• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehotenská cukrovka

17. januára 2017 
Spagatice- to máte pěknou váhu,a le není to nějaké divné, že náš malý ji má podobnou a to jsem 30tt, já mám pocit, že mi to datum porodu špatně vypočítali :frowning2:. Počítám, že to bude dřív, takový vnitřní pocit :slight_smile:
16. nov 2009 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby,dnes som bola na vyšetrenie teh.cukrovky a namerali mi až 8,3...to nie je dobre,viete mi povedať čo bude teraz nasledovať ?dieta?Mám isť aj na konzultáciu k diabetičke...poradte...dakujem
16. nov 2009 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pani_haf to je možné, že budeš rodit trochu dřív :wink: Ale ten ultrazvuk není úplně přesný, takže je možné, že mě něco málo ubrali, nebo tobě něco málo přidali. Navíc já i můj manžel jsme prckové, takže malej nemá po kom být velký.

Patuska teď půjdeš k diabetoložce, ta by ti měla nasadit dietu, bude ti kontrolovat cukr (buď sama, nebo dostaneš domu glukometr) a podle toho, jestli dieta zabere, tak v ní budeš pokračovat až do porodu, nebo ti pak nasadí inzulín :wink:
16. nov 2009 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Spagatice, já bych to tak viděla kolem 15.1. :slight_smile:))), hihi, to by se mi líbilo :slight_smile:)). Já měřím 172 cm a manžel 180 cm, ale on měl kolem 4 kg, takže byl obr, snad malý nebude takový pucek.
16. nov 2009 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pani-haf to mám termín já :grinning:
Já měřím 165 cm a manžel 170 cm a při narození jsem měla já 3100 g a manžel 2800 nebo 2900 g. Takže fakt prckové.
16. nov 2009 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Spagatice-tak já pak dám vědět, kdy se nám malý vylíhl :slight_smile:
Zítra jdeme na výlet na hory, tak se trochu přepapám, když bude toliko fyz. aktivity :grinning:
16. nov 2009 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pani_haf: tak ty bys chtěla rodit na moje narozky jo ? :grinning: ... tak to si na tebe vzpomenu ;)

misicka: co to je ta hypoglykemie ? bojim :(

holky já se bojím jehel, co já se nedokážu sama bodnout, co budu dělat ? :frowning2:
ve středu jdu do diaporadny, tak jsem si ještě dneska dala zmrzlinku :zipper_mouth: , já nevím, jak tu dietu vydržím, chjoooo :unamused:
16. nov 2009 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
seb-jasněě, že na tvé narozeniny :slight_smile:
hypoglykemie znamená, že máš velice nízkou hladinu cukru v těle, což už je v určité fázi nebezpečné, můžeš být unavená, mlátná, tak ajkko klasický diabetik, stačí si dát rychle něco sladkého...
neboj se jehly, já už jen zavřu oko, když si beru krev a je to, zvykneš si.
16. nov 2009 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já jsem se taky jehel bála a teď tomu fakt nepřikladám žádný význam, je to už součást dne, že se před jídlem píchnu.

Jo jak psala HAf je to stav kdy nemáš cukr a můžeš i skolabovat :unamused:
17. nov 2009 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj koukám, že byste chtěli všechny rodit 15.1. :grinning: budiž vám to přáno jsem zvědavá, které z vás to vyjde :grinning:
17. nov 2009 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak já mám taky tento termín, ale u nás to bude asi dřív , ale jediné co vím tak to , že do 15 už budu mít malou u sebe jelikož diabetičky nenechavají ani o den přenášet a když je mimčo větš tak se porod vyvolavá i o 14 dní dřív :wink:
17. nov 2009 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Měla jsem z píchání taky strach, ale člověk si zvykne snad na všechno. Pro mě je snad horší píchat se do prstu když si měřím na glukometru než inzulín do břicha-tam to je v pohodě, vůbec to nebolí ta jehlička je fakt maličká.
Já mám termín 23.12. tak jsem zvědavá kdy to přijde jestli dřív nebo budou porod vyvolávat. Tedy pokud se mrňousek otočí, pořád je prdelkou dolů :frowning2: . A těsně před svátkama pochybuju, že by nás vzali na císaře. Třeba nám to naplánují o týden dřív. Ale radši bych rodila normálně.
17. nov 2009 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Misicko no já bych měla rodi už ve 36tt vzhledem k mému minulému porodu :frowning2: jsem na to též zvědavá jak to vše vůbec dopadne..
17. nov 2009 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
seb: neboj dietu nějak zvládneš, já ji docela džím, včera jsem byla na zabijačce a pekla jsem jim věnečky. Tak jsem si říkala, že to tu dietu určitě nedodržím, nakonec na mě žádný nezbyl, tak jsem alespoň nemusela hřešit. Ale občas zhřeším:slight_smile:
17. nov 2009 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, já to teda tuším správně, v TP mám terním 29.1., ale počítám, že to bude dřív, když je malý velký :slight_smile:
A toho 15.1. to je ideální :grinning:
17. nov 2009 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuk baby, zaujimava infoska

Škorica- podporuje tvorbu inzulínu, znižuje hladinu cukru v krvi. Podľa rád starých mám pôsobí blahodárne na nervovú sústavu.
17. nov 2009 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj krásné ránko. holky chtěla jsem se zeptat co pícháte za inzulin? já mám humulin R a dávky 4-2-3, ale po 12tt se mi to prý dost zvedne tak mě zajímá jak jste na tom vy. :slight_smile:
18. nov 2009 o 07:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj beru, ani nevím co v tom peru za inzulin mám :astonished: , ale dneska si jdu pro další už jsem skoro na dně :wink: tak se optám. A dávky mám 6-4-4. A zatím mi cukr nad 7 nevylezl :slight_smile: . A to občas i zhřeším ale jen málo :sweat_smile: .
18. nov 2009 o 08:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lucko prosím tě kam chodíš v Praze do rizikové poradny? a kde chceš rodit? mě se blíží ta registrace a furt myslím na to Podolí a ten Motol chjo to je pakárna tohle to registrování a k prdu bo , když maj plno tě stejnak nevezmou :angry:
18. nov 2009 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já to mám trošku kopmlikované. Svojí Mudru gynekoložku mám v Benešově u Prahy ( jsou tam super a proto jezdím na kontroly tam, nechci je měnit), ta mě pak poslala do okresní nemocnice na diabetologii. Když mi dieta nezabrala tak diabetoložka se zná s Mudrou u Apolináře (Moravcová) je to super ženská. Ale zaregistrovaná jsem v Motole. Doufám, že s tím nebudou nějaké problémy protože na Motole mají svojí dia poradnu pro těhotné taky a v Podolí taky. V Praze to mají tyhle tři porodnice. Dneska musím ještě poprosit sestřičku na dia poradně o zprávu o mé cukrovce, kterou pak musím dát doktorce na Motole až tam půjdu poprvé do těhu poradny. A to bude někdy po 25.11. protože ještě musím naposledy ke svě gynařce právě toho 25.11. a to už naposledy pak by si mě měli převzít na Motole.
Nemůžu mít nic jednoduchého co :sweat_smile:
18. nov 2009 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no Luci to máš taky pěkné jsem na tom podobně. ze žatce pojedu do PH extra kvůli registraci to nevím zda stihnu neb tu někdo z děvčat psal, že 12 mamin denně a prý od rána fronty :angry: to mi vychází na 4.12. to budu přesně 14+0 a pak tam zase někdy budu muset na tu rizikovou poradnu a pak k porodu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. nov 2009 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Momentálně bydlíme tady v Praze a moto máme za rohem cca 5 minut autem tak to budu mít kousíček do těhu poradny a pak když to na nás přijde tak to bude fofr. Já se v Motole registrovala myslím ukončený 13 týden a sestřička nedělala problém :slight_smile: . Místo tam bylo na náš termín 23.12. Tak já letím pro ten inzulín. Zatím se tady mějte krásně :wink:
18. nov 2009 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky, teda já včera hřešila a tak jsem raději neměřila :grinning:
Já jsme začala s inzulínem na 3x3 ale teďka pichám 4 jednotky.
18. nov 2009 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misicka: tak to je teda rozumné, proč by jsi se taky měřila, když jsi zhřešila, že jo :grinning:
18. nov 2009 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Misi-já taky, ale byla jsem na dlouhé procházce, tak jsem to "vyšlapala". Zahájila jsem přípravu do porodnice :slight_smile:...začínám si trošku nakupovat takové ty nesmysly jako vložky, jednor. kalhoty a tak. Možná vám to přijde směšné, ale mám níž placentu, tak je možné, že porodím dřív :frowning2:((
18. nov 2009 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky,
tak jsem dnes nafasovala v Podolí glukometr a dietku, ale sestra neříkala nic o tom, že musím první jídlo sníst v 7,
říkala jen snídani, svačinu, oběd, svačinu, večeři a druhou malou večeři, ale žádný časový rozmezí neříkala, takže si hezky vstanu v 9 jak jsem zvyklá :slight_smile:
jinak se mám měřit jednou týdně 7 měření a dvakrát týdně dvě měření, ale když budu chtít víc, tak klidně můžu,
tak uvidím, jak mě to bodání bude bolet, zkusím to poprvé asi před a po večeři dneska
ještě říkala, že si můžem dát i dortík, ale je třeba mít potom nějakou aktivitu kolem plotny nebo procházku, ne před spaním , tak už mě honí mlsná na dortík :grinning:
holky nelepší je, že normálně, když nemám zákaz, tak na to chutě vůbec nemám, ale jak mi daj zákaz nebo omezení, tak na to člověk musí furt myslet a mám chutě
18. nov 2009 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luuuca: tak ty budeš mít krásnej dáreček pod stromečkem :slight_smile:
18. nov 2009 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pani haf: a jaktože vznikne ta hypoglykemie, když má člověk ty cukry hlídat, protože jich má hodně, tak mi připadá, že člověk pak už třeba tu cukrovku nemá , když má tu hypoglikémii, nemůže se totou dietou vyléčit a pak si už třeba přivozuje zbytečně ty hypoglykémie, protože to sladký omezuje moc ?
18. nov 2009 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
paní haf: mě to vůbec nepřijde směšný, že už si nakupuješ věci do porodnice, na diskuzi kam chodím, zrovna porodila ve 29tt holčina předčasně, zničeho nic, prostě jí začlo bolet břicho a už jí porod nedokázali zastavit, takže člověk nikdy neví
18. nov 2009 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Seb - hypoglykemii může mít i zdravý člověk, jde o to, že brutálně klesne hladina cukru v krvi, třeba, když někdo dlouho nejí a celý den je v zápřahu, tak ten organismus prostě kolabuje. Navíc cukr je téměř všude, takže ikdyž už cukrovku nebudeme mít, pořád se budeme stravovat tak, že ty cukry budeme přijímat. Dietou si určo hypogl. nepřivodíš, protože ta strava je přizpůsobená tak, abys ty cukry měla, v malé míře, ale měla, protože tělo je potřebuje a když je nemá, tak je vyžaduje.
Já mám známou a ta jednou rodila ve 28tt a potom ve 31tt, takže chchi mít všechno doma, ať se nemusím stresovat, navíc s tím břichem oblítávat obchody už na mě není :frowning2:. Jendak mi pak natečou nožičky a jsem unavená a ty bacily, chytit před porodem rýmu není nic moc, né, že bych se opatrovala jako oko v hlavě, ale je lepší, když je člověk opatrný :slight_smile:
18. nov 2009 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok