Syndróm zanikajúceho dvojčaťa. Máte s tým skúsenosti?

elian
2. apr 2009

Ahojte,
na začiatku môjho tehotenstva mi určili syndróm zanikajúceho dvojčaťa, chcem sa spýtať či je tu viac tehuliek, ktoré mali tento syndróm ??? Na prvom ultrazvuku boli krásne vidieť dva plodové vaky, medzitým som slabo špinila a na ďalšom ultrazvuku už bol len jeden plod a pár milimetrové pozostatky z toho druhého.
Máte skúsenosti s týmto problémom?

petka55555
22. feb 2012

aj mne zistili v 8tt tento syndrom, trochu som krvacala, potom tyzden spinila..mesiac som lezala, brala duphaston a ascorutin a potom bolo uz vsetko bez problemov 🙂....a nastastie som porodila krasneho zdraveho syna...

gp2000
23. feb 2012

jáááj dievčata,v pondelok idem na sono k dokymu,tak uvidime,či sa nam udržali obidve babätka,alebo len to jedno 😢

petka55555
26. feb 2012

@gp2000 tak drzime palce aby boli ♥♥

gp2000
26. feb 2012

@petka55555 dakujem,zajtra dam vedieť ako sme dopadli 🙂

annus
26. feb 2012

Ahojte. Na začiatku tehu aj ja som krvácala, týždeň som bola v nemocke, dostala som Duphaston a Ascorutin a musela som ležať. Až v ten deň, keď som išla domov a lekár mi vypisoval papiere, až vtedy mi povedal, že 99% že som čakala dvojičky. Na šťastie, odvtedy všetko bolo ok, pomaličky idem rodiť 🙂

gp2000
27. feb 2012

ahoj,tak dnes som bola na tom ultr.a druhe babo tam už nie je 😢 ☹ aj ked mi doktor povedal,pred mesiacom,že su dve ale srdc.činnosť vidí len u jedného...stale som verila na nejaký zázrak,no žial ☹ no aspon to jedno ,čo nam zostalo vyzerá byť v poriadku,tak sa tešim aspon z toho 🙂

petka55555
15. mar 2012

@gp2000 ahoj prepac ze tak neskoro ale nevsimla som si odpoved :( je mi to velmi luto ale skutocne sa treba tesit aspon z jedneho babatka ktore ostalo a verit ze bude vsetko ok.a povedal ti dr aj nieco k tomu?lebo mne moj nie :/ a iba na 4d sone mi dr. Povedal ze sa to casto stava...

gp2000
15. mar 2012

@petka55555 ani mne,len to ako tebe,že sa to občas stava,a že druhe vyzera byť v poriadku,o tyžden idem na poradnu,tak sa tešim,len neviem či mi bude robiť ultr.asi až v 20tom tyždni, 😒 škoda,tak by som drobčeka chcela vidieť.A ty si nemala potom žiadne problemy?a sledoval ta lekar častejšie?myslim ultr.či ti robil častejšie ,alebo nie?ja len dufam,že je drobček v poriadku,občas mam pocit,že niečo cítim v brušku,nie pohyby ,alebo kopnutie,ale niečo take nedefinovatelne 🙂

petka55555
15. mar 2012

@gp2000 no mne na to prisli v 8tt a potom mi az do 12tt robili asi 6 krat sono a potom uz len v 20tt a v 30tt, vsetko bolo v uplnom poriadku, bez problemov...neboj aj ty budes mat na jesen krasne zdrave babo 🙂 🙂 🙂

gamarka
2. jún 2012

Ahojte .. my sme po ivf, vložili sme 2 embryika, uchytili sa obe a teraz v 6 tyzdni to vyzera tak ze jedno sa prestalo vyvijať, nebije srdiečko ..druhé je v poriadku... čim to môže byť ? Mohlo to embryiko byť od začiatku slabulinke, alebo to moje telo nedokazalo uniesť 2 babätka ?

jujulinka
12. aug 2012

ahojte, rada by som sa opytala, ci mate skusenost so zanikajucim dvojcatom vo vyssom stadiu tehu. Mne terat v 24tt zistili, ze jeden plod asi pred tyzdnom odumrel, no druhy je zdravy. Teraz som na pozorovani v nemocnici, co sa bude diat. Nemam ziadne priznaky, ziadne spinenie ani bolesti, vobec nic....bolo to strasne prekvapenie na ultrazvuku, ze uz jedno nezije... ☹ Velmi dufame, ze nam aspon toto jedno zachrania...zatial je malinke ma jejakych 540g...

lienka3670a
25. aug 2013

Ahojte, isla som k svojej gynekol. a povedala ze som tehotna. Chodila som kazdy tyzdel na kontrolu lebo srdieko nebolo vidiet v 8 tyzdni som zacala spinit poslali ma na cistenie a tam v nemocnici mi zistili ze mam potrat ale po dlhsom prezerani zistil dr. ze tam je este jedno vajicko ktoremu bolo pocut srdiecko. spinila som slabsie poslali ma domou ze mam prist o tyzden ale uz 3 den krvacam ale neska tak viac aj nieco zo mna vyslo nemamate stym niekto neaku skusenost? tak zatial dakujem

mamjka
4. sep 2013

ja som mala taktiez teraz 2 vacky ale len jedno babo sa udrzalo.... 😒 a zrejme to iste mala moja mamina lebo mi vyoperovali cystu s nechatmi a vlasmi (ze z mojho dvojcata??)

petka55555
4. sep 2013

@mamjka ano to je ono...niekedy aj zuby tam mozu byt....je to smutne, aj ja som to mala pred 4 rokmi

tekla3010
23. okt 2013

Ahojte baby,
ja som bola minuly tyzden na 1. sone, kde sa ukazali 2 vacky a 2 srdiecka. Jeden vacok sa ale doktorovi zdal nejaky hrbolaty - nebol taky pekny. Pripravil ma na to, ze mozno nevydrzi. Ale srdiecko v nom bilo. Buduci tyzden idem na dalsie sono, ale uz teraz som taka nervozna.... Je tu niektora taka, ze mala podobny problem a nakoniec vydrzali obidve? Prosim, prosiiiim

kaja901
18. apr 2014

ahojte mám taky istý problém v 8tt mi zistil doktor ze som cakala dvojicky ale jednemu uz nebije srdiečko, doktor povedal ze vo mne vyschne a vstrebe sa, neviem co mam teraz robit, mate s tým skusenosti, bojim sa aby sa niečo nestalo tomu druhemu plodu a aj mne, pocula som ze mozem dostat otravu krvi. ☹ dakujem za rady.

kaja901
18. apr 2014

nemali by mi to druhe co uz nezije nejak vybrat???

drobec87
18. apr 2014

Ahojte žienky. Ja som čakala dvojčatá. V 5. mesiaci tehu mi zistili, že jedno je asi mesiac mŕtve :( Hneď nemocnica, vyšetrenia ... Mohli ma operovať a vybrať obe, takže by som prišla o obe ( keďže cca 20 tt. ). Ja som chcela zachrániť aspoň to druhé. Výsledky boli našťastie ok 🙂 Tak injekcie Fraxiparín do konca tehu, každé 2 týždne na vyšetrenie krvi ... Druhé bábätko krásne rástlo a ja som mala do konca tehu aj to mŕtve v brušku, bola som pod kontrolou. Nakoniec som porodila pár dni po termíne krásne, zdravé dievčatko 🙂 Bola to akútna sekcia, lebo sa im nepodarilo vyvolať pôrod, malá mala obtočenú pupočnú šnúru, ... Pri sekcii vybrali aj to mŕtve, lekár povedaľ, že príroda je mocný čarodej - mŕtve bolo obalené ( zakuklené ), pravdepodobne, aby nemalo komplikácie živé dvojčiatko. Dnes mám doma krásnu, zdravú 17 mesačnú dcérku Viktóriu 🙂

niky21
7. máj 2015

Ahojte .. Tak dnes ma DR totálne šokovala... Som v 6+3 a pri vyšetrení mi RD zistila, že som čakala dvojičky, ale jedna dutinka zanikla. Ale druhému bábu krásne bije ♥ 🙂 A ona na mňa pozerá a pýta sa ma : Spomínala som vám na začiatku, že tam sú dve dutinky ? No nie , nepomínala, to fakt ? To bol šok baby... Ale teším sa , že druhé je v poriadku 🙂

katarinanogova
2. jún 2015

Ahojte, som rada ze som nasla podobne pripady. Ja som ostala v uplnom šoku, ked mi beznou laparoskopiou chceli odstranit cistu pre dlhodobe bolesti..a nakoniec ma museli o tyzden na to operovat a vytahovat z vajecnikov zamotane vlasy a ZUBY ...dobre citate..nechapem ako to moze byt vobec realne..stretli ste sa uz z niecim takym? Museli mi koli tomu vybrat oba vajecniky.. som v soku este stale..ako to moze v tele rast?

miminka1988
1. aug 2015

ahojte... tak aj ja som s tým mala problém pred nedávnom cca týždeň aj pol mi na ultrzvuku povedali, že to budú dvojičky ale jedno odchádza.Tak som si poležala v nemocnici a nakoniec to druhú slabé aj odíšlo. To jedno bolo v poriadku na ultrazvuku lenže som špinila a aj špiním. Dr. mi povedala že ak je to hnedé slabé, nevadi. Už to pomaly odoznieva, len sem tam mam bolesti v podbrušku, vraj že to sa maternica naťahuje. Sú to také jemné bolesti potom prestane a tak sa to strieda. Lenže v mojom prípade ja už neviem čo je normálne a čo nie. Trochu aj stresujem a nechem zas chodiť ku dr stále veď tam už chodím jak na klavír 🙂

pipinka12
23. aug 2015

ahojte...no ja som v 18tt,a tiež mam syndrom zanik,dvočata..najprv špinenie,nemocnica..injekcie dicinon a kanavit sedem dni..nazvali to hematom..den pred prepustenim,mi povedali že prečo to tak nazvali,ked je to syn.zan.dvojčata....,všetko mam v knižke od 6tt,tam boli dva vaky..vždy ked mi robia sono to musim hovorit....lebo si to nikto neprečita🙂...bola som aj na genetike..teda vyšla som zeleno biela🙂,,čakam tretie babo a ked budem rodit budem mat 40r...a som po inseminacii....takže som si vypočula..na amino,nejdem...doktorka na sone povedala,že je všetko ok....jasne že genetiku na sne nezistia....tak verime že bude všetko na jednotku...🙂

kniha24
2. nov 2015

Ahojte,ja som v 8tt,tiez som mala dva vaky,dnes uz len jedno,to sa vyvija ako sa ma srdiecko bije,doktorka mi dala dupastan a kludovy rezim,za dva tyzdne idem znova. Mate niekto skusenost s uzivanim dupastanu? Bojim sa,nechcem prist o to druhe.

mirka0703
2. nov 2015

ja som ho brala a druhe sa udrzalo

palusik
24. jan 2016

Ahojte aj ja sa chcem opýtať. Vo 8tt mi doktorka povedala, že budem mať jednovaječné dvojicky. Dva týžne neskor a velmi bolelo brucho isla som na pohotovosť a tam mi povedali ze vidia uz iba jedno. Ta bolesť bolo slepe črevo to mi vybrali a dietatko sa zatial vyvija dobre.
Ma niekto skusenost so syndromom miznúceho dvojčaťa pri jednovaječných dvojičkách? ☹

kniha24
25. jan 2016

@palusik mne v 8 tt tiez doktorka povedala,ze cakam dvojvajicke dvojicky,ale mala som prist na kontrolu po dvoch tyzdnoch,ci sa budu obe vyvijat. Po dvoch tyzdnoch uz bolo iba jedno,doktorka povedala,ze je to uplne bezne a vela zien ani nevie ze mohli mat dvojicky. Hlavne ze jedno sa vyvina,no nie? Drzim palce

andreajarosciak
31. jan 2016

Tak nas je tu celkom dost...Ja som tiez cakala dvojicky este v siednom a desiatom uz len jedno...

hairline
1. feb 2016

Ahojte. V 5 týždni na prvom dome som mala 2 vačky zatial bez akcie v jedno náznak ze b tam mohlo niečo rásť. O tyzden neskor v jednom akcia v druhom trosku nieco podrástlo ale zatial bez akcie srdca. V 8tt tretie sono dve podrastene a dve akcie srdca. Uvidime co bude ďalej. Stále som z informácie ze čakám dvojičky mimo...

andreajarosciak
1. feb 2016

@hairline ahoj, chapem uplne, mne nepovedali o moznosti, ze sa moze vstrebat, az pri druhom sone, ked vacok nerastol a pri tretom uz tam nebol.. Tuto moznost, by som nebrala, teste sa na dvojicky, ja som sa tiez tesila, aj ked nakoniec bolo len jedno
.drzim palce.

andreajarosciak
1. feb 2016

@hairline teda tesila som sa a mala neskutocny strach, plakala som,par dni ale potom som si zacala zvykat na tuto myslienku a aj rodina dost pomohla, mamina manzel....Bude to dobre ;) presne tak ako to ma byt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre