Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

editah222
13. júl 2009

Já zatím glukometru věřím, protože mi zatím pořád ukazeje příjemné hodnoty 😉

Včera jsem si rozvařila odvážené množství meruněk a hodila to do tvarohu a musím říct, že to bylo naprosto božské. 😀 Ani jsem se nemusela dělat se štrůdlem, protože tahle lahůdka uspokojila mé chuťové pohárky 😉

Na dietě jsem teprv 14 dní, ale když procházím ty jídelničky, které jsem si už vytvořila tak mi to připadá jako rok. A na rozdíl od všech kamarádek se já na porod těším, protože tohle odvažování bude ukonce 😀

julia30
13. júl 2009

ahojte.

tak sme po svadbe 🙂 nie nasej ale oslave svadby nasich kamosov 🙂 zjedla som 3 kolaciky a mala som vecer po vsetkom 8,9 coz je dobre vysoko. tak sa z toho dostavam, lebo mame kontrolu v piatok. Tak dufam, ze to do vtedy este upravim.

inak add glukomer. tak dnes rano som sa merala na lacno z malicka na pravej ruke 2.6 a z prstenika na pravej ruke 6.6 takze doveryhodnost glukomera je taka dost zaujimava tak uvidime co bude v piatok ;) snad to zvladneme.

pekny den prajem idem si zaplavat ;)

samsulka
13. júl 2009

Krásné ráno,
má se měřit jen z jednoho prstu a jen jednou prej 2x to není jisté, si pak vyberte, já glukometr mám jen pro info,ale krev je podle mě 100%.

editah222
13. júl 2009

Měříte si i ketony v moči? Já jo a dnes jsem je měla. Tak teď čekám na odpověď od doktorky co mám dělat. Prý to znamená, že málo jím a piju. Což mi přijde jako blbost - piju hodně, cca 3 litry voda a jím taky normálně (v rámci diety). Tak uvidím.

miska66
13. júl 2009

Nazdaaar dietarky, ja ani nestiham cist co tu nejsem. 😀

sam tak jsem byla dneska pro ty prouzky co mi podepsali a sestra rikala ze to mam normalne použivat, ze kdyz tak si pak koupim, tak jsem ji rekla ze na to at zapomene, nic kupovat nebudu, budu proste merit tak at mi to vyjde do konce, coz nevyjde ani nahodou. Tak se este pristi pondeli zeptam doktorky jak si to predstavuje, proste tolik penez nemam, budu drzet dietu ale bez mereni. Ted proste musim setrit na jine veci. to asi kazda z nas. Mozna jedno baleni ale vic ani nahodou.

Meříte každý den? krátký cyklus? nebo jak? dr mi dáva vždy do týdne dva krátké a jeden dlouhý.

julia30
13. júl 2009

no ahojte

tak toto uz osm uplne mimo a nechapem to. zasa som si spravila po ranajkach 2 kontrolne merania a teda rozdiel 5 jednotiek je dost prvy bol 4.0 a druhy 9,5 mam pocit ze to zavisi od toho kolko krvy sa mi podari narvat do ten planzety testovacej tak to uz co je za halusku :(

ja meriam kazdy den ale asi idem na to kaslat. neviem co je kratky cyklus a co dlhy takze neviem co ti dava dr. 🙂 ale ja som merala vzdy rano na lacno po ranajkach po obede a po veceri ale asi prejdem na system bez obedu alebo co nech nemam nervy lebo toto nezvladam. Uvidime ako dopadnem v piatok u doktorky, lebo musim aj 24 hod moc zbierat a potom jej doniest vzorku tak to uz som zvedava ako toto dopadne.

krasny den prajem ;)

samsulka
13. júl 2009

Edi, já měřím taky ketony v moči a ještě jsem nikdy neměla díky bohu a doufám,že nebudu mít ani.

Misko, já prostě jak půjdu na poradnu tak řeknu sestře co mi bylo řečeno na pojištovně a že pokud mi nedají více tak at si to nechají, já si nic kupovat nebudu, když mám nárok na 400 pružků tak si můžou...... 700 kč raději utratím pro malou
ta tvoje sestra tam je pěkná koza, já nevím ale moje je super tohle mi zatím neřekla jen dr.,že dkyž tak si koupím haha

samsulka
13. júl 2009

Misko, jenom měřím 3x týdně 2h malý a jednou velký profil. A za týden spotřebuju 15 pružků takže do konce těhu s 50 bych nevyšla ani za nic.
ty máš jak měřit????

Juli, mež jenom jednou ono to opravdu skáče a nemá smysl se s tím nějak zabývat.

neurologia
13. júl 2009

Ahojte,

ja si mam merat cukor 7 x denne (a na kontrolu mam ist o dva tyzdne) predpisali mi aj papieriky no ale zistila som ze papieriky mi vydrzia len tyzden pri tomto pocte merani....tak som volala doktorke a povedala ze jasne ze predpise dalsie papieriky co mi odlahlo lebo su dost drahe...

a ake mate merace?mne moj zapipa ze uz tam mozem dat krv a ten papierik akoby si nasal sam kolko potrebuje a tiez zapipa ze ma uz dost krvy nasatej a potom ukaze hodnotu....teda ja som dve merania po sebe este nerobila na skusku bo mam malo tych papierikov tak nechcem zbytocne plytvat ...

inak strava celkom v pohode len si musim davat pozor na mnozstva-co ma stve hlavne pri ovoci lebo to ja mozem 😎

ika.
13. júl 2009

Ahojte baby, chcela som sa spýtať, že akú máte diétu nasadenú pri GM? v podstate stravu delenú?

deni26
13. júl 2009

Ahojte dievcata, ja si tiez meriam len sem-tam, dr. mi nepovedala ako casto si mam merat, len ze si mam tak, aby mi do porodu vysli pruzky, co nevyjdu. Mne sa vazit nechce, tak sa snazim tak od oka, ani to neprepocitavam. Myslite si, ze je vazne take zle, ked zjeme nieco s cukrom a nezdvihne nam to hodnoty na hranicu? Ma to nejaky neskorsi dopad? Lebo ja ked si dam nieco sladke, neratam to do denneho prijmu S. V podstate nepocitam nic, len sa snazim jest to, co podla diety mozem. Sem-tam mi to vyskoci vyssie, ale nic hrozne. Len po paradajkovej omacke to bolo trochu vyssie, ale aspon viem, ze to nesmiem. A hlavne nekombinovat hlavne jedlo a ovocie. Ale inak nic specialne nedodrziavam. Nemeriam ketony a dokonca ani neviem, ci mam ist ku diabetologicke na kontrolu nalacno alebo sa mam normalne najest ☹ .

joa.n
13. júl 2009

ahojky holky,
tak dneska merim a uz po ranu jsem se dost nastvala. Hodnota na lacno byla super 4.4, ale 1 hod po jidle (ma obvykla snidane) jsem si namerila 8.4. Nedalo mi to a ze stejne kapky krve jsem merila jeste jednou a hodnota byla 7.9. Tak jsem to zkusila jeste jednou a najednou zase 9.3!! 😠 uz fakt nevim, co si mam do tech profilu psat. Jsem z toho jelen. Takze jsem tam napsala ? a sestre to ve ctvrtek na kontrole vysvetlim..

neurologia
13. júl 2009

ika.:
http://www.porodnice.cz/poradny/59?page=1

http://www.tehotenskacukrovka.cz/

http://www.tehotenskacukrovka.cz/sites/default/...

http://www.merrylinka.cz/oldver/ehodnoty.htm tuto pozor volne cukry nemozes vobec aj ked by ti to vyslo tu mas skorej take dobre veci ako uz spravene jedla a tak

mne baby poradili tieto stranky a fakt som sa tam docitala vsetko co potrebujem vediet o diete pri GM co dodrziavat ako ratat a tak...sice este ani zdaleka nemam s tym tolko skusenosti ako oni pretoze to dodrziavam len 3-ti den...
nikdy som nemala delenu stravu takze neviem na akom principe je zalozena takze neviem porovnat

neurologia
13. júl 2009

niekde aj pisali ze si to treba vazit na vahe...kvoli presnosti a dopad to moze mat samozrejme -ved vsade pisu co sa pri neliecenom GM moze stat...aky to ma dopad

samsulka
13. júl 2009

Je to docela hustý když my si všechno studujeme z netu místo toho aby nám to dr. pořádně vysvětlili, pak tě akorát seřvou když je něco špatně a co ty? ty jsi akorát v nervech a těžko všechno snášíme no už aby to bylo za námi.
kdysi se nic nezjištovalo a vše bylo ok.

evena
13. júl 2009

edti já ketony neměřím, nikdy mi o tom dr. neříkala

už se skoro ani neměřím glukometrem, když už tak občas když si vzpomenu tak jednou za dva dny, glukometru už nevěřím po tom co se mi s ním stalo a od té doby co neměřím sem klidnější, poctivě dodržuju jídelníček, vše vážím a snažím se nehřešit, takže dělám maximum, stejně kdykoli se změřím tak mi hodnota nepřesáhne přes tu pomyslnou hranici 7.3 tak pohoda
ale u mě to měření asi až tak nutné nebude jako u vás, mě dr. řekla že je to pro maji orientaci, protože já odebírám jednou za čas tu krev do zkumavek a oni to tkoumají v laborce

dnes mám děsnou chuť na rýži tak si udělám po delší pauze jen takovej jednoduchej mišmaš se zeleninou, to mám hrozně ráda

nedělali ste některá krupicovou kaši? zkusím spočítat jak to vychází na S jestli by mě to vůbec zasytilo a zkusím to prubnout, už sem jí neměla snad 100 let a ráda bych si jí dala, ale jak bude chutnat bez cukru, to netuším, možná to nepůjde ani jíst že? 😀

evena
13. júl 2009

sam to je fakt
já bych se bez netu ani neobešla, byla bych naprosto blbá a nevěděla co dělat 😀
dr. mi totiž neřekla vůbec nic

samsulka
13. júl 2009

Eve, krupice má na 100g 73g S což je teda abnormálně moc, taky bych si ji dala.

evena
13. júl 2009

sam mě to vyšlo trochu jinak na flora.cz /tímto děkuji edit bez těch tabulek se nedá snad ani žít 😀 /

krupicová kaše 300 ml je 60 g S ta je ale s cukrem předpokládám ...

mléko 800 ml 40 g S + krupice 70 g S /to by mohlo stačit asi/ má 53, celkem teda 800 ml krupice 93 S, když si to dám s přítelem napůl tak se nadlábnu a do předepsanýho množství na oběd se vlezu 🙂 teď de o to jewtli to bude bez cukru poživatelný 🙂 provedu změnu jídelníčku a udělám si jí místo plánovanýho kuřecího na oběd a kuřecí bude na večeři

samsulka
13. júl 2009

hm tak uvidíš no, já to riskovat moc nechci,ale nalákala jsi mě 😀 😀

editah222
13. júl 2009

Včera jsem si chtěla udělat puding bez cukru, ale když jsem viděla to množství sacharidů tak se mi udělalo škoro špatně 😒
Dnes jsem měla na oběd - opečenou cuketu, vařené brambory a obalovanou mozarellu v troubě - celkem 60g sacharidů a jsem nacpaná jak sud. Ale ty ketony prý znamenají, že jim málo tak jím víc 😀 Uvidím zítra ráno jestli to k něčemu je.

samsulka
13. júl 2009

no asi jíš málo večer, asi večer hladovíš, já sice druhou večeři nedávám málokdy,ale aspon dám 2dcl mléka a nikdy jsem je neměla.

julia30
13. júl 2009

ahojte 🙂

takze po obede som spokojna lebo som mala 6.9 ale testujem uz tak, ze som kupila benzin alkohol (dezinfekcny prostriedok) utriem prst necham vyprchat pichnem vytlacim prvu kvapku tu zotriem suchou gazou a az z druhej meriam nakolko ta prva je zevraj nedobra a preto mi to skace. Tento tyzden este domeriam tak ako som merala, len preto aby som vedela co a ako mozem a nemozem. V piatok idem k dr. tak som zvedava co mi povie, lebo ona mi vlastne nepovedala prvy krat nic iba ze vylucit cukry a ovocie kompelt a nejest po siestej (ale toto nedodrziavam lebo nepotrebujem mat ketony v moci).

dnes som mala napr vo "vyvarovni" zeleninovy rezen a k tomu zemiaky a rajcinovo cibulovy salat, kde predpokladam bol cukor v zalievke ale tak to co uz a vyslo mi to uplne v pohodicke. Takze to prestavam riesit a budem merat iba ranny cukor a uvidime co to spravi 🙂

no tu krupicovu kasu si nechaj Editah222 si radsej nechaj az ked porodis pre istotu 🙂 ja mam tiez chute rozne ale som si povedala, ze vydrzim.

dnes napr varim na veceru kuraci vyvar so zeleninou a na zajtra na obed bude kuraci perkelt s haluskami (pre mna cerealne pre manzela normalne ;)

editah222
13. júl 2009

Samsulka - ale já poctivě každý den jím i druhou večeri. Vždycky něco malého - třeba jogurt s troškou musli nebo tak. Vím, že jsou matky, které mají strach něco jíst, aby náhodou po porodu nebylo nějáké to kilčo na víc a ty teda musí mít ketony až na půdě 🙂

samsulka
13. júl 2009

Edi,no tak to pak nevím asi je to málo... kolik máš g S na večeři??? já 20g a stačí mi.
Jo to mi mluv, já teda díky dietě mám jen 3kg nahoře pořád tak uvidíme jak se to vybere ještě jak malá poroste,ale z jídla to nebude 😀 😀 😀

evena
13. júl 2009

sam taky mám 20 g S na 2. večeři a rozhodně stačí, spíš to do sebe musím nutit
edit na ten pudink bez cukru se taky chystám, ale prý není nic moc tak uvidíme, možná ho prubnu už zítra

samsulka
13. júl 2009

Eve, taky se do toho nutím,ale snažím se aspon to mlíko jak říkala dr.zatím bez problémů.
tak to nevím pudink bez cukru to raději ti krup. kaši bez cukru,ale občas si dám kakao z granka tak mi to stačí 😉

bibi78
13. júl 2009

editah, vdaka za info o listkovom ceste. nakoniec aj ono obsahuje dost vela sacharidov, lebo si mozem dopriat tak 2 kusky na desiatu alebo olovrant. niektore tu pisali, ze zjedia aj celu sisku, ale asi neviem, co je siska, lebo som si myslela, ze je to cely kus strudlu, co by u mna bolo pol kila cesta. ale priznavam, ze mi moc nechutil, mne ten cukor v nom hrozne chyba, tak som to vyriesila tak, ze som si dala radsej jeden maly kusok klasickej bublaniny marhulovej (aj s cukrom, aj ked mamina mi vravela, ze tam je minimum cukru, ale pozname to minimum... 😀 ) a som spokojnejsia ako s trojnasobnym mnozstvom nesladkeho zakusku. ved obcasnu sladkost mame povolenu, aj ked su tam volne cukry, to ale ziadne diabetologicka nepovie otvorene - pre istotu - iba vas vsetky zbytocne stresuju. ja idem na krv tento tyzden, tak som zvedava, ci sa nieco upravilo... velmi zvedava...

samsulka
13. júl 2009

Bibi, celá šiška asi je myšlena jako celý kus,ale někdo nedělá z 500g já třeba koupila 400g a měla jsem tam 3ks tak jsem taky dělala 2 šišky a jště mám na dnešek jsem dobrá,že sjem to nesnědla všechno na jednou.
Já taky budu dělat rybízovou zítra pro manžu tak si dám kousek možná. Mě teda vůbec nevadí,že tamcukr není ani mi to už nepřijde, asi jsem už deformovaná bez toho cukru.

bibi78
13. júl 2009

sam, vdaka za vysvetlenie. 😉 este sa chcem spytat, co su slivy? lebo svestky som pokladala za tie male ovalne modre a slivy su tie okruhle? kupila som si totiz ringloty (to je po nasom) 😀 a neviem to v zozname najst, su take okruhle, velkostou podobne marhuliam, modre aj zelene. obcas najdem nejake ceske slovo, ktore este nepoznam 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre