Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

editah222
4. sep 2009

Mě netrápí žádní poslíčci 🙂
Ani v porodnici jsem se nic nedozvěděla, biometrii plodu mi nikdo nedělá a všichni jsou v poho. Tak už to taky neřeším, snad vědí co dělají. 😉

Už mi zbývá jen asi 16dní do vyvolání porodu a tak začínám hnízdit 😀

saronka
4. sep 2009

Leni jj ta naše min. měsíc.. dost mi dolů na čípek tlačila tak jsem ještě před MD dostala neschopenku..
Edi, jee brzo budete 3 to je super, to je fakt už za chvilku..

mapris
4. sep 2009

editah222,
já malou přenášela cca týden a taky byli všichni v poho.... a teď už to taky nějak neřeším.... Nějak věřím, že je prcek v pořádku...

teda holky, co počítám jídlo podle tý flory.cz, tak mám pocit, že hodně hodnot nesouhlasí s reálem :o(((

editah222
5. sep 2009

Mapris - já budu rodit po ukončení 38tt, nehtějí mě nechat déle.
Já jsem s Florou spokojená, většina hodnot mi tam seděla s tím co jsem měla sacharidové hodnoty od doktorky. Ale stejně jsem to vždycky brala jen jako orientační 🙂

lenuska101
5. sep 2009

editah - preco ta nechcu dr. nechat dlhsie a budu ti vyvolavat porod? je dovodom len gestacny diabetes? ale ved ten mas dobre kompenzovany, ked dieta nie je velke, tak celkom nechapem..

evena
5. sep 2009

edit taky tomu nerozumím ... mě dr. řekla že když se dieta dodržuje a dítě není extrémě veliké /to poznají i po hmatu/ tak sme jako ostatní rodičky, ale na druhou stranu se máš, už budeš mít malou u sebe 🙂 už můžeš stříhat metr 🙂

editah222
5. sep 2009

U nás v porodnici raději těhu cukrovkářky vyvolávají. Navíc mám cukrovku kompenzovanou hraničně, takže jsem ráda. No a ještě se k tomu všemu přidal další problém, mám streptokoky a tak budu při porodu dostávat antibiotika a na to se taky raději připravý než abych tam přiletěla na poslední chvili a ohrozila tak dítě.

lenuska101
5. sep 2009

editah - su velmi opatrni v tej vasej nemocnici. Ja mam tiez diabetes aj streptokoky, termin o tri dni, ale o vyvolavani zatial ziadna rec nebola.

editah222
5. sep 2009

Lenus - třeba mi tají velikost mimča a já nostím v břichu 5kg obříka 😀
Myslím si, že je to protože se mi cukrovka zhoršuje a tak nechtěji nic riskovat.

lenka19822
5. sep 2009

Baby - co je to vlastne ten streptokok? Mne sestricka tiez spominala ze mi budu na to bobit odber, ale neviem co to je...

jahodarka
5. sep 2009

ahoj holky, hlásím se do klubu cukrovkářek, můžu k vám?
glukometr mám od pondělka a i když držím dietu, tak mám pořád dost vysoký hodnoty, vlastě skoro všechno co sním, vyžene mi to nad 8. Nevíte náhodou, od jakých hodnot se dává inzulín?

lenuska101
5. sep 2009

lenka - streptokok je bakteria, ktoru ma vela zien. Nam zvycajne nerobi nic zle, ale babatko keby sa nim infikovalo pri porode, mohlo by mu to sposobit velke komplikacie ☹ , preto ked ti ho okolo 36.t. najdu, tak ti najmenej 4 hod pred porodom musia podat antibiotika.
jahodarka- mne ked 1 hod po jedle vyskakovali hodnoty nad 8, tak mi dr. nasadil inzulin 1 x denne, malu davku

jahodarka
5. sep 2009

lenuska - 😖 aha, já mám tak 8,8.., tak to se mu asi nevyhnu, co? a to si ho pícháš do svalu nebo co?

lenuska101
5. sep 2009

uvidis, co ti povie doktor, ale pichania inzulinu sa vobec nemusis bat, nijako ma to neobmedzuje. Picham si to rano pol hod pred ranajkami z inzulinoveho pera, je to pohodlne a rychle. Picham si to do svalu, ano, do stehna. Najprv mi pichal manzel, neskor som si zacala pichat sama

jahodarka
5. sep 2009

lenus - a když si pícháš inzulín, tak už ti ty hodnoty nevyskakujou? nebo už si potom cukr neměříš?
jsem z toho trochu vyděšená..

lenuska101
5. sep 2009

neboj, ja som bola z toho tiez vydesena a nakoniec uplne v pohode, rychlo si zvyknes. Hlavne este nevies, ci nakoniec inzulin dostanes alebo ci ti nepomoze napr. zmena alebo sprisnenie diety. Hodnoty cukru si nadalej meriam, nadalej vyskakuju, ked si dam trochu viac jedla, ako by som asi mala, ale ked si picham inzulin, uz by to nemalo byt take nebezpecne pre babo, ked hodnoty vyskakuju. Dr. mi vysvetlil, ze inzulin nasadzuje kvoli babu, aby k nemu dobre isla vyziva. Lebo ze pri cukrovke glukoza koluje v nasej krvi, ale k babatku nejde dostatok a to mu moze sposobit problemy.

mapris
6. sep 2009

ahojte,
chci se zeptat... Zitra jdu rano na odbery a pak musim jit jeste 2 hodiny vzdy po snidani, obede, veceri.. To mi budou brat krev normalne ze zily a nebo jenom z prstu a merit tim glukometrem? Nevite???

lenuska101,
tak to jsi sikulka ze to takhle zvladas... Koukam, holcicce uz moc na svet nechybi co???

lenuska101
6. sep 2009

mapris, vidim, ze ti u diabetologa budu robit celodenny profil. Mne brali napr. rano nalacno zo zily, po jedlach mi merali len glukomerom.
My mame termin o dva dni, ale malickej sa v brusku zatial paci 😉

jahodarka
7. sep 2009

lenus - děkuju, volala jsem do porodnice a jsem objednaná na středu, tak jsem zvědavá, co se mnou budou dělat.. 😖 hodím potom info..

noemi01
7. sep 2009

ahojte tak ja som dnes bola na kontrole u diabetologičky a namerala mi po jedle rano 3,4
pitala sa ma či mi neni zle 😒
a hodnoty čo som merala doma som mala dobre
ale nakazala stale dietu nechapem prečo 😒
včera som bola po zakuskoch a torte a napriek tomu som večer mala 5,7
povedala že pre mna su tie hodnoty dobre a pre dieťa nie lebo sa obaluje cukrom čim tučnie ale nevivija sa spravne

mapris
7. sep 2009

lenuska101,
neboj... má čas... Moje první dcerka taky nechtěla ven a při porodu dokonce spala :o)) Tak mi jí PA musela pomoct nějak "burcovat" :o))) Za to druhej prcek se v břiše pěkně mele a čekám, jestli nevyleze dřív, protože mi pěkně tlačí už dole na stydkou kost....
Jo jo, brali mi ráno ze žíly, pak po snídani.. Teď tam jdu po obědě a po večeři, tak jsem zvědavá, co mi řeknou ve středu v poradně. K obědu jsem si dala trochu svíčkové a gulášovku, kvůli rekonstrukci kuchyně musíme jíst venku... Tak jsem zvědavá, jestli mi nějak hodnoty nevylítnou 😒

saronka
7. sep 2009

Jaho držím palce..
jinak já zatím zdárně bojuju...ráno mi pomáhá k snídani ten jogurt a ke svačině si pak dám housku... a cukr je v pohodě.. tak jsem si oddechla..snad se to nebudu zhoršovat..

mapris
7. sep 2009

saronka,
ty jo, jogurt ke snidani ani nahodou :o))) Zrovna jsem na tech strankach o tehu cukrovce cetla, ze by se pry nemeli mlecne vyrobky snidat, protoze je po nich pry vyssi hodnota glykemie nez kdyz se sni ml. vyrobek v jinou dobu....
Snad jsem te neurazila 😉

marketa137
7. sep 2009

Mapris vidíš a já mam na snídani jedině ovocný jogurt a glykémie ok a pak na sváču si už dam pečivo a něco k tomu. prostě jsem prohodila svačinu a snídani a je to ok. je vidět že každá to máme jinak 😉

editah222
7. sep 2009

Market - přesně tak, každá jsme jiná. Já se na jogurt nesmím ani podívat nejen k snídani, ale celé dopoledne 🙂 No a navíc mi bílý jogurt stejně nechutná 😀 a ovocný nemůžu.

jahodarka
7. sep 2009

Saron - mne se to zhoršuje mám pocit snad každy den, teď už to mám někdy nad limit i na lacno... ☹
Jinak teda mléčné výrobky po ránu mám taky dojem, ze mi to spis zhorsovaly..
Potom mám taky dojem, ze mi to vylitne, kdyz se rozcilim, což nevím jestli je mozné a ještě se mi k tomu přidala hořkost v puse, když cokoli jim (nevím jestli to patrí k cukrovce, každopádně je to hnus fialovej!)

editah222
7. sep 2009

Jahodarka - je mi líto, že se ti cukrovka zhoršuje. Já jsem s tím taky kolem 30tt dost bojovala a zatím to vypadá, že celkem úspěšně. Ale je fakt, že jsem na abnormálně přísné dietě.
Jenomže pokud máš vyšší hodnoty i na lačno tak to je opravdu na izulin. To je v pohodě, je to přirozená látka a dieta se ti potom bude držet lépe, navíc budeš moct občas zhřešit 😀 😀

Já mám zase v puse furt sladko 😉

saronka
7. sep 2009

Map určo si mě neurazila..já mám na lačno 4,9 a po jogurtu 5,3 a když si dám housku tak mám 6,5 takže asi tak 🙂) jinak moje doktorka zrovna ty stránky o těhu cukrovce nemusí.asi dle mě nemusí tu doktorku..to víš..konkurence - apolinář-podolí 🙂)
Jaho drž se a uvidíš co ti řeknou v Podolí..

evena
7. sep 2009

tak já můžu taky jogurty kdy chci, nedělají mi nic, ale už sem se jich dost přejedla a lezou mi krkem, tak sem je vyměnila za přesnídávky bez přidanýho cukru, ty mají jen 20 g S na sklínku a sou krásně slaďoučké, prostě lahoda 🙂 sním tak 2-3 denně 😀

marketa137
7. sep 2009

vidíš přesnídávka mě nenapadla. holky co myslíte puding? Asi ne co a kdybych ho jen min osladila, v jogurtu je přece taky cukr ne. Už nevim co jíst, anív mam furt nevolnosti 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre