to môže stať aj neskôr?

mata2
3. apr 2009

ahojte,aj ja som s Tomaskom cakala dvojky,ale druhe v 6tt zaniklo 😔 lezala som s tym 2tyzdne v nemocke a brala lieky na udrzanie,lebo primar vravel,ze vtedy je ohrozene aj druhe dieta 😒 .

pedroma
4. apr 2009

tento problem moment. riesi aj jedna nasa znama. Lež nie ako tehotná, zatiaľ je bezdetná ...ale ona má to svoje dvojča (resp. "súrodenca") vstrebané vo svojom tele. Prejavilo sa jej to až okolo 25r., a bohužial, chirurgii sa nevyhne 😖

michalienka
5. apr 2009

Tiez poznam jednu babu, ktora mala tento problem. Tiez jej to zistili az v dospelosti a musela ist na chirurgicky zakrok. Bola to cysta tak ako pisala denduska a dokonca tiez s vlasami. Povedali jej ze to bolo povodne jej dvojca. Teraz je v poriadku a ma krasne dve zdrave deti.

janka1874
29. apr 2009

ahojte
tak ja som momentálne v nejakej podobnej situácii ale nerozumiem o čo vlastne ide neviete mi niekto pomôcť kým sa dostanem k lekárovi
začnem od začiatku:
keď som zistila že čakáme druhé bábo išla som ku svojej dr. na kontrolu bol to nejaký 5tt ona mi povedala že všetko je o.k. bábo je jedno a aj mi ukázala vak malú škvrnku (drobčeka) potom menila lekára tak som išla na kontrolu k tomu u ktorého som rodila to už bol cca 8tt to už bolo pekne vidno aj srdiečko a opäť mi povedal bábo bude jedno a má aj srdiečko aj mi to ukázal no a potom som už nabehla normálne na poradňu tak som zas v 10tt videla bábo a bola spokojná že mám jedno bábo a je v poriadku
no a teraz som bola na NT testoch čo sa robia v 12tt normálne v špecializovanej ambulanci na tieto vyšetrenia a tam mi dr. povedala že to mali byť dvojičky lebo mám dva vaky ale len jedno bábo ktoré je vraj v poriadku ale v druhom vaku ani bodka
zatiaľ som nemala problém ani s krvácaním ani ničím podobným
prosím poradte mi čo by to asi tak mohlo byť kým sa dostanem k lekárovi

zelvi
29. apr 2009

ahojte
tiez mam s tymto syndromom osobnu skusenost .Teraz som v 26 tt, ale dvojca sme stratili v 5tt. V nemocnici doktor povedal, ze je tam cysta, a o druhom vacku sa nezmienil. povedal , ze asi zacal potrat. nechal ma celu noc krvacat , rano som podpisala papier, ze idem na vlastnu zodpovednoist domov, lebo krvacanie prestalo a ultrazvuk ukazal, ze je vsetko v poriadku. No ano, lebo to druhe babo sa drzalo.A o tom druhom nevedel....

moko123
29. apr 2009

ahojky
hej hej mame ten isty problem a k nemu vela dalšich tym že boli dva plody vyšli nam aj triple testy velmi zle a museli sme podstupit amniocentezu ale všetko je už v poriadku my sme stratili dvojča v 10 týždni bol už iba vačok ale vobec som nekrvacala možno slabši vytok ktory som vobec k tomu nepripisovala aj to asi jeden den,, totalne sa vstrebalo ževraj to je normalne

magdas
30. apr 2009

Ahojte, tento problem som mala, ale je to uz 10 rokov. Jedno dvojciatko odislo, ale mame krasnu 10 rocnu dceru, uz skoro tinegerku. Ked sme jej povedali, ze mala mat dvojciatko, dost ju to zobralo a teraz vzdy 2.novembra za nu/neho zapaluje sviecku v okne, ked sa zapaluju sviecky za nenarodene deti. Je to dost silne.

marione74
14. máj 2009

ahojte, aj mne sa prave toto stalo, na zaciatku 10 tt doktor nejak nevidel vitalitu druheho babatka a kazal mi prist o tyzden co bol zaciatok 11 tt a znova nic... poslal ma na specialny utz do nemocky a tam videli dva vaky ale druhy takmer prazdny ☹
Ale vidim ze tieto pribehy maju vacsinou pozitivny koniec, tak dufam, ze nas druhy bojovnik bude ok.
A tie tripple a AFP testy to je co? To akoze bude ukazovat ze babatko je postihnute?
Sa nemam zlaknut potom hned? ☹ Ja totiz na ziadnu amniocentezu nemienim ist... 😖 aj tak by som si ho nedala vziat.

juliett99
14. máj 2009

ahojcek
prepacte ze som sa sem k vam votrela,, ale zaujala ma tato tema, 😉
ja som na zaciatku tehotestva to bola asi v 6tt teda dr,mal podozrenie na dvojicky, ale o dva tt tam uz vraj bolo len jedno vtedy som prvy krat spinila, a asi o 3tt som zacala krvacat ale dost silno v nemocnici mi ukazal naseho drobceka ze je ok, ale nasiel mi tam cystu ,, no a teraz som zostala aj ja v pomykove ci to tiez nemohlo byt dvojca,,
.. u nas je predpoklad na dvojicky,, no hlavne je ze nas drobcek je ok,, no som na rizikovom dufam ze bude nas drobcek ok,,
tie AFP testy sa kedy robia???

marione74
14. máj 2009

juliet aj katy2 pisala ze ked mala tento syndrom, ze 13 - 14 tt krvacala, a ze jej povedali ze to ma koli zaniknutemu dvojciaku 😒
Tak mozno si aj ty mala dvojciatka ... 😅 a potom si kedy prestala krvacat?
aj ja som pn a asi aj ostanem.

juliett99
14. máj 2009

ja som druhy krat krvacala jasno cervene v 11tt asi 3-4 dni ten stvrty den uz to bolo slabe ale brusko bolelo, riadne, ani sediet som nemohla, iba lezat.

na tie testy som sa aj ja teraz pytala,, triple viem ze je nato ze ci nieje drobcek nahodou postihnuty,, mne to idu robit na buducu stredu,,a doktor mi povedal ze ak nebudu vysledky nahodou dobre nemam sa lakat,,
dohovie co tym myslel,, 😕 😕

juliett99
14. máj 2009

marione..
mrkni sem nasla som nieoc ohladne AFP testoch,..
http://sk.www.mozilla.com/sk/firefox/central/

marione74
15. máj 2009

dakujem juliett, ok tak ani ja sa nebudem lakat 😔

mauzos
16. máj 2009

marione, juliet ozaj nestresujte, ak by vam vysli nahodou zle vysledky. My sme mali hranicne hodnoty a odporucali nam amnio. Nesuhlasila som, lebo pri dvojickach je to velke riziko.... a urobila som dobre, mame krasnych zdravych chlapcekov.
Citala som ze tie vysledky u dvojciat su velmi skreslene a neda sa im verit. Takze podla mna aj zanikajuce dvojca moze ten vysledok skreslit.

juliett99
16. máj 2009

mazos.. dakujeme za podporu,.. moja ja ani nejako nestresjem ,. z ako som pisala ze ma zajala tato tema a tak som napisala moj pripad,, no nikde nieje vylcene ze tam dve babinka neboli,,, 🙂
mauzos.. gratljem k krasnym chlapcekom,, mrkla som si tvoj albumik,, aj som k vam dvojickovym zo zaciatk pisala,, 😉 drzte sa prajem vela zdravicka 🙂

mimabulka
18. júl 2011

ahoj až po 4rokoch som sa vlastne začla zaujímať o to ako to bolo vlastne s mojim prvým tehotenstvom

ku gynekologičke som šla ked mi meškala menštruacia nakolko ona nema ultrazvuk tak som šla do okresneho mesta kežmarku na ultrazvuk tam mi doktor povedal že čakam dvojičky vypísal mi papier že som v 8 týždni tehotenstva a že čakam geminy
vysledky som doniesla doktorke každe tri týždne som chodila do poradne -na ultrazvuk ma poslala v piatom mesiaci tak bola zase ina doktorka- v tom kežmarku v nemocnici a ona zase všetko skontrolovalal zapísala-geminy
a tak som žila v tom že budeme mať dvojičky bola som už zvedava na pohlavie a tak som sa dočkala dalšieho ultrazvuku pred vianocami v 7 mesiaci- no ked mi robil ultrazvuk zase iny doktor teraz to bol primar- nadiktoval sestričke ona zapísala a potom sa pýta a druhe? primar pozera ake druhe a sestrička hovori ved mamaička čaka geminy primar si zavolal nejakeho doktora že nech sa pozrie na to a vysledok jeden plod- chlapček
žiadne vysvetlenie ako keby som si to ja sama vymyslela-bola som zmätená- plakala som vonku manželovi-ved 7 mesiacov som žila v tom že pod srdcom nosim 2 detičky a mala som aj velke bruško pribralal som 25kg tak to by pochyboval o niečom
syna som porodila o mesiac skor ako som mala planovany termin ale všetko v poriadku 2620g 50cm

dodnes si to neviem vysvetliť
počas tehotenstva som mala občas hnede špinenie no nič viac

gp2000
1. feb 2012

ahojte maminky 🙂
vylovila som túto temu,lebo som bola na ultrazvuk a doky povedal,že vidí 2babätka,ale som len na začiatku tehotenstva....a že srdcovu činnosť vidí len u jedného ☹ ☹ tak by som chcela vedieť o tomto syndrome zanikajuceho dvojčata viacej
Na kontrolu idem až o mesiac,tak uvidíme čo bude,ale mam z toho zlý pocit 😢

bamarama82
2. feb 2012

@gp2000 mne tiez ukazalo na sone dva vaky, dvojvajecny dvojicky...ale o dva tyzdne uz srdiecko jednemu nebilo...a postupne sa vstrebalo... nespinila som ani nic podobne, avsak krce v podbrusku som mala odzaciatku. dr ma vzdy odbili s tym ze maternica sa roztahuje. teraz mam jednu zdravu dcerku. brala som dlho duphaston na donosenie. dost ma to mrzelo ale co narobis.... aspon ze jedno babatko som donosila. s tymi cystami ako pisu baby vyssie neviem ako to je.... v CAR mi napisali missed abort a v tehu knizke som mala ze ziadne prekonane potraty.... v car mi povedali, ze sa to stava a druhe dieta by to nemalo ohrozit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre