Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

joa.n
21. aug 2009

ahoj holky, tak hlasim prichod z porodnice.
Dne 16.8. v 6:26 po 4 hodinovem porodu od 1. kontrakce se nam narodila Kacenka. Byly jsme termin 13.8. takze pod dohledem lekaru ve 40+3. Kacenka je zdravoucka a vazila jen 3030g a 48 cm. a to nas vsechny neustale strasi velkyma detma... At i vam vsem ostatnim vsechno krasne klapne a budete krasne deticky 😉

saronka
21. aug 2009

holky nevíte čím to je, že mám na lačno víc než třebas po večeři nebo svačině???

lenuska101
21. aug 2009

lubkaaa - jasne, ze uhorka sa moze, vsak to je skoro sama voda. To je velmi podobne ako cuketa a ta sa pre diabetikov vyslovene odporuca.
lenka - je pravda, ze zeny s cukrovkou rodia castejsie cisarskym. Je tomu tak kvoli velkosti dietata, ze casto pri cukrovke je dietatko makrozmicke - velke. Ale nie je to pravidlo, ak je cukrovka dobre kompenzovana, dieta velke nebyva.

lubkaaa
21. aug 2009

saronka, nemas ketolatky v moči? ked telo nema glc, zacne odburavat glykogen, potom tuky.. nechudnes prilis?
ako vidim, tuto "diabeticky" rodia 3kg deti.. ja som mala prve takmer3800 bez cukrovky a co to bude teraz s GDM?? 😠 😝 😅 😅

saronka
21. aug 2009

Lubka to netuším.. vím že mi na kontrole u Mudr dělají z moči testy ale ty proužku na čůrání nemám dají se koupit?? no a může za to třebas to, že jím jen jednu večeři a ne i druhou.. že jím prostě v 7a pak už ne?? ráno se probouzím a mám šílený hlad

marketa137
21. aug 2009

určitě ještě 2 večeři. I mě na to upozornili na diabetologii a čím víc budu těhu tím větší je potřeb právě se najíst ještě večer 😉

saronka
21. aug 2009

oki zkusím dneska druhou večeři včera jsem si dala jen okurek.. a uvidíme co budu mít ráno.. díky moc..

marketa137
21. aug 2009

neni zač, chce to jíst radši každé 3h, jinak mimís má hlad a to je špatně 😒 . mě dělá největší problém jíst ráno 😒

saronka
21. aug 2009

tak to já právě mám ráno velký hlad a snědla bych klidně i dvě housky..ale dávám si jen jednu no..

lubkaaa
21. aug 2009

ja mam hlad cely den.. stale myslim len na jedlo a hlavne na sladke-hrozno-ked ho mala je, tak mam normalne slinivku.. 😠 😠

editah222
21. aug 2009

S tou druhou večeří je to na 100% pravda!! Já když mám mezi snídaní a druhou véčou mezeru delší než 6 hodin tak mám ketony v moči. Takže jím kolem půlnoci a pak ráno o půl šesté snidám (jen trošku) a pak si jdu zase na dvě hodiny lehnout a pak snídám s manželem 🙂

Hlad nemám, protože jím v podstatě skoro pořád. Jím 8 za den a tak ani nestíhám mít hlad.
Na sladké mám taky chuť, ale není to tak strašné, když si dám ohřát ovoce se skořicí 😉

saronka
21. aug 2009

holky udělali jste mi chut s tím ohřátým jablkem..asi si ho zítra dám ke svačince..jablíčko se skořící..miluju zemlbábu 🙂)

evena
21. aug 2009

joan obří gratulace 🙂 🙂 malá je nádherná 🙂 ty se máš že už to máš za sebou, taky bych už chtěla, tahat to břicho v těch vedrech, hrůza ... docela pozitivní zpráva žes nerodila nějakého obříka 🙂
mě jí naposledy měřili v 35. tt a odpovídala o tt méně než sem, měla jen 1.800 +- 260 g tak sem ráda, snad bude taky moje malá jak ta tvoje ... asi sme tu dietu poctivě dodržovali 🙂

julia30
22. aug 2009

lubkaaa tak nedostala som ziadny prispevok na glukomer ani na pruzky tu je taka doktorka, ze som si povedala, ze sa nebudem ani priznavat, ze mam glukomer doma, lebo to nema zmysel 🙂 lebo by odomna chcela hodnoty neviem kolko krat denne. Som sa jej na to pytala raz a povedala, ze nema na pozicanie ze je vela tehotnych a ona ma na pozicanie len jeden a basta. A nehladala zidne ine riesenie. Takze som si povedala, ze kaslem na to a kym neemam po jedle normalnom nejake prehnane vysoke hodnoty niekolko krat za den tak neriesim. Lebo mam vzdy do 7.5 po hodine a to je v pohodicke. Uplne v klidku 🙂

takze tak.

krasny vikend prajem 🙂

saronka
22. aug 2009

ahoj holky..tak jsem si ve 21 večer dala bílý jogurt a ráno jsem měla 4,8 vím že je to v normě ale to mám ted i odpoledne i po jídle mín...tak nevím zda to chce něco s více sacharidama...
joan gratulace k mimískovi...

editah222
24. aug 2009

Saronka - mě by jogurt ke druhé večeri nestačil kvůli ketonům ☹ A taky bych asi měla hlad 😀

V pátek jsem byla na glyk. hemoglobinu a tak se teď furt modlím, aby ty výsledky byly OK. Hodnoty si držím většinou v normě, ale přece jen se neměřím pořád. Už abych porodila a tyhle starosti mohla hodit za hlavu. 😉

lubkaaa
25. aug 2009

mne nikdy nezistovali glzkovanz hemoglobin.. to robi gznekolog alebo diabetolog? z krvi? nemam sa na to opytat.. 😕

editah222
25. aug 2009

Dělá mi ho diabetoložka na moji žádost. Ono ho dělá těhulím jen při první návštěvě a pak už ne, ale já chci vědět jak na tom jsem. Dělá se to z krve.

saronka
25. aug 2009

holky tak se pocitvě měřím..až se bojím, že mi nevystačí ty proušky v glukometru a po jídle mám vždy do 7 takže pohodička..jen mě štve že ráno mám pořád něco mezi 4,5-5 a to mám někdy i po obědě nebo večeři..vím že dle tabulek je to ok, ale myslela, jsem si, že mi to klesne.. a taky jsem zjitila, že mi dopol před svačinou bylo nějak šouflik.. a měla jsem glyk. jen 2,8

noemi01
25. aug 2009

ahojte mne včera povedal gyndoš že mam tehu cukrovku
moje hodnoty boli 7,5 a 5,5
dnes rano po jedle 2 hodiny namerali 5,1
myslim že to neni veľa ale aj tak chcu aby som stale chodila a kontrolovala si to
môžem sa spitať tym čo sa už deti narodili boli veľke alebo počula som že su deti podraždene je to pravda????
ako veľmi to môže pôsobiť na dieťa
a musim dodržiavať prisne tu dietu ??????

noemi01
25. aug 2009

u nas to požičaju zadarmo aj tie pružky na meranie si doma a potom po pôrode im to vratim aj keby som si mala za to priplatiť tak spravim občas si to skontrolujem pre svoju istotu aj ked pichanie do prsta neviem či najdem odvahu

saronka
25. aug 2009

no mě říkala doktorka, že děti nad 4kg jsou dětí diabetiček... Noe hlavně jde o to jakou třebas máš i hodnotu po hodině jídla..

lenka19822
25. aug 2009

Konecne som sa dockala navstevy u diabetologicky. Zatial mi kazala drzat dietu, ale mozem aj jeden kus ovocia. 😀 Super, hned som si dala jablko a hlavne dovolila mi jest vecer pred spanim. 🙂 Dietatko nevie, ci je noc, alebo den a potrebuje energiu stale, takze nemam chodit spat hladna 🙂 🙂 🙂 . O tyzden mam priniest odbery, ktore si spravim doma a dalej sa uvidi.Jedine ,co ma nepotesilo je, ze v neskorsom veku sa cukrovke nevyhnem. ☹

saronka
25. aug 2009

Leni a jak si to měla vysoké ty hodnoty??
já jsem dneska strašně hladová..takové jak před MS, snědla bych i kombajn 🙂)

noemi01
25. aug 2009

tak s tym že veľke deti maju iba diabetičky tak moc nesuhlaim sesterka mala cez 4 kila a nikdy to nemala tehu cukrovku ani kamoška
po hodine my ešte nemerali budu zajtra
dnes mi to namerala po 2 hodinach
tak ja milujem všetko ovocie pre mna to bude ťažke ta dieta
lenka - ako maš na mysli že všetki ktore tam chodime určite ju budeme mať aj v starobe?????
ty si mala veľke hodnoty??????

editah222
26. aug 2009

Noemi - asi tě moc nepotěším, ale u žen s nadváhou, které mají těhotenskou cukrovkou je vysoké riziko (až 65%) toho, že do 10 let budou mít diabetes 2 typu ☹ Ale pokud zhubneme, budeme cvičit a zdravě se stravovat tak se to riziko snižuje jen na 10%. Pokud jsi hubená tak máš to riziko taky mnohem nižší, já jsem bohužel riziková, takže po porodu mi začne boj s nadváhou.

Já už si hladová nepřipadám, jím každé 2-2,5 hodinky ráno a po obědě každé 3 hodiny. Mám 8 jídel každý den takže mi někdy naopak připadá, že jím furt. Ale jím po velmi malém množství, abych si nezvedala cukr a tak často jím protože se jsem měla ketony (aceton) v moči 😒
Většinou zakousnu kousek pečiva i v noci když jdu na záchod 🙂

Doufám, že za ty tři týdny opravdu půjdu na vyvolání a nebo že se mi podaří porodit spontálně. Mám strach o miminko, protože moje hodnoty začínájí být velice hraniční 😠

saronka
26. aug 2009

Edi koukala jsem na svat. fotku a vůbec silná nejsi..

deina
26. aug 2009

Caute baby, ja idem zajtra konecne k diabetologicke a ona mi chce zase robit glukozovy test. Lebo ze jeden musel byt robeny zle, ked mi u gynekologa vysiel jeden zle (ten prvy) a jeden dobre (druhy). 😝 Poctivo drzim dietu, no ale som zvedava, co mi povie lekarka... snad bude nejaka normalna.

Az 65%? 😨 Fiha, to je riadne cislo. Ja som sice stihla a nejako extra nezdravo sa nestravujem, ale zase ani to velmi nesledujem...

barbarka
26. aug 2009

ahojte, ja som bola dnes na cukor a vysiel mi 7,6 - dve hodiny po jedle, sestricka mi ale povedala ze je to v norme, tak neviem. mam drzat nejaku dietu? opakovat mi ten test pravdepodobne neplanuju, kedze vraveli ze je to v norme, ale pozeram na nete ze som na hranici.

deina
26. aug 2009

Barbarka, presne na norme - do 7.6 je to ok, ale neviem, ci vratane alebo az 7.7 je problem. Ale po normalnom jedle takyto vysledok urcite nemas, ta glukoza vacsinou vybehne vyssie, podla mna dietu nemusis, trosku obmedzit sladke. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre