Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

crawler
11. nov 2009

Ahoj holky🙂,

chtěla jsem se zeptat, zda se dá těh.cukr. tušit dle nějakých průvodních znaků - myslím tím hlavně, jak se to projevovalo na vaší váze při těhotenství? Přibíraly jste rychle? Jak vám rostly bříška? Nebo může mít těhule tuhle cukrovku a sama přitom přibírat malinko? díky😀

meinkonka
11. nov 2009

crawler, myslim, ze na tehu cukrovku priznaky neexistuju. mozes byt chuda, tucna, velke brucho, male brucho, jednoducho to bez testu nejde rozpoznat.

misicka455
11. nov 2009

Taky si myslím, že to moc poznat nejde. My přibíraly rychle a břicho máme velké, ale to může být i množstvím plodovky. Taky se řiká, že kdo má cukrovku hodně pije, ale to taky není náš případ někdy se do pití musíme nutit.

meinkonka
11. nov 2009

dokonca sa hovori, ze kto ma tehu cukrovku tak nie len vela pije ale sa aj vela poti. a ja pijem minimalne a nepotim sa takze fakt sa to neda zasklatulkovat 🙂

misicka455
11. nov 2009

Tak na nás sedí jen to pocení 😀 😀 😀

olgas
11. nov 2009

tak já se do pití musím nutit, nepotím se, zatím jsem přibrala 5kg. Příznaky na cukrovku neexistují, můžou se samozřejmě někdy projevit, ale to už musí být hodně silná cukrovka a musí člověk udělat asi hodně velkou chybu ve stravě, aby se to projevilo.

misicka455
11. nov 2009

Spíš než vysokej cukr se projeví hodně nízkej cukr to prej člověk pozná.

miradka
11. nov 2009

dievčatá, ako dobre, že som na vás natrafila. Práve som dočítala čo ste napísali a zároveň dojedla tvarohovo jahodový jogurt s trochou musli a banánom. Tak to bola asi dosť veľká nálož cukru. Na jogurte bolo napísané 12g sacharidov na 100g jogurtu, ale kelímok mal 140g, musli nebolo moc sladké, je bez ovocia sušeného, len malinko čokolády, ale fakt málo a dala som si asi 6 lyžičiek no a celý banán. Banán nebol nejaký obrovský, tak normálny. Ale som rozhodnutá, že si kúpim tú digitálnu váhu a začnem presne vážiť. Som zvedavá, čo ma zajtra čaká v tej poradne. Myslíte, že bude dr robiť zase záťažový test? Našťastie tam mám byť až na 9, ale mám to autom asi 45 km.
Inak tie príznaky čo píšete...stáva sa mi občas, že som hrozne smädná, ale vcelku moc nepijem a v noci sa tak šialene potím, že spím buď komplet bez alebo si dám nočnú košelu a keď ju prepotím, tak sa vyzlečiem, ale často mám mokré aj povlečenie 😖 V posteli mám už aj uterák, aby som sa mohla vysušiť v noci, no toto je fakt nepríjemné. Nikdy som s tým nemala problémy... ☹

serafinka1
11. nov 2009

Ahojte, no tak ja som bola včera na tej kontrole a dopadla som výborne. Doktor ma pochválil, že mám výborné hodnoty, že si nemusím merať tak často, stačí raz za týždeň a nemusím chodiť ani na kontroly každé 2 týždne, stačí raz za mesiac. Mám prísť jedine v tom prípade, že by som mala hodnoty okolo 12-13. Čo mi dúfam nehrozí.

misicka455
11. nov 2009

Miradka tak to asi trošku sacharinová bomba byla, al ejá jse tedka taky nevědomky zhřešila kupuji si dětské výživy které jsou nepřislazované cukrem a občas si je dám na sváču jako změnu no a já kráva asi v obchodě hrábla od stejné značky , ale na tu přislazenou tak jsem zvědavá co to semnou udělá 😀

Serafinka blahopřeji k dobrým vysledkům 😉

crawler
11. nov 2009

díky moc holky za odpovědi - já totiž měla v 1.trimestru strašné chutě na sladké - živila jsem se ovocem, chlebem s medem nebo marmeládou a důsledkem toho jsem nabrala 6kg a tak jsem si říkala, abych tím nepřivodila tohle...teď už mám měsíc chutě upravené a jím jako dřív, ale stejně budu doufat, že to bude vše ok až mi budou dělat testy...dělají je každému? slyšela jsem něco, že až od určitého věku...mě je 22...

misicka455
11. nov 2009

Já jsem slyšela , že to dělají až od 25 let a když někdo v okolí cukrovku má anebo když je těhule už před těhu obezní. Tak uvidíš zda ti to budou vubec dělat 😉

crawler
11. nov 2009

aha...týjo, tak snad nic nezanedbají no...když se to nedá poznat přes nějaký příznaky, tak bych byla radši, kdyby mi ten test udělali, měla bych aspoň jistotu...🙂

misicka455
11. nov 2009

Tak si o ten test řekni dělá se po 20tt dřív tu těhu cukrovku ani nepoznají, nejvhodnější je zhrzba 25tt.

evca82
11. nov 2009

ahoj holky,

od doby co jste začaly s dietou kolik jste nabraly kilo? ja ji drzim pres tyden a vaha se mi nejak nehybe, spise mam o neco min ☹

misicka455
11. nov 2009

Já jí dřžím asi měsíc a mám nahoře dvě kila 😉

meinkonka
11. nov 2009

evca tak ja som za mesiac a pol, co som nejedla sladkosti a ovocie nepribrala ani pol kila. teraz som uz trosku polavila s tou dietou, tak minule mi za tyzden pribudlo 0.5kg a teraz na najblizsej poradni som zvedava. vlastne zajtra sa povazim tak uvidim. ale uz som v 9mesiaci, tak to priberanie uz bude asi z niecoho ineho.

olgas
11. nov 2009

crawler: nejsem si jistá, ale mám pocit, že od letošního roku je ten test povinný pro všechny těhule, ale zeptej se raději svého lékaře. Jinak konzumace sladkostí nemá vliv na to , jestli máš cukrovku nebo ne.

já jsem co držím dietu 3 týdny zhubla 1 kg

luuca2
12. nov 2009

Ahoj kočky, tak já za ten měsíc diety jestli jsem přibrala 0,5kg 🙂 . A včera jsem byla v poradně a Mudra byla spokojená s mou váhou (za celou dobu +11kg). Miminku změřila jen bříško a podle toho odpovídáme dnes přesně 34tt. Což znamená, že mrňe by nemělo být cukrovkou vůbec ovlivněno 😀 . Akorát je to pěknej nezbeda, uzadilo se na zadečku a ne a ne se otočit. Snad se mu to ještě povede, když mu pomůžu kočičíma hřbetama.
Misicka, četla jsem jak jsi psala o vaší princezně. Určitě to dopadne dobře jak jinak taky, když už teď vědí jak to je 😉 . Snad se nebudeš zlobit, že to píšu sem. Myslí, na Vás.

misicka455
12. nov 2009

Luci v pohodě 😉 Děkujeme za každého kdo nám drží palečky 😉

olgas
12. nov 2009

Ahojte,

luuca: tak snad se ještě otočí

Misicka: taky jsem četla o vaší princezně, ale určitě to dopadne dobře. je dobře, že o tom doktoři vědí a budou si vás o to víc hlídat. Tak se taky nezlob, že to sem píšu, ale nedalo mi to.

misicka455
12. nov 2009

OLgas díky taky 😉

luuca2
12. nov 2009

Bylo mi 5 let (už je to 22let), když jsem byla v motole na operaci se srdíčkem. Motol je vyhlášenej na dětská srdíčka jako nej v celé republice.

evca82
12. nov 2009

ahoj holky,

tak ja si dneska dala k snidani naivne rohlik a pul s maslem a nesla se projit, no a samozrejme mi to vyletelo na 8,3.
tak zítra zkusim tu snidani rozdelit na dve. nebo budu muset holt kazdy rano chodit na prochazku. to mi fakt pomaha. nebo snidat neco jinyho krome peciva, ale co???

misicko taky moc drzim palecky a verim, ze vsechno dobre dopadne 🙂

olgas
12. nov 2009

holky ,

snídat místo rohlíku se dají třeba suchary. Většina jich teda není dobrá. Ale mě kamarádka už dávno doporučila značku Wasa (mají víc druhů , já beru se zeleným obalem Wasa original, jednou jsem myslím zkoušela Delikates, ale ty mi tak nechutnaly) . Kupovala jsem si ji už před těhotenstvím. Jsou bez bílé mouky, ale fakt docela dobrý. Kupuju je v Albertu nebo Bille. Určitě je mají i jinde, ale zase ne všude. Mě na snídani stačí 2 plátky těch sucharů , což je 16g sacharidů za oba plátky + nějaký salám, sýr nebo cokoli na ně. Takže to je superr. Tak vyzkoušejte a uvidíte. Pokud vám nepolezou, tak mě snad neukamenujete.

spagatice
12. nov 2009

Ahoj holky,
Evčo tak zkus místo rohlíku obyčejný chleba, ten by měl být lepší.
Já jsem dneska byla na kontrole. Dlouhodobý cukr mám 3,4, takže jde jen o těhotenskou cukrovku. Doktorka je spokojená, profily mám v pořádku, zřejmě tu cukrovku ukočírujeme jen dietou (kterou moc nedodržuju) a pravidelným přísunem jídla. Když jsem jí řekla, že večer se najím a ráno se vzbudím s hladem, tak mi nařídila druhou večeři - zeleninu. Prý nesmím hladovět ani takto přes noc. Prostě se musím nacpat ještě v noci, i když už nemám chuť.

misicka455
12. nov 2009

Tak já bilé pečivo nemůžu vůbec cukr mi po něm houpá, mám už vyzkoušene své celozrné chlebíky, takové ty vakuované třeba od Penamu . Dám si jeden na to šunku, sýr,k tomu nějakou zeleninku a jsem najezená 😉

olgas
12. nov 2009

holky, chtěla jsem se ještě zeptat. Chodíte některá třeba s kámoškama do cukrárny na kafe nebo tak někam. Co si v takových podnicích dáváte. Na zákusek to asi s námi moc není. A nebo co když třeba jdete do města a zrovna vám vychází svačinka , co si koupíte? Mě nic moc nenapadá. Dneska jsem si teda ve městě dala müsli tyčinku v jogurtu.Měla 2 sacharidů, tak to by do svačiny kdy můžu 30 sach. vyšlo. Ale třeba máte některá tip na něco lepšího nebo jiného, ať to není pořád jen to samé.

evca82
12. nov 2009

misicka myslis takovy podlouhly chlebik a je na nem napsano Fit den?od penamu. mam ho zrovna doma, ale jeste jsem ho nevyzkousela.

spagatice
12. nov 2009

Olgas já když někam jdu, tak si dám neslazené kafe a nic k tomu. No a ty svačiny, to je problém i u mě. Dopolední je v pohodě, to si dám nějaké ovoce. Ale ta odpolední 😅 , většinou to dopadne tak, že si vezmu pečivo, třeba suché. Hlavně pořád nemůžu přijít na systém jak si to uspořádat a jíst pravidelně každý den po těch cca třech hodinách. Dneska jsem se ptala sestry, jestli můžu vynechat jedno jídlo, když třeba dlouho spím a potom nestíhám večeři do 19:00. No a ona mi řekla, že bych měla prostě vstát a najíst se 😒 . Chci se naučit nějaký režim, který bych dodržovala klidně i po porodu, protože vidím, že mi to dělá dobře. Ale fakt to nemůžu vůbec nějak propočítat, aby mi to vycházelo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre