Tehotenská anémia. Aké môže mať dôsledky?

butrus
5. jan 2008

Ahoj, prosim poradte mi s problemom, ktory mi ani dnes zase nedal spat.
Na zaciatku tehotenstva mi dr. zistili trochu znizenu hladinu trombocytov/krvnych dosticiek - vtedy to bolo 136. Teraz par dni pred porodom tuto hladinu uz mam iba 90, hoci uzivam Pyridoxin a zelezo vo forme Maltofer Fol. Tak mi zvysil davku na 3xdenne po 2 pyridoxiny a 2xdenne zelezo a diagnostikuje to ako tehotensku anemiu. Vraj pred porodom mi daju nejake injekcie, aby som im tam nevykrvacala.
Viete mi niekto povedat ake dosledky to moze mat na moje babatko? Malo by sa kazdym dnom narodit a ja som sa v tom zmatku zabudla dr na to opytat. Neviem co sa bude diat po porode, ci mu budu robit tiez nejake vysetrenie krvi, pripadne podavat nejake lieky. A takisto ci je moznost, ze sa mi to to po porode upravi - myslim tu hladinu krvnych dosticiek.
Este chcem dodat, ze ja ked som sa narodila, tak mi museli menit krv, a ako to pred 30-timi rokmi bolo - mame povedali iba ze mam malo zeleza a potom som dlhodobo brala aj zelezo. Ale mama nic viac o tom nevie. Ja si iba pamatam, ze som mala cierne mliecne zubky 🙂
Budem vdacna komukolvek, kto mi trochu objasni moj problem.

alififi
5. jan 2008

ahoj butrus, ja ti asi oc neporadim, mala som tiez malo trombacov, ale zas tak malo ako ty ne - zacinala som na 288 koncila som na 127. nebrala som ale ziadne lieky. jedine co som robila bolo, ze som chodila kazdy 3 den na cerstvu cviklovu stavu. to vraj pomaha. teraz uz mam trombace zase ok. ale po porode som musela zacat brat zelezo ( maltofer ). so zelezom som problem v tehotenstve nemala
tak drzim palce

butrus
autor
5. jan 2008

vdaka za odpoved
a na tvoje babo to nemalo nijaky vplyv? myslim ci aj jemu nerobili nejake vysetrenia, pripadne ci nemuselo brat nejake lieky?

alififi
5. jan 2008

vobec o tom nebola rec, ani jej nerobili nejake speci vysetrenia. ani lieky.pokial si pamatam, tak doktor spominal, ze az pod hranicou 90 je to uz problem.
treba uz rychlo porodit - potom to vyskoci naspat 😲

marse
5. jan 2008

Ahoj butrus aj ja som pocas prveho tehu mala anemiu, cize chudokrvnost, musela som brat 3x denne zelezo a tak isto aj po porode nejaky cas, nastastie sa to nejako potom ustalilo. Na dcerku to nemalo vobec nijaky vplyv, kedze mne to dr. vysvetlila asi tak ze som ostala anemicka koli tomu ze mimi si pocas tehu bralo vela zivin zo mna, ono malo co potrebovalo a ja som tym ostala chudokrvna, mala je dnes uplne v poriadku ziadne problemy s krvou ani nic podobne, prajem vela stasticka 🙂

certica
5. jan 2008

ja som mala teraz hemoglobin 113 a predpisany mam maltofer. tiez si myslim, ze to s babom nesuvisi, ono si vezme co potrebuje, pripadny deficit vznika u matky.
trombocyty vsak mam dojem ze suvisia so zrazanlivostou krvi, cize to je trosku o inom, ale byva to v tehotenstve a urcite ti daju minimalne tesne pred porodom (ak nechodis uz teraz na injekcie) nejaku tu injekcnu davku, aby bolo vsetko ok, takze ziadne obavy 🙂

zuz11
4. sep 2008

Cafte, ja som pri Hanke s anemiou mala problem iba mesiac pred porodom, mala som hodnotu 89 a tak mi po porode davali krv a liecili ma, tentokrat som anemicka uz teraz a hladinu mam 92 takze ak nezaberie liecba tak do porodu netusim co so mnou bude 🤐 mali ste problemy s anemiou uz takto skoro? 🤐

bianca
4. sep 2008

cafte.Ja mam hmb 103 a dr. mi nic nedal.Zajtra to s nim preberiem lebo som unavena az az

zuz11
4. sep 2008

uf aj 103 je dost malo 🤐 zevraj minim um co je ako tak ok je 130 🤐 ja som koli tomu musela skratit dovcu a zajtra mam naklusat k dr. 🤐

bianca
4. sep 2008

zuz no prave ze ja viem.V robote uz skoro davame pacientov transfuzku.Iba mi telefonicky povedala sestra ze kym nie je pod 100vku tak nic nedavaju ze to zbytocne zatvrdzuje 🙄 K tomu mam i malo trombocitov a to ma desi viac.Zajtra na poradni si to tam asi vydiskutujem

zuz11
4. sep 2008

no tak mne by ste uz dvali krv cooo? 🤐 toho sa bojim ze povie aj moj dr. 🤐 lebo ved este mam skoro polovicu pred sebou a uz taketo vysledky 🤐

bianca
4. sep 2008

zuziku neboj.Bude to dobre

zuz11
4. sep 2008

no dufam, daj potom vediet aj Ty ze ako si pochodila 😉 drz sa aj Ty 😉
ved aj ja sa potom ozvem ze co so mnou nakoniec robili 🤐

bianca
4. sep 2008

ok 😀

lukin
5. sep 2008

Já měla v těhotenství hodnotu buď 90 nebo 95, teď si to přesně nevzpomenu. Jednou denně jsem brala Aktifferin. A brala jsem ho i v šestinedělí.

zuzana76
5. sep 2008

zuz, ja som mala po porode tusim 75 hodnotu zeleza, chceli mi davat transfuziu, ale odmietla som, za 2 mesiace brania Fe sa to uplne zlepsilo

bianca
5. sep 2008

tak ja som po poradni a nakoniec som dostala Aktiferin.Som zvedava ci to zaberie

spetra
5. sep 2008

já mám železa taky nedostatek, hodnotu ani neznám... ☹ a už 4 měsíce ho jím v tabletách...

roasha
5. sep 2008

min hodnota hmb by mala byt 120- 😒
pokial klesa pod 100,urcite by sa uz mala liecit. 😅
pokial je lekar"prispaty",treba si lieky pytat"nasilu". 😉 potom je aj babika zbytocne anemicka.transfuzku mozte odmietnut,a trvat na liekoch,oni to zdvihnu pekne za par dni. 😉 🙂

zuz11
5. sep 2008

no mne pustili zelezo pre istotu aj zilou a dali mi teraz aj tabletky...... takze verim ze sa to zlepsi 🤐
som inak teraz aj citala ze ak je nedostatok hmb tak po porode musia dat krv lebo inak je ohrozeny zivot matky kedze pri porode pride o krv takze ja sa tranfuzke nebranim a doverujem mojmu dr. 😉

roasha
6. sep 2008

zuz,klobuk dole,-ja mam na prijatie "inej"krvicky asi blok.mne ked ju chceli dat,tak som odmietla./potom to museli riesit liekmi/ 😅 😝
samozrejme,keby ju potreboval niekto z rodiny/alebo ktokolvek/-pokial by som mohla,dam aj liter.

romca3
7. sep 2008

Já když jsem porodila, tak jsem pořád nemohla moc chodit, začala jsem i špatně vidět a slyšet, nakonec mi udělali krevní testy a byli tak špatný, že se na mě přišel podívat sám primář, že to jako ještě neviděl. Prý si myslel, že to nějak spletli. Dostala jsem 2,5 litru krve a dobrý. A to jsem prosím dobrovolný dárce krve.

eliotka
8. sep 2008

Holky, prosím, je to tak, že anémie vzniká z nedostatku železa? Já ji mám, hodnotu v průkazce 100, teď půjdu na další testy.
Děsí mně, že vám dávali transfúzi...

janab78
8. sep 2008

ja mela hodnotu 80 a davali mi 2 transfuze

roasha
8. sep 2008

ja som pri 80 nedovolila dat transfuzku... 😀
ale sestricka sa zasmiala,ze mali romku,ta nemala ani polovicu,a usla im..... 😀

eliotka
8. sep 2008

Holky, a to je anémie z nedostatku železa, nebo je to něco jiného?

janka_pn
9. sep 2008

ja mam zas trombocytov vela 536, ale malo zeleza. beriem ho v tabletkach raz za den. neviete co znamena ta zvysena hodnota??

johanda
9. sep 2008

eliotka - v podstatě jo. Já mám standardně hem pod 92, v těhu 83, neměla jsem žádné problémy, ačkoli si v nemocnici dělali srandu, že bych správně měla být v bezvědomí 😉 . Co se týká hemoglobinu, pokud je organismus adaptován na nízkou hladinu, léčit se to nemusí, u trombocytů je to asi něco jiného.

lenko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janeyzelvicka
12. sep 2008

Já měla při posledním krevním obrazu v těhu 78, pak jsem brala 3x denně železo, to se mi zvedlo na 99, pak jsem chodila na injekce 14 dnů a před porodem jsem nakonec měla 102... Po porodu 95, říkali že si mám jet ke gynekologovi pro železo, ale nějak jsem u něho ještě nebyla 😅

luana30
16. sep 2008

ahojte ja stym žijem už 12 rokov od prveho porodu.... je to ale choroba ktora može poškodit vnutorne organy tym že su nedostatočne prekrvene dlhodobo chodim na hematologiu tersz mam 72 uživala som antibiotika a tie vraj mi takto pomohli a tak nabuduce musim kni brat aj B12....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre