Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

evca82
5. nov 2009

holky, mam jako dost stupidni dotaz, ale musim se vas zeptat 🙂 mam si zapisovat cas a hodnotu mereni do tabulky. takze kdyz cas pred jidlem je napr. 18:30 pak se najim (jim napr 15 minut) tak za hodinu se zmerim v 19:45 ze jo,proste hodinu po dojezeni.

spagatice
5. nov 2009

Evčo přesně tak 😉

serafinka1
5. nov 2009

Evca no ja si musím merať 90 min po jedení a tých 90 min.rátam po tom, čo dojem.

luuca2
6. nov 2009

Ahoj holky, už jsem tady jednou psala. Tak dietka u nás moc nezabrala tak Mudra nasadila inzulin. Hodnoty mám ted ukázkové tak jsem ráda. Protože když jsem byla na dietě a naměřila jsem 8,9 tak mě to totálně srazilo na kolena.
11.11. jdu do poradny tak jsem zvědavá kolik ten náš pidižvík váží a měří, ale před měsícem mimčo mělo jen 1300g a to jsem byla ve 30tt tak žádný obřík.
Pro ty mrňousky vydržíme všechno 😎

pani_haf
6. nov 2009

Kolikrát denně si pícháš inzulín?

luuca2
6. nov 2009

3x denně, před snídaní 6 jednotek (to jsem měla cukr na dietě fakt šílenej), a 4 jednotky před obědem a večeří. A ty máš dietu?

pani_haf
6. nov 2009

Ano, mám dietu 325 g cukru na den, občas to přešvihnu,a le to je většinou, když jdu na oběd do restaurace ☹, ale opravdu se snažím držet. Dietu držím měsíc a přibrala jsem kilo, tak doufám, že se evjdu do deseti a o nic víc 🙂

evca82
6. nov 2009

ahoj holky,

ja začala s měřením včera, no odpol. svača a večeře dobrý, ale te'd mě rozhodila snídaně. Před ní 3,3 a po ní 8,5 ☹ ale já si dala chleba s máslem, kolečko salámu a pak mandarinku (tu jsem si asi měla odpustit)tak uvidím jak to půjde dál.

luuca2
6. nov 2009

Jestli já jsem za ten měsíc přibrala půl kila tak to je dost 🙂, od začátku těhu jsem +11 kg tak snad to tak i zůstane do porodu 😵 . Já mám 250 g cukru za den + ten inzulin. Prostě mi to nespaluje 😠

pani_haf
6. nov 2009

Tu mandarinku nejez, to je na prd, já včera měla dva grepy k večeři (rohlík s máslem a rajče) a cukr 6,1. S jiným ovocem to by vylítlo jedna dvě.
11 kg, tak to je super váha!!!!

luuca2
6. nov 2009

Já si taky dávám ovoce spís odpoledne nebo k večeři 😉 . Dokonce jsem přišla na chut úplně obyč jogurtům a nakrájím si do toho třeba kiwi a ještě nějaké pečivo aby byl cukřík i na noc.
A napadlo mě, že když si na tu dietu zvyknu tak by mi nemuselo dělat problém v tom pokračovat i po porodu, ne teda už tak striktně ale určitě by to neuškodilo 😅.

pani_haf
6. nov 2009

Na jednu stranu to má výhody, že se člověk naučí opravdu pravidelně jíst a nešidí se nějkými polotovary. Myslím, že se nám to vyplatí 🙂. Budeme všechny neuvěřitelně krásné a ty děti taky 🙂)))))))

misicka455
7. nov 2009

Holky tak já doufám, že to po porodu nebudu muset moc dodržovat až mě dochazí inspirace co pořád jíst, ale co mi asi zůstane jíst zhruba po těch dvou až třech hodinách 😉 Což taky není k zahození 😉

evca82
7. nov 2009

ahoj holky,

co takhle snídáte? já tu snídani musím nějak vychytat, mě ta glykémie po ní vylítává 😠
četla jsem, že snídaně jsou na glymču nejhorší, že by se mělo jít po snídani projít. Tak nevím asi budu chodit každý ráno do krámu 😀

olgas
7. nov 2009

Ahojte holky,

konečně mi jde net po dvou dnech , tak můžu i napsat. Vy to máte dobré, když máte glukometr a můžete si tak zjistit po čem Vám ta glykémie vylítne a po čem ne. Já jsem zatím přibrala 6 kg, ale za poslední 3 týdny jsem kilo zhubla, takže momentální stav je +5 kg. S tím co jíst až tak problém nemám, jím ty jídla co dřív , jenom si hlídám množství. Já můžu sníst 275 g sacharidů (je zajímavé, že to má každý jinak). nejhorší na té dietě je, že můžu jíst v ty určené časy, a to většinou na nic chuť moc nemám. Ty časy mě fakt štvou.

misicka455
7. nov 2009

Tak já většinou snidám nějaké celozrné pečivo a třeba plátek sýra a nebo po vajičkách mě cukr nelitá. Včera jsem si dala na večeři normální rohlík se šunkou nic jiného nebylo (byly jsme u z namích) a večer skoro po dvou hodinách cukr kolem 9 to jsme se tedy zhrozila takže kolem bilého pečiva musím chodit obloukem, ale je zajimávé že tři plátky veky se sýrem a šunkou mi ten sukr nezvednou 😉

Ještě k té snídani si udělám sklenku vody s citrónem a popijím abych ten cukr neměla tak vysokej 😉

misicka455
8. nov 2009

Ahojky holky, teda musím na sebe prásknout včera jsem zhřešila, manžel slavil narozky a já neodolala a dala si kousek čoko dortu 😒 Sice jsem to hnedka zapila sklinkou s citrónem, ale myslím že jsem si tím moc nepomohla ani jsme neměla odvahu se měřit 😀

olgas
8. nov 2009

Misicko, to neres, taky se těším, až budu moct zhřešit něčím takovým. 😉

spagatice
8. nov 2009

Holky nevíte kolik může být maximální hodnota před jídlem, aby to bylo OK? Nemyslím ráno na lačno, ale před obědem nebo večeří.

filipka21
8. nov 2009

spagatice nebala by hodnota presiahnut 6,6 🙂

filipka21
8. nov 2009

Ja som mala v tehotenstve cukor aj 12 a nic sa mi nestalo jednoducho som jedla co som chcela a neprehanala som aj sladke som dokonca jedla.Nic sa mne ani malemu nestalo a sme zdravi obaja nic nam není. 😉

misicka455
9. nov 2009

Filipka tak to sji měla štěstí , já prostě v sobě mám nějaký blok co kdyby a pak bych si to vyčítala , že jsem prostě tu dietu nedržela. Ale zase nejsem , že bych za ten měsíc co tu dietu držím člověk, že bych neměla ani kousek zakazáného. Prostě jsou dny kdy zhřeším, ale řikám si že se nesmí stávat pravidlem 😉

pani_haf
9. nov 2009

Ahojky všem, já bych taky byla solidně na nervy, kdybych si dávala samé dobroty a pak bych vždycky trnula na každé kontrole, jestli je malý ok ☹. Ale hřeším taky, snad je s mírou 🙂

evca82
9. nov 2009

ahoj holky,

no já jsem taky takovej pokakánek na hřešení 😀 ale o Vánocích zhřeším. Jinak asi po snídaních se budu muset chodit projít, to mi pomáhá a cukr dobrej 🙂

evca82
9. nov 2009

holky nevíte co je to ten hemoglobin jak se taky měřil na OGTTresp. co to značí?

pani_haf
9. nov 2009

Jejda, tak to nevím ☹
Ten můj glukometr se asi zbláznil, po snídani 1,1....

evca82
9. nov 2009

no to se asi zbláznil. co jsi snídala?kapku rosy? 😀

pani_haf
9. nov 2009

To nebudeš věřit...dva párky a rohlík 🙂

spagatice
9. nov 2009

Pani_haf zkoušela jsi to potom ještě jednou? A neni ti nějak zle? To je hodně nízká hodnota. To taky neni dobrý 😒

misicka455
9. nov 2009

Týjo tak mít takovou hodnotu tak člověk kolabuje 😉

Ten hemoglobin se ziskavá s odběru krve a je to hodnota zda už cukrovka dítěti ubližuje nebo nikoli. Měla by být do 4 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre